Проверувачот на лажни вести Nu.nl работи со приказни за коронавируси и лажни наслови

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 24 април 2020 13 Коментари

извор: nu.nl

„Зошто холандските мислители на заговор го обвинуваат Бил Гејтс за корона“, беше насловот на тоа nu.nl напис во кои тие направија втор обид да ја содржат постојано растечката будена група. Фактот што таа го постави ова покажува дека будената Холандија почнува да претставува закана за власта.

Во статијата, тие умно ја поврзуваат мојата личност со сите видови контролирани алтернативни медиуми, што ги изложувам. Долго време, алтернативните медиуми целосно ме игнорираа, но сега кога мојата веб-страница станува преголема, тие сега и потоа објавуваат нешто и не многу подоцна Nu.nl доаѓа со напис што ме става како лажни дистрибутер на вести. Можете да видите точно дека тие работат под капа.

Не, не ја обвинувам Корона на Гејтс! Тоа е теорија на заговор сам по себе Nu.nl! Всушност, тоа е лага Nu.nl!

Овде на страницата, истакнати се само многуте инвестиции што Бил Гејтс ги прави во различни компании за развој на вакцини и производствени компании. Овие се тешки факти што можат да ги проверат сите и за тоа не треба „Министерство за нул.нел вистина“.

Потоа, тие се однесуваат на една статија во јануари - скоро на почетокот на оваа корона-криза - во која јас покажувам патент од Институтот Пирбрајт. Во тој напис објаснувам дека многу вакцини против коронавирус се патентирани и дека Бил Гејтс се чини дека е инвеститор зад тој институт.

Коронавирусите се (исто така) изградени во лаборатории. Тоа е факт. Патентите се потпираат на тоа. Тие го прават тоа за да градат вакцини. Тоа не е да се каже дека тековниот коронавирус ковид-19 е лабораториска патентирана верзија. Тоа не е да кажам дека Институтот Пирбрајт или Бил Гејтс се одговорни за појавата на „Ковид-19“. Јас не го кажав тоа и не можам да го кажам, затоа што нема докази за тоа. Можеби се прашувате.

Она што го правам е да поставувам критични прашања. И мора. Мора постојано да си прашувате работи.

Пример за вакво критичко прашање е како се развива ковид-19. Дали е тоа мутиран природен вирус, мутиран избегнат лабораториски вирус или можеби вирус по дизајн? Друг пример на такво прашање е како навистина влегува во човечкото тело (види тука).

Институти како Nu.nl сакаат да формираат еден вид „Министерство за вистината“ на Georgeорџ Орвел 1984, кој треба да ја потисне секоја мисла и се чини дека се обидува да обезбеди дека луѓето можат да се придржуваат само до една вистина: вистината на државата и нејзините „експерти“. Ова значи дека веќе не можете да поставувате критични прашања. Може да ги слушате само „државните експерти“. Тоа оди на тој начин.

In статија од 28 јануари Истакнав дека Бил Гејтс рече во 2017 година дека следната пандемија може добро да биде дизајнирана на компјутерски екран.

Ако е до Nu.nl, можеби нема да правиме врски. Тоа е „размислување за заговор“. Треба само да замолчите и да проголтате што и да ве пукаат медиумите. Инаку имате заблуди или сте опозициски бунтовнички (имате нарушување на EYE). Не, не, не Nu.nl! Луѓето мораат Wel задржи го тоа право! Луѓето мораат Wel продолжете да поставувате критични прашања. Ова е суверено основно право.

Во моментот кога го изгубивме правото да поставуваме критични прашања, живееме под тоталитарен режим.

Ну.нл сака да се воведе таков режим, затоа што секоја критика се отфрла како „теорија на заговор“. Мојата критика е поврзана со контролираните алтернативни страници за медиуми (што во џебот на државата затоа што снема муниција да прават работите поинаку.

Значи има смисла да зборуваме за Бил Гејтс. Не треба да се прашувате зошто некој што стана милијардер и избегнува даночни разговори за намалување на населението преку вакцини? Не треба да се прашувате зошто некој инвестира во сите тие компании за вакцинирање; зошто некој има пријава за патент на крипто плаќања преку вашиот мозок не? Зарем не смеете да се прашувате дали има агенда зад неа?

Не смее да добие лудост! Па, ако одеднаш имам неколку милијарди на моја сметка утре, цели медиуми и политика се на нозе и критичните прашања се непожелни? Да, се чини дека таа изјава е точна во случајот со Бил Гејтс.

Во слободна земја, ние мора да продолжиме да поставуваме прашања. Во слободна земја, ние мора да останеме критични кон богатите во светот. Во слободна земја, не треба да нè водат медиуми што се наоѓаат во џебот на тие богати.

Nu.nl е купена многу во џебот на големи пари. Секој приговор е отстранет и тој стои социјални медиуми армија ги пополнува одговорите. Секој што ќе каже нешто што ја поништува нивната приказна е отстранет, како на пр мојот одговор на нивниот напис.

Срам да ти е Ну.нл!

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (13)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Холандија, земјата на тајните, многу тајни
  и каде „уредните вработени“ можат добро да ги сокријат тајните. Идеално за тивка, суптилна диктатура.

 2. Замрзнува Хари напиша:

  Прочитајте ги коментарите под овој напис NU.nl, кои се (како и секогаш со NU.nl) многу поинтересни од самиот напис. Ако прочитате голем број на реакции според тој напис, јасно можете да видите дека (многу голем дел) овие реакции ги објавуваат луѓе кои се вработиле и дека луѓето што ги ангажирале (или истите луѓе под друга сметка), тогаш исто така објавувате на овие реакции се одговори. Станува навистина очигледно ако го направите ова долго време со важни статии за „климатизација“ од вакви страници, наскоро ќе видите дека реакциите се појавуваат во реакциите (честопати одобрувајќи и малку пообемни во материјата).

  • Разбудете се 36 напиша:

   Да, тоа е точно, јас исто така забележав дека постојат интернет тролови активни тука и таму. Јас исто така ги избирам веднаш! Еден нека се заведе со видео кое би победиле како и да е, и сите планови ќе бидат проследени. Обичен граѓанин никогаш не би го кажал тоа. Кои планови?

   На Инстаграм тие секогаш фрлаат со мислител на заговор или геј на заговор.
   Тажно е за МСМ што очигледно се толку очајни да работат со тролови. Очигледно сеуште се плашат дека вистината ќе излезе на површина и очигледно имаат доволно за да се сокријат инаку не би направиле таква борба. Само нè зајакнува да продолжиме да го будиме народот!

   • Сонце напиша:

    Може да се каже дека МСМ е синоним за владата! Понекогаш јавноста се преправа дека не се согласува со владата. Ова е за одвраќање, создавање забуна и заработка пари. Затоа што тоа е она што го сакаат. Постои многу тесна соработка со разузнавачките служби преку наб monitoringудување и водење на однесувањето на населението преку повратни информации, итн. Ова е направено со претходно осмислен неутрален план. Нека момчињата се лизгаат, робовите го сакаат Зев. Покрај тоа, просечниот роб има многу низок чирак, чисто основно опстанок на пр.

 3. SandinG напиша:

  како и да е, лудо е што треба да слушаме бројка без медицинска припадност или знаење. Поважно е да откриете кој тој претставува.

 4. Иднина напиша:

  Ова е местото каде бавната масажа започнува со мајките, а не други за тоа. Метод / валута за дигитално плаќање.

  https://nos.nl/l/2331210

 5. SandinG напиша:

  можеби n.nl треба да ги извршуваат своите новинарски домашни задачи, о, не, тоа воопшто не е нивна улога

  Сомнителните модели на COVID

  Два главни модели се користат на Западот од наводното ширење на коронавирус во Европа и САД за „предвидување“ и одговор на ширењето на заболувањето на СОВИД-19. Еден беше развиен на Империал колеџ во Лондон. Вториот беше развиен, со акцент на ефектите во САД, од страна на Универзитетот во Вашингтон Институтот за здравствени метрика и евалуација (IHME) во Сиетл, во близина на домот на основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс. Она што малкумина знаат е дека и двете групи своето постоење го должат на дарежливо финансирање од фондација ослободена од данок, која има за цел да направи буквално милијарди на наводни вакцини и други лекови за лекување на коронавирус - Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс.

  Нил Фергусон и неговата група за моделирање во Империал колеџ, покрај тоа што ги поддржува СЗО, добиваат милиони од фондацијата Бил и Мелинда Гејтс. Фергусон го предводи Конзорциумот за моделирање на влијанието на вакцините во Империјал колеџ, кој ги наведува своите финансиери Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс и Алијансата за вакцини поддржана од Гејтс. Од 2006 до 2018 г. Фондацијата Гејтс инвестираше импресивни 184,872,226.99 УСД во операциите за моделирање на Империал колеџ Фергусон.
  Имено, фондацијата Гејтс започна да истура милиони во операцијата за моделирање на Фергусон, откако беше познат неговиот катастрофален недостаток на точност, што наведува некои да посочуваат дека Фергусон е друга „наука за изнајмување“.
  https://journal-neo.org/2020/04/28/the-models-the-tests-and-now-the-consequences/

 6. SalmonInClick напиша:

  De usual suspects komen nu massaal uit de kast, begint het ze te warm te worden onder de poten?

  https://www.nu.nl/weekend/6053009/socioloog-harambam-praat-met-complotdenkers-soms-hebben-ze-echt-een-punt.html

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина