Лажни знамиња за терористички напади во Лондон, Манчестер, Париз, Барселона и Ротердам на 23 и 24 октомври? (Ажурирање))

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 октомври 2019 37 Коментари

Извор: bbc.com

Денес ми беше дадено видео во кое Оле Дамбегард предвидува лажно знаме (англиски: лажно знаме) терористички напади во Лондон, Манчестер, Париз, Барселона и Ротердам за 23 и 24 октомври (Ажурирајте на дното на статијата) Јас го опишав Оле Дамбегард, дански фронтмен на алтернативни медиуми, како контролирана опозициска пионка во претходните статии. Ова значи дека тој веројатно може да ја открие вистината за да добие кредити и да служи како безбедносна мрежа за владејачката моќ. Затоа, контролираните пиони понекогаш можат да откријат нешта. Секако дека можам да бидам погрешен, но моето сомневање е дека Дамбегард е таков контролиран пион.

Тој во минатото бранеше поранешен фронтмен од алтернативните медиуми по име Зен Гарднер. Се испостави дека овој Зен Гарднер (откако се здоби со долгогодишно истакнување во алтернативните медиуми) може да биде поврзан со секта Деца Божји. Во овој напис en овој напис Објаснив како алтернативните пред-светски медиуми секогаш добиваат поддршка, а потоа го тонат бродот. Едниот одеднаш испаѓа дека е член на култ кој ја велича педофилијата, а другиот се самоубива во живо во радио пренос (да не биде повторно жив многу подоцна). Проучете ги овие статии за да откриете како се игра таа игра со контролирано спротивставување.

Дамбегар ги базира своите информации за непосредни терористички напади (според свои зборови) на следење на одредени текови на информации со години. Не можам да помогнам, но оставам впечаток дека информацијата му ја дава. Што се однесува до мене, ова значи дека веќе имаме овде безбедносен фронтмен се лансира, тоа по какви било напади, трагачите на вистината можат да ги фатат сите одеднаш. На крајот на краиштата, тој е херојот кој веќе го предвиде сето тоа.

Што се однесува до мене, затоа не треба да се изненадуваме што тие (лажно знаме) напади навистина ќе дојдат. Тогаш, најверојатно, ќе добиеме нова „заедница за вистини“ на Интернет и таа заедница за вистини ќе биде целосно во џебот на услугите, затоа што тие рано го започнаа својот веродостоен фронтмен (Оле Даммегард). Вака се игра играта со контролирано спротивставување со децении, и вака ќе биде и овој пат.

Оле своите информации би ги темелил на податоци од компанија наречена кризни решенија (криза- решенија.com). Долниот дел на стомакот ми вели дека ги добива своите информации од истите услуги што ги контролираат операциите со лажно знаме.

Дамбегард предвидува утре и задутре 39 напади во споменатите пет градови. Операцијата со лажно знаме (која беше најавена како терористичка вежба) дури и ќе беше дадено име. Тоа би се однесувало на операцијата „Море орел“.

Покрај тоа, ќе има вежба поврзана со катастрофата во нуклеарна централа во северна Шведска, за која Даммгард исто така се сомнева дека ќе биде терористички напад со лажно знаме. Погледнете сами како Дејмгард убаво го изразува во интервјуто подолу како гуру на алтернативните медиуми. Јас не му верувам на човекот, но објаснив дека под двете споменати веб-врски и она што е споменато погоре.

Ако навистина се следат не само терористички вежби, туку ќе следат вистински (лажни знамиња) напади, тогаш би можеле да го добиете и спротивниот ефект, имено дека услугите ќе кажат дека каналите како Оле Дамбегар и алтернативните медиуми се виновни за тоа дека терористичките организации се свесни за вежби и затоа ја користат таа состојба на вежбање за да извршат вистински напади во тие денови. Накратко: токму оние (контролираните) алтернативни медиуми се обвинуваат за блек џек и тоа е добра причина за трајно отстранување на сè што не е мејнстрим медиуми од Интернет. На крајот на краиштата, алтернативните медиуми се оние кои, доколку е потребно, мораа да ги искористат сите вежби планирани на „што е можно потајно“. Тогаш може да се каже дека алтернативните медиуми им помогнале на „терористичките групи“ со информации, така што тие право беа во можност да извршат напади додека сите мислеа дека станува збор за вежба.

Полицијата и армијата би можеле дури (во случај на лажен напад, од кој се претпоставува дека е вистински; затоа лажно знаме) велат дека трагачите на вистината со своите камери и споделувањето информации (види го повикот на Дамбегард да снима сè), терористичките групи помогнаа уште повеќе, што ја попречуваше нивната работа.

Зарем не беше толку големо терористичко вежбање сценарио на 911? Дури и тогаш се водеа големи вежби од организацијата за безбедност на воздушниот простор НОРАД; кои го координираат воздушниот простор во случај на терористички напади. Затоа е веродостојно двојно дно дека алтернативните медиуми можат да бидат назначени како заеднички одговорни во случај на терористички бран утре и задутре. Тогаш, алтернативните медиуми со своите рани откритија за терористичките вежби се всушност одговорни.

Кое сценарио ќе биде; (1) Оле Дамбегард стана нов водач во движењето Вистина како безбедносна мрежа за напојување of (2) тој е делумно одговорен за вистинското извршување на актите на тероризам на датумите што требаше да ги донесе на виделина, доколку е потребно, е основа на кафе. Во секој случај, останува да се види дали ќе се појават вежби или какви било напади (лажно знаме). Сепак, тоа би било во согласност со очекувањето на лажен знаме на терористички бран што веќе е споменато овде на страницата. Европа може да користи почетнички старт за планираниот голем хаос. Секако во моментот кога Brexit сега конечно изгледа дека заврши во дебакл. Тие не сакаат ништо повеќе од хаос; за 'Ордо або Чао'.

Според тоа, Дамбегард би можел да постави основа за дефинитивна забрана за алтернативна веб-страница и за снимање на полиција, армија и „работници за помош“.

Ажурирајте 24-10-2019

Засега нема знаци на напад или терористички вежби. Улогата на Дамбегард затоа беше малку помала отколку што му се припишував, и тие прибегнаа кон истата стара тактика. Тој не стана голем херој, ниту пак тој и неговите приврзаници станаа придружници за помагање на терористите со снимање полиција и армија. Не, тој стана човекот кој повторно може да го поткопа кредибилитетот на алтернативните медиуми. Јас велам повторно, затоа што тоа се случило претходно со демаскирање на неговиот голем пријател'ен Гарднер ’како член и водач на секта Деца Божји со години; култ кој го стимулира сексот со деца. Веќе беше докажано дека Оле Дамбегард е шил и сега тоа го докажува повторно. Ова е една од безбедносните мрежни стратегии на услугите. Тие ги лансираат своите пиони кои се промовираат насекаде преку алтернативните веб-страници (кои исто така се само-контролирани). Потоа, ги разнесе работите со голем скандал. Јас го опишав овој процес во многу претходни статии. Јас останувам мој случај.

Запомнете ве, луѓето како Оле Дамбегард продолжуваат да прогласуваат половина вистина како теории на заговор. Тие мораат да го срамат критичкото размислување со тоа што најпрво ќе соберат многу приврзаници, а потоа ќе ги срамат работите. Зен Гарднер, исто така, едноставно се држи под контрола. Луѓето како Вилем Фелдерхоф (Конференција за отворен ум) и Оле Дамбегард се среќни што учествуваат, но и сајтови како Ела Стер. Да се ​​држат настрана од тие шили е мојот совет.

Датум на објавување на оригиналниот напис: 22 октомври 2019 16: 47

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (37)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  „Што можам да направам?“, Затоа не следете ги советите на Дамбегард и особено избегнувајте ги жариштата и купете конзервирана храна и вода за пиење неколку недели.

  Затоа, немојте да мислите дека со снимањето можете да постигнете голем чекор напред. Тоа е стапица за да се реализира забрана за тоа. Затоа, мојот совет: немој да го слушаш овој пион на моќ Оле Дамбегард.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Барателите на вистината наскоро ќе бидат (благодарение на - пион на тајните служби - Оле Дамбегард) новите терористи. Тие им помогнаа на терористичките групи да добијат информации со тоа што ги изнесоа датумите и локациите за вежбање и ги испратија луѓето на патот да ги снимаат полицијата и армијата (дозволувајќи им на терористите повторно да одговорат на нив).

   Означете ги моите зборови!

 2. marcos напиша:

  Погледнете го логото во горниот десен дел од видеото на Оле. Зошто толку симболика кога всушност се прогласивте за трагач на вистината. Дали е потребно тогаш да се сомневаме?

  • Камера 2 напиша:

   @Marcos

   Точно марковите ја потценуваат симболиката, тоа е јадрото на пораката на почетокот.

   Но, зошто, на пример, Ела е супер или сакаше да знае да не пропагира филм Мартин Вријланд на нивната веб-страница од измама за демонстрација на „Пегида“, туку од тој волк во овча облека Олм, амблем.

   Зошто декларациите на Мартин Врајланд никогаш не беа сериозно сфатени во ОМ, зошто? затоа што овој блогер НЕ е проверен, затоа луѓе.

   Дамгард што зборува и хитови и никогаш не, но никогаш не поддржал ништо со сериозен материјал. Сè е лажно знаме додека 80 е% измама. Луѓето како Оле Дамгард се дури и од најлош вид, предавниците под подземјето (движење на отпор) да го стават така, војникот со нашата униформа на тебе во грб пука
   Кажи исто како контролираната опозиција WantToKnow, EllaStar, Niburu.co и неколку.

   Тоа е пион како Ике кој не е цензуриран. Ако направите жестоки изјави за ЦИА и повеќе отколку што очекувате да има неуспеси, вие би помислиле, не, не Оле, Оле може само да продолжи и да ја задржува ново будената толпа мамка, добро исфрлен предавник што ги нарекувате луѓе како Оле Дамгард , Пек со многу пердуви, не слушајќи

   https://sarahwestall.com/deep-state-cia-psyop-strategy-of-tension-with-ole-dammegard-pt-1/

   • Мартин Vrijland напиша:

    За многумина нема да се прифати дека некој што очигледно го открива „длабокиот дел“ зборува за PsyOps и „Проблемот, реакцијата, решението“ би можел сам да биде пион на власта.

    За тоа мора да видите дека владејачката моќ знае дека опозицијата може да ја држите само во нејзина контрола, ако самите нанесете пион за лидер на опозицијата.

    Таквата добро екипирана опозициска пион е како камелеон што зазема иста боја и вкус како и луѓето кои навистина мислат слободно. Тоа ми го отежнува многу, затоа што некој како Дејмегард, но и Роберт Јенсен се обидуваат да го копираат токму тоа што го носам. Само мојата страница е исклучена, цензурирана насекаде и е опфатена. Од друга страна, тие добиваат целосно внимание.

    Многу софистицирана и паметна стратегија.

    • Камера 2 напиша:

     @ Мартин

     Многу рафинирано, таа масовна психологија трае со децении, можеби работи за масите, но не само за сите, и станува сè повеќе.

     https://www.encyclo.nl/begrip/massapsychologie

     • Камера 2 напиша:

      Патем, ксандерниевс беше заборавен, полу-телеграфскиот весник или највисоко контролираната опозиција како што има повеќе.

      Се чини дека сите тие веб-страници мора колективно да ги соопштат вестите за Оле Дамбегард. Не е премногу лошо за сите нас што не заврши во радарот за дожд. Можеби тоа ќе дојде, „напад на радарот“, мора да станеш член на Ксандерниевс или Телеграф или еластар

      Значи, мора да се изгасне алармот.
      Бидејќи да претпоставиме дека Оле ќе биде во право, тогаш тој е во заговор, да претпоставиме дека не е во право, тогаш се нарекува поттикнување или исплаши, збогум на сите алтернативни медиуми, но Оле ќе западне
      а остатокот продолжува затоа што тие се чисто гласник.

      Масовна психологија за толпата што се буди

     • Мартин Vrijland напиша:

      Па .. Де Телеграф ја игра главната улога на PsyOp, а контролираните веб-страници на опозицијата ја играат улогата на мрежите за безбедност.
      Безбедносни мрежи кои ја собереш бојата на Врајланд како камелеони.
      Цензурата на Фејсбук и другите социјални медиуми го прави остатокот. Контролираните алтернативни страници само ги туркаат безбедносните мрежи и го замолчуваат Врајланд до смрт.
      Освен сега кај Xander ... затоа што сега врската со Geenstijl и Jensen мора да биде направена одеднаш, затоа што секогаш ги изложувам тие страници на 2.

     • marcos напиша:

      Јас многу добро разбирам и разбирам што објаснуваш погоре. Сепак, она што сè уште ме држи зафатен е прашањето зошто оваа страница ја користи познатата симболика. Бројот на луѓе што гледаат низ оваа симболика расте, па зошто оваа тактика. Која е вашата идеја зад ова?

     • guppy напиша:

      Забележав и дека Мартин Вријланд е спомнат во ист здив како Јенсен и без стил. Тие навистина мислат дека сите се со почит да не го поминуваат тоа.

      Исто така, ме марка тоа што меѓу одговорите на ксандерниевс, на пример, има одговори кои ја разбираат реалната состојба. Сега мала масна маст, но полека станува поголема и поголема. Тие можат да го фатат она што го сакаат, но веќе е предоцна.

      Вистината веќе победи.

 3. Зошто сакаш да го знаеш ова? напиша:

  Дали Оле ќе читаше заедно на оваа веб-страница? Во минута 14: 21 тој вели: „Се заснова на стариот проблем, реакција, решение.“ И ова го повторува уште неколку пати.

  Можеме да започнеме со анкета овде. Кое сценарио прикажано од Мартин ќе се оствари? 😉

  Лично, мислам дека сценарио 2 е најпосакувано за сценариото. Поголема група е ставена надвор од игра во еден момент. Се повеќе се упатуваат на алтернативните медиуми во политиката и главните струи. „Убав“ момент е да се претворат тие алтернативни медиуми во неговата маичка.

  Но, ако работите не одат според планираното, сценариото 1 е секако убав резервен план. За ова, предвидените напади дури и не мора да се случат. Ако ништо не се случи, тогаш Оле автоматски се воздигнува до сезнајната благосостојба.

 4. Чевли чипка напиша:

  Зарем не е паметно да снимате сè и да не го изнесете ова. Чекајте додека не завршат сите истраги и потоа ставете ги на Интернет, за да може официјалната приказна да биде поништена?

  • Мартин Vrijland напиша:

   Не, затоа што веројатно се користи аргументот дека терористите (ако нешто се случи) имаа пристап до големи податоци.. или: податоците што можат да се соберат од телефони преку дозвола за приватност (по инсталирани апликации).
   Со други зборови: повеќето апликации ви овозможуваат пристап до вашата локална меморија и прегледување на тие податоци, така што големите сервери за податоци често ги имаат и вашите фотографии и видеа.
   Ако „терористите“ можат да пристапат до тие големи податоци (хакерски сервери), тие ќе ги имаат вашите фотографии и видеа.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Оле е силно нападната..алдус Оле. Неговата работа е да го нормализира тоа. Накратко, трагачите на вистината се навикнати да бидат потиснати преку Дамбегард.
   Секако, многумина ќе трчаат по оваа безбедносна мрежа, но сè е премногу софистицирано за мене.

   „Најдобар начин да се контролира опозицијата е да го водите сами“

   Како добар камелеон, Оле Дамбегар сега ќе ги користи и тие текстови.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Алфред Ламбремонт Вебе ... уште еден фантастичен контролиран опозициски пион

  • Мартин Vrijland напиша:

   Оле може да патува наоколу во скап моторник и да ги доживее најфантастичните авантури.
   Неговата улога: навикнете се на угнетувањето (а особено 'плашете се' .. затоа што не секој е секако таков херој како Оле).

  • Мартин Vrijland напиша:

   Еј Оле! Можеби веќе треба да се постават темелите на новото законодавство со кое се забрануваат мали состаноци без дозвола?

 5. Ели напиша:

  Под претпоставка дека е точно дека Оле е контролирана опозиција. Дали знае тоа сам? Дали е тој свесен дел од длабоката состојба или тој самиот е жртва на манипулација?

 6. Мартин Vrijland напиша:

  Повеќе луѓе кои мислат дека Оле Дамбегард е предност на ЦИА:

  http://mileswmathis.com/ole.pdf

 7. Мартин Vrijland напиша:

  Па, тоа беше жесток терористички ден Оле!
  Па шила падна низ корпата
  Ослободете се од тоа .. одржувајте..не се повлекувајте!
  Ај!

 8. 4 карлин напиша:

  Само бројот 39 се совпаѓа. (Оле)

 9. 4 карлин напиша:

  И во Паув, секако, вчера беше разговарано за поголема контрола .. по телата на 39 во камион ..

  • Мартин Vrijland напиша:

   Одлично! Ние го спречивме тоа благодарение на Оле!
   Продолжете го Оле!
   Благодарение на Оле, НАТО се состана итно да го крене лажното знаме!

   Леле WauW WauWW !!! Оле е само херој!
   Масивно масивно !!

   „Итни состаноци во Брисел!“ Мојот задник

  • Зошто сакаш да го знаеш ова? напиша:

   Колку би оделе симболиката и / или техниките на НЛП во вакви видеа?

   Го прашувам тоа затоа што забележувам дека сум расеан од шамијата на Оле што ме потсетува на кожата на змија. Ја забележувам и гледиштето на Оле во ова видео. Тој е повеќе во крупен и гледа надолу кон слушателите.

 10. Вилфред Бакер напиша:

  Ажурирајте го погоре, 33.39 минути овде на екранот, забавни луѓе.

  Љубовта

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина