Крајот на независно известување

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2016 6 Коментари

клисураСо години, Мартин Vrijland се фокусираше на пишување анализи за вестите. Особено случајот Анас беше истражување кое предизвика многу контроверзии, бидејќи стана јасно дека ова наводно самоубиство е многу повеќе како убиство и прикривање. Во последниве години имаше многу настани каде што беше тешко да се најде критичка анализа во мејнстрим медиумите и алтернативното покривање на вести. Независноста е клучниот збор во ова. Медиумите едноставно не се независни и пишуваат за нивниот покровител. Анализите на Мартин Vrijland се независни и затоа тој се осмелува да напише каде другите не можат или не им е дозволено да го направат тоа. Покрај тоа, овие медиуми, исто така, имаат задача да направат перцепција за управување. Тие се користат за да влијаат врз мислењето или сликата на масите во корист на регентите. Рафинираните техники понекогаш се користат за да се стави груба лаги во веродостојна јакна, така што луѓето ќе веруваат во тоа.

Технологиите на НЛП на медиумите донесуваат илјадници луѓе дневно во лесно програмиран режим. Пред да одат на работа, тие виделе дека поминуваат две весници, 1x ги видел вестите на телевизија, а потоа некои слушаат 8 часови дневно на секои половина час од радиото. Вистината на медиумите се инвадира и ја одредува сликата за економијата, воените ситуации, епидемиите и така натаму за големите делови на населението. Бидејќи мора да постои критичен бучава во општеството, независни анализи остануваат неопходни. Иако можеби не секогаш се согласувате, тогаш ваквите анализи имаат функција на стимулирање на способноста за критичко размислување. Оваа функција осигурува дека луѓето се извлекуваат од режимот со кој автоматски прифаќаат сè што медиумот избира за "вистината".

Критичното пишување го чини Мартин неопходни жртви и со сета клевета и клевета на интернет практично е невозможно да се најде платена работа. Поради недостиг на постојана домашна адреса, добивањето на корист не е можно. Ако сакате тој критичен бучава да продолжи да постои, вашата поддршка е итно и итно потребна. На крајот на независното известување е инаку многу блиску. Op оваа страница Ќе ги најдете различните можности за донација. Ви благодарам многу за вашата поддршка!

Тагови: , ,

За авторот ()

Коментари (6)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Случајот Анас сега изгледа комплетен да бидат киднапирани од страна на дамата која го има својот нос во секакви нешта и кој падна низ кошницата во неколку случаи како пешак на AIVD, Мод Оортијн.

  Во случај Demmink таа јасно стави до знаење дека била мечтател кои само басни измислени за да го направите да изгледа таа беше се закани со смрт и беше речиси убиени. Тие велат дека во радио емитување со Аренд Zeevat на тогашната веб Argusoog дека ќе има шише фрлена во неа и таа го направи неверојатна приказна од ситуација на дефект, каде што ќе бидат загрозени. Подолу ќе ја најдете комплетната анализа на таа приказна од архивата на веб-страницата на martinvrijland.com:

  http://www.beyondthematrix.nl/maud-oortwijn/

  Контролирани oppisitie мора да се осигура дека сите внимание за случај да се привлече и да е, на пример обид да се нагоре огласи за пребарување во Google, па нема повеќе внимание на автентични Пронаоѓач вистината. Тоа е работата на Мод Ортвијн.

 2. Камера напиша:

  На прво место, сакам да ви посакам среќа со континуираното постоење на независност.

  Двајца: да се види дека се зборува за виното Муд Оорт
  Таа направи листа на луѓе кои се предавници на својот ближен, но таа ја стави себеси да го заборавам, прилично v / г-страницата на Moud е (како што Wanttknow) и генијален е дека тие само ќе 75% вистина. Најважниот се избегнува или искривува.

  Зошто никогаш не го спомна Мартин Верјланд во нејзината приказна за случајот на Анас додека не беше
  аутопсијата објави извештаи на интернет, зошто таа дури и не оди кај мајката на Анас што направи Мартин Вирланд.

  И зошто дури и не ја праша Зора Мерзук дали е навистина зафатена со адвокат, три години е многу. Зошто сето тоа молчи? ништо не се случува заклучок: пресекот веројатно е подлабок од нашата имагинација

  Муд заборавил да се додаде на листата на предавници, видете тука во врската, што е точно, но има неколку заборавени вклучувајќи ги и самите себе

  https://maudoortwijn.wordpress.com/2016/02/10/wie-werken-in-nl-voor-ciaunmossad/

 3. SoulmanNL напиша:

  Здраво Мартин,

  Би било срам ако мораше да застанеш. Иако не секогаш се согласувам со вашите статии, тие се остри на засекот каде што може да наштети кога луѓето на високи места се високи во нашата влада. Не се откажувај од талентот!

  Мојата причина јас уште давам коментар е затоа што напишавте дека немате место да аплицирате за корист. Лично, јас се наоѓам себеси со години во таква слична ситуација и е всушност безбедносна мрежа за оние кои се обидуваат да стапнат на теренот, за луѓето да разговараат со нивните "умот" и тие повторно да почнам да размислувам за себе. Овие луѓе се исцрпени на многу фронтови и пристигнуваат на место помеѓу световите каде што е многу тешко да се излезе од него повторно. Затоа е разбирливо намерата на заштитната мрежа.

  Мојот тековен личен развој и разбирање на херметичките принципи, сега можам да ви понудам ништо друго за да ви помогнете со можност за да можете сами да заработите пари на пазарот на девизен пазар. Со години работев на систем кој може да демонстрира можна насока на пазарот и работи многу добро. Најмногу досадни нешто во врска со системот е ... .. сега кога можам да освојам многу пари со тоа, повеќе немам интерес за тоа и само го користам кога ми требаат пари. Ако сте заинтересирани, мора да ме известите (имате моја e-mail адреса) и ќе ви ја испратам. Не ми треба ништо за возврат или нешто слично!

  Исто така, постојат повеќе опции за кои може да сметате дека можете да побарате корист. Ако имате некој што сакате да се регистрирате на нотарскиот договор. Нотарот го забележува сето она што е главен патник како имот, така што не постои ништо легално од вас од креветот. На овој начин главниот патник е заштитен и можете да го користите мелницата за доброто.

  Честитки,

  Кенет

 4. Анализира напиша:

  Исто така, можете да го додадете писателот на Еверт Јан Поторманман на Niburu.co до неговите "обоени" мислења во регионалните весници. И цртање на расни и вери картички и реагирање на чувства.

  Стенторскиот петок 5-02:

  Пегида (2)
  HC de Waard верува дека "луѓето",
  тоа од страв од штета
  нивните жени или ќерки демон-
  против бегалецот
  не ја води да биде подобро од тоа
  geteisem во Келн, со повик
  пенкало; "мора да има дик".
  Тоа, се разбира, не е уредно, но
  разбере. Хаг се смее
  сè што помина, Брисел молчи и таа што е
  разбере што е над нас
  главата, мора да биде немоќна
  види како ден по ден,
  недела-по-недела и
  месец по еден месец бесконечен
  млади муслимански мажи
  Ропа тече тука
  наскоро услугата ќе започне. Јас
  се плашам од иднината на
  оваа земја од страна на "луѓе" како HC на
  Вредно. Тој и другите разбираат
  не дека внесувањето има крај
  на стекната слобода
  и постоењето на
  белците.
  Еверт Јан Поотерман
  Brummen

  Lang
  Професорот Јан Кок е изненаден
  за растот и должината на Не
  Холанѓаните. Тоа раст и должина
  Јас веќе забележав околу 2000.
  Најчесто бела 'Не-
  последните децении "
  расте. Тоа се однесува на помалку
  степен за неоригинален холандски јазик
  ders. Холандски потомци
  од првобитните фризијци, Прото-Не-
  derlanders, имаат други гени,
  подоцна дополнети со гени од
  племиња на Израел. Сите празно
  кен со руса, црвеникава и црвена боја
  коса, бела и чувствителна кожа. Тоа
  според мојата скромност
  истражување, повеќе ДНК од
  тие творци. Charlemagne МАТ
  2,10 метри и Friesche burght-
  девици, исто така, дојде над 2
  метар. Тие првични Фризи се
  бидејќи на Скандинавците,
  има и долги Норвежани и Хогвортс
  den.Dat на "Холандски" порано
  2e половина од осумнаесеттиот
  Гномите во век беа со еден
  просечна должина на 1,55 метри
  ми се чини претпоставка наместо
  улога. Другиот "космички"
  енергија од сега и на крајот на
  "будилникот" што го прави спиењето
  човекот во моментов се буди.
  Не само ментално туку и физички
  siek.
  Еверт Јан Поотерман
  Brummen

 5. Јон напиша:

  Не се откажуваме ние ги цениме вашите анализи. Има само неколку новинари кои не го изберат лесен начин и не одат за прекрасниот автомобил, куќа и сл. И со тоа ги предаваат своите сонародници. За жал, тие обично се принудени да ја напуштат новинарството повторно. Вие навистина не сте единствените. Да биде искрен некогаш во такви здодевна работа, каде што се работи кога ќе се уништени целосно кога ќе се врати дома во текот на ноќта и само треба да лежи на каучот. Еден ден ќе биде пресвртница што луѓето ќе ја гледаат преку лагите на политичките и медиумските проститутки и ќе бидат секира. Тогаш улогите се менуваат.

 6. Брамметјебрам напиша:

  Крајот на независното новинарство е исто така крај на отворени дискусии и слободни реакции.
  На пример, за некое време одговорив на вестите на РТЛ, за да ги побијам лажните претпоставки и лежам со неколку факти.
  Сега не можам да ги прочитам многуте реакции на лебдечкиот СП-егер Еберт Кроун, не повеќе месеци. Проценувам шест месеци, или подолго.
  Сепак, секој продолжува да реагира весело на оваа личност. RTL не само цензура, туку и измама и измама. Некои луѓе повеќе не смеат да ги видат реакциите на некои други луѓе, така што реакцијата станува невозможна.

  Сила Мартин, очигледно е дека нашата корумпирана држава сака да се справи со луѓето со слободно размислување.
  На прикриен, кукавички начин. Тоа е природата на ѕверот ...

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина