Политички советник предлага да се изградат кампови за превоспитување!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 декември 2019 13 Коментари

CTP Veldzicht, извор: youtube.nl

Јас пишувам за тоа со години и сега, на отворено, политичарите бараат кампови за превоспитување. Во Холандија ќе ја наречеме „организација за реинтеграција“, исто како и во кинеската провинција Ујур, но во САД вестите на Georgeорџ Орвел не се ни зборуваат.

Ние Холанѓаните паметно спакувавме сè со зборови како „грижа“. Во САД, политички советник и стратег за медиуми, по име Рик Вилсон, вчера објави твит во кој тој едноставно се однесува на зборот „кампови за превоспитување“. Погледнете и обрнете внимание на вашата прва реакција. Се обложуваме дека кога сте на вакцинација, вие навистина мислите дека ова е добро?

Превод:

Зошто мислите дека е добро? Затоа што ти кажаа медиумите и неговите „експерти“ дека не вакцинирање на населението е опасно. Исто така, од тие медиуми и неговите „експерти“ им кажавте дека сите овие теории на заговор не се во ред. Ако уште неколку луѓе ја посетуваа оваа веб-страница малку почесто и одеа над секоја стигматизација, тие исто така може да откријат дека контролираната опозиција честопати намерно ги меша лагите со вистината, така што медиумите можат да ги користат тие само-изградени лаги за да се ослободат од сите идеи против вакцинирање. да се бранува. Тоа е целта на контролирано спротивставување и ова го опишав многу пати овде на веб-страницата.

Како и да е, она што сега е важно е дека е создадено општо согледување кај луѓето, во кое се вели дека ако мал дел од населението не вакцинира, оваа (невакцинирана) група претставува закана за останатите. Ако невакцинираните луѓе се разболеле, тие би можеле да ги заразат вакцинираните луѓе. Дали тогаш имате јасност на умот да сфатите дека вакцината можеби не функционира добро? Ако луѓето се вакцинираат против вирус и се разболат, вакцината очигледно не работи како што треба.

Во последниве години многупати предупредував дека сме во фашистички режим и дека целото законодавство е подготвено да собере и приведе секој што има идеи што отстапуваат од државата. Со овој американски конкретен предлог за кампови за превоспитување се мери прифаќањето кај народот. Бројот на лајкови под твитот покажува колку луѓе веќе се согласуваат. Во пракса, сепак, во Холандија се воспоставени сите закони за да се отстранат дисиденти од нивните домови. Законот за задолжително ментално здравје (WvGGZ) влегува во сила во 2020. Тој закон го овозможува она што беше одложено во претходниот кабинет, имено затвораат луѓе за набудување и администрираат лекови без интервенција на судија или психијатар (види ова детално објаснување).

Дали разбирате што значи тоа? Без да го сфатите тоа, холандските кампови за превоспитување веќе се реализирани. Едноставно не го сторивме тоа отворено и не ги нарековме „камп за повторна едукација“. Ги нарековме институции за ментална здравствена заштита (ГГЗ).

Хаг ги наметна сите неопходни закони како резултат на повикот за интервенција по големи злоупотреби и случаи на убиства. Само кликнете на сината врска на тоа детално објаснување и запрашајте се дали овие психолошки операции (PsyOps) успеаја да го проследат целото законодавство (без луѓето да размислуваат дека ова можеби поминало премногу далеку) ) Ако внесете проблем со големо социјално влијание во медиумите, ги натерате луѓето лути, исплашени и емотивни. Потоа ги донесевте во режимот на прифаќање за законодавството дека тие не сфаќаат дека порано или подоцна тоа може да влијае врз самите нив.

Постојат неколку алиби за повторна едукација во холандските кампови за превоспитување:

 • одбивање на вакцинирање
 • климатски негирач
 • не се согласувам со часови за трансродови во училиштата
 • бунтовно опозициско нарушување во однесувањето (ООГ)
 • психотичен

Бунтовниот опозиционо нарушување во однесувањето (ООГ) секако може да се извлече многу широко. Кога сте бунтовнички опозициски? Можете да претпоставите. Категоријата што го комплетира спектарот е последната.

Ајде да погледнеме во дефиницијата на „психотична“. Ова е затоа што сè е покриено. Со терминот „психотичен“ веројатно мислите на луѓе кои лудуваат и стојат врескајќи на балконот за да се намалат. Не, веќе сте психотични ако имате „заблуди“. Потоа се поставува прашањето која е дефиницијата за заблуда.

Веб-страницата doctordokter.nl е дел од веб-страница која ги насочува луѓето кон „вистинската здравствена установа“ (solvo.nl). Значи, тоа е клуб кој е поврзан со ГГЗ. Според таа веб-страница дефиницијата за заблуда е како што следува:

Според дефиницијата за психоза (види овде) е некој со заблуда психотичен. Тогаш станува збор за она што е спротивно на реалноста. Големото прашање е: Кој ја одредува „таа реалност“.

Па: ако државата утврди дека „реалноста“ е дека вакцинацијата е добра за вас, неопходни се климатски мерки затоа што светот инаку ќе се распадне за 12 години (заради CO2 и глобалното затоплување како резултат), дека сè уште го имате вашиот пол Ако можете да изберете и вие не сте момче или девојка по раѓање, тогаш ќе имате негодувања ако вашето „верување е спротивно на таа реалност“ Ако верувате дека 911 е внатрешна работа, тогаш државата може да открие дека ова се разликува од реалноста и тогаш имате заблуда.

Дефинициите се веќе таму, законодавството е веќе таму, психолонси веќе се подготвени Холандија е првата земја во Европа која може да ги наполни своите кампови за превоспитување. На Ruinerwold PsyOp го отстрани последниот праг, како потреба од судска наредба; наречена и налог за пребарување.

Во овој контекст ви препорачувам да ја прочитате книгата „Реалноста како што ја перцепираме“.

купи книга

Листа на изворни линкови: doctordokter.nl, ypsilon.org

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (13)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. guppy напиша:

  РИВМ ја направи веб-страницата многу убава со прекрасни приказни и слики со насмеани деца. Но, ако погледнете подалеку, навистина ќе ги најдете вистинските летоци. За жал, луѓето се премногу тажни што имаат проблем да ги прочитаат внимателно книга или летоци.

  https://rijksvaccinatieprogramma.nl/bijwerkingen/bijsluiters

  Нема докажан доказ дека вакцините можат да го пренесат вирусот, но ако го имате упатството за пакување, тоа е можно.

  Исто така, јасно е дека децата од 9 до 12 месеци можеби не реагираат на вакцината.

  Исто така, пробајте да ги расклопите состојките, а не баш убавите работи за да влезете директно во крвотокот. Ова е особено точно за бебињата кои сè уште немаат посебен систем на крвотокот во мозоците.

  Вие навистина може да кажете јасно докажана приказна на суд, чекајте ова е причината што законот е изменет. Тие можат да ве изолираат за да не можете да ја раскажете основаната приказна.

 2. Willem S напиша:

  Тие кампови се веќе таму, јас, болната Америка, сме логори на Фема.
  Имаме еден во Заанштад.

 3. JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM напиша:

  Ниту една „противречност“ без „противречност“!
  Волтер * Јас го срамам она што го кажуваш, но ќе го одбранам твоето право да го кажам со мојот живот.
  Оригинал: Je ne suis pas d'accord avec ce vous dites, mis me me batrai jusqu'au bout pour que vous puissiez le awdy.

  • Сонце напиша:

   Затоа, тоа право не постои во Холандија. Она што рече законот е симболен закон и корист ако го добиете. Вашето мислење не може да биде различно од мислењето за статус кво, во интерес на момчињата.

 4. AnOpen напиша:

  Вкусен коктел шприц од алуминиумска мешавина со многу ослабен жив вирус или мртви клетки на вирусот. И што друго има во него. Тоа никогаш не може да биде здраво или може? Но, јас исто така ќе одам да земам бидејќи во спротивно не припаѓам. Тогаш станувам осамен и тогаш можеби ќе почнам да се заебавам во себе и тогаш тие ќе ми го дадат лекот спреј како и да е кога ќе ме исцедат во тој теснец. Да, туку повеќе соработувајте и прифатете го вашиот третман затоа што е толку потребно! Нема опрема за мерење за да видите дали имате шизофренија, стравови, депресија или агресија. Сепак, психијатријата се заснова на учебници без факти отколку на училиште. Тие добро знаат што имате и треба да прифатите дека тие се релевантен експерт, а не вие. Кашлица

  Во последните години овие затвори се затворија, како што се куполата и бизмербајите. Тие ви станаа излишни, ви рече таа, но тоа беше решено со вистински американски затвор Макс Безбедност, што секако беше многу неопходно. Мадурадам има навистина прекрасен трофеј сега, секако, не може да остане зад себе. Затоа што во оваа земја ние сме најдобри во сè во споредба со остатокот од човештвото. Најмногу поучни напредни робови може да се најдат тука, затоа што да се најдобри во сè.

 5. Сонце напиша:

  Многу злоупотреби, чудно законодавство, во Холандија и светла иднина се засноваат на политики што може или не можат да бидат вклучени во законот. Ако сакаме да ја смениме таа политика, сепак ќе мора да ги замолиме оние што ги држат клучните позиции во Холандија и затоа ќе ја одредиме политиката, момците во сценариото, да се откажат од тие клучни позиции или да ги споделат со нормалното население. Тие нема да го сторат тоа, затоа што уживаат во моќ, пари, привилегии и услуги што обичните луѓе ги немаат врз основа на тие клучни позиции. Можеби земјоделците сепак можат да обезбедат топол Божиќ со своите претстојни демонстрации во декември, секако секој ја задржува одговорноста за законот. И дека момчињата сакаат доброволно да се откажат од клучните позиции. Можеби нешто конечно се случува во оваа земја? Сè уште морам да го видам. Во секој случај, земјоделците, граѓаните и надворешните лица претпоставуваат дека ќе бидете прислушувани секоја минута. Но, тоа го знаете, нели?

 6. Мартин Vrijland напиша:

  Постојат и луѓе во Холандија кои мислат дека ваквите кампови се добра идеја.
  Фотографијата на профилот ја покажа оваа реакција од геј пар со ќерка.
  Јас многупати имам напишано дека целта на Втората светска војна беше да се потиснат одредени групи и потоа да им се даде статус на неповредливост. Една од тие групи на население сега ги потиснува луѓето во камповите во поранешна Палестина, а другата група ќе стане и угнетувачката партија која се согласува со концентрационите логори („кампови за превоспитување“). Секако зборувам за ЛГБТИ заедницата, која наскоро ќе биде добро ако луѓето што не се согласуваат со родовата пропаганда, бидат испратени во таков камп. (И станува дека „камп“ секако е уредно заменет со „институција за нега“)

  http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2019/12/heropvoedingskampen.png

 7. Сонце напиша:

  Добрата популација смета дека е во ред.
  Сите тие се зафатени со божиќни украси. Каков рај мора да биде овде ако го сторите тоа.
  Како и да е, настапи се измами, тоа е обид да се замени злото надвор од светот со украси.
  Добрите граѓани се однесуваат како робови кои имаат ум од мктра
  што може да функционира само со потиснување на непријатни работи. Колку личности ќе мора просечниот добар граѓанин да се справи со реалноста.
  Можеби треба да висат и некои украси. Царот можеби не е гол за сите. Не, не успевам.
  Нема украси оваа година.

 8. Willem S напиша:

  Er is al een opvoedingskamp in ziek NL, deze is een Zaanstad.
  Het Nederlandse Fema kamp er zullen wel meer komen .

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина