Новата книга Мартин Вријланд „Реалноста како што ја перцепираме“ подготвена за испорака!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 4 ноември 2019 3 Коментари

Конечно дојде време за новата книга „Реалноста како што ја перцепираме“. Вчера веќе им понудив на читателите книгата за Ebook Reader (или e-Reader ако сакате) и во PDF верзија. Отсега, верзијата со книга со отпечатоци е достапна и преку веб-продавницата boekbestellen.nl за цена од € 24,95. Подолу сè уште можете да станете член и да ја примите верзијата за е-читач и да ја прочитате верзијата PDF. Немате читач на книги? Потоа, на повеќето персонални компјутери, лаптопи или i-влошки честопати можете да ја прочитате само оваа верзија за читачи на Ebook. Да бидам сигурен, ја вклучувам и PDF-верзијата за да можете да ја прочитате на Интернет на вашиот уред по ваш избор. Тоа е можно и на вашиот i-Pad или телефон.

Книгата дава добро резиме на лажната реалност и колективното Труманско шоу во кое се одржува човештвото преку програмирање од лулка до гроб. Книгата дава детално докажување, но пред сè доаѓа со јасно решение.

Секој човек се подложува на форми на програмирање од лулка до гроб. Оваа книга покажува како е структуирано ова програмирање, како се градат моќни структури во светот и како се одржува човештвото во колективно Труманско шоу (по филмот со истото име од 1998) во интеракција меѓу медиумите, политиката и контролираната опозиција. Таа ја опишува реалноста како што ја перцепираме од моделот на симулациската теорија заснована врз „експериментот со двојни процепи“, квантната физика и од гледна точка на свеста. Задолжително за секој што е вклучен во свеста, религијата, духовноста и политиката.

Мојата намера беше да напишам книга што во принцип може да се прочита за еден ден и што може да им ја дадете на семејството или пријателите за да ги натераат да размислат. Успеавме. Книгата содржи 148 страници и затоа е лесна за читање за еден ден.

Доколку веќе сте станале член на една година и сакате да ја примите книгата во хартиена верзија, ве молиме испратете ми е-пошта со вашата адреса.

Подолу можете да ја преземете верзијата Ebook Reader или да ја прочитате PDF верзијата. Можете да пристапите до двете датотеки откако ќе станете член. Пристапот се доделува на злато и на сите годишни членства. Само за тие членови се видливи врските до книгата на дното на овој напис. Други го гледаат копчето за членство. Кога станувате член, вие всушност се регистрирате како донатор, со кој ме поддржувате да ја продолжам мојата работа. Ви благодарам многу за тоа!

Ажурирајте 5 ноември 2019, 15: 30 време: сега можете да ја нарачате и верзијата за е-читач и PDF преку веб-продавницата под синото копче.

Ако, на пример, имате поддршка преку периодичен банкарски трансфер или месечно членство некое време и сакате да можете да ја прочитате книгата, ве молиме контактирајте со нас преку формуларот за контакт. Причината поради која го поставив ова ограничување е затоа што луѓето можат да ја прочитаат мојата книга за € 2 со тоа што прво станаа член на еден месец, а потоа повторно ќе го откажат членството.

ЧЛЕН НА БЛОГ

Тагови: , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (3)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Почитуван Мартин,

  Со ова би сакал да ви честитам за вашата упорност и посветеност кон независниот збор
  дека сте го направиле достапен за секого во форма на книга.

  Според мое мислење, потребен ви е цврст став и огромен капацитет за закрепнување
  несвесно ги злоупотребувале луѓето за да укажат колку се злоупотребени и манипулирани со
  похотлива моќ во оваа земја и на други места.

  Success
  и честитки со твојата книга

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Ви благодарам.
  Јас не сум ја сторил целата таа мака од 7 години, си го лепев вратот за себе и ветровитите јајца сигурно не ми го положија. Напротив, тоа ме чинеше многу.
  Јас не ја напишав книгата за себе, туку прецизно и само за сите оние луѓе кои би сакале да имаат што да им поделат на оние што се донекаде свесни за состојбата во која се наоѓаме.

 3. Сонце напиша:

  Здраво Мартин, веќе ја нарачавте вашата нова книга.
  Честитки и само продолжете со информациите! Само е потребно.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина