По Thijs H., нацрт-законот за набљудување на Едит Шипер, отфрлен во претходната влада, ќе биде прифатен од сите

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 мај 2019 9 Коментари

извор: omroepwest.nl

Луѓето се уште не беа подготвени. Еден петиција од оваа страница освои повеќе од 5.000 потписи против нацрт-законот на Едит Шиперс под претходниот кабинет на Рутте. Во краток преглед, овој предлог-закон значи толку многу што вашите пријатели, соседи или семејство психолошко треба да се јавите за да бидете сигурни дека може да бидете фрлени во изолираната ќелија за набљудување. Можете повторно да го прочитате подолу. По убиствата на Thijs H. (од кои ние само сведок 1 со очила за сонце во медиумите, со кои Тијс Х. би живееле помалку од две недели и кои би го фатиле да се удира во вратата за туширање) на луѓето кои ги пуштале своите кучиња надвор, сите веројатно ќе ја прифатат оваа легислатива.

Што беше таа сметка тогаш? Погледнете:

 • мерка за набљудување ќе го направи тоа можно да се набљудуваат некој 3 денови - и, а тоа е на студии на случај и се консултира со семејството / роднини - ако постои многу силно сомневање дека тој има сериозни ментални нарушувања и постои сомневање дека со тоа се загрозува личноста или неговата околина. На пример, сериозноста на опасноста може да се утврди и, доколку е потребно, се уште се преземат при итен случај мерка, или може да се користи некоја друга форма на олеснување. Сеуште нема третман во мерка на набљудување.
 • Покрај тоа, овој акт овозможува да се обезбеди задолжителна нега пред кризна мерка на 18 часа. Ова се однесува на случаи во кои е сосема сигурно дека ќе се преземе кризна мерка, но каде што преземањето на самата мерка сè уште трае време. Во очекување да се ограничи на воведувањето на оваа мерка веќе може да се бара во индивидуалната слобода или за администрирање лекови за да го смири и да ја направат ситуацијата податлив.

"Па, тоа е во ред, бидејќи не сакаме ваков вид убиство по типови како Тијс Х. и сите се 'уште се сеќаваат на Ана Фабер (и да не заборавиме на убиството на белгискиот Џули ван Еспен)". Не верувајте Мартин Vrijland особено. Овој луд заговор мислител се обидува да ве убеди дека може да се игра со PsyOps (психолошки операции) преку Проблем, реакција, решение maxim. Тоа значи толку многу што продавате (поставен) проблем на големо општествено влијание преку медиумите. За ова, може да се направи употреба на целиот арсенал од технички средства и компромитирани лица, но исто така (а можеби и особено) длабоки лажни ликови создадени (вклучувајќи и видео докази).

Малкумина навистина ќе се грижат дека законот за ТБС е изменет по случајот со Ана Фабер; додека не сфатиме дека можеби прифативме нешто слично на она што се случило со дисиденти под Советскиот Сојуз; противници на режимот кои беа елиминирани во гулагот. Сега не може да се спротивстави на режимот, туку само почекајте додека не излезете од несогласување со одредено родителство или (во блиска иднина) задолжителни прашања како што се вакцинација.

Моето сомневање е дека овој Thijs H. предизвика луѓето преку Проблем, реакција, решение Максим мора да се подготви за прифаќање на тогашното уште не воведено законодавство на Едит Шиперс. Се споменува дека Thijs бил лекуван во клиника GGZ. Означи ги моите зборови дека зад ова се открива дека ако соседите или познаниците би можеле да го наречат психолошко, сето ова би можело да се спречи. За тоа ние само треба да почекаме неколку дискусии во врска со Nieuwsuur, DWDD, Pauw и Jinek, а луѓето беа донесени во режим на прифаќање од страна на "експерти". Не треба да се има предвид дека оваа легислатива може да влијае на сите и дека службите за психологија може да возат многу луѓе во гулагот (без интервенција на судија или психијатар). Можете да го направите тоа подобро ако е премногу доцна. На медицински сестри веќе се обучуваат. О, добро, веројатно не сте дисидент.

Листа на изворни линкови: nos.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (9)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Да, тогаш Петар Р де Врис исто така е во право, Де Dwangbuis: се сеќавате

  Дали имате поинакво мислење ??? : "Тогаш може да ви биде одземен во тесно грб"

  УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА НА ОПАСНОСТ

  https://www.ad.nl/binnenland/publicist-wim-dankbaar-sleept-peter-r-de-vries-voor-rechter~a505a951/

  Сега секој знае дека Вим Данкбаар мора да ја одржи приказната Ваастра (всушност, Псиопп), но тој работеше со Петар за да даде прв потег.

  Бидејќи, се разбира, Вим ќе треба да се срами ако тој случај бил "не" псијоп.

  И тогаш тоа не може лесно да се нарече подложно, без разлика дали wimmetje е во право или не

 2. Heray напиша:

  "Медицинските сестри веќе се обучуваат".

  Хаха, смешен. Парчињата на сложувалката навистина се убави.

 3. Мартин Vrijland напиша:

  Колку јасно сакате да се вклучат списокот на компании и измамата со притисокот кон легислативата на Едит Шиперс?

  https://www.npostart.nl/pauw/09-05-2019/BV_101393367

 4. Вилфред Бакер напиша:

  Thijs ... доброволно оди во затворено одделение и се обидува да избега потоа?

  https://www.ad.nl/binnenland/thijs-h-ontsnapte-na-steekpartijen-uit-gesloten-afdeling-ggz-instelling~a8f7812e/

 5. Danny напиша:

  Ова веднаш ме погоди, откако ќе разберете како функционира, очигледно е како се игра.
  Вие, исто така, само чувствувате дека нешто не е во ред со овој тип вести, ако сте малку будни барем.
  Исто така, се чини дека тие дури и не се обидуваат да го направат веродостоен.
  Како да се обидуваат да ја креираат сликата дека насекаде има луди сериски убијци ... кои праведно ги убиваат луѓето ...

 6. Камера 2 напиша:

  Телеграф:

  Весникот на збунета Холандија

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/3570981/incidenten-met-verwarde-personen-nemen-toe

 7. AnOpen напиша:

  Само направете го тоа, тогаш ќе бидете доволно збунети.

  Мислители, критичари, мислители надвор од кутијата, наскоро сте збунети.
  Помогнете целата земја да биде поплавена од потенцијални серии на силувачи / убијци, психопати и терористи! Во последниве години, многу е променето во Холандија, или центарот на вниманието сè уште не беше на него. Што живееме во опасна земја? Секое време, нешто може да се случи. Но, не на гејприд или кралскиот ден, тогаш постои исклучок, дури и убијците, раперите итн. Се среќни и спонтано весели.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина