Видеото на д-р Пландемиќ Yуди Миковиц е вид на стапица за лажни вести од настанот 201 (видео)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 мај 2020 30 Коментари

извор: одром.инфо

Сигурно сте го виделе, документарецот Пландемија на една дама која е Др. Callsуди Миковиќ се јавува. За неа се вели дека била затворена неколку дена и уапсена без судење. По нејзиното ослободување, таа се појавува со сите видови на тврдења за вируси и патенти за вакцини кои Др. За Фаучи се вели дека бил користен за извршување злосторства против човештвото.

Кој самиот Настан 201 од Институтот nsон Хопкинс, знајте дека борбата против лажни вести е важен дел од таа симулација на пандемијата на коронавирус. Ние сме заробени.

Најдобар начин за конечно да се убие опозицијата е да се започне лажна приказна која изгледа многу масна и сигурна, затоа што водечката актерка едноставно доаѓа со приказна за „добро звучи“. Но, во меѓувреме Форбс става оваа обемна статија Миковиц би бил активист против вакцинирање. Можеби е точно, но исто така може да биде дека оваа дама е на платниот список на Бил Гејтс да го направи она што многу пати разговарав овде: игра контролирано оптоварување (глума).

Во случај на контролирано спротивставување, бомбите секогаш се вградуваат во двојното дно. Сега слушам како мислите: „Ах, Вријланд, стопирај ја контролираната глупост на опозицијата!„Amал ми е многу, но дали видовте какви било конкретни докази презентирани - освен вашето чувство на цревата да се иритира? Нели? Тоа треба да ве алармира. Исто така, треба да бидете вознемирени дека дамата веќе привлекува многу внимание во медиумите и социјалните мрежи.

Особено, алтернативните медиуми значително го промовираат и може да се види и видеото со нетрпение да се споделува на Фејсбук и другите социјални медиуми. "Па, што не е во ред со тоа?„Нема ништо лошо во тоа, зарем не сум предупредувал многу пати за постоење на едно голема армија за социјални медиуми. И ако таа армија може да ви помогне да се постави, тие ќе бидат среќни да го сторат тоа. Ако тогаш следи изложеноста на контролираниот пион и вие сте сведоци на тоа, тие можат да ве исфрлат.

Дел од симулацијата на настанот 201 беше дека лажните вести мора да се борат. Како можете најдобро да го организирате ова? Со објавување на лажни вести и следење на нејзината дистрибуција (Големи податоци) и прецизно мерење на ефектите и гледање кој реагира или не реагира на тоа. Системите Big Data можат да го мерат вашиот одговор и да го следат социјалното влијание врз основа на вашите повици и следи сензори од вашиот телефон (автоматизиран преку скрипти за АИ).

Уште еднаш сме сведоци на стратегијата за безбедност на мрежата, каде што е можно повеќе критичари да бидат привлечени во стапица, така што наскоро ќе речат „Не верувам ништо повеќе - ако не доаѓа од мејнстрим медиумите“.


Листа на изворни линкови: forbes.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (30)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Кое е CV-то „миковиви“? Дали таа навистина се вика Миковиц?
  Тогаш знам доволно за себе. Тие секогаш се таму, ужасни!

 2. Лидија Роусје напиша:

  Тоа е валкана, но интелигентна форма на војна. Некогаш се надевав дека П (и Трамп) навистина би ја демонтирале длабоката состојба. Затоа што ја објавив оваа вистина, но она што наскоро се покажа како дезинфекција, паднав целосно во стапицата и тоа значи дека сè што ќе кажам сега е целосно исмејувано. Значи, многу е важно да се посочат луѓето кои само се будат до минско поле на дезинформација.
  Мислам дека Ендрју Кауфман е веродостоен, се надевам дека не сум во ред повторно ...

  https://forbiddenknowledgetv.net/dr-andrew-kaufman-they-want-to-genetically-modify-us-with-the-covid-19-vaccine/

  https://youtu.be/GWRbIIaPV78
  (Анатомијата на ковид)

  • Мартин Vrijland напиша:

   Sorryал ми е, но се што треба да знаете за уредувањето на гените преку Интернет, многу сукстично е објаснето во неколку написи овде на веб-страницата, така што не треба сами да го канализирате читателот на други канали. Не знаете дали тие информации се мешаат и со дезинфекцијата.

   Сè што треба да знаете:
   https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/als-je-je-niet-aan-social-distancing-anderhalve-meter-houdt-dan-gebeurt-dit/

   • Лидија Роусје напиша:

    Енди Кауфман многу добро објаснува во 2-та врска дека вирусите се различни од вообичаените надворешни патогени. Теорија на герми против теренот. Никогаш не се изолирани вируси, дури ни овој вирус, па затоа тестовите не се точни, итн. И покрај тоа што врската до технологијата за уредување на гени CRISPR објаснува сè за вакцината, за тоа што всушност се вирусите, ги наоѓам информациите за Кауфман е релевантен. Освен ако тој не е исто така агент за дезинфекција, но не мислам дека е.

    • Мартин Vrijland напиша:

     Океј многу добро, тогаш ќе го проучам

     • Иднина напиша:

      Мислам дека сте подготвени наскоро, за жал. Вклучено во 2 часовно интервју во Лондон. Така ми изгледа и лажно. Останува многу вознемирувачко. Затоа што тој навистина се чини убедлив.

     • Роза напиша:

      Душата на причините за болест на Бјорн Ејбл е заснована врз биолошките закони на природата на д-р Хамер што ги подучува Биологија Недерленд. Книгата го кажува следново за вируси, грип и респираторни проблеми (повеќето опасни по живот симптом на корона според мејнстрим медицина).

      Вируси
      До ден-денес, ниту еден вирус не е откриен директно. Вирусите индиректно се откриваат со врзување или не врзување на протеините со други протеини. Нема докази дека вирусите предизвикуваат заболувања. Несомнено, голем број протеински соединенија (глобулин) се наоѓаат во крвта и другите телесни течности. Овие глобулини личат на таканаречени „вируси“. Мозокот може да работи со овие протеини за обнова на оштетеното ткиво на екодеррмалното ткиво во фазата на лекување.

      Грип
      Во редовната медицина, се прави разлика помеѓу „опасен, вистински грип“ и „безопасен грип“. Тешките синдроми се сметаат за „вистински грип“, полесните процеси се отфрлаат како „инфекција на грип“ или „студ“. Од гледна точка на биолошките закони на природата, ги разгледуваме само симптомите на пациентот:
      Болка во екстремитетите = конфликт на самодоверба, фаза на заздравување
      Заедничка настинка = судир на миризба или мирис, фаза на заздравување
      Стрип грло = не сакате да голтате или плукате нешто, фаза на заздравување
      Ларинксот = конфликт на плашило или без зборови, фаза на заздравување

      Птичји птици, свињи и нов грип се „кампањи“ во организација на СЗО.

      Во „тешки инфекции на грип“, како што се епидемии, конвенционалната медицина користи терапии како што се „Тамифлу“ или „Реленца“ (хемотерапија на блокирање на респираторните клетки), вакцинирање, како и масовна хипноза.

      Проблеми со дишењето
      Конфликт: Територијална вознемиреност Ова зависи од умешност, нивото на хормоните и претходните конфликти. Луѓето се плашат од губење на нивната територија (на пр. Партнер или работа) или место на територијата (на пр. Позиција или ранг).
      Ткиво: Бронхијална и ветерна цевка слузница, епител на плоча, ектодерм
      Конфликт Активно: Клеточно осиромашување на слузницата на бронхијална и трахеа, обично незабележано.
      Биолошка смисла: Напречниот пресек го зголемува дијаметарот. Како резултат, подобар и повеќе воздух може да се вдишува и да се издишува за подобро да се одбрани територијата.
      (Кај животните, биолошката адаптација има смисла. Кај луѓето обично не затоа што нашите конфликти обично се психолошки и затоа биолошкото прилагодување не е значајно. Сепак, нашето тело реагира исто како кај животните. Нашиот мозок не ја знае разликата помеѓу биолошкиот и психолошкиот конфликт. )
      Фаза на заздравување: Реконструкција на бронхијалната слузница со оток што предизвикува затегнатост на градите може да биде придружена со кашлица и треска.

      Горенаведените конфликти можат да бидат предизвикани од извештаите за вестите и мерките. Со олеснување на мерките, овие конфликти можат да се решат и луѓето да се разболат.

      Скоро сите болести произлегуваат одвнатре преку психолошки конфликти кои предизвикуваат биолошки прилагодувања на телото (зголемување или намалување на клетките или губење на функцијата). Овие прилагодувања се санираат со помош на микроорганизми (габи и габични бактерии ги разградуваат клетките, бактериите и „вирусите“ ги градат клетките) кои се создаваат од нашето тело. Исклучоци се: труење (на пр. Труење со храна), механичко (на пр. Кршење коска) и генетско (на пр. Синдром на Даун). Колективно да се има болест се должи на искусен колективен конфликт. Мерките не се корисни затоа што контаминацијата како што сме научени не е точна. Мерките се прилично штетни затоа што можат да предизвикаат конфликт, а со тоа и болест. Оние што се на власт сакаат да веруваме дека контаминацијата и болеста доаѓа однадвор и дека имаме имунолошки систем со меморија за да ги смириме инвазивните патогени. Ова им овозможува да понудат надворешно решение. Вакцината со која сакаат да ја спојат човештвото со Вештачката интелигенција.

     • Мартин Vrijland напиша:

      Дали таа книга е напишана пред или по откривањето на технологијата CRISPR? Затоа што тоа ни овозможува да погледнеме малку повнимателно на ниво на ДНК и РНК.

     • Роза напиша:

      Книгата „Души причини на болести“ е објавена во 2010 година.
      Д-р Хамер ги откри биолошките закони на природата кон крајот на 70-тите.

      Се прашувам дали е релевантно кога технологијата CRISPR е откриена според официјални извори. Проверени се скоро сите информации. Можеби оваа техника постоела многу порано од официјалното предавање.

     • SalmonInClick напиша:

      @Martin, интересна студија главно во однос на РНК / луцифераза. Се обложувам дека ова е дел од новата вакцина. За жал, не можам да ја видам целосната истрага, чини пари.

      Методот на incPRINT (во клеточен протеин - интеракција со РНК) ги надминува овие предизвици со употреба на стабилно изразена рекомбинантна луцифераза врзана за РН со ознака МС2 од интерес преку протеинот со мантил во МС2 (MS2CP) [7]. Ако во клетката се појави интеракција помеѓу тест РНК и тест протеин, таа се мери со луминисценција после лизична клетка и имунопропресија на обележаниот протеин.
      https://www.cell.com/trends/biochemical-sciences/fulltext/S0968-0004(19)30264-6?_returnURL=https%3A%2F%2Flinkinghub.elsevier.com%2Fretrieve%2Fpii%2FS0968000419302646%3Fshowall%3Dtrue
      https://www.sciencedirect.com/journal/trends-in-biochemical-sciences/vol/45/issue/3

     • SalmonInClick напиша:

      + Зелена светлина 🤔мммм

      Биолозите на ГринЛајт собраа 17 милиони американски долари за да го зголемат производството на mRNA за испитувања на кандидати за вакцини против COVID-19
      https://techcrunch.com/2020/05/12/greenlight-biosciences-raises-17m-to-ramp-mrna-production-for-covid-19-vaccine-candidate-trials/

      Луциферазата е вообичаено име за класа на ензими кои обично предизвикуваат биолуминисценција во природата. Името е изведено од Луцифер, што значи „лесен носач“. Најпознатиот пример е луцифераза од сјајниот црв Photinus pyralis. Во луминисцентните реакции, светлината се создава со оксидација на луциферин (пигмент) и аденозин трифосфат (АТП).

     • пчелите напиша:

      Книгата Души причини за болест може да се преземе бесплатно како Е-книга од преведувачот: https://zielsoorzakenvanziekte.be/gratis-download-boek-zielsoorzaken-van-ziekte/

 3. Марсел Корвер напиша:

  Мартин,

  Ве молиме, дадете повеќе информации во врска со вашата изјава во врска со Др. Yуди Миковитс, затоа што е многу важен сведок во врска со корупцијата во индустријата за вакцинирање и често е со многу други важни лица како што се Роберт Ф. Кенеди, Дел Бигттри, Д-р Ендру Вејкфилд итн., Кои сите не знаат дека нејзината приказната не е реална !!!!

  • Мартин Vrijland напиша:

   Не знаејќи го ова дека нејзината приказна не е вистинска или дека громовите добро знаат дека приказната не е вистинска, но помагаат да се пополнат безбедносните мрежи на големата безбедносна мрежа флота за да се потоне целата таа флота, за да може да се полнат камповите за превоспитување или луѓето ќе размислуваат од сега па натаму „Па, никогаш не према таа критика, тие ќе знаат подобро“

   • Марсел Корвер напиша:

    Здраво Мартин,

    Тогаш, ова е најголемата безбедносна мрежа затоа што Роберт Ф. Кенеди работи со години и Дел Бигттри од Хајвајер навистина направи добра работа. Секако дека можеме да прашаме сè, но ефектот од нивната работа како Vaxxed е навистина дека милиони луѓе се разбудија.

    Ако ова е исто така безбедносна мрежа, тогаш ова е една од најголемите пропорции.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Мислете, не велам дека безбедносните мрежи не можат да ја кажат вистината. Ниту пак велам дека сум про-вакцинација. Она што го велам е дека стратегијата за безбедност на мрежата е обично онаа на 'привлеченост со вистината', но дека има двојна бомба.

   Во ова скица видео објаснувам:

  • Герке Тејтсма напиша:

   оваа дама тврди дека го вклучува вирусот ХИВ. изолирано .. тоа е многу впечатливо. исто така сомнителна дека морала и ја задржала устата затворена, но сега одеднаш е дозволено да зборува.

 4. Сонце напиша:

  За момент, тие не се занимаваат со факти или вистина. Ова во никој случај не е важно. Ако тие содржат никакви факти или вистини, има за цел само да го прикријат нивниот кредибилитет од измамата. Главната цел е од Хен, Конфузија, како
  обичните луѓе Збунети, повеќе не се сеќаваат на што да веруваат, ова ги парализира мозоците на обичните луѓе, робовите. Лицето кое е парализирано не прави ништо и е пасивно. Точно она што тие го сакаат. Притоа, конфузијата е подобра за нив затоа што тие секогаш можат да се свртат во насока на стрелките на часовникот, потоа да се остават повторно, итн.. Тие не можат да бидат фатени на нивното разбирливо однесување, исто како и камелеоните.
  Затоа често гледате дека неколку момчиња од сценариото го кажуваат ова, другото момче го кажува тоа и тоа момче го кажува тоа итн итн.

 5. Вилфред Бакер напиша:

  Темата за која знаевте дека доаѓа, многу силна.
  Сите бегаат во свичкање, Пиперскиот пипер на Хамеринг, кој реагира во рок од еден час ако нешто не е во ред со поставените работи. (како?)

  Постои цела армија која ќе ви служи добро!

  Вечерва ги плескам рацете на балконот за сите вас погоре!

  Љубовта

  Вилфред.

 6. W Hörchner напиша:

  Само по себе, статијата на Форбс може да се смета и како пропаганда. Сè што прочитавте, треба да верувате или да верувате за да биде вистина. Ако прочитате преку некои референци, тешко е да се утврди дали се пишува вистината или не.

  На пример, се наведува дека таа би се пријавила наместо да биде уапсена (дома). Ако пребарувате на Google, ќе најдете и противречни вести.

  1) https://abcnews.go.com/Health/Wellness/chronic-fatigue-researcher-jailed-controversy/story?id=15076224 пишува дека се потпишала во вторник.
  Овој напис е објавен на 2 декември 2011 година.

  2) https://mynews4.com/news/local/judy-mikovits-turns-herself-in пишува дека се потпишала во понеделник.
  Веста е објавена на 29 ноември 2011 година. Видеото на вестите потоа укажува дека таа е ослободена истиот ден, што не е точно со другите извештаи дека е задржана неколку дена.

  3) https://www.sciencemag.org/news/2011/11/controversial-cfs-researcher-arrested-and-jailed Шерифи во округот Вентура, Калифорнија, ја уапси Миковиц вчера под обвинение за кривично дело дека е бегалец од правдата.
  Овој напис беше објавен во сабота, 19 ноември (10 дена за написот на mynews4?).
  Вчера тогаш беше петок 18 ноември. Сепак се разликува од претходните две пораки. Не можам да откријам дали имало повеќе настани, како што е апсење, а потоа доброволно го пријавиле.

  Напис во sciencemag.org (https://www.sciencemag.org/news/2020/05/fact-checking-judy-mikovits-controversial-virologist-attacking-anthony-fauci-viral#) како одговор на она што го рече Миковиц:

  Миковиќ: Јас бев херој во затвор, без обвиненија.

  Окружниот адвокат во округот Вашое, Невада, поднел кривична пријава против Миковиц, во која се товари дека нелегално земала компјутерски податоци и сродни работи од ВПИ. Обвиненијата беа отфрлени, делумно заради правни проблеми со кои се соочува нејзиниот поранешен работодавец “.

  Во написот од точка 3, меѓу другото се вели:
  Портпаролот на канцеларијата на Шерифот во округот Ваское изјави за ScienceInsider дека не издал налог, ниту пак полицискиот оддел Рено или Спаркс. Тој рече дека тоа може да биде од една од неколкуте сојузни агенции во округот Васое “.

  Се чини дека не беше сè јасно. Покрај тоа, од нејзина гледна точка (и обвиненијата беа отфрлени подоцна), таа беше притворена без обвиненија. Не мислам дека таков став е чуден. Во „филмот“ таа исто така посочува дека е поврзана со наводна кражба на имот.

  Исто така, слабо е да се каже дека се користени фотографии од акции и / или филмски материјал на SWAT тим што нема никаква врска со апсењето. Ова се случува на склопување во медиумите. Исечете, залепете и создадено во животот. И сè што гледате и / или читате во медиумите е насочено кон да ви дадете одредено чувство. Ова е случај и со програми како што е „Зембла“, па дури и „Служба за вреднување“. Погледнете ја и фотографијата на горниот дел од статијата „Форбс“. Ако тоа не е наменето да се создаде чувство ...

  Проверка на факти, дебагирање ... изразување рамки користени за да се напише или да се зборува вистината. Исто како што „мислителот на заговор“ е кутија на која се дава негативно обвинение. Цела стратегија.
  Верувам дека повеќето од нашето размислување се засноваат на верба, убедување и доверба. Што е факт за едниот, другиот мора да го претпостави како факт. А, она што е теорија на заговор за една личност е реалност за друго. Она што е мудрост за една личност е лудо за друго.

  • ClairVoyance напиша:

   W Horchner, благодарам за линковите и вашите коментари.
   Јас допрва треба да ги разгледам линковите, но веќе можам да видам дека знаете како одат зајаците.

 7. Анализира напиша:

  сега некои сериозни вести, за среќа Грета повторно се опорави KUCH😷

  https://twitter.com/Russarnold22/status/1259359174560854016

 8. Иднина напиша:

  Еве потврда за голем дел од она што Мартин го бараше со години. И најдобрата потврда е на крајот, филмот трае 19 минути, но последните 3 минути се наменети за сите читатели и соработничка држава ИМБерс велат бај, против она што мислите дека го имате сега. О, да, исто така, на вашето семејство. За еден ден станавте неупотребливи за своите господари. И, тогаш само ја доживувате судбината како и сите други. Можеби овој човек ќе ви даде некаков увид. Иако веројатно нема, затоа што сте заглавени во вашата веб-страница. Мартин вие сте еден од ретките кои се борат за вистинска слобода. Ви благодарам за сите напори. Иако IMBers сепак сметаат дека се херои за своите господари. Сè доаѓа до крај.

  https://theocs101ark.com/2020/05/11/fk-them-and-their-tests/

 9. ClairVoyance напиша:

  Еве некои податоци од Тони Хелер;

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина