Дајте му на медиумите скандал, жртва на државен секретар (Harbers): кредибилитет маркетинг

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 мај 2019 3 Коментари

извор: nu.nl

Тоа е безбројното повторување на популарното ропство во интеракција помеѓу медиумите (рекламни за политика) и актерското здружение Хаг. Внимателните новинари на НРЦ сфатија извештај за злоупотребите во АЗК. Се чини дека многу се убива во овие центри. Тоа тогаш беше скриено под насловот "други работи", па така државниот секретар Харберс му беше дозволено да ја заврши најновата реалистична емисија со поднесување на неговата оставка на кралот. Можете ли да проверите дали нешто е точно за целиот сапун? Не, се разбира, не.

Треба да се справите со приказните за политиката и медиумите. "Не можете да излезете со такво нешто, не можете, зошто би го сториле тоа?" Бидејќи служи за пропагандна цел! Кои се оние убиени луѓе во центрите за баратели на азил? Зошто тоа не е големо во вестите, како што е Thijs H., кој прободел неколку кучиња пешаци со нож? Дали сакате некои слики? Тоа исто така сите може да се организира на барање (само прашање на длабок генератор вклучите). Секојдневно станува јасно дека медиумите го губат својот кредибилитет. Самопроизведеното немири тогаш секогаш добро функционира. Зарем тоа не е фантастична работа на Вутер де Winther и неговата тим на НРЦ новинари?

Чест што заслужува кредит, но сè се врти околу верувањето во новинарите, личностите, извештаите, расказите, фотографиите, сликите, интервјуата со политичарите, судскиот персонал и така натаму. Не сите лажат, нели? Во рамките на листата и фабрика за измама, секој е зависен од списокот и измамата на крајниот производ и затоа секој соработува во производниот процес на листа и измама. Мое извинување, но воопшто не верувам во сите Харбери. И политиката и медиумите добиваат импулс на "овој вид немири"изгледа, ние сме навистина критични','Види, навистина можеме да го испитаме сопственото месо'и'изгледа, ако нешто тргне наопаку, го признаваме и правиме нешто во врска со тоа". Ние работиме за самочистење и демократија, така е и пораката. "Верувај ми! Вистина е! ", Рече Доналд Трамп. Die Harbers ќе работи утре како ви благодарам на една убава банка.

Друга порака од Telegraaf денес за зголемување на кредибилитетот е онаа на "Хипстер џихади"Сириецот Абделазиз А., од кого одеднаш призна дека бил информатор на АИВД. Ако признаете дека некој бил само информатор за 2 години и бил платен неколку пати од страна на АИВД, сте заклучиле дека некој веројатно бил информатор целиот свој живот и дека целата џихадистичка мрежа била создадена од самите тајни служби.

Таквите вести се веројатно сите маркетиншки спинтокторски приказни. Лепила за запечатување на протекување гуми. Воздухот ги исклучува сите дупки од порозниот појас низ сите дупки и така пропагандната машина работи прекувремено. Можно е тука и таму некои разочарани роднини на лажни џихадисти или вработени во АЗК, полицијата или судството да не можат да ги затворат своите усти. Секогаш и тогаш треба да направите малку лепење за одржување на кредибилитетот; затоа што, исто така, во рамките на гореспоменатите организации (каде што, се разбира, не сите се свесни за ваквата практика на PsyOp) понекогаш доаѓаат некои информации и кога луѓето почнуваат да разговараат, мора да излезе со приказна.

Мораме да останеме плаши од АЗК, кои се полни со потенцијални убијци и избегаа од џихадистите. Ако ме прашате, тоа е застрашувачко да се зголеми тензијата помеѓу лево и десно во општеството. Големината на лажните вести стана толку огромна што ние веруваме дека сликата за нашата "реалност" е целосно обоена од страна на медиумите и политички. Дополнителен ефект на таквото известување е дека уште еднаш се чувствувате дека мора да постои политичка акција некаде. Тоа е повторно избирачко време, па можеби политичката партија, б или в ќе го реши следниот проблем за вас. И така, секој уредно оди во насока на избирачкото место за да стави црвен крст. На популарната машина за оддалечување се буди. На крајот на краиштата, повторно доаѓаат изборите, а дебатата меѓу Тјери Бадет и Марк Рут ќе добие дополнително гориво. Пожарите во општеството може повторно да се запалат и масите и понатаму да веруваат во илузијата на демократијата.

Горенаведеното е, се разбира, мое мислење и треба да го прочитате ова парче тивко. Во неа има реална животна лекција: лекцијата на животот

Листа на изворни линкови: pauw.bnnvara.nl, telegraaf.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (3)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Бидејќи повеќето луѓе во Холандија треба да знаат, Сè е тука насочено, секако, директно / индиректно прашања од 'владата'.

  Запомнете дека Мадуродам / Холандија е меѓу најдобрите земји каде момчињата на сценариото се услуги, а со тоа и политиката, законодавството, социјалниот инженеринг. Одреди итн. Големото прашање е како да се ослободите од нив. Момчињата во сценариото сигурно не се откажуваат од своите клучни позиции со придружните бенефиции доброволно.

 2. Редовните медиуми ... ако ме прашате за досадна намера!
  Покрај тоа, повеќе не можев да ги посматрам тие лицемерни шефови на политичари, службеници за печат (или пак тие се измамници?), Читање зомби и актери. Јас само станав агресивен! Не го следам циркусот со години, но понекогаш сум принуден да гледам од далечина за да видам на кој начин се праќаат масите.

  Затоа сум многу среќен што го жртвувавте животот ... затоа што тоа е да се закачам на големиот часовник.

  Се прашувам колку читатели всушност сфаќаат какви последици има ова за вашиот живот. Повеќето луѓе веќе паника кога нивниот редовен живот е компромитиран ... малку се судрат со нивниот живот. Таа ќе го научи овој пад следниот пат да оди по ред или да плива со струја. Сеуште се надевам дека луѓето ќе имаат проблеми да ги пренесат парите, дури и ако тоа е само едно евро. Тоа едно евро, исто така, помага!

 3. Riffian напиша:

  Почнувајќи веќе да не (буквално) дадете го вашиот глас е одличен почеток 😀 Гледајќи колку долго ќе трае овој циркус ... Понатаму, заминувањето на Хаберс е, се разбира, убаво одвраќање од бројот на деца кои завршуваат со незаконитост преку АЗЦ

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина