Притисокот врз децата е огромен!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 декември 2019 16 Коментари

извор: wicnews.com

За децата во основните училишта и за тинејџерите мора да има огромен притисок сега што наставниците не само што им кажуваат дека сè уште можат да го изберат својот пол, туку климатската криза создава и групна притисок. Ако е скоро девијантно однесување да биде нормално хетеросексуално, тогаш во последните години се додаваше идејата дека сè уште можете да го изберете вашиот пол и да го конвертирате.

Најновиот групски притисок доаѓа од активисти за клима (FFF, 666) И, можете да кажете дека има многу наставници што се перат мозок кои придонесуваат за да извршат притисок врз најмладата генерација. Подготвени се за ова миење на мозокот. Кое и да отворите весник: тие се полни со климатска пропаганда и каде и да изгледате или слушате, лагата е донесена како вистина. Тоа е многу лесно ако ги имате сите преса во вашиот џеб; тоа не се разликува во Кина отколку во нашата срамна демократија. Ако го повторите доволно често, сите ќе веруваат во тоа. И ако, исто така, осигурите дека можете да пренесете чувство дека „не припаѓате“ во училницата или на работа, тогаш групниот притисок ќе се погрижи за последниот притисок.

Формулата за успех се чини дека се состои од прикажување на неколку графикони придружени со коментарот „Слушајте ги IPCC научниците на ООН“. Целта ги оправдува средствата, но пропагандната машина ги тера и децата и возрасните да веруваат дека тие средства се потребни затоа што во спротивно изумираме. И пропагандната машина секогаш излегува со нешто ново. Сега го имаме и тоа мртви зони во океаните, во кој нема доволно кислород и рибите изумрат.

извор: телеграф.ко.ук

Дејвид Атенборо веројатно ќе може да режира убаво лажно шоу. Тој веќе го стори тоа со популацијата на поларната мечка (види овде) и исто така со моржовите имало докази за измама и измама (види овде) Двете популации се чини дека растат наместо да се намалуваат, така што и за двете нема истребување поради топење на мразните капаци. Во меѓувреме, сите племиња градат градина во таа пропаганда, затоа што Давид може убаво да го зборува на камера на декадентен англиски јазик. На крајот на краиштата, тој може да се нарече себе си господине и господари на тајната наредба не лажат! Не, тие припаѓаат на елитата и не лажат, тие имаат само тајни.

Сега имате сите видови климатски групи кои вршат огромен притисок врз помладата генерација. Мантрата Грета Тунберг „Мора да ги слушаме научниците“ потсетува на времето на нејзиниот дедо кој помогна во формирањето на Нобеловата награда комитет и се додели на себе и неговите пријатели од наука Нобелова награда. Прочитајте како овој Саван Архниеј (по кого е именуван таткото на Грета, Сванте Тунберг), беше изумител на теоријата за глобалното затоплување од страна на CO2. Оттука, тој ја доби Нобеловата награда не се должи на научната исправност на неговите теории, туку на фактот дека тој може да си ја даде таа награда.

Патем, предците на Грета исто така се залагале за еугеника и затоа имало идеи како што се оние нацистите, во врска со расата чистота. Тој сакаше да го намали светското население. Значи, кога Грета вели дека треба да ги слушаме научниците за ИПЦЦ на ООН, се чини дека е повторување на она што го правеше нејзиниот прадедо. На своите пријатели им доделуваше научни награди, а другите беа издвојувани. Научниците кои ни објаснуваат дека CO2 не може да ја загрева земјата, исто така не се слушнати. Ние мора да ги слушаме избраните научници. Парите и кариерата веќе беа од пресудно значење за таткото со големина и тоа сè уште важи и денес.

Притисокот врз децата е огромен! Скоро мора да станете активист за клима, ако не сакате да паднете надвор од бродот. И ако наставниците ви кажат дека земјата се загрева и ја има и во сите весници, тогаш веќе не можете да го негирате. Особено кога таквата „слатка млада девојка со плетенки“ дава се од себе секаде. Никој не сфаќа дека оваа Грета Тунберг потекнува од благородно семејство кое со децении го имаше овој план на полицата и за кого фаворитизмот во науката беше поважен од фактите. Таа е подготвена за оваа пропагандна улога.

Како сè уште можете да ги заштитите своите деца од оваа масовна хистерија? Ако ме прашаш? Не Скоро невозможно! Се движиме кон време кога климатската хистерија ќе се крене на толку големи височини што ќе стане нова форма на фашизам во маската на „спасување на планетата“. Ова дури ќе се зголеми до таква мера, така што секој што сè уште не верува дека Земјата се затоплува како резултат на CO2 и сè уште не верува дека ќе изумреме, ако не следат напорни мерки, ќе ја добие стигмата мислител на заговор. Ова ќе биде поврзано со психолошки нарушувања, за кои ќе ви треба психијатриска нега. Кампови за ре-едукација во облеката на орџ Орвел, со наслов „грижа“.

Децата кои имаат различни идеи ќе доживеат многу сериозен психолошки притисок. Ова веќе беше случај со пропагандата за промена на полот и сега ќе се појави и со климатска хистерија. Тие исто така ќе психијатрија ќе се наметне стигмата „виси на парцели“ и така ќе се наметне „грижа“ и лекови.

Сведоци сме на воведување на новиот фашизам под знамето на виножитото; преку „потребата да се зачува климата“. Свастиката го отвори патот за виножитото (види овде) Сведоци сме на мастер скриптата на луцифериското светско дело. Луцифер и виножитото се поврзани едни со други. Професионалните (платени) воини на виножито на Гринпис се сместени во сите слоеви на општеството и мијат мозок најмладата генерација до учењата на Луцифер. Виножитото е симбол на воините на светската влада на Луциферија. Прочитајте ја мојата нова книга за да откриете што подразбира тоа главно сценарио; како светот се води кон трансродовиот трансхуман и што сè уште можеме да направиме.

купи книга

Листа на изворни линкови: ad.nl, петок, ericmaisel.com

Тагови: , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (16)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Колку време ќе трае за оваа млада дама да стане психијатриска?

  • XanderN напиша:

   Да се ​​надеваме дека таа е автентична, затоа што мислам дека е малку случајност што оваа девојка сега се турка напред, додека огромниот товар (оправдана) критика штотуку се истури за нејзиниот спротивен пол Грета Тунберг. Дали сега правото даде своја „маскота“ за одвраќање и после некое време се создава еден вид скандал или „демаскирање“ околу оваа Наоми?

   Ова е, всушност, вашето размислување, Мартин (видете што сте напишале за Роберт Јенсен меѓу другите). Забележувам дека твоите статии и одлична книга, ме прават уште повеќе скептични отколку што веќе бев, и сигурно не мислам на негативен начин. Неопходно е затоа што застрашувачките случувања од ова време стануваат сè поголем, а врамувањето во и низ лажните медиуми за вести се чини дека станува сè повеќе лудо секој ден.

 2. Вилфред Бакер напиша:

  Ви благодарам г-дин Vrijland

 3. Камера 2 напиша:

  @ MartinVrijland

  Прашање

  Ако ја споредите свастиката со виножитото, агендата не е во ред.

  Свастиката беше осудена да пропадне според агендата, а не знамето на виножитото, нели?

  Или треба да го толкуваме на таков начин што свастиката не била осудена на уништување и правилото Решение за реакција на проблемот и затоа треба да се замени со знамето на ООН / Виножито

  • Мартин Vrijland напиша:

   За одговорот на тоа прашање, прочитајте ја поврзаната статија. Во него детално го објаснувам.

  • guppy напиша:

   Свастиката ја силувал Хитлер, но веќе знаевме дека масоните се добри во извртување.Сега истото се случува и со виножитото. Првично овие знаци се позитивни, но се целосно силувани и изопачени во негативни и угнетувања. Во тој поглед, тие двајцата намерно не успеваат во овие знаци.

   Ова е независно од фактот дека се согласувам со Мартин дека можеме да ги имаме нашите сомнежи за тешко ресетирање на поплавата. Ако креацијата беше совршена, ресетирањето не е потребно.

 4. Mindsupply напиша:

  Се надевам дека многу луѓе го прочитаа ова, И особено младите.

  Благодарам мартин,

  ТОП напис.

 5. Mindsupply напиша:

  Не застанува тука. Сè е лажно она што го гледате на теле (лага) визија. Сите тие се актери (од протести до политичари и таканаречени напади). Тоа е кисело јаболко .. Но, тоа е навистина сите лажни и искористени за агенда!

  • XanderN напиша:

   Зборувајте за млади, млади и свастика.

   Ги гледаме како повторно маршираат, само со виножито на рамената? Дали историјата ќе се повтори? Парадира на „климатскиот удар“ со вистинити студенти. Најголемиот страв го предизвикуваат климатските воини на Грепас, Грејпас, бунт на истребување итн.

   "Јас сум 1 Декември, 1936 го откри Хитлер das Gesetz zu Хитлер-Јуџенд. Дарин беше таму дека Јунџ аб Алтер фон 10 години во HJ körperlich und geistig im Sinne of the Nazis unterrichtet und ausgebildet стана најголем “.

   Заменете го H со K на 'Клима', и '10' со '4', и применувајте го и за девојчиња, а имаме прецизен опис на пропагандниот систем во кој денешната младост е измиена од мозок и подготвена за акција против „погрешни“ луѓе кои со своите автомобили, авиони и греење на бензинот веројатно ќе го предизвикаат „крајот на светот“ во 10 години.

 6. Мартин Vrijland напиша:

  Без лудост? Не, тоа е шега намерно.
  Но, малата Софија од роботиката на Хансон е во правец и има одлична паметна интелигенција со дури и процеси на емоционално учење (инвеститор во Епштајн).

  https://babylonbee.com/news/fun-new-greta-on-the-shelf-will-track-your-climate-sins/

 7. Камера 2 напиша:

  Емо зграда !!! ???

  Мало дете може да ја разбуди емоцијата уште подобро од извршниот директор на едно
  организација на животната средина

  https://www.youtube.com/watch?v=bImmgh3ZEb8

  нема мраз за десет години? ха ха ха
  видете подолу

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина