Нотр-Дам оган одвлекување на оган во Ал-Акса џамија Ерусалим (кој мора да се направи патот за храмот)?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 15 април 2019 41 Коментари

извор: knack.be

Големиот пожар во Нотр Дам во Париз ги задржува расположенијата. Во исто време, ако пораката е точна, се случува уште еден пожар, имено џамијата Ал-Акса во Ерусалим. Пораката доаѓа од веб-страницата на Newsweek.com и изгледа автентична, колку што може да се провери. Само кликнете на врската.

Пророштвото со пророштва пророкувано со милениуми дека мора да се обнови Соломонскиот храм. Ционистичко политичко движење (всушност фараона во природата) би сакале повторно да го изградат овој храм што е можно побрзо, но има само еден проблем: таму се наоѓа Ал-Акса џамијата. Зар не е случајно што Нотр Дам денес се запали, а пожарникарите и хеликоптерите се премногу далеку за да се спаси Нотр Дам. Според мое мислење, овој оган е одлично добро темпирано пренасочување на огнот во џамијата Ал-Акса, и двата пожари се трик за да се извлече храмовата планина убава и ослободена од тоа (за ционистите) тешка џамија. Има мирис за тоа и тоа не е само мирис на горење.

Погледнете го видеото во овој твит и продолжете со читање подолу.

Според мое мислење, сме сведоци на скрипта која се одвива преку фараонските крвни линии (и Масонерија). Како што често се објаснува, главните светски религии и нивните пророштва играат важна улога во политиката на сите политички лидери. Овие пророштва зборуваат за доаѓањето на таканаречениот антихрист. Но, за Евреите, ова ќе биде месија. Според пророштвата, тој месија ќе мора да застане во обновениот храм на Соломон. Така, тука се наоѓа Ал-Акса џамијата.

Op Напишав 1 април следново: Постои уште еден извонреден знак од кој можеме да видиме дека антихристот се појавил на сцената. Сетете се, оваа бројка е препознаена како месија од страна на еврејската заедница. Затоа муслиманските лидери, исто така, ќе го препознаат (за сцената) како имамот Махди (месија) привремено. Друг знак што ќе дојде со појавата на фигурата на овој месија е дека ќе може да добие одобрение за обнова на Соломоновиот храм на храмот во Ерусалим. Но, според мое мислење, обновата на овој храм нема да се случи веднаш. Тоа може да се случи само на крајот на на 3,5 година кој ќе владее со оваа анти-Христова фигура. Значи 2022 може да биде година во која овој антихрист го најавува обновувањето на овој храм. Тоа може да значи дека исламскиот свет одеднаш ќе го признае јавно како Даџал (анти-Христос), а потоа да започне војна за Ерусалим. Дека сите цврсто се вклопуваат во сликата на обновата Отоманска империја, чија турска желба е да го воскресне во 2023.

Пред да се обнови тој храм, мора да се направи нешто за да се забрза овој процес. Како што беше, прво мора да се направи простор на таа храмска планина во Ерусалим. Затоа се чини дека овој паралелен оган со Нотр-Дам е одличен метод за забрзување на тој процес. Ние тогаш мора да претпоставиме дека пораката од Newsweek.com е точна; дека другите медиуми намерно го задржуваат и дека целото внимание се пренасочува кон Нотр Дам. Времето ќе покаже, но ако е во ред, мириса на добро планирана операција. (прочитајте го ажурирањето под видеото)

Ажурирање

Благодарение на лојален читател со ова го ставам ажурирањето на извонредниот и познатиот анимациски филм "I pet коза II" од 2012, во кој оган во Нотр-Дам веќе беше предвиден. Тоа повторно покажува дека сме сведоци на скрипта која се одвива. Обрнете внимание на фигурата на Месијата во оваа анимација и исто така обрнете внимание на знакот за едно око на неговото чело (што е упатување на антихристот). Пирамидата е исто така важен знак кој се однесува на фараонските крвни линии. Извонреден факт: Нострадамус, исто така, го предвидел пожарот во Нотр Дам (читај овде). Да се ​​продолжи.

Листа на изворни линкови: jessicaadams.com, newsweek.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (41)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. SalmonInClick напиша:

  На истиот датум катастрофата Хилсбороу, Титаник и тоа беше предвидено во I Pet Goat II ... знаци на воена ескалација и почетокот на Втората светска војна?

 2. Riffian напиша:

  @Zalm, руските воени вежби се во тек ...

  https://youtu.be/E8EwrTdd8uw

  • Мартин Vrijland напиша:

   "Денес имаме технологија за тоа" (1: 10 минута)

   • SalmonInClick напиша:

    .. овие бројки се толку неверојатно заблудени, како што повеќето луѓе не знаат што е-ра-ел се залага .. ова е мастер план кој сега се одвива. Види го писмото од Барух Леви до Карл Маркс од 1879, Пајк до Мацини, немам ништо ново под сонцето

    "Еврејскиот народ како целина ќе биде свој месија. Таа ќе ја достигне светската власт со распуштањето на други раси, со укинување на границите, со уништување на монархијата и со воспоставување на светска република во која Евреите ќе ја користат привилегијата за државјанство насекаде. Во овој нов светски поредок, децата на Израел ќе ги обезбедат сите лидери без да се соочат со опозицијата. Владите на различните луѓе кои ја формираат светската република без тешкотии ќе паднат во рацете на Евреите. Тогаш ќе им биде можно на еврејските владетели да ја укинат приватната сопственост и насекаде да ги користат ресурсите на државата. Така ќе се исполни ветувањето на Талмудот, во кое се вели дека кога ќе дојде месијанското време, Евреите ќе имаат целиот свој имот на целиот свет во своите раце. "
    https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/bpt6k176204.zoom.f574.langFR

    • SalmonInClick напиша:

     за да го направите горенаведеното потребно ви е голема војна и огромна економска несреќа, гледаме како се случи ...

    • Мартин Vrijland напиша:

     Реј Kurzweil на Гугл (Главен технички директор) помага да се реализираат библиските пророштва преку "денес имаме технологија за тоа".
     О да ... Рај е, се разбира (погледнете го носот) од "вообичаениот осомничен" кој доаѓа од 😉

     • Мартин Vrijland напиша:

      И НЕ. Немам христијанска визија за креаторот на ова видео. Јас само покажувам дека луѓето како Реј Kurzweil помогне да се реализира господар скрипта (спротивно на она што креаторот тврди). Реј Курцвеил, Гугл, Елон Муск (ДАРПА), итн. Помагаат да ги реализираат верските пророштва преку технологијата,

      "Денес имаме технологија за тоа"

     • Мартин Vrijland напиша:

      "Нашиот творец" од ова видео ("творецот" на религиите) е Луцифер: градителот на виртуелната реалност што ја гледаме од нашата душа (набљудувач на оваа симулација, играта на повеќе играчи)

      https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/het-is-kinderlijk-eenvoudig-om-de-toekomst-te-voorspellen-als-je-het-script-doorziet-wordt-een-nostradamus/

 3. Сонце напиша:

  Па, добијте чувство на 9 / 11 кога прочитав дека истиот ден и огнената џамија на Нотр Дам и на Ал Акса биле запалени. Секако не е случајност. Сè е регистрирано !!! Пожарот во џамијата Ал Акса брзо беше изгаснат во Нотр Дам, веројатно подобра безбедност во Ал Џака.
  Дали ќе ја испитаат причината за пожарот? За формата, сепак, причината никогаш не станува јасна. Сепак, тие осигуруваат дека се до клучните позиции за да се одреди исходот. Заклучокот е напишан во извештаите. Фактите не се релевантни.
  "Сé е гори, ништо нема да остане од рамката", рече портпаролот на Нотр Дам Андре Финот. Ова значи дека, ако е така, симболот на "христијанската" црква во Франција падна на јадрото. Дали тоа исто така им одговараат. Дали тие прво го изведоа ритуалот? Преправена форма на иконоборството. Па, што мислат француските луѓе? Дали е ова можеби мотив за спроведување и продолжување на жолт елек протест или токму тоа е намерата на сценаристите. Размислете за незамисливо кога се занимавате со нив. Ништо не е она што се чини со нив. Размислете за Matroejska dolls, Matryoshka, честопати погрешно наречена babushka во Холандија [1], е шуплива дрвена кукла која е дел од серија помали и помали кукли кои се вклопуваат заедно.
  Колку сме благословени со нив. Не е така.

 4. Мартин Vrijland напиша:

  [quote] Руски бестселер напишана од писателката Елена Чудинова и објавена во 2005, високо политички неточен роман за исчекување (според веб-страницата подолу) "Нотр-Дам де Париз 2048 џамија" на крајот пронајде француски издавач и беше објавен во Франција на крајот на април 2009 , кога тоа е земјата во која дејствува романот!

  https://ripostelaique.com/Le-roman-La-mosquee-Notre-Dame-de.html

 5. Сонце напиша:

  Ако сум муслиман, исто така би бил среќен со растечкото влијание на исламот. Сепак, логично. Меѓутоа, најважното прашање е кој, која група, го поддржува овој развој и каква е нивната цел? Знам, тоа е реторичко прашање.

  • Ибери напиша:

   Целта е да помогне во поставувањето скрипта за крајниот рок. Затоа, крстовите мора да бидат заменети со половина месечини! И тогаш според сценариото, последниот непријател (половина месечина) во нивните очи ќе биде поразен за битката за Ерусалим. Ние мора да го фрустрираме сценариото и да не одиме со него.

 6. Мартин Vrijland напиша:

  Сè уште треба да го дознам изворот, но читам пост на Фејсбук во кој некој тврди дека сите слики се избришани една недела пред пожарот. Тоа би биле сите апостоли и ангели.
  Може ли некој да го потврди тоа?

 7. Riffian напиша:

  https://www.google.com/search?ei=gd61XPr5H_rC0PEPtZ2LoA0&q=mad+magazine+%27Is+Paris+Boring%3F%27&oq=mad+magazine+%27Is+Paris+Boring%3F%27&gs_l=psy-ab.3…3847.13564..14009…0.0..0.122.1675.14j5……0….1..gws-wiz…….0i71j0i131i67j0i131j0j0i22i30j33i22i29i30j33i160j33i299.I8vQUlAd-JA
  https://elevendaysinaugust.files.wordpress.com/2013/03/lf-1.jpeg
  https://elevendaysinaugust.files.wordpress.com/2013/03/lf.jpeg
  ⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⣀⠴⠖⡛⣩⠿⠿⠿⢷⣿⣾⣷⣀
  ⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⣼⣧⡣⠖⠋⢀⢀⢀⢀⢀⠈⠉⠙⠺⠢⡀
  ⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢸⣯⡯⣇⢀⡀⡀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠘⡄
  ⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⡀⣸⣿⣽⣳⣿⣹⣡⠄⢀⡀⢀⢀⢀⣀⣀⡀⢀⠑⡀
  ⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⣀⠠⢀⣿⣿⣿⡿⣿⣷⣿⣿⠅⢀⢛⡴⡿⠿⣶⣄⡒⡚⠛⢈⣰⣀
  ⢀⢀⢀⢀⢀⠔⠁⠈⠑⡄⠘⢻⡟⣛⡻⣿⣽⠍⢀⠠⢏⣃⣴⢾⡛⢏⠛⠏⢿⢿⢦⡅
  ⢀⢀⢀⢀⠎⢠⠃⢀⢀⠸⡀⢸⢨⡵⡽⣌⡏⠐⡂⠤⠉⠛⠢⠩⣭⠝⠈⢀⠈⠙⠧⡁
  ⢀⢀⢀⡌⢀⡈⢀⢀⢀⢀⢃⢸⡄⠃⠣⢸⣗⠰⠂⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⡀⢀⢀⢀⠐⡄
  ⢀⢀⢀⢇⢀⡇⢀⢀⢀⢀⠘⣼⠸⡌⢁⣾⣿⣏⣿⡼⣒⢃⣄⠠⡠⡞⠉⠉⢆⢀⢀⢀⢱
  ⢀⢀⡎⢀⢸⣇⢀⢀⢀⢀⢀⢫⡇⢓⣾⣿⣻⣻⣿⣟⣿⣵⣾⣿⣧⣁⠶⢄⡀⠁⠁⢀⢰
  ⢀⢀⡇⢀⠈⢻⢀⢀⢀⢀⢀⠈⡁⠈⡽⣟⣿⣯⣯⡿⡏⢮⢭⣟⠛⠛⠻⠳⣾⣗⠲⠤⠜
  ⢀⢀⢇⢀⢀⣾⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠇⢀⣹⢿⣿⣷⣿⣿⣇⢎⠻⣼⣽⣛⡯⡽⠉
  ⢀⢸⢀⢀⢀⠟⡄⢀⢀⢀⢀⢀⠘⡤⠛⣧⣿⣜⢿⣿⣿⣾⣷⣌⠉⠙⣡⣿⡄⣀
  ⢠⠛⢀⢀⢀⢰⠇⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠘⡰⣻⣿⣼⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⠻⠋⣡⠁
  ⢸⢀⢀⢀⢀⢀⡧⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠘⡇⢻⢏⣿⣽⣿⣟⣿⣿⣿⠟⢀⠠⢎⣉⠊⢰⡀
  ⠸⢀⢀⢀⢀⢀⠰⠂⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⣘⡛⢡⡟⢻⣟⡾⠿⢿⠋⢀⢀⢀⠈⡋⠐⢁⢼
  ⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢣⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠞⠁⠎⠉⠉⠉⢀⢀⢀⢈⣇⢀⢐⠂⡒⣁⢀⢅⢴⠁
  ⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠈⢂⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠘⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠿⣀⣞⠛⢺⠁⣏⢹⠃
  ⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠣⡀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢠⢀⢀⢀⠄⠚⠁⠉⠉⠙⠊⠙⠁⠁
  ⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠐⢄⡀⢀⠠⠤⠢⣕⠡⠔⠊⠁⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀
  ⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⠉⠉⠉⠉⠉⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀⢀

  дупчење тунели каде што видовме дека пред ...

 8. Riffian напиша:

  Тоа беше без сомнение 9 / 11 ритуал

 9. SalmonInClick напиша:

  Кардиналот Долан го потврдува фениксот од пепел порака ...

  https://www.zerohedge.com/s3/files/inline-images/Christopher-J.-Hale-Tweet-600×278.jpg?itok=T0hHvlF4

 10. SalmonInClick напиша:

  Добра музика не може да се пропушти ...

 11. Мартин Vrijland напиша:

  Слушнете ја пораката од Luciferian од 1: 50 мин.

  "На крај се населив на тоа беше таков елементарен оган. Тоа е оган и вера, две работи што ни обликуваат. Прометеј .. знаеш, бидејќи го имаме огнот од богот за да ги мешаме нашите теолошки светски погледи .. "

  и малку подалеку:

  "Причината зошто градат такви огромни структури е да направат нешто како икона на новиот Ерусалим"

  Чиста НЛП за програмирање токму тоа мешање на теологијата кон една светска религија. Исто така, ќе го слушнете програмирањето кон "новиот Ерусалим". Затоа што она што човекот вели е историски точно за ниту еден метар! Католичката црква е монотеистичка религија, додека овој господин зборува за богови. Католичката црква, исто така, во тоа време не изградила катедрали со идејата да се создаде икона за новиот Ерусалим.

  Она што се случува сега е дека навистина сите богови (Аллах, Бог, YHWH, ти го именува) ќе бидат прогласени за исти и овој оган е навистина иконичен за крајните времиња (и обнова на храмот во Ерусалим).

  Невро-јазично програмирање. Тоа го прават медиумите.

 12. Squenzy напиша:

  Добро попладне Мартин,

  Во согласност со ова, претстојниот фестивал на песната каде што нашата нова "суперѕвезда" Данкан Лоренс ќе свири песна наречена "Аркада". Ова е, исто така, чисто предвидливо програмирање. Погледнете го видеото подолу.

  https://www.youtube.com/watch?v=Eztx7Wr8PtE

  Ова видео покажува, според мое мислење, раѓањето на антихристот (доаѓа гол од водата).
  Бројот е голем меѓу букмејкерите веќе недели што ќе победи. Колку е соодветно, Songfestival се одржува во Израел. Сето тоа е "премногу случајно" или изведено. Во минута 2: 37, Данкан стои таму со своите дванаесет лажни ученици. На 2: 41 можеме да видиме плач за враќање на tammuz> Ezechiel 8: 14, но има многу повеќе информации на интернет.

  Не знаевте дали веќе сте го знаеле ова, но би сакале да го слушнете вашето мислење! Убеден сум дека Данкан ќе победи во Израел и дека ова е почетниот сигнал за многу беда. Имајте одлична вечер.

 13. SalmonInClick напиша:

  Па ова е, се разбира, сосема случајно, откако Мајкл Обама беше забележан со Синџир на палење во Париз за време на ритуалот Нотр Дам, Трамп беше во Барнсвил за да го изрази своето сочувство 😀

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина