Дали профитот на Борис nsонсон е претходник на Nexit? Моето предвидување за Европа

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 14 декември 2019 5 Коментари

извор: sookenewsmirror.com

Со огромната победа на Борис nsонсон, Велика Британија се чини дека може да избега дефинитивно од канџите на ЕУ. Што останува од моето предвидување дека Brexit би завршил во дебакл? Па, тоа веќе беше дебакл, бидејќи Тереза ​​Меј беше толку фрустрирана што остави исцеден скап сунѓер за Johонсон во преговорите со ЕУ. Тој беше принуден да прифати лош договор за да спречи тежок Brexit и да ја принуди земјата кон избори. Фрустрационата работа на Меј, исто така, доведе до гарантираната победа на Johонсон.

Британскиот парламент имаше стратегија на BoJo да излезе со тврд Brexit и праведен ништо да плати одби минатата година, па сега тој имаше само можност да го направи тоа меко заминување. Сепак; без оглед како се навикнувате на тоа, Велика Британија може повторно да направи своја политика и бриселските закони и правила повеќе не можат да се туркаат низ грлото како што се случува со нас. Тогаш, зошто е тоа дебакл? Затоа што сè уште не сме таму и веројатно ќе се преправа дека ЕУ ја напушта Велика Британија десетици милијарди ќе чини Тоа е веројатно цената со која ќе се претстави британскиот народ.

изборната победа на Џонсон дава надеж за странките и FVD (Форум за демократија) на Nexit. Јас да ви кажам дека целата игра вклучувајќи и референдум за членство во Велика Британија и Гибралтар Европската унија е во целост од страна на дизајнот. Насочен е од А до З. Сега може да се тврди дека тоа не е затоа што е јасно е демократски процес во Велика Британија, која има народ само зборува. Што мислите, кога велам дека луѓето не се зборува, но резултатот на паметни пропаганда зборува? добивки на Доналд Трамп во САД е резултат на точната паметна маркетинг стратегија. Јасно фрустрирање на луѓето од лево и јасно покажувајќи дека мејнстрим е политичката левица, комбинирана со многу вистина од десно, ве тера да возите луѓе во одредена насока. Ако тогаш, исто така, јасно покажува дека медиумите целосно на левата рака, ќе бркаат толку многу во право.

Сега може да се тврди дека Борис Johонсон не е јасно како што треба, но политичарите се како камелеон и можат да го прилагодат својот имиџ на посакуван звук за што е можно повеќе изборни резултати. Во принцип, напуштањето на ЕУ се смета за право (анти-глобализација) концепт.

Компании како Cambridge Analytica веќе покажаа како функционира микро таргетирањето преку големо собирање податоци и исто така станува појасно како се распоредуваат армиите на социјалните мрежи од страна на невладини организации (како што се Гринпис и Екстинкциони бунтовници ги плаќаат своите активисти) на дискусијата на веб-страниците, блоговите, блоговите, да испрати Твитер, Фејсбук и Инстаграм. Сите големи податоци за податоци од сите оние паметни уреди што секој ги носи дневно преку ден во текот на целиот ден, даваат убав увид во психолошките одговори на сето тоа влијание. Кој во денешно време нема толку убав паметен часовник што може да ги следи отчукувањата на срцето и крвниот притисок? Микро таргетирање значи дека знаете, на пример, која ТВ или радио програма некој гледа или слуша и потоа може да ја слушнете, гледате и чувствувате точно како реагираат луѓето на тоа преку паметните сензори на компјутери, телефони и паметни часовници.

Што се однесува до мене, можеби исто така верувате дека тоа не се случува и дека постои само закон за влечење за да се спречи тероризмот, но тоа ми се чини малку наивно. Мојот предлог е дека резултатите од изборите не се случајност и дека критичарите во општеството се исто така внимателно конструиран означува „десно“ (англиски: десно крило). Сега, се чини дека nsонсон победи на многумина, многумина се во разочарување и правото почнува да станува уште пооптимистички. Затоа, повторувам повторно: промена на десно е намерата.

Сепак, она што е исто така намера е дека овој бренд на крајот ќе се разнесе. За тоа постои економска временска бомба под економијата. Брендон Смит од веб-страницата alt-market.com се испраќа овој напис како изгледа бомбата под економијата. Премногу овој напис покажува дека ние всушност сме веќе во рецесија, но медиумите молчат да ја одложат паниката до вистинскиот момент. Кој е вистинскиот момент тогаш? Тој вистински момент по можност доаѓа по големи придобивки од тие десничарски политички движења. И можеби тој процес треба да продолжи некое време.

Сметам дека антиглобализацискиот сентиментализам и протекционизмот на сопствената земја и економија (вклучително и сè друго стигматизирано во „десничарски“ идеи) мора да доведат до толку голем раст на поддршката што ударот кон таа филозофија се погоди како бомба кој ги ампутира сите екстремитети на десничарската идеологија. Затоа Роберт Јенсен сега мора да расте во поддршка, па оттука FvD и Вилдерс мора да растат во поддршка. Се наметнува преку стратегијата за фрустрирање на народот и заштеда на рака што се држи до десно. Марката од десно мора да биде голема!

Во меѓувреме, левичарската идеологија сè повеќе се заснова на анти-слободни пазарни сили, а левицата емфикативно во логорот на климата и ЛГБТИ хистеријата. Веќе гледаме радикални идеи за ова кампови за преквалификација никнуваат Во исто време, ние исто така гледаме деца гигант индоктриниран во образованието, но и преку медиумите и социјалните медиуми. Левата индоктринација е отворена и се чини дека ги насочува особено најмладите генерации. На крајот на краиштата, оние што имаат млади имаат иднина.

Што се однесува до мене, ќе одиме да видиме профит за правото за некое време. Постои можност дека ова ќе се прошири на втората изборна победа на Доналд Трамп и дека до тоа време ќе се одбележи часовникот на бомбата за економско време. Во меѓувреме, масите можат да бидат преплавени уште повеќе со климатски вознемирености и може да има некои досиеја за загадување од големи мултинационални компании на масата. Можеби ќе видиме и голема операција на лажно знаме што ги зајакнува идеите на левото крило и мора да го оцрни десното. Потоа, откако десната се зголеми толку голема што половина од западниот свет се расипува зад неа, економијата е разнесена како конечен удар и следува длабока рецесија. Тоа го отвора патот за воведување на диктаторски технократски, па дури и фашистички режим, при што секој што сè уште се придржува кон таа опасна стара протекционистичка идеологија, е демант на клима или сака да го задржи светот хетеросексуалец, ќе мора да се наведнува или да биде сместен во клиниките за превоспитување.

Зарем тоа не е само осудено на Вриеланд? Препорачувам внимателно да ги прочитате моите статии од изминатите недели за да откриете дека ова не е толку многу поврзано со размислувањето за несреќата, но особено за да видите кои закони и мерки, но и која пропаганда се сите во позиција. донесе Дали велам дека веќе не можеме да веруваме на никакво политичко движење? Дали велам дека нема смисла да се гласа за десно (или лево)? Заземам став дека сме сведоци на одвивањето на мастер скриптата и дека левото наспроти десното поле е внимателно и добро структуирано. И навистина, јас заземам став дека веќе не можеме да веруваме во политиката. Дали го следам анархизмот? Дали не сум само многу песимистички и негативен? Не, се стремам да се разбудам и, од поглед на хеликоптер, да го погледнам целиот свет поинаку. Будењето што го промовираат новите медиуми (како што е Јенсен.нл) се буди за левичарски идеи. Будењето за кое се залагам има врска со тотална промена на свеста. Заземам став дека со учество во лево-десната битка помагаме да ја напојуваме батеријата.

Испуштањето на две спротивности се одвива со жестока искра. Штом каблите се поврзани со плус и минус столбови, добивате директна струја во одредена насока. Theестоката искра што доаѓа е паѓање на економијата. Во Европа веќе извесно време очекував дека Ердоган ќе зачекори во вакуумот што ќе се појави. Тоа, всушност, го подготвуваа со години политичарите во Брисел, но тоа се прави на неприметлив начин. Ердоган веќе посочи дека гледа во недостиг на вистинско лидерство во Брисел. „Европа има една сериозна лидерска криза“, Рече тој на декември 10.

извор: ahvalnews.com

Според мое мислење, Доналд Трамп ќе му сврти грб на НАТО, затоа што смета дека европските земји не придонесуваат доволно и, според него, се однесуваат прилично арогантно и неблагодарно. Ова потоа создава вакуум на воената моќ што Ердоган може да го искористи. Единствено што недостасува е дефинитивен аргумент за преземање на Брисел. Тој аргумент може да се најде ако економијата се сруши. Покрај тоа, што се однесува до мене, не треба да го исклучуваме военото насилство, иако некои ќе тврдат дека Турција не може само да го стори тоа. На крајот на краиштата, Франција е нуклеарна моќ. Јас само би сакал да им укажам на луѓето со таа критика турската воздушна база Инџирлик каде САД имаат 50 боеви глави. Дали знаете кој го има клучот во таа база? Ако Ердоган сака да ги исфрли Американците од таа база, тоа е парче торта. Покрај тоа, Турција ја има и нуклеарната моќ на Пакистан партнер во криминал.

Сите европски армии не се натпревар за Турција откако САД ќе ги тргнат рацете од нашиот континент. Па, моето очекување е дека Трамп ќе го напушти НАТО. Без разлика дали тој ќе чека со ова се додека не победи на изборите или дали ќе го искористи како маркетиншки трик за да влезе на следните избори како некој што не е воен претседател, ќе мора да почекаме и да видиме. Турција ја има втората најсилна армија во рамките на НАТО. Во меѓувреме, земјата има изградено прилично зрела воена индустрија и може да произведува најмногу оружја на своја почва. На распоредот има дури и петта генерација борбен авион (ТФ-Х) и ја објави Турција пред три дена да се забрза развојот на овој авион. Забележителен дета is е дека британскиот Ролс Ројс ќе ги снабдува моторите за овој авион.

Вие разбирате дека е корисно Велика Британија да не е веќе дел од ЕУ ако Британците треба да ги снабдуваат моторите на авионите за таа претстојна војна и Турција ќе ја нападне Европа со „Блицкриег“. Дали знаевте дека Борис nsонсон има отомански предци? Прочитајте но еднаш. Па, кој всушност победи на изборите во Велика Британија?

Турција, патем, веќе ги покажа своите заби оваа недела со образложение дека ќе формира воена база во Либија. Таа земја е фрлена во хаос од страна на НАТО испраќајќи прокси војска и исчистувајќи го Гадафи. Всушност, Турција само ја зема земјата со еден коментар. Пораката е јасна: седнуваме и ако ве мачи испраќаме трупи (види овде за повеќе информации во заднина).

Сега можам да замислам дека мислите:Одлично, ако Ердоган дојде на ред во Европа, барем имаме силна рака што убаво ја чисти левата рака. Тогаш можеби ќе треба да се справиме со исламски режим, но тогаш барем ќе се ослободиме од таа ЛГБТИ глупост и можеби и од климатската хистерија. “Мислам дека тие може да бидат разочарани и да откријат дека Ердоган нема да промени многу во врска со тој процес. Исламот може добро да доминира во европската територија, но што мислите за истата либерализација на исламот што видовме во христијанството? Накратко, исламот, исто така, многу веројатно ќе ја преземе агендата на ЛГБТИ. Во секој случај, нема веднаш да се спречи. Растечката Отоманска империја веројатно нема да се меша премногу во постојните културни карактеристики и веројатно ќе остави религиозна предност на луѓето сами. Не ви треба силен лидер кој се поставува како тиранин.

Зголемената отоманска империја најверојатно ќе излезе со технократски решенија, а климатската агенда веројатно ќе се спроведе. Турција веќе ја тестираше својата национална крипто валута и има добри шанси Турција да воведе нов финансиски систем во Европа, во кој ќе се ресетира планината на долгот создаден од Европската централна банка. (Прочитајте тука објаснување) Затоа, Турција, всушност, ќе ја искористи левичарската технократска комунистичка агенда во Европа.

Дали сега во овој напис изјавувам дека масите не се доволно интелигентни за да ги видат работите? Дали сега велам дека масите едноставно се играат во големи размери и дека ова го одредува исходот од изборите? Дали сега изјавувам дека сè е целосно контролирано? Не, осветлувам Wel како луѓето се насочени во одредена насока преку медиуми, социјални медиуми и големи податоци на многу блиско ниво. Во мојата книга објаснувам дека подетално и исто така покажувам дека постои мастер скрипта во која се планира преземање на Европа од страна на Турција и исто така трета светска војна. Што се однесува до мене, исклучително е важно да се види преку кое ниво и колку масовно се играме. Тоа не е затоа што сме премногу глупави, тоа е затоа што на програмирањето се подложуваме масовно од лулка до гроб. Ние сме навистина паметни и можеме да ги видиме работите преку. Во книгата давам кратко резиме на секој слој на програмирање, ја објаснувам мастер скриптата и објаснувам кое решение е достапно. Време е! Време е да се видат преку нештата. Или да се биде со Xander вести да зборува: Секој треба да ја прочита книгата „Реалноста како што ја перцепираме!“

купи книга

Листа на изворни линкови: volkskrant.nl, alt-market.com, hurriyetdailynews.com, ahvalnews.com, theguardian.com, rt.com, theguardian.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (5)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. XanderN напиша:

  Исто како тебе, со години пишувам 10 за турските планови за обнова на отоманската (светска) империја, вклучително и вградување на (делови) на Европа (на Балканот што всушност започна да лази, со тоа што турските пари стануваат едно после другата џамија. Она што турската инвазија може да го предизвика е токму кога правото е на власт и треба да се преземат тешки мерки против милиони нови мигранти што ќе бидат донесени овде во наредните години. Да претпоставиме дека тие предизвикуваат толку многу проблеми што се затворени во логори, тогаш сосема е замисливо Турците да дојдат и да ги „ослободат“, помогнати од веќе живиот и оперативниот „Сиви волци“ и секако левоориентираниот „отпор“ на Антифа. групи. Но, вашето сценарио сигурно звучи толку веродостојно.

  Пред неколку години германската служба за безбедност предупреди дека Турција многу долго работи тајно работи на свое нуклеарно оружје (можеби во соработка со Пакистан и / или Иран). Па дури и ако 50 требаше да бидат одземени од Американците во „Инџирлик“, Ердоган одеднаш би можел да претстави свој арсенал за нуклеарно оружје како зајак во горната капа.

  За време на преговорите меѓу ЕУ и Турција за сириските бегалци, најголемите американски медиуми го нарекоа Ердоган „Принц на Европа“ затоа што ЕУ му го даде патот на скоро сите поени. Самиот Ердоган го прогласи ова за совршено логична титула, веројатно затоа што во одреден момент во не толку далечната иднина тој буквално ќе стане тој „принц“. Иако неговата титула секако ќе стане „Калиф“, затоа што највисоките муслимански лидери во светот веќе изјавија дека тој е и наскоро ќе владее над целиот муслимански свет (освен Саудиска Арабија, која ќе се спротивстави, но ќе биде уништена со турско и / или иранско нуклеарно оружје) , Мислам)

  Сè уште има некои џокери, како Русија. Сега се чини дека Русите и Турците работат заедно на различни начини, но тие никогаш нема да станат пријатели. Тие веќе водеа разни крвави војни едни со други. Мислам дека веднаш штом Турците ја нападнат Источна Европа и го преземаат Балканот, тие нема да бидат задоволни од тоа во Москва и нема да чекаат.

  Друга вајлд-карта е Израел, со барем 80, но според други проценки, нуклеарни бомби 200. Како ќе одговорат на претстојното турско освојување преку Блискиот исток, Кавказот, Северна Африка и Европа? Ердоган вети безброј пати да ги „ослободи“ Ерусалим и Палестина. Франција можеби не се осмелува да користи нуклеарно оружје за да се одбрани, но мислам дека тоа го прави и Израел. И, тогаш сме многу близу до заклучокот на планираното сценарио на WO-3 и „Армагедон“.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Кога ја напишав оваа статија, мислев на опцијата дека понекогаш може да им се помогне на правото и дека се случува она што го опишувате. Двете сценарија изгледаат веродостојни. Всушност, сценариото и од лево и од десно е можно. Исплатата ќе биде иста.

   Исто така, треба да се каже нешто за сценарио во кое десничарската партија победи во САД (каде Трамп останува седнат). Трамп потоа може да оди заедно со Израел против новата исламска суперсила. Сепак, мислам дека левицата веќе е премногу длабока во упориштето во Брисел за да може да стори нешто за тоа.

   Во моментот, мислам дека сценарио што го истакнав во однос на ЕУ е најсоодветно со очекувањата затоа што сме во пресрет на финансиска криза.

   Во САД, се разбира, ова може да се компензира и со воен закон прогласен од Трамп. Според главната скрипта, Америка по дефиниција мора да продолжи да биде во рацете на Израел. На крајот на краиштата, таа последна светска војна (според мастер скриптата) ќе оди помеѓу исламскиот свет и остатоците од ционизмот (и ќе се врти околу Ерусалим).

   Засега ќе се придржувам до сценарио, наведено во статијата.

 2. marcos напиша:

  Не мислам дека нуклеарното оружје ќе го одреди балансот на моќта, но дека, како и со секоја голема војна, ќе се соочиме со технолошки скок. Оваа трета светска војна можеби веќе започна со кинетичко вселенско оружје, како што се многу експлозиите на места за складирање на хемикалии, како што се ијансин, кулите близнаци, чудните обрасци во шумските пожари, екстремните бури и други временски облици, дополнети со други оружја, како што се финансиските инструменти како што се деривати за влевање на земји во финансиски и економски хаос, како што се Грција и Венецуела, или чудниот неуспех на мрежите за електрична енергија, како што се во Бразил, Аргетина во исто време.

 3. Сонце напиша:

  Секако дека е можно Турција да ја нападне Европа.
  Ова не е да се шири исламот! Доколку сакате да нарушите систем на читање во Европа, можете да користите внатрешни и надворешни фактори. Внатрешни се миграцијата и рушењето на вредностите во едно општество. Однадвор, според тоа, странска инвазија. И двајцата се идеални за колапс на системот. Ако Турција изврши инвазија, ова е нарачано од ...
  Има толку многу земји од Блискиот исток што можат да ја нападнат Турција, особено ако тврдите дека сте вистинска муслиманска земја. Постојат луѓе кои тврдат дека раководството на Турција нема вистинска исламска позадина. Убиен е еден турски писател кој пишуваше за ова. Па, кој го планира ова? ??? Евентуалното повлекување на Трамп од НАТО е дел од сценариото.
  Сето тоа е осмислено. Веројатно е премногу бавно за нив. О, добро тие со векови го планираа ова.

 4. Мартин Vrijland напиша:

  Како што споменавме во горенаведениот напис:

  https://www.rt.com/news/475962-turkey-shut-down-incirlik-us/

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина