Данкан не може да пее и помина низ натпреварот за песна на Евровизија (ЛГБТИ пропаганда)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 мај 2019 10 Коментари

извор: nu.nl

За жал, но навистина не можам да ја разберам возбудата околу профитот на ликот што го нарекуваат Данкан. Јас само додадов песна за да видам што е одлично во врска со овој Данкан. Тогаш медиумите сѐ уште го возбудуваат тоа момче, но моето мислење е дека воопшто не може да пее. Тоа е малку писклив и пукање. Нема талент. Тоа нема никаква врска со пеење. Покрај тоа, тој веќе знаеше дека ќе победи, бидејќи веќе се насмеа и речиси скокна, кога неговото име не беше споменато (види овде). Дали сакате да знаете моето мислење? Тоа е сега официјално можно, бидејќи се тврди дека ние сеуште имаме слобода на изразување. Вие само треба да бидете политички коректни, па не можете да кажете дека натпреварот за песна на Евровизија се состои само од ЛГБТИ учесници. Во секој случај ќе го сторам тоа. И во таа кратенката H не стои правилно.

Конкурсот за песна на Евровизија е чиста пропаганда, при што основната програма е онаа на навики на ЛГБТИ на вашата мрежница. Веќе со победата на трансродовите Кончита Вурст во 2014 стана јасно дека целиот фестивал е голема пропагандна емисија која ќе ги промовира луциферските идеи. Се работи за промовирање на Луциферската агенда на трансродовите идеи, подигнување на ЛГБТИ на новиот стандард (норма). Очите на стотици милиони гледачи се користат за овој нов стандард. Новото лице е лезбејка, геј, бисексуален, трансроден или интерсексуалец (што може да биде некогаш). Оваа група, сепак, не сфаќа дека тие се користат за многу поголема агенда, имено онаа на вкупната трансформација на луѓето кон трансхуманиот безболен киборг.

Да, тоа е мое мислење. Вие не може да најдете дека тоа е политички коректно, но веројатно мислите дека несвесно затоа што го следите телевизијата и медиумите и тие програмираат да го нападне сето она што е критично за ЛГБТИ идеологијата. На Фејсбук, Твитер и други социјални медиуми, вие сте нападнати од армијата за државна улога на социјалните медиуми и полека се менувате за да го прифатите новиот стандард.

извор: wordpress.com

Луциферската светска религија, која ја води Католичката црква (и која исто така ќе биде светска религија на светската влада), е местото каде што човекот не може да се репродуцира себеси. Затоа сите оние сексуални преференци кои отстапуваат од стариот биолошки стандард (едноставно хетеросексуални) се промовираат во ЛГБТИ пропаганда која можеме да ја препознаеме насекаде околу нас. Луциферскиот симбол е Бафометот (дво нозете). Луциферизмот всушност се врти околу хермафродит. Кончита Вурст, која победи на фестивалот за песна на Евровизија (визија за Европа) во 2014, беше убава застапеност на оваа двосмисленост. Човештвото мора брзо да се трансформира и мора да се промовираат сите сексуални преференции, освен хетеросексуалните. Децата во основните училишта им се кажува дека вашиот пол е избор и на тој начин младите брзо се измијат од мозокот. Но, родителите, исто така, послушно учествуваат со гледање на нивната пропаганда некритички покажува со нивните деца.

И кога следната генерација е навикнати на овој нов стандард, чекорот е само мал чекор кон следната трансформација, имено онаа во која човечкото тело полека се трансформира кон нечовечко. Ова, исто така, ќе се случи постепено, при што прво ќе додадеме некои практични уреди во и кон нашите тела. Сепак, технологијата за поврзување на мозокот-облак е веќе поблиска отколку што мислиме, а потоа веќе сме еден чекор поблиску до крајната цел; оние во кои човештвото е трансформирано во безболни робови. Дотогаш веќе ќе бидете толку измиени на мозокот што дури и нема да дозволите таква статија да минува низ вашиот интерфејс на облак на мозокот.

"Но, вчера Данкан доби платени записи од 2 од Јероен Паув и многумина гласаа за него. Сите мислат дека е одлично "... Да, тоа е сликата што медиумите ви ја даваат. Медиумите се пропаганда. Ништо не е она што изгледа.

Листа на изворни линкови: nu.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (10)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. guppy напиша:

  100% пробиена картичка, толку е дебела на тоа што се прашувам дали не е намерата да биде изложена.

  Сите оние пирамиди и изгрев син / сонце во позадина не се евидентирани и ниту видео клипот.

  Луѓето со љубов се губи играта, добив зависник од губење на игра.

  Губејќи се себеси во оваа игра, зависник од сите чудни срања во овој подземје.

 2. AnOpen напиша:

  Јас не го следам фестивалот за песна, но некое време разгледувате кога посетувате некој што гледа телевизија. Мислев дека е чудно што требаше да се спомене дека г-дине Бисексуалец. Што има врска со пеењето за таков фестивал? Ништо, всушност, со пропаганда, му реков на еден мој пријател. Тоа е очигледно и ќе слушнете за тоа долго време, бидејќи ги прави толку емотивни, о колку убава со солзи во твоите очи.

 3. Камера 2 напиша:

  А многу бавно вртење на агендата која сега се проширува со квадратна брзина, под маската за рамноправност на човековите права бла бла, како паметен камион, тинк-тенк ОН носи плод

  https://www.unfe.org/un-leaders-sport-stars-activists-join-forces-equality/

  • Мартин Vrijland напиша:

   Да, тој термин "еднаквост" е исто така на агендата на ЕУ
   Сите сме еднакви, но не сите еднакви.
   Човекот е човек; жената е жена. Претходно ...
   Ние сме еквивалентни на ниво на душата, но не и иста.

   Орвелското говорно силување се пренесува на големи височини во умовите на човештвото. Еквивалентно, но не еднакво. Имам пишано и тестостерон. Една жена има гради, утроба и женски хормони: не е иста. Еквивалентно.

 4. Мартин Vrijland напиша:

  Dun can = може да нуди (не може) да пее (Luciferian Aliester crowley "мора да свртиш сè околу" знаење)
  добил дигитален поттик (притисни)

  Неуспехот на изведбата на Мадона беше да се создаде илузија дека не постојат вокални техники на видување во реално време ... тие постојат.

 5. Мартин Vrijland напиша:

  Данкан Лоренс е анаграм за "не се грижи нечисто"

  што значи колку што е: "нескриено нечисто"

  Но, да, секако, не сакаме да свртиме сѐ, бидејќи тогаш Алистер Кроули може да се сврти во неговиот гроб и никој не сака тоа 😉

 6. mb. напиша:

  Добро или не е добро ... овие песни обично не победуваат на овој фестивал. Добро. Политика, но тоа го знаеме со години. Но, ако победиш, тогаш се разбира дека нема да го наречеш.
  Местото на фестивалот е "малку", ако безбедноста е состојба. Но, можеби Хамас е Израел (ветерански ден), а потоа е можно.
  Следниот пат во NL ... пополнување за медиумите повторно ... сето тоа е за содржината.

 7. keazer напиша:

  од 2: 41 исто така гледате ѓаволски насмеано лице. светлата на шоуто (пирамидите го формираат ова лице)

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина