Максим Проблем, реакција, решение објасни

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 14 јуни 2019 6 Коментари

Често зборував за максимумот Проблем, реакција, решение. Во последниве години сме сведоци на се повеќе и повеќе случаи на убиства и други случаи во медиумите во кои мора да се има предвид дека ова се психолошки операции (PsyOps) за да играат на луѓето. Во неколку статии објаснив како играта на Проблем, реакција, решение работи и како тоа може да се примени во добро познатите случаи на убиства во последно време. Затоа, на пример, навистина ви препорачувам овој напис en овој напис добро е да прочитате повторно пред да продолжите тука. Навистина е вредно за темелно да ги проучуваме статиите и видеата поставени во него.

Сите овие настани и целата употреба на лукавството и измамата од страна на медиумите, за да ги привлечат луѓето во прифаќање на владата за построги закони и повеќе полициски државни мерки, ме инспирираа да направам песна од неа. Можете да го најдете снимањето на звукот (дневна соба) во видеото подолу.

Правило Проблем, реакција, решение имплицира толку многу што владите, во врска со медиумите, им даваат на луѓето голем проблем. Обично da е самопроизведен проблем; креирани преку техники на филмски студија, како што се технологијата на зелено светло, длабоки снимки, реектактирање на лицето и софтвер за размена на лице. Ако кликнете на погоре наведените статии, ќе најдете детално објаснување за овие техники.

Масите се вовлечени во работи кои многу ги стимулираат чувствата на цревата и медиумите помагаат да предизвикаат емоционална реакција кај луѓето. Техниките за длабоко зафаќање се користат и за следење на социјалните медиуми. Со стотици домашни работници кои ја следат дискусијата со полно работно време и се кријат зад веродостојни длабоки профили со еднакво веродостојна социјална мрежа (deepfake), можете да управувате со било каква онлајн дискусија во посакуваната насока и силно да го напаѓате секој кој има поинакво мислење. Оттука, реакцијата кај луѓето може да биде предизвикана, но може да се управува. Бидејќи го испраќате чувството меѓу населението преку медиумите и ги следите социјалните медиуми преку тролската армија, тогаш ги подготвувате луѓето за ново законодавство кое тие никогаш нема да го прифатат без тој самопроизведен проблем (PsyOp).

Сакав да направам некоја песна надвор од тоа, бидејќи музиката често се задржува подобро од статиите. Може да ви биде корисно или ќе го искористите ако се обидете да им покажете на луѓето како ни се случуваат со лажни вести речиси секојдневно.

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (6)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. guppy напиша:

  https://www.nu.nl/gezondheid/5936061/zeven-op-de-tien-nederlanders-willen-vaccinatieplicht.html#coral_talk_wrapper

  Ако ги прочитав одговорите на nu.nl тогаш решението е задолжително 💉😉

  Лично, мислам дека 7 на 10 навистина не му верува на срање сега и тогаш.

  • Вкочането напиша:

   Lmfao nu.nl ... тоа е контролираниот медиумски врв ... 10 години пред да се произведе тоа е вистина, сега е чиста сида. Исто како и TPO во одредена точка, меморандумите го добиваат тоа затоа што зборуваат за срања, бидејќи се премногу груби и им служат на ловците. Затоа тие сега ги цензурираат коментарите и вие можете да одговорите само ако сте член преку донации.

   Навистина си тешко кога ќе трчаш по медиумите и политиката, еден вид месиски комплекс кој чека спасител. Имате сериозни 70-годишни луѓе со Стокхолмски синдром, кои робски веруваат дека сето тоа е целиот свој живот. Тоа веројатно нема да биде 7 / 10 што сака задолжителна вакцинација. Мислам дека луѓето се за вакцинација (сеуште глупави), но не се потребни.

   Сигурно не треба да чекате некој да ги реши проблемите за вас ... само да се осигура дека е создаден постојан хаос преку кој дури и елитата не може да добие контрола. Само продолжете со агендата за хаос што елитата промовира со години

 2. Па ... проклето ...
  Сега ја имам мелодијата во мојата глава цел ден!

  Значи ... луѓе кои работат за авторитарен шеф, на пример:
  Особено не слушајте ја мелодијата, затоа што со задоволство можевте да пеете низ мелодијата цел ден, така што колегите не можат да се концентрираат на нивната работа за одржување на системот! Замислете ...

 3. Вкочането напиша:

  Баудет: запре масовна имиграција и нетолеранција. Потоа може да се брани со талмудичен кеппелт на израел ... Израел кој испраќа имигранти во Европа. Lmfao ... тие исто така се анти-ЕУ во fvd, а потоа учествуваат во парламентот на ЕУ. Каква шега.

 4. Во мојата област слушам мешани реакции на песната на Мартин; од многу позитивни на негативни.

  Според моето мислење и вкус пеењето е малку помалку, но мислам дека гитарата е фантастична!
  Патем, оваа песна не е производство направено во добро опремено студио, каде што технологијата прави сé што е можно за да го подобри целиот звук. Покрај тоа, Мартин не е комерцијално активен, туку има само една мисија: да им покаже на луѓето дека живеат во невидлив затвор, додека самите помагаат да го задржат, па дури и да го продолжат овој затвор.

  Но, што навистина е важно што мислам на песната? Мартин беше креативен и експресивен и дури отишол толку далеку што го стави резултатот на интернет. Повеќе луѓе го прават тоа сами по себе, но Мартин го следи голема тролска војска, која ја искористи секоја прилика да го исмева со цел да се замолчи.

  Кога гледам наоколу, гледам многу малку луѓе кои се осмелуваат да бидат креативни и експресивни. Масите се однесуваат "како што треба". Покрај тоа, со текот на времето, системот ги лишува луѓето од можноста да бидат креативни и да ја изразат својата креативност. Општествено посакуваното однесување зависи од средината во која се наоѓа човекот. Сепак, сето ова таканаречено општествено пожелно однесување е резултат на кондиционирање и индоктринација, што зависи од преовладувачкиот дух на време и култура. Трикот е да се види дека овој преовладувачки дух на време и култура, со посакуваното однесување, е потполно контролиран од сегашните владетели, кои тајно го контролираат целиот систем низ целиот свет. Законодавството, исто така, гарантира дека точноста на предвидување на посакуваното однесување на масата е зголемена, така што масата може подобро да се контролира.

  Луѓето кои живеат "како што треба" сеуште не забележуваат дека се целосно живееле како што сакаат владетелите. Овие луѓе се добри овци или мртви риби кои одат со протокот. Овие мртви риби ретко или никогаш не прават ништо лошо, бидејќи тие се живи зомби, кои се целосно контролирани од системот. Мртвите риби, што е повисоко, успеале да го удрат системот и честопати се фрлаат во костуми или костуми, се најгната и мрсна мртва риба. Овие риби ги држат рацете меѓусебно кога ги измамуваат работите од лакомост или од други цели кои се самоцентрирани. Покрај тоа, оние кои се на власт нема да ги испуштат овие бели јаки, бидејќи овие бели јаки се услов да бидат во можност да ги контролираат масите преку закони и прописи. Извршниот слој подолу, како што се агентите и другите даватели на услуги, обично не сфаќаат кои (поголеми) агенди за кои служат.

  Ќе видите помалку и помалку луѓе кои се осмелуваат да го искажат својот вистински идентитет (колку што го нашле). Адвокатот од една почитувана канцеларија нема толку брзо да го постави таквото видео на Интернет ... по сите, тоа не е точно. Мртвите риби од овој вид имаат лажен свет создаден од нивното его за да се одржи и само ќе ја покаже својата вистинска природа на скромен начин.

  Во НАЗИ Германија имаше и луѓе кои не се однесуваа како што треба во триесеттите години. Овие луѓе го направија животот невозможен. Времето во кое сега живееме може да се спореди со доцните 1930-ти години во НАЗИ Германија. Секој знае што се случило со Германија и со остатокот од Европа. Масите не сакаат да видат дека уште еднаш живееме во такво време. Луѓето кои го одржуваат системот се "земачи" со "позитивен став" кој се однесува како што треба. Се додека оваа поставка останува движечка сила на масите, Новиот светски поредок ќе биде факт.

  Капи до Мартин ... жива риба што се осмелува да биде сама!

  • Мартин Vrijland напиша:

   Ви благодарам
   И кога станува збор за пеење, голема настинка навистина не помага, но не сакав да ги поминувам часовите со тоа што го усовршувам.
   Кој знае, можеби ќе го сторам тоа подоцна.
   Сепак, сакам да се фокусирам на пишување на јасни статии.
   Ви благодариме за позитивен одговор!

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина