Промена на режимот во Венецуела под раководство на САД по гладните популации

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 23 јануари 2019 13 Коментари

извор: rt.com

Тоа е повторно време. Имаме уште еднаш промена на режимот во режија на САД! Се разбира, сите ние сме слушнале преку мејнстрим медиумите што е страшен лидер на претседателот на Венецуела, Мадуро, бидејќи тој ги втурнал луѓето во целосна сиромаштија. Она што не го слушаме е дека сето тоа припаѓа на истата стара "промена на режимот" на САД: Земјата за прв пат е целосно под финансиски притисок и прекината со санкции. Потоа ќе ја запалиш опозицијата преку социјалните медиуми и на крајот нека незадоволството ескалира во масовни протести. Во меѓувреме, ќе подготвите лидер на опозицијата кој, ако репресијата е завршена, може да го преземе шаторот. Со обид за државен удар совршено се вклопува во тој концепт и ако веќе ги имате луѓето на твоја рака (бидејќи тоа е гладен и сака промена), на крајот ќе се приклучите и на војската, бидејќи војниците исто така имаат гладни членови на семејството. Тоа е накратко сумирано за тоа што се случува во Венецуела.

Американскиот претседател Доналд Трамп веќе го поддржува новиот пешак Хуан Гуаидо преку неговиот сакан социјален медиумски пропаганден канал.

Се разбира, Русија ќе го сврти тоа ненамерно за претседателот Мадуро, но тоа не може многу да стори, бидејќи она што му е најпотребна на земјата е трговијата и како резултат на готовинскиот тек за повторно да дојде економијата. Не можете да го направите тоа со оружје или воена поддршка. Затоа американските санкции се исплаќаат. Европа наскоро ќе ја даде својата поддршка на новиот пешак Guaido, бидејќи ЕУ е и останува помалиот брат врз основа на САД, и покрај сите лудило за договорот со Иран и сите други вмешување од САД. Турција отсекогаш ја поддржуваше Мадуро верно и веројатно ќе продолжи да го прави тоа, но и за Турција, не можете да постигнете ништо ако не можете да ја извлечете земјата од сиромаштија. Накусо: друга речиси успешна промена на режимот на храбрата земја која мора да го подготви светот за светска влада (САД). Привидот на за и против на глобалната шаховска табла е само таму за да нè чува под илузијата дека се уште има добри момци некаде. Тие не се таму. Гледаме голема сценарио што се одвива, како што е опишано во овој напис.

Листа на изворни линкови: zerohedge.com

Тагови: , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (13)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Иако армиското раководство се чини дека сега ја избира Мадуровата страна:
  https://www.rt.com/news/449545-venezuela-defense-minister-constitution/

  Ајде да видиме колку долго тоа оди добро.

 2. Сонце напиша:

  Промена на режимот во Холандија и Европа што би било убаво. Биди откупен од нив. Подобро вчера отколку денес.

 3. Сонце напиша:

  Па, Вообичаените се сомневаат што е гаден народ. Сега
  исто така работи во Италија. Дали министерот за внатрешни работи ќе го осуди Сальвини бидејќи ќе ги "киднапира" мигрантите со запирање на нив. Промена на режимот во Италија сега? Италија мора и ќе остане со NWO, останува окупирана земја. Проблем за Salvini како во Холандија е во Италија, судството се состои од вообичаени осомничени.

 4. Riffian напиша:

  Младите млади што нестручни идиоти нè циркулираат за ескалацијата на светската војна, сценариото сега толку често се ротира дека се распаѓа од мизерија ..
  https://www.zerohedge.com/news/2019-01-28/5000-troops-colombia-quell-venezuela-crisis-john-bolton-flashes-notepad-contents
  https://www.zerohedge.com/news/2019-01-28/bank-england-urged-hand-over-venezuelas-gold-guaido

 5. SalmonInClick напиша:

  Па, вообичаените осомничени не ви благодариме за тоа, откако Хусеин, Гадафи, Арафат, Чавез се враќаме во Мадуро ..

 6. SalmonInClick напиша:

  Страшно претстојното уништување на "Карибите басен"
  од Тјери Мејсан
  Претседателот Трамп го објави повлекувањето на американските војници од "Големиот Блиски Исток", но Пентагон сé уште ја спроведува планот на Рамсфелд-Чебровски. Овој пат целта е да се уништат државите од Карипските басени. Ова не е ништо како соборување или просоветски режими, како во 1970s, туку уништување на сите регионални државни структури. Тјери Мејсан ги следи подготовките за оваа нова серија на војни.
  VOLTAIRE NETWORK | ДАМАСК (СИРИЈА) | 8 JANUARY 2019
  https://www.voltairenet.org/article204656.html#nb6

  Па, кој или што е САД ... .. можеби круг куче?

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина