Ќе почнеме! Среќен и здрав 2019 на сите читатели!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 јануари 2019 3 Коментари

извор: elseone.nl

Поздрав Нова Година поздрав до сите читатели за 2019! Тоа беше уште една бурна година и знаците за не толку просперитетна перспектива што ја напишав во мојот последен напис од минатата година. Затоа врескањето на Џероен Паув "Почнуваме!" Се чинеше добра идеја да започне со. Изгледа дека партијата ќе започне. И тогаш не зборуваме за празникот на "Сè што лежи на Русија" или на самопрогласените бунтови како оние на жолтите елеци. Ние не зборуваме за психолошка манипулација на луѓето преку максимум Проблем, реакција, решение во холивудски психолошки операции со водечка улога Петар Р. де Врис и други лажни изведувачи на вести. Не, веќе сме навикнати на тоа. Зборуваме за партијата каде што хаосот почнува да еруптира.

Да, тоа исто така се вклопува во наведеното правило Проблем, реакција, решениеКаде што проблемот е поткрепен или создадени секогаш себе, предизвика реакција од страна на медиумите и засилена, а потоа да допрат до решение, но овој пат се работи за еден брутален економски колапс и падот на Западното Римско царство (исто така наречен САД), со Европа во нејзино разбудување.

"Леле! Тоа е друга надежна порака за 2019! Ви благодарам Vrijland!"Би сакал да се осврнам на кретологијата на нашите најсовремени пријатели:"Не можеме да го направиме полесно, поедноставно". Таа едноставност лежи во гледањето низ големата слика. Само кога ќе почнете да видите настани на глобално ниво не се по случаен избор (а исто така и од страна на сите лажни задници на очигледна длабока држава, маскирање на вистинските длабока држава - како промовирани од страна на Q-Anon или приказни на допаѓа на Бенџамин Fulford - можете да се етикетирате како визионер. Планирањето е всушност кристално јасно. Поради таа причина, би сакал да ви дадам неколку совети.

За почеток, препорачувам да ги прочитате статиите под менито "Симулација" по хронолошки редослед. Потоа започнувате на страница 2 од оваа ставка во менито. Иако за многумина, можеби во "НЛО вера" или "рамен sillies земјата ќе бидат ставени, ми се допаѓа да се нагласи дека ова не е за мене. Тоа е теорија дека уште еднаш киднапирани од страна на оние на власт да го стори истото стар трик на мешање вистината со глупости, да се насочи бродот од брегот. Меѓутоа, ако ви се дека постои еден вид на стимулативни реалноста (што и живеам) и гледа дека изворниот код е мулти-плеер игра во која заедно со другите играчи да одлучи исходот, ќе скрипта да го открие тој изворниот код. Вие дури ќе откриете дека постои градител. Вие несомнено ќе го слушнете тоа како сосема смешно срање, додека не ги видите научните докази, каде експериментот со двојни пресеци е многу корисен за изучување. Тоа покажува дека материјата се материјализира само кога е забележана. Дали сметате дека вашата душа, дури и ако играчот со контролорот во рака и бројката на екранот, како на аватар во играта и студија еднаш сите наведени ставки. Тогаш имате основа.

Откако ќе го имате тоа основно разбирање, ќе видите дека оваа игра е опремена со одредени "аватари" во играта во насока треба да испрати. Тоа се она што ги нарекувам линии на фараонот. Овие се на аватари во играта во првите позиции кои прават закони и прописи, печатење пари, контрола на медиумите и да се пополни целата моќ пирамида. Тие ја насочуваат насоката и го следат сценариото. Вие го препознавате тоа писмо, меѓу другото, и на верските пророштва и на сите други предвидувања.

Пример за ова е писмото што Алберт Пајк го напишал на Џузепе Мацини во 1871. Ова писмо често се тврди дека никогаш не постоело, бидејќи писмото говори за нацизмот, а тоа сè уште не постоело во 1871. Но, токму тоа е недоразбирање. Чуварите на скрипта веќе знаат што доаѓа и така можат да ги користат термините што сè уште не постојат. Овој стечаен масон, Pike, предвиде три светски војни, од кои две се веќе ослободени. Третиот се чини дека е неизбежен. Првите две wereldoorlogen беа во рамките на подготовките за формирањето на државата Израел (многу кратко), бидејќи на Декларацијата од Балфур во 33 (Првата светска војна), кој земјата за државата Израел се задржани беше и наводниот jodenvervolging во Втората светска војна, по што, во 1917, државата Израел може да се воспостави прилично лесно на сметка на палестинското население. Третата светска војна ќе се врти околу Ерусалим. И тоа последно се вклопува совршено во верските пророштва за последното време, кои се слично, но конфликт на некои точки. И оние конфликтни елементи самите по себе претставуваат водечки фактор за подготовка на населението (а со тоа и на армиите) за таа финална битка.

Значи, всушност е многу лесно да се предвиди што ќе се случи. Тешко е само да се погледне низ сите фалсификатори на историјата, медиумска пропаганда, алтернативни медиумски мрежи и слично.

Сега сме во пресрет на падот на САД. Оние САД имале да се големи по завршувањето на Втората светска војна, за да се намали на светот и направи големи промени, но сега слегување врати на власт, да го изнесам друго поле на сила во полна сила. Дека другите сила поле не е сам во писмото од Алберт Пајк, но исто така е логично кога гледа во пророштвата за последното време. Станува збор за полето на исламските сили. Не, не оние самопроизведени терористички трупи (финансирани од Запад за војни и терористички посредници), туку автентичен ислам. Конкретно, станува збор за Отоманската Империја. За Ерусалим мора да има битка за последен пат. Тоа има врска со очекуваното доаѓање на еден вид месија (од оние религиозни дела). Ќе се разгледа како сосема нелогично дека САД ќе падне и затоа Турција ќе стане светска сила, затоа што во моментов би веројатно, а се очекува Русија и Кина, тогаш ќе биде зајакната. Тоа е затоа што нема да видите низ сценариото. Сценариото не е за логика, туку за планирање. Тоа планирање ја надминува логиката. Ве молам, земи ме за момент и почекајте следната година. Се сеќавате ли кога ви кажав дека Америка ќе падне и Турција ќе стане нова светска сила.

Исламски калифат е предводена од Ердоган да се спречи непосредна обновата на храмот на Соломон, а исто така да го реши угнетувањето на Палестинците. САД ќе ја изгубат моќта под Трамп и на тој начин и двете полиња на сила ќе достигнат подеднакво ниво. Потоа ќе има битка за Ерусалим и Израел ќе се бори против овој исламски калифат заедно со САД. Пред тоа време хаосот најпрво мора да пристигне во Европа. Овој хаос ќе започне со економска криза во САД, прескокнувајќи во Европа и остатокот од светот. Во Европа протестните движења ќе бидат поттикнати одвнатре. Жолтата елеци совршено се вклопи во таа скрипта. Тој гради самоуправен хаос што го отвора патот за преземање на Европа од страна на новиот силен човек: Ердоган.

Реџеп Таип Ердоган, новиот фараон на Источното Римско Царство, или подобро кажано "исламски калифат" поддржани вклучуваат Русија. Ордо Аб Чао продолжува да го препознава во сценариото. Значи хаосот мора прво да дојде. Поради тоа, предвидев хаос во Европа со некоја неподготвеност, проследено со фаќање на Европа од страна на Турција. Тајно, луѓето на врвот (како Ангела Меркел) придонесуваат за оваа агенда. Тие го прават тоа затоа што тие се чувари на сценариото (кон пилотот).

Добрата вест е дека можете да ги преземете турски лекции, а четвртокот од сега ќе се вика Донербаг во блиска иднина, но во спротивно нема да се промени многу. И начинот на кој е убаво и убаво црвено знаме на фасадата. Веројатно ќе го пропуштиме малку денот на кралот, но Гордо Амстердам најверојатно само ќе продолжи со туркање на агендата за виножито.

Според мое мислење, преземањето на Европа ќе биде разумно мазно. Тоа ќе биде еден вид на Блицкриг. Тоа е затоа што врвните луѓе на ЕУ веќе се свесни за оваа агенда и го подготвуваат. Европа наскоро ќе стане Отоманска. Цивилното упориште во Брисел може само да продолжи, а Вилем Александар може да стане убав стадион на регионот на Холандија. Франс Тимерманс, веројатно, е исто така во функција во Брисел, бидејќи е убаво да се служи. Вистинската војна ќе почне само кога таа Отоманска империја ќе биде обновена до целосната слава. Според сценариото, тоа е годината 2023.

Време е да се разгледа теоријата на симулацијата како "нема теорија, туку факт". Земете ги проблемите. Тоа е достоен за тоа. Среќна нова година!

Тагови: , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (3)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

  1. JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM напиша:

    Дали повторно го флипуваат?

  2. Сонце напиша:

    Добар краток преглед на она што се случува. Се надевам, воздивнувајте, дека дури и обичните луѓе конечно добиваат увид во она што се случува, што се случува. Како парчиња гледаат на шаховската табла, да не заборавиме кои злосторници, протагонисти се во оваа матрица и сценариото што сакаат да го следат со писмото, со или без чад и огледала. Да, мислам на оние, вообичаените осомничени, кои ги држат клучните позиции во целиот свет и осигурајте се дека ако не сте член на клубот, никогаш не можете да се квалификувате за клучните елементи неопходни за да може радикално да го смените општеството. Ова го отежнува промената на режимот, тешко, но не и невозможно. Промена на режимот е можно, исто така во Холандија и во Холандија е неопходно, бидејќи има релативно многу членови на клубот кои живеат тука со странски влијание. Жолтата жилетки во Холандија, како, но не работат со агенти провокатори на државата и други соработници. Бидете искрени во своите цели и направете го тоа според законот.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина