Уапсен сторителот Гекмен Танис уапсен, веројатно семејната драма

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 март 2019 36 Коментари

извор: elsevier.nl

Значи, ги имате сите средства, висат камери низ градот, секој може автоматски да прислушува, имате предвидливи големи системи за анализа на податоци, но не можете да предвидите напад кој случајно се случува на денот на јавниот транспорт. Потоа ја разнесете целата приказна во медиумите во терористичка акција, а потоа одеднаш пораките се појавуваат дека може да се работи за населба во релативните сфери. НОС известува [цитат] Во текот на денот, беа изнесени изјави од познаници на човекот, велејќи дека тој имал психолошки проблеми и дека имало семеен проблем. Според некои, осомничениот го очекувал поранешниот, други сметаат дека неговата цел била член на неговите родители.

Според мое мислење, едноставно моравме да се справиме со добро подготвениот PsyOp да ги тестираме сите терористички мерки и да можеме да го измериме одговорот на луѓето. Видовме полициска армија на улица со која може да се земе цела земја! Покрај тоа, тоа беше убав начин да се воведе нешто ново, имено преправено воведување на цензура на социјалните медиуми. Ова може да се најде во фактот дека полицијата објави дека сликите не треба да бидат поставени на социјалните медиуми, туку само преку нивната веб-страница. Светот воведувањето на ова всушност се случи за време на нападот во Нов Зеланд, како што е опишано во овој напис. Веб-страница исто така беше воведена каде што можете да пријавите дека сте безбедни (ikbenveilig.nl е добро за големи системи за податоци). Во меѓувреме, ефектот од различни нивоа на закана од тероризам може да се мери добро. На овој начин луѓето полека можат да се навикнат на "состојба на опсада" и можно е да се измери колку се добри граѓаните остани внатре во кодот 5.

Полицијата, наводно, шпионирала во просториите на осомничениот со беспилотно летало. Тоа е и доаѓањето на новиот лек за кој веќе можеме да се навикнеме. Луѓето беа во можност да уживаат во слики на силно вооружени маскирани офицери и така сите мерки на полициска држава на 1 ден беа темелно тестирани. Кога можеме да очекуваме воведување на тенкови на улица? Ах, за тоа ни треба повеќе (лажен) терор, со уште потешко оружје!

Затоа, оваа приказна веројатно брзо ќе се намали во семејна драма. Во меѓувреме, сите системи беа темелно тестирани во 1 ден и дамите и господа се извлекуваат со изговор дека има само големи удели. Вие само може да се јавите на "експерт за тероризам" за да им дозволите да велат дека не се исклучува другиот и дека џихадистите можеби ќе одат на терор како резултат на употреба на дрога или проблеми во релативните сфери. Така млада девојка која има нејзино велат вести на НОС може да дојде до своето искуство, се разбира, на терен. И така, секој направи пишаница, а целата работа е свртена понатаму.

Geenstijl беше во можност да пријави дека Gökmen Tanis може да биде досаден Мароко овој филм да се направи уште поубаво. Кој знае, но кој ми кажува дека веќе не беше постапено? Во секој случај, сигурно не треба да мислите дека владата ги поставува таквите работи. Тоа едноставно не е можно; тоа е невозможно. Тоа е размислување на заговор и тоа, исто така, треба да биде забрането.

извор: blogspot.com

Мртвите и повредените се секогаш реални. Впрочем, ние гледаме вистински слики и вистински сведоци и вистински роднини. Ние не веруваме дека владите и властите прават такво нешто за забава. Не, не го прават тоа за забава; тие го прават тоа за да можат да продолжат да ја спроведуваат полициската држава. Дали разбирате? "Да, но нема да ги лажете мртвите и повредените?"Ако може да донесете 17 милиони луѓе под тоталитарна полициска држава без да се буните?" Зошто да не? Погледнете го видеото подолу и размислете што е можно кога работите со актери, длабоки фалсификати en техники на зеленчук. Ако го комбинирате тоа со надминување на медиумското внимание и повторување на лагата, тогаш секој автоматски ќе верува во тоа (авторските права Јозеф Гебелс).

Зарем не беше посебно да се види како медиумските камери би можеле да го следат целиот мандат? Изгледаше како точно да знаат каде треба да бидат. О, добро. Добро спие. Очите се затворени и клуновите се затворени. Таткото те внимава.

Не заборавајте ги коментарите според овој член и тоа претходниот напис да се прочита. И продолжи гласањето иако! Прочитајте тука зошто!

Листа на изворни линкови: nos.nl, telegraaf.nl

Тагови: , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (36)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Rowald Krijthe напиша:

  18-3-2019.
  18+3+2+0+1+9 = 33

  И ова 66 минути ......

 2. Мартин Vrijland напиша:

  "По пукањето во Утрехт, луѓето можеа да пријават на Фејсбук дека се безбедни. Услугата отвори т.н. проверка на безбедност. Ова е прв пат во Холандија дека ова се случило за инцидент во Холандија.
  Ако се случи катастрофа, Фејсбук може да одлучи да испрати посебна порака до секој кој би можел да биде во областа на катастрофи. Корисниците потоа можат да кликнат на копчето "Јас сум сигурен". Тогаш, известувањето автоматски се испраќа до сите пријатели на тие корисници.

  Фејсбук безбедноста проверка претходно беше користена за масакрите во Лондон, Манчестер, Брисел, Берлин, Париз, Минхен, Ница, Турција и Лас Вегас и за природни катастрофи како што се шумски пожари, тајфуни и земјотреси.

  (извор: https://www.telegraaf.nl/nieuws/3311671/wereldleiders-solidair-met-nederland-strijden-tegen-angst)

  На кратко: доверба на големите системи за податоци и доверба на државата: пријавете брзо на татко дека сте безбедни. Се разбира, сите овие податоци не се користат за ништо друго. Тоа е само корисна.

 3. Сонце напиша:

  Морам искрено да кажам дека не разбирам дека некој сака да биде полицаец, војник итн. Дали тогаш немаат независен, размислувачки капацитет за чистење? Тие не мислат дека играат во лудницата и дека нивните шефови се всушност само луди. Не, тие навистина немаат тој капацитет. Се работи за играње на полицаец, војник итн. Тие се грижат за униформата и не им е грижа за кој режим тие го одржуваат. Извинете Мартин за режимот на режимот.

  Државните службеници вашиот идентитет не е синоним за вашата униформа. За среќа, инаку нема да замислите ништо без униформа. Не можеме, се разбира, да го имаме тоа. Ви благодариме за безбедноста на Мадуродам.

 4. Мартин Vrijland напиша:

  Во секој случај, тие сега се во можност да одржат вистинска вежба ... дека на 8 и 9 ноември беше само кикирики

  https://www.amsterdamsdagblad.nl/algemeen/grote-terrorisme-oefening-op-straat-op-8-en-9-november

 5. Jaline Bies напиша:

  Исто така во Vervoersmaatschappy Kreolis беше познато што ќе се случи за денес. Оттогаш е исчистен од Креополис
  За жал не можам да ја добијам фотографијата објавена овде.
  Секогаш достапен на барање на Мартин Vrijland

 6. Сонце напиша:

  @ конзервирана лосос, новинарите во Холандија сигурно главните уредници работат директно и под раководство на безбедносните служби. Се разбира, секој од нив има приватен број и се членови на Клубот.
  Тоа исто така важи и за многу "познати" писатели. Пишувањето е покритие. Гаден, таинствен поединци.

 7. mb. напиша:

  Нема повеќе полицајци на улица. Несакана, несигурност, итн.
  Очигледно парите одат на овие типови на единици.

  @ zon ... речиси сите играме заедно. Сите ние го одржуваме.

 8. Мартин Vrijland напиша:

  Ах Nieuwsuur известува дека белешка, исто така, се најде во црвениот рено. Значи нема пасош овој пат, но белешка.
  Што би напишал? Еден вид проштално писмо?

  Шоуто мора да продолжи!

 9. Riffian напиша:

  О, добро, дека Даан, сепак, "за среќа, вратите се отвори" се чини дека вратите ид Отвори тоа е она што .. да ме изненади каде што знаат каде да ги најдат тие корисни идиоти и очигледно е полн со нив ... момче млад тоа е испишан терор во нл

  https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/laatste-videos-nieuws/video/4646781/daan-zat-tram-schietpartij-utrecht-gelukkig-gingen-de

 10. Мартин Vrijland напиша:

  И другиот човек? "Да, тој само го задуши последниот здив"

  Дали учиш да бидеш толку замрзнат во актерското училиште на AIVD?

  11: 25 минута сведок Ники ван Гринвен

  https://www.npostart.nl/nieuwsuur/18-03-2019/VPWON_1297048

  • Мартин Vrijland напиша:

   Jaja de emo buidling сега оди во overdrive да се направи приказна веродостојна. Тоа е медиум, па медиумите можат да го донесат и можат да прикажуваат слики на роднини и да ја креираат и одржуваат целата приказна.

   • tedsdam напиша:

    Имам прашање 1 за тебе Мартин,

    Што се случува со засегнатите лица, како што е фудбалскиот тренер?
    Затоа што тој мора да има обучени таму и луѓето мора да го знаат, мислам.
    Или тоа е фиктивна личност?

    • Мартин Vrijland напиша:

     Може да биде вистински човек (еднонасочен билет за Ваикиски Острови), но, исто така, едноставно не може да биде вистински. Роднините и сведоците што ги гледаме на ТВ се прикажани на телевизија. Или подобро: медиумите се водат во приказната и можат да направат и да разбијат сè. Армијата на социјалните медиуми е подготвена да го брани случајот.

 11. Ибери напиша:

  Јас сум многу љубопитен за ситуацијата со (ментално нестабилниот) осомничен. Дали е стрелец во сцена која била планирана однапред? Ако е така, како го добиле? Дали слушал гласови во главата? Само мисла. Во секој случај, без разлика каква е ситуацијата во оваа психолошка операција, тој беше назначениот карактер што им бил потребен за овој "напад" за да ја наполни својата полициска држава преку закон.

  • Сонце напиша:

   Можете да направите луѓе кои итно им треба лекови или лекови да прават луди работи.
   Не знаеме точно дали е така.

   • Ибери напиша:

    Сега постојат напредни техники за да се убеди некој на далечина да изврши терористички чин, на пример. И дека знаат сигурно дека исто така ќе резултира со чин што ќе им биде од корист. Секако дека е корисно да се виктимизира лице со психолошки проблеми.

 12. JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM напиша:

  Ние џихадистите бараат да се суди пред шеријатските судови!
  Кривично право [уреди]
  Во Исламот, кривичното право е главно приватно. Убиството, на пример, се казнува со смртната казна, но преживеаните роднини на жртвата одлучуваат дали оваа казна навистина се бара или дали е решена со поткуп. Износот на таков износ потоа се утврдува со преговори меѓу страните. Крвна одмазда или убиства за чест се забранети.

 13. Squenzy напиша:

  Што ме вчера вчера, особено во врска со веста за 6 на RTL, беше дека многу внимание беше посветено на џамијата во Утрехт. Ова веднаш ќе се затвори кога беше најавено дека се случува снимањето. Интервју со менаџерот на блабла џамијата. Што мислите на условување? Одговарајќи на убавина на умовите на населението секако да се поврзе со пукањето во Нов Зеланд. Ова нема заедничка основа меѓусебно, но сепак тоа е обид да се одговори на умовите на луѓето. Зошто треба повторно да затворите џамија затоа што се случува пукањето на друго место во градот? Врската уште има смисла. Каков болен свет.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина