Отсега на турски историја Ататурк холандски училишта: бидејќи ЕУ наскоро ќе биде инкорпорирана од страна на Османлиите

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 февруари 2019 9 Коментари

извор: geenstijl.nl

Веќе неколку години го предвидувам воскресението на Отоманската империја. Неодамна видовме пораки од Германија за предлог за часот по англиски јазик во основните училишта да се замени од турска лекција. Денес извештаи de Telegraaf дека историјата лекција во Холандија, исто така, мора да биде за Ататурк, основачот на Турција. Па, особено турската заедница позитивно ќе одговори на ова и овој напис не е наменет да поттикне чувство против Турција. Целта е дека ќе видите дека зад сцената има сосема поинаква агенда отколку онаа прикажана во видливото поле на пропагандниот медиум.

Време е да сфатите дека политичарите во видливата област изведуваат една голема претстава за глума, но тајно го подготвуваат преземањето на ЕУ од страна на Турција. Ова е шаховска игра на светско ниво, која исто така вклучува пад на американската империја. Ако одите низ тоа, откривате дека постои голема господарска скрипта. Немојте да бидете измамени од контролираните приказни за опозицијата за длабока држава во САД и немојте да се одвлекувате од хегеловата дијалектика на контрастите меѓу Истокот и Западот.

Тоа, рече, има смисла прво да се разбере основата на хегеловскиот дијалектички принцип. Филозофот Хегел го опиша процесот на теза и анти-теза како потреба за добивање на синтеза. Контрадикциите се како закон на природата; регуларност за да се добие нешто. Ако владетелите на овој свет сакаат да постигнат нешто, тие го прават тоа преку патот на спротивности; како батерија има плус и минус пол. Овие два столба се потребни за да се генерира струја и да се сврти моторот. Сметаме дека ова во симболизмот на јин-јанг и религиозни принципи како модел на Бог / сатаната, христијанството наспроти исламот (и така натаму), но особено за намерно противречности во политиката, во САД единица против Русија и Кина. Можете да создадете огромна листа на тоа како овој поларитет е секогаш намерно креиран, додека тајната агенда се состои од генерирање на струјата во претходна посакувана насока.

Вие се разбира ќе верувам само ако внесот на Европа преку Турција е факт и од тогаш најверојатно веќе се заборави дека ова е тука предвиде сајт, ако тоа се гледа само како на развој се должи на реалноста од тоа време . Би сакал да ве поттикнувам да го ставите ова предвидување во вашата меморија, бидејќи ова е доказ за процес кој е во согласност со сценариото. Тоа само по себе е уште еден дополнителен доказ за идејата дека јас и ти сме учесници во Luciferian (мулти плеер) симулација. Во моментот кога ќе се види преку овој факт, ќе пирс статус херој на одредени политички лидери и да си одат, исто така, да се види дека религијата е контрола на умот, со цел да се генерираат на поларитетот за контрола на протокот во посакуваната насока. Според сценариото, бидејќи таму е конечна светска војна планирани меѓу исламот и остатоци на ционизмот (што евангелски христијанството во САД и Европа се базира главно). Тоа е посакуваниот поларитет: и се додека луѓето се во служба на тој поларитет, сценариото (протокот) може да се задржи. Тоа поларитетот лежи главно во потсвеста противречности во пророштвата за последното време каде што се убедени дека следбениците на двете вери, врз основа на кои тие се подготвени да умрат за својата вера.

Ако ги погледнеме САД, би предложил дека изградбата на ѕидот што ја посакува Трамп не е само нешто што Трамп сака толку многу. Таму повторно го гледаме политичкото затегнување на војната што му припаѓа на поларитетот на двата пола што ја генерира саканата струја. Трамп е ништо повеќе од сите политички лидери во светот: марионета во Luciferian скрипта (тоа е од суштинско значење дека ќе почнете со покажување дека постои Luciferian скрипта). Дека изградбата на ѕидот е очајно потребна за да се запре масовното никнување на населението во планираниот пад на големата американска империја. Шансата за граѓанска војна во САД е огромна бидејќи американската економија треба да се сруши. Во видливата област, тоа е намерата да се обвини Трамп за ова, за да може многу повеќе тоталитаристички фашистички режим да го преземе случајот. Трамп мора да бидат трговски војни и националистички став како што беа финалниот договор со анти-глобалистите и критичари во општеството, бидејќи тие можат да бидат поврзани со претстојното неуспехот на Трамп и падот на хегемонијата на САД Истиот процес се случува во Европа, каде што е промаши Брексит ќе бидат поврзани со групата критичари. Во меѓувреме, движењето на жолта јакна мора да создаде хаос што може да го легитимизира Блицкриг на Турција во ЕУ. Неуспехот на Брексит и сите други немири (како онаа на националистичката влада во Италија) значително ќе придонесат за почетокот на хаосот.

Можам да замислам дека кога ќе го прочитате сето ова, чувствувате како да изговарам комплетен столб. Тоа доаѓа (јас се извинувам што велам така) затоа што живеете во медиумска реалност Trumanshow. Медиумите и алтернативните медиуми ве држат во полето на поларитетот на Хегелија и не ја истакнуваат генерираната струја. Тие не ви покажуваат како овие плус и минус столбови ја реализираат насоката на проток. Тие не ве посочуваат на сценариото. Тие имаат задача да ве придржуваат за она што се случува и да ве заслепи, така што свесно или несвесно ќе ставите во служба на тој поларитет. Мора да се чувствуваш привлечен на лева или десна партија; мора да биде за или против црни пек; мора да биде за Пегида или за Антифа; мора да бидете про-ЕУ или анти-ЕУ; мора да биде за или против Брексит; мора да одиш до гласачката кутија за да го изразиш тој поларитет; да се стави на жолт елек; оди во црква или во џамија; и така натаму.

Кога на краток рок ќе бидат сведоци на падот на САД и Европа сè повеќе се заокружи во хаотична ситуација, можете, исто така, ќе го преземе на ЕУ случува да се доживее опоравува Отоманската империја. Во меѓувреме, Израел ќе го присили на исламскиот свет да се обединат и понатаму да започне обновата на храмот на Соломон, а со тоа и на поларитетот ќе биде во конкуренција за последната војна која на крајот ќе доведат до воведување на светот тоталитарен режим. Оваа нова светска влада, исто така, ќе ги замени сите религии со синтеза на сите овие религии. Тогаш градителот на оваа симулација ќе биде обожуван како бог Луцифер.

Важно е дека веќе ја гледаме оваа игра преку, бидејќи оваа симулативна реалност секогаш ќе го земе предвид еден важен закон, а тоа е онаа на слободна волја. Значи вие поединечно имате избор да не се ставате во служба на господарското сценарио. За тоа прво мора да се види преку "играта". Иако може да има некои сомнежи во врска со она што го пишувам, или пак сметате дека во оваа фаза како поткопување на вашата вера, јас би сакал да го препорачувам секој случај дури и сериозно да се погледне. Може да се открие дека тоа е точно дека верата предизвикува да послужи продолжи да се направи скрипта (на тековната генерирани како резултат на позитивните и негативните половите). не јас би на вашата вера донесе надвор, но јас и ти да крвави војни се спречи и да се избегне, да ни прават киборг роб под Luciferian светска влада, месија кој не е ништо повеќе од аватар изглед ќе биде Луцифер во оваа симулација . Прочитајте ги сите за сценариото и суштината на нашето постоење во оваа статија. Земете проблеми и научете да разберете зошто транссексуална агенда во моментов се турка. Сето тоа е дел од истото господарско сценарио.

Итна повик: за да продолжите со оваа работа, вашата поддршка е очајно потребна. Ве молиме регистрирајте се како член на оваа веб-страница.

Листа на изворни линкови: ad.nl, telegraaf.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (9)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Та, вообичаените осомничени. Таму одат повторно. Јас разбирам дека Ататурк ќе биде промовиран во училиште. Нека Ататурк само да се разбуди дека исламот во Турција само се наметнува и Турција ја направи секуларна. Тој го сторил тоа во име на познатиот клуб, од кој исто така бил член. Тоа беше ТОГАШ во интерес на Клубот. И ПРЕДСТАВУВААТ вообичаените осомничени да го претворат, така што Ердоган е лидер на исламот. Па, тоа очигледно е направено за да го продаде дијалектичкото "христијанство" и "исламот" со оние лажни терористи што се замислувани и финансирани од вообичаените осомничени. Не бидете изненадени ако Ердоган не е исламист, но тоа го прави во контекст на угнетувањето на Турците. Патем, во Европа, исто така, сме угнетувани од членовите на клубот, кои тие ги чуваат во тајност за пошироката јавност. Ако се занимаваме со вообичаените осомничени, размисли за руските куклички кукли. Секогаш е различно од што сакаат да веруваме.

 2. SalmonInClick напиша:

  Холандија била и била преземена од страна на ционистите ...

 3. Riffian напиша:

  Да, дијалектиката што ја гледаме на микроско ниво во театарот во хаг, на пример, на аура наспроти клубови
  тоа не е толку тешко ... само треба да ги одложите тие портокалови очила

  Во интервјуто за 2003 во септември во Елсевиер (холандски неделник), исто така, објавено од страна на Гардијан, за Израел и за опасностите со кои се соочува од Иран, Палестинците и светското мислење на Кревелд изјавиле:
  "Имаме неколку стотици атомски боеви глави и ракети и можеме да ги пуштиме на цели во сите правци, можеби дури и во Рим. Повеќето европски престолнини се цел на нашите воздухопловни сили. Дозволете ми да цитирам генерал Моше Дајан: "Израел мора да биде како лудо куче, премногу опасно да се мачи".

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина