Неколку недели на груби француски протести Холандската медиумска тишина смрт

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 26 мај 2016 7 Коментари

Француски протестиСо недели, најнасилните немири во Франција се случуваат во контекст на реформите за трудовото право. Овие протести се одржуваат под името "Nuit Debout"(Ноќна револт). Кога Холанѓаните премолчено дома зад цевката лазат уште еднаш, се спроведува уште еден пресек, францускиот неделно масовно државата. Холандските медиуми не го спомнуваат или не го спомнуваат. Замислете дека ова прескокнува, тогаш Брисел има проблем Погледнете што сте го пропуштиле.

За што се работи? Се разбира, сето тоа започна со влошената економија во Европа. Тоа беше поради Грција и затоа сите европски земји мораа да влезат во нивните џебови за да помогнат во финансирањето на "пакетите за поддршка". Се разбира, тоа всушност започна со самата Европа која внимаваше кога Марио Драги ги обвини Грците за големи долгови како потпретседател во "Голдман Сакс". Со благодарност, тој беше награден во 2011 со претседателство на Европската централна банка. Грција, се разбира, мораше да се сврти, бидејќи има историска поврзаност со Русија и не е толку добра со Турците. Турција порасна од фараоните во последниве години, а Грција мораше да биде уништена. Тоа, се разбира, беше направено во соработка со тогашната влада, со што Грција беше на работ на амбисот. Во меѓувреме, медиумите го продаваат европскиот народ на имиџот на "тие мрзливи Грци" и така почна играта на стегање на европското население. Најголема жртва е, се разбира, грчкиот народ. Но, ти и јас сме и дик. Бидејќи целосната поддршка на Грција координирана од министерот Јероен Дизелблом требаше да дојде од некаде. И знаете од чиј џеб. Од џебот на луѓето од остатокот од Европа. Се разбира, грчкото население е целосно збркано и тие се исто така преплавени со бегалци, но сакаме да го разгледаме сопствениот паричник, нели?

Па, тие грчки долгови наскоро ќе бидат отпишани, но тоа само ќе се укине преку германските сојузни избори во 2017, така што хермафродитот Меркел повторно да стане канцелар. Терминот што бил осмислен за отпишување на овие долгови е "олеснување на долгот'. Тоа едноставно не чини да се добие до холандската популација дека ние сме само сошиени тешко. Колку милијарди милијарда кабинетот Рут е исфрлен од џебот за намалувањата потребни за да им помогне на банките од неволја, бидејќи Грција паѓаше и парите мораа да бидат позајмени од сите страни? Не го разбираш ли сега? Парите се печатат од никаде! Централната банка едноставно ги внесува тие броеви на компјутер. Тие не губат ништо кога е отпишано! Тој долг можеше да се искаже на почетокот. Тогаш сите тие парчиња не би биле потребни. Тоа беше трик за Брисел финансиски да го притисне целото европско население! И тоа е уште еден трик кој беше осмислен за спроведување на сите видови на нови апсурдни мерки, а особено мерки кои се повеќе го изложуваат населението на своите права и сè повеќе ги опфаќа обврските. На кратко: сте биле зашеметени и измамени. Дури и ограбен!

Во Франција тие сега се зад неа. Француската влада, исто така, сака да ги спроведе мерките. Наводно, да се стимулира пазарот на трудот. Знаеш дека. Се случи тука во Холандија. Погласно закон за отпуштање и работи. Тоа треба да ја стимулира економијата. Па, ништо од сето тоа! Ако работите се подобрат со економијата, тоа е само на хартија. Не е за ништо што ABN AMRO денес ги намалува хипотекарните каматни стапки помалку од 1%. Дали или не да се подобри економијата е одредена од оние кои работат во Брисел. Тоа е игра за "стегање на населението до дупката", а потоа да им се дозволи на умовите да се слават, така што тие мислат дека сите овие намалувања помогнаа. Вие сте порабиле. Французите треба да се поразат, но што прават? Токму: тие одат на улица. Тие веќе не го земаат. Не дека сум поддржувач на банери и протести, но јас сум поддржувач на "Не, не го земаме ова повеќе"И"Не, повеќе не ја прифаќаме диктатурата на тие идиоти во Брисел и во Хаг". Неусогласување! Престанете да работите со мерки на штедење или мерки за реформи! И тоа е она што сега го покажува француското население. Тие повеќе не ја земаат ароганцијата на нивните регенти. И што да правиме? Среќни сме за Марк Руте дека после сето тоа грабеж им беше дозволено да плови на розовиот облак за време на Топпервите во Арената. Тој ќе мора да се брка надвор од неговата бедем и, заедно со Џероен Дизелблом, мора да се прогласи за популарен!

Листа на изворни линкови: time.com, volkskrant.nl, nu.nl

Тагови: , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (7)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Анализира напиша:

  Ме тера да гледам луѓе замолчени со хемиска манипулација (лекови / лекови, азот диоксид и сл.), Но пред сè со помош на "долгови" дека интересот повторно се плаќа. Во исто време, свеста на луѓето во голема мера се намали и ова се случува многу брзо, дали училишниот систем ќе игра улога во ова? Последен пат кога елитата го стори тоа во панталоните беше 1980-1981, без куќа без крунисување. Потоа се преземени неопходни мерки:

 2. Анализира напиша:

  Најди ги разликите, сега има ѕвонче кое ѕвони, зошто геј / транссексуалната сцена е поголема на агендата. Тоа е да се прекине волјата на луѓето:

 3. Анализира напиша:

  Бидејќи кога станува збор за тоа, децата се соборени од избраните и прелева:

  • adje напиша:

   Прекрасно откривајќи слики за тоа што точно се залага. Нормално за камерите кои мавтаат со луѓето од народот. Но, ако станува страшно, истите луѓе се тешки и мора да се претера.
   Кој ќе биде првиот што ќе ги понесе своите торби во оваа земја кога ќе биде надвор од контрола? Токму ... Исто како во 1940.

   • Анализира напиша:

    На овој риг на сртот не треба да му се верува, го виде тоа во Апелдорн оние лицемерни глави во тие автобуси. Иако беше оркестрирано да ги задржи идиот луѓето во режим на страв и да го направи КХ посигурен и популарен. Карст Тејтс беше жртва на "контрола на умот", починатиот 1 MEI (роденден на Илуминати Weishaupt)
    https://nl.wikipedia.org/wiki/Karst_Tates
    Алпите a / d Rhine idem Ван дер Vlist (роднина злогласните генерал) беше јасно под "контрола на умот"
    33 километри од Амстердам, видете исто така Билдербергер Беатрикс
    https://en.wikipedia.org/wiki/Alphen_aan_den_Rijn_shopping_mall_shooting

    Погледнете го документот подолу и видете каде што тој RTL новинар на 4: 32 се залага за idd Bilderberg Hotel во Апелдорн. Или како Билдербергер Беатрикс веќе рекол: "Лагите владеат"

 4. лав напиша:

  Во април веќе има протести од 1, и секој ден и медиумите молчат.
  Исто така причината што навистина се случува е молчеа.
  Не е само за законот за отпуштање, туку и дека треба да работите повеќе од 11 часа, и тоа е она што работодавачите можат да направат 11 недели годишно без дополнителни плати.
  Од 35 час работна недела до 46 час работна недела треба да генерира дополнителни работни места ?????
  Но, она што најмногу ги допира е тоа што ова се случува во парламентот што е настрана и тие сакаат да го протуркаат овој закон преку нив?
  Тие се француски и не го земаат и тие застануваат, а остатокот од светот не може да знае.
  Ако тоа се случи во други земји, тогаш медиумите се како кокошки таму, а потоа тие се диктатори итн. Запад мора да се меша и сл. Итн. Сега не затоа што, да, не можете да го направите! Во повеќе од 50 градови има немири и дека секој ден со недели речиси цело време нема каде да се добие бензин во продавниците кои се хранат и хранат. одморалишта кои влегуваат во проблеми тука и да, само ако немаат раката.

  тука на дното на пораката е картичка на која можете да видите каде можете да наполните гориво. Кликнете на портокаловите балони и ќе ги видите имињата на станицата и она што тие повеќе немаат.

  http://niburu.co/index.php?option=com_content&view=article&id=10712:mogelijk-grote-problemen-voor-mensen-die-naar-frankrijk-reizen&catid=10:buitenland&Itemid=23

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина