Дали треба да ја земете или одбиете вакцината „Ковид-19“ ако таа станува задолжителна? Што да се прави?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 14 мај 2020 45 Коментари

извор: france24.com

Постепено, сè повеќе луѓе почнуваат да гледаат дека владите ширум светот сакаат да направат трајни промени во општеството како целина. „Интелигентното заклучување“ полека се претвора во постојан, каде треба да ја откупите својата слобода. Новата нормала станува метар и пол од општеството и сами треба да платите за тоа.

Можете да ангажирате скапи консултанти за да ве советуваат како да ја поставите вашата компанија на еден и пол метар и да сметате на цената. цена за себе затоа што веројатно треба да добиете официјално одобрение за вашите мерки и цена за клиентот, затоа што некој треба да го кашла тој задолжителен метар и пол и падот на приходот што повлекува.

Покрај тоа, претстојната вакцина „ковид-19“ ќе стане задолжителна.

Настрана прашањето дали таква вакцина е темелно тестирана и еднакво оддалечена од прашањето дали сакаме или не тој уред и пол метар на општеството: владите се непостојани и навистина не одат кај протестираните луѓе слушај

Технологијата ќе се користи за следење на сите тие мерки. Јас тоа веќе го предвидов мојата книга во 2019 година и веќе го предвидов тоа во многу статии во последните години. Таа технологија и големите податоци едноставно ќе се пробијат, затоа што има премногу компании што можат повторно да заработат интересна грицка. Премногу сега работат за големи компании кои обезбедуваат ИКТ решенија или за владини агенции кои гарантираат дека тие можат да продолжат да плаќаат за својот дом и да го одржуваат семејството. Овие луѓе можеби ќе видат дека нешто не е во ред, но кога станува збор за избор, повеќето избираат да се наведнуваат за да гарантираат приходи.

Сите ние до сега знаеме како ќе изгледа ова ново општество. Медиумите и државата продолжуваат да кажуваат дека продажбата е неопходна и начинот на кој се воведува е чекор по чекор. Чекор по чекор, така што масите продолжуваат да веруваат дека се неопходни чекори за да се содржат коронавирусот.

Процесот ќе се одвива во бранови од „затегнување на ременот“ до „само да ги споделите уздите“, а потоа да дојде следниот бран. Медиумите, експертите (производство на фигури) и политиката ќе ни покажат, по еден период на навикнување на еден и пол метри и малку повеќе простор за движење, заживување на вирусот корона, по што воведување на следниот дел од пакетот од страна на луѓето ќе бидат прифатени.

Читателите во алтернативните медиуми обично бараат информации за тоа како се играме. Би сакале да прочитаме детална анализа за тоа колку се опасни вакцините, како 5G може да се искористи за да влијае врз нас, како патентите на „Мајкрософт“ ни даваат дигитален сертификат за вакцини, како инвестира Бил Гејтс во медиумите и индустријата за вакцини, како апликациите можат да се користат за да ни помогнат да следи. Ние сме гладни за информации за тоа како нè наметнуваат на Интернет, за да можеме да ги разбудиме другите за тоа каква опасност ни доаѓа.

Ова е супер важно, затоа што ако не знаете каква опасност брзаат кон вас, не скокнувате на време. Сепак, мора да има следниот чекор. Мораме да излеземе со решенија.

Овде на веб-страницата сте прочитале неколку написи за тоа како најверојатно ќе одиме во општество каде нема повеќе пари, општество во кое апликациите, фотоапаратите и големите податоци знаат точно каде се наоѓаме или дали имаме соодветна температура (нема ковани- 19) и со кого сите комуницираме. Следниот чекор е да ги поврзете сите овие податоци со еден вид систем за оценување. Со или без доволен резултат може или не може да излезе надвор, со воз или во авион. Сите можеме да го предвидиме до сега. Врската на сите тие податоци до можната дигитална марка и врската до вашата дигитална банка биланс ја комплетира приказната.

Ние сме водени во мрежа и Кина го дава примерот како вие како држава можете да ги натерате луѓето да се придржуваат кон тоа. Кина исто така покажува како индивидуата која е во опозиција едноставно е изоставена. Тоа е автоматскиот ефект на таков систем. На крајот на краиштата, масите ќе се поклонат, делумно затоа што многумина во самите општества работат за делови од „системот“. Ако имате работа во ИКТ и снабдувате софтвер за бази на податоци или снабдувате системи со фотоапарати, ако работите како истражен службеник или како полицаец, сепак ги избирате приходите. Така оди.

Илузија е да се каже, "Потоа, јас го фрлам паметниот телефон, така што ќе излезам од системот". Одиме во време кога учеството во општеството станува практично невозможно без digiD или без eHerkenning (за компании). Истото ќе се случи и со новата технологија за корона. Ако го фрливте паметниот телефон, едноставно нема да можете повеќе да влезете во супермаркетот.

Дали ќе дојде до тоа? Чекор по чекор веројатно ќе дојде до тоа. И, тогаш можете да преживеете само ако имате своја градина за распределување, но тогаш мора да земете и свое семе од тоа, затоа што таа самодоволност веројатно ќе биде забранета и на долг рок.

Следниот чекор ќе биде тоа што веќе не смеете да влезете на јавни места ако не сте имале вакцина. И големите податоци исто така ќе играат улога во ова. Ако вашата апликација вели дека сте примиле вакцина, влезната врата на супермаркетите ќе ви овозможи да влезете; во спротивно не. Во последната фаза, таквата апликација веројатно ќе биде заменета со дигитална карактеристика што е поврзана со вашето тело. И, тоа ќе биде комплетирано само ако вашата банкарска состојба е поврзана со сето ова. Наскоро нема да има бегство освен ако не изберете да живеете „во дивината“, но за многумина тоа ќе биде мост премногу далеку.

Можеме да викнеме што сакаме; можеме да врескаме дека не сакаме сè, но тоа е како плач во пустината. Мнозинството зависи од „системот“. Затоа е време да започнеме да размислуваме за: Ако не можете да го победите 'em, придружи се'.

Мора да излеземе со конкретни решенија што можат да бидат прифатени и од оние што работат за „системот“. Ние мора да излеземе со конкретни и изводливи решенија што ќе обезбедат луѓето да не губат сигурност, но дека тие зборуваат. Сега сме целосно зависни од наметнатите одлуки одозгора. Сегашниот политички систем нè принудува да ги прифатиме тие одлуки без каква било форма на учество. Ова може да се направи поинаку. Тоа мора да биде различно.

Има шанса! На крајот на краиштата, постои можност радикално да се свртат работите со истата технологија во денешно време, без ова да се претвори целото општество наопаку. Не бара големо народно востание или револуција. Секој може само да продолжи да го прави она што го прават.

Единствено што се менува е структурата на одлуките. Министрите и службениците кои сега известуваат за круната и спроведуваат закони без непосредна согласност од народот, мора да известуваат пред народот. Министрите треба да бидат заменети со директно избрани претставници на народот (кои навистина го претставуваат народот, а не круната).

Сето ова е можно преку принципот на директна демократија. Во таа директна демократија, вие ги избирате своите претставници на Интернет. Можете да станете кандидат сами или присутни кандидати и системот на гласање обезбедува селекција и раст на поддршката. Малку е како системите за гласање, како што е Холандскиот Гол талент и другите ТВ-програми. Технологијата е таму, можностите се таму и таа ќе работи.

Директно избраните пратеници треба да ги поедностават законите и да ги презентираат пред народот за одобрување или преглед. Од илјадници закони, до јасност, од квантитет до квалитет. Директно учество на јавноста.

Можеме да почекаме додека задолжителните закони за вакцинација не дозволат да избереме да ја земеме вакцината или да одиме во затвор, или ќе можеме да го искористиме моментумот. Ние мора да ја искористиме оваа криза за да донесеме промени. Променете го начинот на кој сакаме! Директната демократија може да ја замени постојната структура на моќ преку систем за гласање преку Интернет во рок од неколку месеци.

Сега е време да се создаде поддршка за ова. Уживајте во можноста, размислете за тоа и прочитајте како работи. Време е да се дејствува и да биде промената. Притиснете го копчето за повеќе информации и потпишете ја петицијата.

директна демократија сега

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (45)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Бидете лидер

 2. Riffian напиша:

  Но, тоа е бесплатно Мартин, Јан Петар игра пионерска улога

  Поранешниот премиер Балкененде сака бесплатна вакцина против корона за сите
  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/binnenland/voormalig-premier-balkenende-wil-gratis-coronavaccin-voor-iedereen/ar-BB144ITV

 3. SalmonInClick напиша:

  Ковид, затоа се залага за сертификат за лична карта за вакцинација (2020)

  • SalmonInClick напиша:

   Дај им го прстот say, кажи НЕ

  • Иднина напиша:

   Убаво видео, особено последното е завршувањето со САМО, прочитајте цел, е целта. Ричалците честопати мешаат зборови.

   Еве повторно само за новите читатели. За среќа, се додаваат сè повеќе. Луѓето исто така донираат што му помага на Мартин секој малку. Неговиот звук е јасно сигурен и интелигентен. Не го читате ова на кое било друго место. Неговата страница мора да се држи во воздух. Погледнете ја неговата статија за нападот на Ддос на неговата страница

   Тоа е многу поинтензивно од избришаното видео на Јенсен 33. За што, се разбира, беше договорено со Ит. Со неговата продажба на кошули, а потоа кажи дека ќе биде добро. Livesивее во Вонделпарк, па има и пари како вода. Јас го одморам мојот случај.

   Забележете колку често Јенсен зборува за чевли на војникот на вратот.

   И овде повторно потсетникот зошто дефинитивно не треба да го снимате тој шут. Ако научите како овде на оваа страница и добивате знаење за број. Дали знаете дека не треба или не треба да верувате во сè за што се спомнуваат овие броеви. И, секако, не дозволувајте да влезе во вашето тело.

   https://theocs101ark.com/2020/05/14/again-dont-take-the-shot/

   • XanderN напиша:

    Се согласувам Не може да пронајде сè што Мартин пишува или предлага, понекогаш смета дека е премногу екстремен или нереален, но со неговиот прилично уникатен звук тој е пословичен „канаринец во рудникот за јаглен“ на слободата на изразување во Холандија. Затоа оваа страница МОРА да остане нагоре и да работи, и навистина: колку повеќе посетители и поддржувачи, толку подобро.

    Можам да се согласам со написот погоре, но сепак верувам дека предложените измени треба да се шират во подолг временски период (ако сакате да добиете што е можно повеќе луѓе, а по можност и други држави). Луѓето прво мора да бидат „зрели“ за ваков драстичен пресврт. Во спротивно, многумина ќе паничат, ќе доживеете насилство, хаос, мизерија и тоа не може да биде намерата.

    Споредете ја матката со некој чии нозе се замрзнати на -30 степени во шведската зима. Ако веднаш го ставите под топол туш, штетата ќе ја направите како непоправлива. Мора да биде многу постепено, и така е и со повеќето луѓе. Дајте им 10 години да го сторат тоа (иако се плашам дека немаме 10 години за да спречиме актуелниот воен закон да стане постојана полициска држава).

    • Мартин Vrijland напиша:

     @Xander

     Јас го сметам зачудувачкиот тон на „нереален“ и „екстремен“ многу несоодветен. Ако една партија е нереална и крајно зафатена, таа е актуелна влада за заклучување.

     Не е дека мислењето на Ксандер овде на страницата се смета за мерач и дека сметаме на само-праведна пресуда на вашиот Бог X. Време е да испуштиме ваков вид критики и да преземеме акција. Бидете промена со тоа.

     Силно верувам дека новиот систем предложен на fvvd.nl треба да се постави во рок од неколку месеци. Немаме време да трошиме.

     Јас силно ги отфрлам вашите коментари. Ако почекаме уште неколку месеци, сегашниот кабинет го претвори целото општество во еден и пол метри општество и се спроведуваат сите видови на технолошки средства што нè ставаат во тоталитарна мрежа за контрола.

     Затоа би рекол: не ставајте го на долг пат и отфрлете го како екстремно и нереално. Екстремно и нереално е што постојано се жалиме и пишуваме статии каде сето тоа тргнува наопаку и каде вакцините и дигиталните сертификати можат да ни наштетат.

     Кукавички е да се стави на созревање на луѓето. Луѓето исто така не се подготвени за овие мерки на заклучување и сега гледаме дека владата во рок од неколку недели спроведува мерки „нереални“ и „екстремни“ мерки.

     Затоа, јас велам НЕ многу остро на вашата критика и предлагам да ги повикувате луѓето Преземе акција СЕГА. Тоа е од 1 минута до 12 и не можеме да чекаме 10 години.

     Можете исто така да поставите прашања во делот за прашања и одговори на страницата: https://www.fvvd.nl/qa/

     • Вилфред Бакер напиша:

      Амин

     • Роза напиша:

      Нежните исцелители прават смрдливи рани…
      Луѓето треба да бидат разбудени, но се чини дека се во кома.

     • Сонце напиша:

      Вашиот одговор на Xander го наоѓам прилично премногу уредно дури и затоа што имам многу силни сомневања дека Xander е дезинформативен. Јас нема да го објаснам тоа. Редовниот читател може да знае што мислам.

  • Иднина напиша:

   Бизарно е што никогаш не сум го видел тој клип, никогаш не сум прочитал ТВ и го свртев ЦД сиво. Навистина многу нејасно да клип. И, исто така, само обожавател на таа музика на овој бенд. Во старите денови.

 4. Анализира напиша:

  Повеќе предвидливо програмирање, сценариото веќе беше вметнато во серијата Мртва зона - ПЛАГА во 2003 година

 5. SandinG напиша:

  Средната класа / класа ќе биде целосно исцедена финансиски најмалку уште една година, така што тие наскоро ќе бидат предадени на таткото држава како јагниња.

  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/buitenland/eu-geneesmiddelenagentschap-ziet-op-zijn-vroegst-over-jaar-vaccin/ar-BB1449xj

  • Иднина напиша:

   Навистина да. На овој начин сите стануваат целосно зависни. Не размислува критички повеќе затоа што е зачуван. Зачувани само на таков начин што мислам дека можете подобро небо. И тогаш вашиот спасител е исто така оној што намерно ве турна вас и вашето семејство во таа бездна. Но, тие првично ќе го видат поинаку. Сè додека не биде предоцна, на крајот на краиштата, вакцините веќе може да се инјектираат кај луѓе во нетестирани земји во секој случај. Доаѓаат од вообичаените осомничени и си договорија имунитет за себе. Дали вакцината треба да ви наштети на кој било начин. Тој аранжман всушност ја раскажува целата приказна.

 6. SalmonInClick напиша:

  Еве друг волк во овчарска облека Ерик Шмит, сите вообичаени осомничени се вклучени во оваа крајна операција на ропство. И, тие, исто така, ја вклучуваат климатската измама во нивната агенда додека се зафатени
  https://www.marketwatch.com/story/microsoft-visa-and-others-worth-combined-115-trillion-want-congress-to-include-climate-in-covid-19-recovery-plan-2020-05-13

  Контакт трасинг груп финансиран од Сорос и Гејтс, има Челси Клинтон на одборот
  https://www.newswars.com/contact-tracing-group-funded-by-soros-and-gates-has-chelsea-clinton-on-board/

  „треба да бидеме благодарни“ на гигантските корпорации кои „луѓето сакаат да се малигнираат“ (го нарекуваме овој ФАСКИЗМ
  Видеото е скриено, точно како тие работат.

 7. Иднина напиша:

  Погледнете овде колку паметно ја играат таа игра. Тие само буквално покажуваат што ќе прават. Читајте деца од семејства. Под маската на здравјето и затоа што немате 2 купатила за карантин. Но, нека некој ви каже кој е наводно против тоа. И обезбедува многу лошо постапување. Но, имате број напишани, т.н. да се надгледувате едни со други. И така, тие го имаат вашиот број за контакт во трагови. О, да, вашето дете најверојатно никогаш нема да ве види, и не, не умре од Ковид. Текст 80123, прочитајте 9 и 33. И фрлете сè што сте имале. Направете Америка …… .. добро

  Само погледнете низ актерот и ќе видите во што влегуваат.

  https://youtu.be/RWQMx4HxWIw

 8. Riffian напиша:

  Заложете се на верност кон Новиот светски поредок

  НЕПОДРИНОСТ

 9. guppy напиша:

  Секој што некогаш гласал во нивниот живот треба да ја потпише оваа петиција. Сега можеме да видиме многу јасно што се случува кога ќе дозволите телевизиските марионети да управуваат со вашиот живот. Ако само да се обрне внимание дека се заснова на лага, како што се чита во овој напис. Гласањето повторно нè носи уште повеќе во заклучување.

  Јас секако не земам чип или вакцинации, но се забранувам. Во секој случај, мора да се вратиме на природата за да се најдеме. Дури и Исус мораше да замине во пустината за да се поврзе. Не велам дека мора да верувате во Исус, само велам дека сме на истиот пат.

 10. marcos напиша:

  Добро што сè уште има доктори како овој германски лекар https://www.youtube.com/watch?v=6bIAXtciwk0&feature=youtu.be

 11. marcos напиша:

  Во видеото на германскиот доктор во претходната врска таа вели дека е точно што е многу точно. Во прилог на изјавата дека НЕ ​​треба да се вратиме на нашата „стара нормална“. Ова е толку точно, затоа што тоа значи дека старото вообичаено овозможи да не маневрира во ситуацијата во која се наоѓаме сега. Значи, постои нова нормална потреба, што не е општеството од 1,5 метар со сите техники за надзор, туку новата нормална, што во голема мерка одговара на точката на Мартин ФВВД. Можеби ова може да се вметне во пораката на FVVD?

 12. Чевли чипка напиша:

  Барем за мене „во дивина“. Веднаш штом ќе станеме целосна состојба со залихи, ги спакувам своите работи и ги нема. Попрво би гладувал до смрт некаде среде никаде, отколку да ми ги одземат слободите.

  • Сонце напиша:

   Мислам дека не можете да одите кога е таму целосната полициска држава. полициска држава = феудален систем, вие сте дел од државата. Во феудален систем, робот не може и не смее да стори ништо без дозвола на сопственикот / државата.
   Покрај тоа, каде сакате да одите сè е меѓународно поврзано, координирано и контролирано од нив. Се прашувам дали жителите на кои би сакале да одите, ве чекаат. Конкуренција е исто така таму помеѓу поединци. Ние сме во тешка состојба и затоа треба сами да го решиме овде во Мадурадам. Општата популација сè уште не го разбира со вечно пасивно одложување.

 13. Иднина напиша:

  Еве Мартин имате право за целиот тој хаос, а особено химеричен ефект.

  Патотен вакцина против коронавирус https://patents.justia.com/patent/10130701 за Атенуираниот Коронавирус да се користи како вакцина. Паметен протеински химера https://patents.justia.com/patent/8828407 Глава на Кимера, лаво, тело, коза, опашка од змеј „Таа-коза“ буквално значи „Зимска сезона“, како Јарец, Сатурската коза на зимата; Химера е смртоносно животно создадено од други животни, што е точно вакцина.

  И дното е од учењата на масоните и нивната вест. Со други зборови, ние мора да одговориме многу брзо. Значи, гледате што некој може да излезе од текстот на етикетата. Значи, опасни по живот, и едноставно кажано, тие сакаат да те убијат и да создадат нов свет за себе. Како по ѓаволите толку многу луѓе се придружија на оваа доктрина.

  Индивидуалниот хендикеп е хендикепиран со тоа што доаѓа лице в лице со заговор.
  Толку монструозен тој не може да верува дека возбудува.
  Содомит, Педофил, 33 масон. Ј Едгар Хувер
  Директор на ФБИ, каков заговор?

  Алтер

  Галадски

  Тој зборува и за Гилеад, творецот на вакцини. Она што на хебрејски се однесува на Галеид.

  Прочитајте купишта сведоци на име на халдеј еквивалентно на Галеид на хебрејски јазик. И двајцата ја обележаа сцената на заветот. Помеѓу Jacејкоб и лабораториски родови 31:47 (ова е да се означи што следат, а не да се натера некој да ја добие Библијата)

  Енциклопецот на папата Фрањо, Лаудато си (наставна книга) повикува на колење на 6 милијарди луѓе.

  Погледнете објаснување: И што очигледно сакаат да го спроведат. Исто така, се чини дека Трамп повикува во војската да ги вакцинира сите, читај мртви. И Америка, со 400 милиони приватно оружје во рацете, исто така, ќе седи тивко. Бизарно што може да се чувствувате толку условено. И јас не се залагам за насилство. Но, вообичаените осомничени сигурно.

  Извор theocs101ark

 14. SalmonInClick напиша:

  Јас, исто така, би ги одбил овие тестови, бидејќи тие можат да ги пополнат и базите на податоци на ДНК. Дие Шиперс сега е во ДСМ и поранешниот шеф на ДСМ Сиџесма сега е одговорен за тестовите. Гледајте ги зајаците трчаат, вообичаените осомничени играат од двете страни, разбудете се !!

  https://www.telegraaf.nl/financieel/1592133933/rol-coronapaus-past-voormalig-dsm-baas-sijbesma-goed

  Танцот за стол е завршен

  • Иднина напиша:

   Дека таа сè уште има круг на пријатели, одвратна…… Исто така е супер што ни беше јасно во 13.33 минути. Колку фантастично се решава оваа криза. И колку се слатки робовите. За жал, робовите често се луѓе на совеста. Не можам да кажам за сите тие актери.

 15. SalmonInClick напиша:

  Зошто вакцина ако има доволно лекови против блага варијанта на грипот?

  СЗО понуди мито од 20 милиони американски долари Мито до отров ЦВИД-19 лек - претседател на Мадагаскар
  Од GreatGameIndia - 16 мај, 2020 година
  Во шокантен развој, Претседателот на Мадагаскар поднел сензационално тврдење дека СЗО понудила мито од 20 милиони американски долари за да го отруе лекот СОВИД-19. Хербалниот лек наречен COVID-19 Organics направен од Artemisia може да излечи пациенти со COVID-19 во рок од десет дена, рече Претседателот.
  https://greatgameindia.com/who-offered-20m-bribe-to-poison-covid-19-cure-madagascar-president/

 16. Иднина напиша:

  Продолжувам да бидам воодушевен од BMF. И особено што има толку многу луѓе што ги бранат заб и нокти. Затоа што тој дава многу на добротворни цели. Додека тој прави најмалку 80% поврат на инвестицијата. Ако Бил беше навистина толку сладок, тој и неговите богати пријатели можеа да го спасат светот долго од глад и жед. Наместо да игра поделба и да владее во своето светско тестирање. Дека тој не, и ги користи луѓето како животни што се тестираат. Луѓето сепак треба да се истакнуваат. Имаат толку многу пари, можат да ја поправат целата мизерија во светот за една недела. Без глад, нема жед, помалку за војна, помала смртност на деца итн., Но, тие не го сторат тоа, па ништо добро за целиот BMF. Искористување од најнизок вид, со за жал најмногу пари.

 17. SalmonInClick напиша:

  Се прашувам дали РИВМ ги исфрли тие модели на Империал колеџ во меѓувреме, затоа што нема проблем. Уште повеќе доказ дека се фабрикувани податоци за поддршка на одредена агенда:

  Војна на „Корона-Моделиерунг“ - „Скриммстер софтвер-Фелер алер Зеитен“

  Тема на Mehr zum.
  Benachrichtigung über neue Article:
  Политик Корона вирус

  18.05.2020 12: 45
  Die Modellierung des Imperial College zur Corona-Epidemie, auf der umfangreich Maßnahmen und Verbote beruhen, weist Massive Software-Fehler auf, sagen zwei weltweit fürere Daten-Ingenieure.
  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/504115/Corona-Modellierung-war-schlimmster-Software-Fehler-aller-Zeiten

 18. Riffian напиша:

  Luister goed naar deze usual suspect om te weten wat ze in vaccins stoppen.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина