"Учителката од средно училиште заразена со мали сипаници" се повеќе и повеќе притиска кон задолжителни вакцини

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 15 април 2019 7 Коментари

извор: omstreeks.nu

Во минатото само сте имале мали сипаници и други болести со смешни имиња, па затоа си имав убав ден надвор од училиште и отидовте дома мајка да се разболат. Денес треба да се вметне шприцот и на секој му се дава на вирусот однапред за да создаде отпор. Зошто ненадејно преживеавте, а веќе ви го раѓате вирусот рано, ми е мистерија? Тоа значи дека телото е во секој случај наклонето да изгради отпор кон таков вирус, би рекле? Веднаш се разболев, а твоето тело се опорави. Нема проблем.

Се чини дека медиумите ги возбудуваат таквите болести, бидејќи вакцините треба да станат задолжителни. Денес, според тоа, насловот на телеграфот "Средно училиште за наставници инфицирано со мали сипаници". Ова е професор од колеџот Орање Насау, средно училиште во Зотермер. Грозни! Затвори прозорци и врати купува гас-маски и заштитни костуми и акции за вонредни состојби за еден месец!

Денес гледаме многу дискусии на социјалните мрежи на интернет за сите видови на работи кои би биле во ваквите вакцини кои би можеле да предизвикаат аутизам, на пример. Можете да го почувствувате тоа за да можете подоцна да кажете дека ова се лажни вести и глупости, а потоа го отвори патот за легислатива што ја прави вакцинацијата задолжителна. Под маската на "тоа беше целата псевдонаука и лажни вести", може да се каже дека нема ништо што може да застане на патот на обврзување на шприцот за вакцинација. Тоа е сега позната игра која ја спроведува контролираната опозиција со крајната цел да се експлодира бомбата во двосмислениот (намерно вграден), со цел сите да се вратат назад во главните медиуми и научните истражувања на државата.

Задолжителни вакцини се влажни соништа за тоталитарната полициска држава. Зошто? Па, изгледа така. Методот на CRISPR-CAS, кој денес е добро познат, е метод за препишување на човечката ДНК. Со ова можете буквално да го модифицирате секое парче ДНК кај луѓето (или било која друга форма на живот). Ова е причината зошто го гледаме важното поместување кон создавање на бази на податоци на ДНК ширум светот. Зборуваме тука за светски проект, во кој ДНК на секој поединец мора да биде мапирана. Во Холандија, RIVM веќе почна да собира во 2000 ДНК од штикли. Психолошките прашања како што се Маријана Ваатстра и Ники Верстапен треба да го натераат населението доброволно да ја повлече својата ДНК.

Зошто владите толку ја сакаат ДНК од населението? Ова е како да е: Ако имате метод за прилагодување на ДНК на секој поединец (метод CRISPR-CAS) и имате точна ДНК на секој поединец на располагање, можете да го модифицирате секој поединец за мерење. Вакцинациите ќе играат голема улога во ова, но наноботите исто така ќе играат улога. Ако ги обезбедите вакцините со наноботи кои ја извршуваат техниката CRISPR-CAS за вас, можете да ја прилагодите ДНК во секое време. Пред тие ботови да бидат таму, веќе можеше да ги обезбеди вакцините со одредени програмирани промени на ДНК, но тие (преку интернет-управувано) ботови без сомнение ќе дојдат; ботови кои можат да ја модифицираат ДНК на барање. Високиот пропусен опсег на 5G и Skynet на Musk е многу корисен тука. Во 2017 објави МИТ вести следново за ова:

Во една нова студија, истражувачите на МИТ развиле наночестички кои можат да го испорачаат системот за уредување на геномот CRISPR и специфично да ги модифицираат гените кај глувците. Тимот користеше наночестички за да ги носи компонентите CRISPR, со што ја елиминира потребата од вируси за испорака.

Ако подоцна ја имате инсталирано мрежата 5G на национално ниво, имате доволно пропусен опсег за да можете да го реализирате препишувањето на човечкиот геном онлајн. Погледнете ја презентацијата подолу за да откриете како оваа техника навистина не е мит, но дури и застарена (сега е достапен нов, многу поедноставен метод, видете го видеото подолу). Тоа не е идеја за заговор. Тоа е тежок научен развој. Се разбира, тоа исто така може да се искористи позитивно, но ако вакцинацијата стане задолжителна, само прашање е на доверба дека владите не поставуваат вирус-носител тука што овозможува да се чита и да се пишува онлајн користејќи го методот CRISPR-CAS. Затоа, наноботите всушност повеќе не се потребни. Методот CRISP-CAS 12 нуди едноставно решение. Вие само треба да ги преземете проблемите да ја преземете презентацијата подолу.

"Да, но на владата може да му се верува". Тоа е до тебе да го судите тоа.

Тагови: , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (7)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Епидемијата на ебола, како што беше спомнато во презентацијата, исто така беше псиоп да ги носи носот во иста насока (имено, од притисокот кон задолжителна вакцинација).

  види моето објаснување од 2014

 2. Се прашувам како човекот, како ловец и колекционер, успеал да преживее сè додека модерниот условен роб за плата не ја уништи целата земја, додека во античките времиња немаше фантастична и високо научна медицина ... каде што главните мотиви беа фиатните пари. Дали некогаш постоело античко време?

  Вакцинираните луѓе ги шират болестите против кои се вакцинирани:
  https://www.naturalnews.com/052591_vaccines_spreading_disease_quarantine.html

  Морбилите се шират и од вакцинирани луѓе:
  https://www.naturalnews.com/051587_measles_outbreak_vaccines_spreading_disease.html

  Амишите малку страдаат од модерните болести на здравјето и не можат да бидат вакцинирани:
  https://www.naturalnews.com/2017-01-08-the-amish-who-dont-get-vaccinated-rarely-get-autism-cancer-or-heart-disease-coincidence.html

  И Фејсбук природно помага да се шират добри информации (па не):
  https://www.naturalnews.com/2019-03-08-facebook-bans-all-content-on-vaccine-awareness.html

  Можеби треба повторно да живееме во пештери ...

 3. Сонце напиша:

  Да, вакцини, тивко оружје за тивко оружје против општата популација извршена од непријателска имигрантска елита. Кој ќе биде сега?

 4. Riffian напиша:

  Анксиозност порно, под секој камен и зад секое дрво е непријател ... PRS

 5. guppy напиша:

  https://rijksvaccinatieprogramma.nl/vaccinaties/bmr

  Само преземете го брошурата и извлечете ги вашите заклучоци. Исто така, јасно кажувам дека може да го пренесете вирусот затоа што сте биле вакцинирани!

  Бебињата сѐ уште немаат посебен крвоток до мозокот! Вашето здраво размислување вели дека не е мудро директно да се инјектираат неприродни (помошни) супстанции во крвотокот.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина