Нецензурирано писмо од Марк Рут: Почитуван холандски

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 декември 2018 15 Коментари

извор: ad.nl

Не сакав да ја задржам нецензурираната верзија на самопропишаното писмо на Марк Руте. На писмо во АД од вчера беше, секако, донекаде модериран од шпиндоторите што се мешаат со него. Затоа прочитајте ја честа и нецензурирана верзија на Марк Рут. Го чекаат следното барање за авторски права од машината за дозволи на Џон Мол, но претходно би го ризикувале тоа. Впуштајќи се во писмото подолу е отвореноста на Марк за неговото вистинско лице. Јасно е дека Марк сака да ја држиме вазната заедно. Тоа е единствениот договор со писмото објавено од страна на АД.

Тагови: , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (15)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин, јас сум (веројатно како и многу други), љубопитен за статусот на машината за дозволи на Џон де Мол и Rosmalen Nederland Gerechtsdeurwaarder BV! Без најава и / или предупредување тие излегоа со голема сметка, која според мое мислење беше повеќе како изнудување.

  Кога ќе бидете фатени во чин на сообраќајно прекршување и добиете парична казна за тоа, тогаш тоа ми се чини разумно, за разлика од тоа што богатите луѓе се смеат на овие количини и сиромашните луѓе можат да влезат во неволја поради тоа.
  Машина за дозволи на Џон де Мол го прави тоа поинаку: тие дозволуваат да го извршите истиот прекршок за некое време и не го предупредите сторителот дека го крши законот. Со текот на времето, тие ги зачуваа 15 истите прекршоци и добивате заканувачко писмо во автобусот ако сакате само 15 пати да го префрлите износот на оваа повреда. Ако тоа не е изнудување, тогаш не знам повеќе ...

  • Мартин Vrijland напиша:

   Во чиновническито култура сè се врти околу изнудување ... само тоа се нарекува "сервисот" на Џорџ Орвел.
   На пример, даночната служба.

  • За заинтересираните:
   Според членот 56 од Кривичниот законик, може да се казни само еднаш за кривично дело или прекршок ако се работи за континуирано дејство.

   • Сонце напиша:

    Вознемирената иритација од Де Мол, член на Клубот, не се однесува на кривичното право, туку на граѓанското право. Тоа компензација martin може да се повика вина на крт и фактот дека тој нема способност да се види и членовите 101 109 6 книга црно-бели. Се однесува на одделот 10 од книгата 6 BW. Не, имаш да можеш ....

 2. SalmonInClick напиша:

  Вие скицирате премногу мрачна слика Мартин 😀

 3. SalmonInClick напиша:

  Ајде Мартин, тука имаш € 1000, -

  • Riffian напиша:

   .. мотото на VVD во позадина "не се движи, туку пристапот" Manmanman токму спротивното "не се справи, туку преминува кон следните генерации. И тогаш таков гигантски Салмон се смее 😀 и убаво ги наполни џебовите ...

 4. Сонце напиша:

  Убаво парче, ќе го ценам нецензурираниот Рут речиси повеќе поради неговата чесност и фактот дека тој се однесува така природно. Ох, имавме само такви луѓе во Холандија, но за жал ....

  Ако делото не е напишано од нецензуриран Руте, не гледам што може Џон де Мол да го каже за ова. Тоа е сатира и уметнички, уметнички. Ако тие не мислат дека тоа е напишано од "Русите". Можеби Путин го напишал поради MH17. Да, не можете да им верувате на Русите.

  Е згора на тоа кога и сфатиле дека вести, информации, можеби премногу концентрација на моќ, монопол, семејство е дали користење на приватни компании итн Можеби жалба до Европската комисија во врска со ова. Упс, повторно ќе тргнам погрешно, заборави дека европската комисија е, исто така, управувана од вообичаените осомничени. Тие ги покриваат меѓусебните членови на клубот. Глупави од мене.

 5. Камера 2 напиша:

  Честитки добро писмо, во последно никогаш нема да кажете премногу доцна.

  Но, сè уште ми недостига нешто за себе, имено, паѓа на женски пол или маж? да или
  Или тој / таа мора да ја напуштат, бидејќи на дневен ред на Виножито мафијата, исто така, ќе имаат Руте pleasen повторно, сега дека ние може да се види во вашата следна тој писмо.

  Големите уметници кои треба да ги пропагираат агендите на големата моќ понекогаш го имаат ова
  нивната душа се продава. Рут, размислувавме за момент дека сте навистина празни, но ова писмо го прави
  но сепак малку поблага. Уште изборот? , подолу обично таков мегазар кој стана без душа и сака да ги промени сите национални знамиња во знамето на виножитото, со агенда на курсот

 6. AnOpen напиша:

  Какво писмо, изгледа дека Рут разговара со оваа веб-страница, со најчесто ист избор на зборови. Сосема е јасно дека оваа родена бескрупулозна кукла ужива и има корист од ситуацијата. Конечно може да има дел од она што веќе беше познато, што е доцна чесност. Со целосна увереност и сигурност, тој е целосно во својот елемент, што сакате да направите за тоа? За него, па 10 други кукли. Тоа е 50 / 50, една половина ја контролира другата половина на Холандија, 2 партии од 7 милиони. 3 Милиони деца не учествуваат. Има многу Inoffizielle Mitarbeiter во сите делови на населението, кои чекаат да ја повикаат нивната држава, како војници. Критиката и неверувањето на нецензурираното писмо ќе бидат сигурни, тогаш одеднаш ќе бидат фотосопствени. На цензурираната верзија резонираат со повеќето овци, можеби има и најнови и најубави зборови од 2018. Што не се тие во Холандија? Секако, инхалираниот кислород.

 7. Riffian напиша:

  Бев толку слободен да формулирам некои дефиниции за потомство 🙂

  Gladjanus Rutte ~ n. некој кој често е премногу брз и знае како да се бори од договори Пример: "Овој гладкус Рут повторно ги има сите во право. `

  1) Паметниот човек 2) Лизгава лице 3) лази 4) slyboots 5) Линк Мишел 6) несигурен човек

  • Riffian напиша:

   .. само гледате да заборавите парче текст 😀

   пијалак, пелерина ЗНАЧЕЊЕ И ДЕФИНИЦИЈА

   лукав, лукав човек; несигурен сует. Да се ​​изговара како: gla-dakker. Асоцијацијата со "лизгава дупка", сепак, доведува до објавување на зборот како мазно поле. Овој термин за злоупотреба веќе е снимен во 1860 и е изведен од Малајскиот gladag, скратување на Djaran gladag, во времето на видот на товарот кој во прилог на коњ, исто така, службениците пакети се транспортираат. Наскоро стана синоним за лош (изглед) коњ. Подоцна, исто така, омажените кучиња од Кемпонг беа така наречени и поопшто: сè што беше грдо или се однесувало така. Сегашното значење е делумно предизвикано од зборот мазно. Лизгава (повеќе од ситен дожд од урнат умен) е контаминација на мијалник и гладжан. Овој последен збор, всушност, нема никаква врска со смиреноста. Исто така, има многу повеќе позитивен полнеж. "Гладжан" може да ве нарече господин меѓу гадачите. Во Лајден тие ја користат поврзаната пијалак, со Јукер Баргоенс како куче. Види морков за ова. Во Ван Ејјк (1980) ги наоѓаме варијантите gladjanus и gladmuis. На WNT исто така, дава smoothie (умен човек, мазни зборувач) со локација од 1897.

 8. SalmonInClick напиша:

  Мол продукциите, мислам на ANP продукциите извештаи дека Bilderberger Schippers мора да го следат Bilderberger Rutte ... да, драги луѓе, еден кловн за другиот ..

  "Едит Шиперс мора да го наследи Рут"
  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/binnenland/edith-schippers-moet-rutte-opvolgen/ar-BBRfCR0?li=BBoPOOe

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина