Политиката и медиумите се копаат врз луѓето со лажни изборни резултати Изборите во ЕУ (PVDA одеднаш победува)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 25 мај 2019 9 Коментари

извор: dagestandaard.nl

Има ли некој кој се прашува како PVDA може одеднаш да победи од синото? Ах тоа, се разбира, се должи на фактот дека само десничарските партии ВВД и ФВД (Марк Рутте и Тјери Боде) имаа голема дебата на телевизија! Тоа, се разбира, зависи од гласачите одеднаш се свртуваат кон PVDA преку оваа дебата! Што глупости. Овие последни избори - а особено овие последни избори - покажаа дека изборите се фарса.

Она што го гласате е целосно ирелевантно. Гласањето не е ништо повеќе од масовна анкета што по дефиниција е игнорирана и чии "резултати од изборите" веќе се утврдени однапред. Демократијата ти дава само илузија на избор. Пионите наречени политичари и политички партии добиваат предодредено количество места. Тие само "ги освојуваат" тие места за да ги изразат сите чувства во општеството во рамките на втората комора; театарот на актерската асоцијација дека мора да продолжите да верувате во илузијата на демократијата.

Франс Тимерманс мора да стане претседател на ЕУ. Тоа веќе беше решено, пред да го запознаеш човекот со неговите акции на плоштадот Мајдан во украинскиот главен град Киев. Пред неколку години, кога Западот почна да ги користи своите обоени револуционерни тактики за да инсталира про-ЕУ вазална влада. Шоуто со Џероен Паув, кој наводно ги фатил Тимерманс на лагата MH17, не беше ништо повеќе од контролирана игра, како што секогаш гледате. Понекогаш медиумите добиваат успех за да ги задржат кредибилитетот ("ние сме искрено критични"), но во меѓувреме возот продолжува да се буди кон својата крајна дестинација. Ништо не се менува и опозицијата не е ништо повеќе од контролирана опозиција; што исто така важи и за лажна критика во медиумите.

Сè се врти околу создавањето и насочувањето на чувствата во кои медиумите делуваат како продажни канали за политичките актери. Тоа е комбинација од пропагандни машини со нивните силно платени врвни пропагандисти како Јероен Паув, Ева Јинек, Матијс ван Нивекерк и сите читатели на вести, "експерти", лажни критичари, контролирана опозиција (и така натаму). Интеракцијата на медиумите и политиката во која добро образованите актери мора да ги затворат очите (и да продолжат да веруваат дека нашата демократија работи со лажна).

Демократијата, во форма што ја знаеме (полна со пешаци на моќ), не постои. Никогаш не постоеше, но продолживте да верувате во него, бидејќи пропагандните машини со нивните врвни пропаганди ве одржуваат да верувате во неа. Во овој напис Ќе објаснам во детали зошто гледате големи дебати на телевизија и како сето тоа е игра за промовирање на стратегијата за безбедност на мрежата. Читајте и споделувајте ги ваквите статии внимателно Навистина е добро навистина да се види преку него сега.

Време е за вили и лопати од масти, големи корпи полни со смоли и пердуви и трактори на резервоарот за шуми кон студиите на Хилверсум и министерствата во Хаг. Време е за литри на срања од млазниците над автомобилите на компанијата во Брисел!

Луѓето не прават ништо, бидејќи тоа е направено послушно и се одржува во колективна хипноза од страна на средствата за јавно информирање. Покрај тоа, беа спроведени толку многу закони и толку многу инспектори од сите оние закони и правила кои никој не се осмелува да ги спротивстави. Допуштаме да бидеме доведени како овци до колење на тоталитарен систем и сите смееме (бидејќи "не можете да направите ништо за тоа") или соработува. Да, можете да направите нешто во врска со тоа! Прочитајте само овде што е тогаш. Време за акција. Време за акција.

Тагови: , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (9)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Се плашам дека е премногу доцна и веќе не е можно да се сврти, освен ако не постои масовна свесност

  Тие не се одвраќаат од кршење на луѓето и државните службеници / медиуми и бескрупулозните
  да се испрати до луѓето.
  Прво МЕ и полицијата, а потоа и армијата, доволно контра гас

  https://www.ad.nl/ad-werkt/politie-zoekt-komende-zeven-jaar-17-000-nieuwe-agenten~a8a0628b/

  Сите клубови (организирани) и спонтани групи кои навистина сакаат да се сменат или инфилтрираат
  дури и е повторно воспоставена од страна на државата.
  Ако знаете дека нападот врз Панорама е НЕП, тогаш сторителот не е лажен и поставен.

  https://panorama.nl/misdaad/caloh-wagoh-beschouwd-als-geweldsorganisatie

  Што да правам, Јога и Можност, Нека оди ... се релаксира и остани целосно мене

 2. Ибери напиша:

  Воопшто нема смисла да гласате! Над степените на масонството треба да се справиме со UR-логови. Тие ги поделија лордовите во два ривалски логори! Над UR-домовите се меѓународните мафијашки семејства и особено го имаат семејството 1 како глава!

  Она што сите заеднички Ур-логови имаат заедничко е крајната цел и тоа е луциферна технократска светска диктатура! На повеќе демократски UR кутии, на пример, да се најде поефикасно да се користат психолошки операции и заканата од терор! Додека олигархиските подрачја на ОР сметаат дека е неопходно да се извршат крвави војни и да се ослободи теророт врз населението за да се влезе во новиот светски поредок побрзо!

 3. Според мое мислење, луѓето што гласале не се само соучесници во смртта на општеството, што се случува со генерации, туку и соучесник во светското уништување на земјата со се што живее на неа.
  Надминување со непријателот, движење со масите, пливање со поток, гледање и пасивно, секогаш е најлесниот. Ќе видиме колку долго треба да продолжи ова, пред луѓето почнуваат да се чувствуваат непријатно, бидејќи почнуваат да ја доживуваат опасноста во сопствениот личен простор.

  "Wir haben es nicht gesusus" веќе не е изговор за ова време.

 4. Мартин Vrijland напиша:

  Хаха одлично и на тој начин секој го гледа повторно со отворени очи: ефектот на Тимерманс

  https://tpo.nl/2019/05/25/maurice-de-hond-analyse-van-de-opkomst-en-het-frans-timmermans-effect/

 5. SalmonInClick напиша:

  Неверојатно, или, всушност, не, како овците се исечени и избричени повторно .. тие само седат ми ех 😀

 6. guppy напиша:

  https://www.nu.nl/europese-verkiezingen-2019/5909892/vijf-belangrijke-conclusies-na-de-europese-verkiezingen.html

  Не дека треба сериозно да го прифатите овој линк, но јас извлекувам сопствени заклучоци. Секаде каде што победуваат десничарските партии, освен во NL, Тимерманс не може да помогне, но да се одржи во седлото.

  Мислам дека високата посетеност е срање, ова големо присуство се гласовите кои се користат за манипулирање со резултатите. Се сведува на фактот дека има многумина кои нема да гласаат и ќе сфатат дека нема смисла и дека го дадете својот глас и немате што да кажете потоа.

  Ако во Холандија да речеме 12 милиони луѓе со право на глас значи дека 4,8 милиони луѓе ќе гласаат (40%). 7,2 милиони луѓе кои се или премногу мрзливи, без разлика дали тоа не интересира дупка или се уште се будни и свесно не го подаваат својот глас.

  Најголемата група е затоа што е на страна да се направи четвртина во вистинската насока. Од таа група од 4,8 милиони има (сепак) многу лојални постари луѓе кои ја гледаат како чест да им биде дозволено да гласаат.

  Сепак, гледам доста мудри гости кај младите кои не само што се измамат. Тоа значи дека работите ќе се променат во блиска иднина!

  Затоа е важно да останете активни Мартин и јас сум убеден дека ќе го оставиме стариот, болен свет зад себе.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Вие не треба да манипулирате со ништо, може да лежи целото нешто заедно.

   И благодарам за вашата благодарност. Се трудам да продолжам што е можно подолго.

  • @ Guppy:
   Младите нема да нè спасат ако системот го одржува тековната работна сила. Згора на тоа, зошто населението треба да биде спасено од друга партија, на пример младите, додека самите луѓе гледаат пасивно, а самите се виновни за одржување на корумпираниот систем? Родителите ги носат своите деца на училиште. Треба да го прават најдоброто таму, за да можат подоцна да добијат "добра работа" во корумпираниот систем кој мора да расте ... и да го уништи сето она што е на пат.

   Мислам дека луѓето ќе мора да се спасат наместо да чекаат нешто или некој да ги спаси. Тоа ќе биде многу тешка задача, бидејќи луѓето се поделени меѓу себе; во Холандија сите се применуваат за себе и за сите нас. Не станува збор за солидарност меѓу луѓето. Покрај тоа, повеќето луѓе се пасивни, лесни и уплашени овци ... за жал, не можам да направам уште еден заклучок.

   Некои групи на етнички малцинства сè уште имаат еден вид солидарност, бидејќи се навикнати на тоа од нивната култура. Оваа солидарност е уништена од системот со текот на времето, бидејќи во оваа земја вие сте целосно зависни од системот, кој се базира на долг, пари и зависност. Исто така, на пример, во некои групи жители на каравани сé уште има солидарност и луѓето застанува еден за друг.

   Според мое мислење, луѓето треба да ја мирисаат крвта на нивните блиски луѓе кои масовно се масакрираат пред да преземат акција. Историјата повторно покажа време и време дека е премногу доцна за да се интервенира. Јас сум многу љубопитен како оваа "игра" ќе продолжи да се игра, каде што владејачкиот клуб ги пропишува правилата и се мами себеси. Но, да, тие држат едни со други раце заедно со помош на многу луѓе од луѓето кои отишле толку далеку во системот и затоа не сакаат да се откажат од своите привилегии и затоа превидуваат загрижености и лаги ... тие можат и после сè, не прави ништо за тоа.

   Младите отсекогаш имале идеали. Овие идеали исчезнуваат како снег на сонцето, кога некој старее и сфаќа дека борбата против бездушната машина нема никаква смисла. Огнот излегува и луѓето избираат најлесниот начин ...

   • guppy напиша:

    Точно е дека сите мора да се спасат, но јас сум задоволен што целата младина не е измиена од мозокот.

    Нормално, целосно сте игнорирани ако мислите поинаку како млад. Затоа е добро што тие барем слушаат од нас (постарата младина 😉) дека е добро да те пуштам.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина