Првиот чекор е обележување, вториот чекор е исклучување: копчето за вакцинација

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 ноември 2019 23 Коментари

извор: dewestvlaamse.be

„Давателите на здравствени услуги во Холандија кои имаа истрел од грип, всушност, треба да носат копче што го пријавува. Тоа е она во што верува претседателот Тед ван Есен од холандската фондација за грип (НИС). Би било многу вознемирувачко за пациентите, вели тој “. RTL News денес известува. Под кој режим го видовме претходно носењето копчиња? Се сеќаваш ли? Тоа беа starsвезди и тие starsвезди беа сигурни дека сите знаат од кого да се држат настрана за да не бидат жртви на рациите. Сега тој дел од историјата е веќе фалсификуван и сега знаеме дека лидерот на тој режим беше финансиран од групата што е сè уште на власт. Не е без причина повеќето нацистички лидери да добијат бесплатен патување KLM олеснет од принцот Бернхард во Аргентина и не беше без причина што специјалистот за ракета на Хитлер, Вернер фон Браун, беше назначен за директор на НАСА.

Патнички списоци од тоа време не се зачувани, и тоа не е изненадувачки, ги нема, а доказите тогаш не се или барем тешко да се обезбедат, но во зачуваните архиви во Аргентина е болно евидентно дека таму се уште има списоци на патници каде е непобитно може да се прочита дека контроверзните бројки од нацистичка Германија биле транспортирани од КЛМ од Цирих во Буенос Аирес. Имиња како Бернард Хелфрих, архитект од нацистичкиот период, кој оди да работи за Перон и таму беше повеќе од добредојден. Хелфрих заминува на 25 јули 1947 со авион КЛМ од Цирих (кој иронично го носи името на принцот Бернар)) во Уругвај и од таму со брод во Аргентина. Хуан Перон е претседател на Аргентина уште од 1946. Никогаш не ги криел симпатиите кон Хитлер и нацистичка Германија. Во Аргентина дури се случи аргентинските војници со германски униформи да маршираат низ улиците, а по војната, нацистичките криминалци беа повеќе од добредојдени во Аргентина. Тие би можеле да ги искористат добро со нивните често техничко знаење, секако во земја во која започна економскиот раст, а нивните пари беа повеќе од добредојдени.

Холандија направи добар бизнис со Аргентина во, на пример, во железничката индустрија. Принцот Бернард затоа бил личен пријател на Перон. Не беше без причина дека принцот Бернард беше основач на групата „Билдерберг“ и не беше без причина групата да стане јасна од истите амбиции како оние на Адолф Хитлер, имено таа на една голема европска империја. Имиња како Клаус Барби, Адолф Ајхман, Јозеф Менгеле, но и помалку богови како Хорст Декерт, Радигер Шулц беа добредојдени во Аргентина; Земја-пријател на Бернхард. Последните два, исто така, се појавуваат на патничките листи на КЛМ, пронајдени во Аргентина. Американската влада од тоа време би побарала од KLM правилно да ги провери своите патници, бидејќи тие имаа силни индикации дека нацистичките бегалци патувале со КЛМ за побезбедни места преку швајцарска агенција за патувања, предводена од стар офицер на СС. Да разгледаме само дека е убав срам да се скрие фактот дека сите тие нацисти беа повеќе од добредојдени. Подемот и падот на Адолф Хитлер служеа само на агендата и беше добро испланирано однапред. Тоа првенствено беше наменето да придонесе кон долгот комплекс, како резултат на што таа силно потисната популациска група со бројка од 6 милиони, доби статус на неповредливост и своја состојба (и милијарди поддршка).

извор: chello.nl

Кој вложува малку напор надвор од рамките на официјалната историја да се ископа, може да открие дека веројатно единствената вистина што некогаш сме ја чуле од устата на Винстон Черчил беше следната изјава: Историјата е напишана од победникот. Во Холандија тоа значи многу, бидејќи сметаме дека е супер што нашиот принц некогаш работел за ИГ Фарбен (компанија на тој озлогласен гас) и дека хитлеровата честитка е издадена на свадбата на ianaулијана и Бернард.

Куќата на Лип, на која може да се смета и холандскиот принц Бернхард (всушност како пребројување, но благодарение на благодатта од неговиот вујко, Фурст Леополд ван Липпе, од 1916 како принц) се приклучи на нацистичката партија. Во неговата стандардна работа Ројалс и Рајх, кнезовите на Хесен во нацистичка Германија (2006) athонатан Петропулос копа не помалку од дваесет нацисти под Липите (и тогаш заборави да го додаде нашиот принц Бернард во него заради погодност). Со тоа, овој пол, поделен на разни линии, со сигурност може да се нарече главен снабдувач на националниот социјализам. Неверојатно рано, во 1928, се придружуваше во NSDAP и СС на братучедот на Бернхард, Ернст Зур Липпе, кој беше предодреден да го искачи престолот на Липпе. Затоа тој беше првиот официјален Ербринц во нацистичките редови.

Горенаведеното е релевантно во контекст на насловот на овој напис, и покрај фактот дека може да го најдете неочекуван историски вовед. Јас се обидувам да му ставам на знаење на читателот дека светот е управуван од аристократска крвна група која понекогаш создава свој непријател како алиби со цел на крајот да може да се интервенира енергично и да постигне повисоки долгорочни цели (види мојата нова книга) Во тој контекст, потребно е да се види дека Првата светска војна се користела за да се пробие Османлиската Империја и да се резервира земјиштето во Палестина за државата Израел. Ова беше утврдено во декларацијата Балфур и Договорот Сикес-Пикот (види тука објаснување) Втората светска војна тогаш помогна да не се спречи брзото воспоставување на државата Израел, затоа што целиот свет сега се чувствува жал за прогонатата група. Во 1948, создавањето на државата Израел беше факт. Оттогаш, моќта и влијанието на Израел драстично се зголемија и ние всушност можеме да видиме дека САД се најголемиот финансиер и поддржувач на Израел на штета на палестинското население. Може да кажете дека Адолф Хитлер му помогнал во седлото од истото поле на сила што го бомбардирал од неговата позиција на моќ за да го замени отворено фашизмот со поблага верзија во јакна на демократијата.

Затоа не треба да изненадува што, според многу историчари, Адолф Хитлер го поминал својот живот во Аргентина до неговата смрт

Во 1954 се случи воспоставувањето на тајната група Билдерберг од страна на социјалистите (и масон) Josephозеф Ретингер и принцот Бернхард. Водечкиот совет се состоеше од Роберт Елсворт (Лазард Фререс = Ротшилд), Johnон Лудон (Н. Ротшилд) Пол Нице (Шредер банка), КЛ Сулбербергер (Yorkујорк Тајмс), Стенсфилд Тарнер (тој подоцна стана директор на ЦИА), Питер Калвокореси, Даниел Елсберг, Ендру Шенберг (РИА) и Хенри Кисинџер.

Првата тајна конференција на Билдербергер се одржа од 29 до 31 во мај 1954 во хотелот Билдерберг во Остербејк, на која групата и го должи своето име. Дизајнот на Европската заедница, како резултат на Европската унија, доаѓа од таблата за цртање на оваа група Билдерберг. Затоа, може да се нарече впечатливо дека првиот претседател на Европската заедница бил стар нацистички лидер. Волтер Халштајн беше член на општеството на нацистичките „заштитници на законот“, организација која стана правен столб за Европа под надзор на нацистичката / картелската соработка. Халштајн беше професор по право и економија на Универзитетот во Франкфурт, каде се наоѓаше седиштето на хемискиот картел и главниот нацистички финансиер ИГ Фарбен. Тој беше претседател на Европската комисија од 1958 до 1967.

Корисно е да се види како трчаат зајаците и дека сè уште се занимаваме со исто поле на сила, но во различна јакна. Оние што го финансираа Хитлер во седлото, се оние кои сè уште се на власт. Јакната на раскошен фашизам е заменета со aорџ Орвелијан, нов говорен јакна, во која сè што е фашистичко е со ovingубов спакувано. Концентрационите логори се нарекуваат здравствена установа ГГЗ; кампови за превоспитување се нарекуваат младинска грижа; Денешните рации се подготвуваат со обука на персонални психолонси и подготовка на законодавство со кое се отстранува секој праг за да се извлечат луѓето од своите домови. Додека режимот на Хитлер јасно функционираше на фашистички начин, тој сега е убаво спакуван, а униформите и пиштолите се заменети со медицински комплети на ГГЗ и игли за вбризгување. Јасното обележување на нацистичкиот режим преку ofвездата на Давид конечно имаше спротивен (и веројатно тајно наменет) ефект на:Што и да ве прави жртва, вие го обезбедувате статусот на неповредливост". Размислете внимателно за таа изјава.

Онаму каде Адолф Хитлер имаше јасно видлив оддел за пропаганда и каде режимот беше јасно милитаристички, орвелијанскиот нов говор исто така се појави таму. Нашата армија не е во војна; нашата армија спроведува мировни мисии. Всушност, во сите слоеви на општеството, гледаме таен фашизам во слатка јакна што го прави својот изглед. Книгата за палењето на нацистите беше сè уште отворена; палењето книги од денес се одвива од Министерството за Касја Олгонгрен преку уредно и волнено туркање во кутии од какво било мислење што отстапува. Она што сè уште отворено се нарекуваше пропаганда под нацистичка Германија, сега се нарекува новинарство. Идејата дека холандскиот печат сам произведува големи пропагандистички лажни вести е заробена со поставување опозициски страници од државата, за да можете да го вперите прстот кон таа само-креирана група и да поставите цензура, така што веднаш да ги елиминирате реалните и независни критики. . Сето тоа помина далеку подалеку и порафинирано отколку што беше тогаш, но јасно е дека моќниот блок што му помогна на Хитлер во неговото издигнување; Тој исто така знаеше дека ќе падне повторно по неколку години, а потоа истите принципи ќе ги продолжи на подобар начин. Дали е тоа правилно или екстремистичко размислување? Не, тоа е само чиста перцепција и ги поврзува точките во цртежот наместо да одиме со трепкалки.

Со оглед на тоа што под нацистичка Германија, јасно етикетирање на групите, во крајна линија, имаше еден вид инверзен ефект на неповредливост по војната, сега гледаме дека се применува инверз на ваквата ознака. Сè е свртено, според „принципите за подмладување“ на Georgeорџ Орвел. Предлогот на Тед ван Есен од холандската Фондација за грип, со кој давателите на нега треба да носат копчиња, силно нè потсетува на режимот на '40 /' 45. Меѓутоа, таму етикетирањето се користеше за обележување на групата што „мораше да се исчисти“. Сега етикетата се користи за обележување на групата што е „безбедна за ракување“. Значи, ние всушност гледаме тајна форма на фашизам овде, повторно во слатка изглед јакна. И предметот на вакцинирање беше многу погодно избран, затоа што многумина ќе ја разберат пропагандистичката идеја дека вакцинацијата е само добра и дека секој што прошета без вакцинација е временска епидемија. Сведоци сме на фашистичките идеи завиткани во многу софистицирана пропаганда, секогаш користејќи ги медиумите за да ги внесат луѓето чекор по чекор во режимот на прифаќање. Социјалните медиуми исто така играат важна улога во ова. Во моето нова книга Објаснувам зошто веќе не можеме да веруваме во таа дискусија за социјалните мрежи.

Критиката за идејата за копчето за вакцинација многумина ќе ја сметаат за смешна, затоа што скоро целото население сега е програмирано со идејата дека одењето наоколу без вакцинација е исклучително опасно. Јасно е дека нашата слика за реалноста во оваа област е обоена и од дискусиите за радио и телевизија. Нашиот поглед кон светот во голема мерка го одредуваат гостите на маса на Јерон Паув и Матијс ван Ниувкерк или специјалистите во Ниссурур. Критиката доаѓа од контролиран опозициски агол, што значи дека таму често има бомба на двојното дно или едноставно е заглавена стигмата „десно“ или „заговор“. Голем етикетирање започна (види исто така оваа форма на етикетирање) и сега е испорачана во минијатура со предлог на ова копче. Што се однесува до мене, во нова јакна сме сведоци на стариот фашизам. Наспроти она што се случи под нацистичка Германија, сè сега е спакувано во многу слатка и неопходна облека за нега на Орвелија en се спроведува многу постепено.

Идејата да се носи копче е чиста фашистичка и опасна. Се гарантира дека луѓето кои имаат мислење за вакцинирање, всушност можат да бидат одбиени пред креветот и затоа можеби нема да можат да ја извршуваат својата работа. Тоа е поблаг начин за спроведување идеи. Принудувањето на мислата е дефиниција на фашизмот.

Листа на изворни линкови: relay-of-life.org, trouw.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (23)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Сите овие нови етикети даваат слобода, но зарем тие не се истовремено многу збунувачки? Ова го прашуваме од вработениот во ЦОЦ, Маргрит Остерхухис. Таа мора да се смее. „Да“, потврдува таа, „збунувачки, бидејќи од една страна сакаме да се ослободиме од кутии, а од друга има повеќе етикети од кога било“.

  Забележете го Мартин Вријланд: и секако етикетата е исклучена хетеросексуално од оваа нова етикета група. Зборот „слобода“ е уште еден прекрасен пример за новиот говор на Georgeорџ Орвел. Не дава слобода: има индиректно дејство на (чувство на) исклучување (не припаѓање).

  извор напис:
  https://www.trouw.nl/leven/bi-pan-of-queer-jongeren-hoeven-niet-meer-zo-nodig-in-een-traditioneel-hokje~bd6470ef/

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Замислете колку е мал чекор од копче до дигитална етикета (на пример, РЦИД чип).
  Можете ли да замислите нешто за тоа?
  Сè е во подготовка ... поврзете ги точките

 3. Мартин Vrijland напиша:

  Уште повеќе етикетирање (прочитајте индиректно исклучување, прочитајте: фашизам во слатка јакна)

  предлогот за закон за член на Раамејкер за изменување и дополнување во Законот за згрижување деца, за да се охрабрат родителите да избираат меѓу центрите за згрижување деца што прават или не им дозволуваат на децата кои не учествуваат во националната програма за вакцинирање (35049).

  Следната точка е предлогот за закон од членот Раамејкер за изменување и дополнување во Законот за детска грижа за да се охрабрат родителите да избираат меѓу центрите за згрижување деца што прават или не им дозволуваат на децата кои не учествуваат во националната програма за вакцинирање, Парламентарен документ 35049.

  https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken/plenaire_verslagen/detail/fdd7b56b-e628-4ebc-b078-f1ad9ab7d71f

 4. Сонце напиша:

  Најголемата тајна на втората светска војна
  е можеби дека многу врвни нацисти немале германско / германско потекло.

  Всушност, целиот притисок од врсници е само фашизам. Опозицијата, размена на мисли е забранета. Не смее да има несогласувања. Ај, зборуваме тука за Холандија?

 5. Камера 2 напиша:

  Говор на орвелијан? за ова

  https://www.wwf.nl/wat-we-doen/resultaten/historie

  Заземање на природни резерви низ целиот свет (колонијализација?), Наводно, залага за природа, ха ха ха.

  Сè што таков дедо допира / воспоставува, знаете дека е заразен и сепак има луѓе што остануваат членови. Всушност, копчето на WWF треба да има отпечаток на принцот во униформа, тогаш знаете за што станува збор.

  (а во исто време вашето хоби како гореспоменатиот основач имаше од вежбање, стрелање носорог)

 6. SandinG напиша:

  Она што со години го проповедавме и проповедаме овде на оваа страница, се повеќе станува на површината и на видливото поле на лековите овци со трепкачи. Сега изборот е да се воздржуваме или да се возиме на ново поле со ограничена слобода на движење.

  А што се однесува до НАZИ, тие никогаш не биле далеку, најголемата заблуда што постои. Оние што имаат очи да го видат, треба да го погледнат седиштето на НАТО, вклучувајќи лого. Не заборавајте Мартин Борман, вистинската моќ во сенка на Рајхот, која би можела да работи непречено со години во Парагвај и околината. О да, не треба да изненадува што Буш и Меркел поседуваат недвижнини во Парагвај и се едни со други соседи ..

 7. SalmonInClick напиша:

  И мислам дека третиот чекор е да се извади и тестира базата на податоци на ДНК. Што се однесува до добар национален социјалист, секое отстапување од партиската линија е премногу. Дисаденти и други отстапувачки елементи мора да бидат идентификувани.

 8. Вилфред Бакер напиша:

  .. Па, тогаш кога сме зафатени, да ја завршиме целата работа ff

  Во оваа манифестација на март 13 2012 во Берлин Др. Rе ги преземе одговорноста луѓето во Германија и во Европа. Тоа е повик за заедничка изградба на демократска Европа за луѓето и од луѓето - и нова здравствена наука заснована на заздравување и превенција на болести. Тековните достапни резултати од научни истражувања на природни лекови појаснуваат дека овие лекови можат да намалат многу јавни заболувања со значителен удел. Сепак, не ни е одобрен овој „Светот без болести“ - затоа што сите овие болести се милијарди долари за фармаската индустрија. Ако го сакаме овој свет без болести за нас и нашите деца, тогаш мора да се обединиме. Сега!

  https://youtu.be/WuhbyHE8mDg

  Loveубов!

 9. Вилфред Бакер напиша:

  Минатата година за прв пат.

  Почитуван господине / госпоѓо,

  Со ова писмо ве поканувам на годишниот истрел за грип.
  Фрланиот грип го добивате бесплатно, можете да дојдете и да добиете истрел на грип на овој датум и време.

  Јас бесно и мојот доктор испрати книга од Дејвид Ике со барање да се избришам од датотеката.

  Пред 3 недели.

  Со ова писмо ве поканувам на годишниот истрел за грип
  Фрланиот грип го добивате бесплатно, можете да дојдете и да добиете истрел на грип на овој датум и време.

  Ебате ти.

  И сега ќе ја повикам.

  Loveубов!

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина