Рекорден број на причини-ефект на збунети лица?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 27 февруари 2018 19 Коментари

Полицијата денес ќе биде итни ѕвона имаат звук за зголемениот број на збунети лица во нашата земја. "Впечаток е дека не само бројот, туку и сериозноста на инцидентите се зголемува", изјави шефот на полицијата, Питер-Јаап Аалберсберг, кој е одговорен во полицијата за лица со конфликтно однесување. Како и обично, не можеме да го контролираме и тоа треба да го правиме со извештаите од медиумите и ние мора да веруваме дека полицискиот анекс медиум ја зборува вистината. Неверојатно, RIVM се споменува во оваа приказна [quote] Лицата со преклопни лица со потврдено однесување го овластија Националниот институт за јавно здравје и животна средина (РИВМ) да ја истражат природата на извештаите. Зар не е клубот кој исто така е одговорен за сите вакцини?

Друг интересен извештај во написот на АД е [quote] Поранешниот министер за јавно здравство Едит Шиперс склучи договор со ментално здравје, општини и осигурителни компании во 2012, со одлука да го намали бројот на кревети од 30.000 до 20.000 во 2020. Се чини дека работата е завршена наредната Проблем, реакција, решение сценарио.

Значи, вие го враќате бројот на кревети и тоа, всушност, осигурува дека повеќе луѓе се збунети на улица. Потоа полицијата ѕвони на итни ѕвонче и побара решение за лекот! Еурека! Зарем тоа не го потсетува на законот збунети лица на истиот Едит Шиперс од претходниот кабинет? Оние кои сакаа збунети лица без интервенција на судијата или психијатарот за набљудување да се затвори и (истакнати детали) можат да администрираат лекови за да потоа судат дали некој е збунет. Каде мириса? Што потсетуваше на само-создаден проблем (број на кревети всушност се намали духовна збунетост и да ги испратите на улиците), а потоа да се каже "ние имаме проблем", а потоа уште да се добие право збунети луѓе од собата. "Но, што е во ред со тоа од Vrijland? Ние не сакаме ниту збунет лица на улица?"Што не е во ред со тоа, е тоа што сите (вклучувајќи ги и оние кои се целосно збунети или улица околу лебдат) може да ги собереш и да престане вас за набљудување во соба изолација, лекови може да се администрира и тогаш велат дека" збунет!

Како ги распуштате своите дисиденти како комунистичка држава на спасение? Со вклучување на нив за набљудување и администрирање на лекови. Секој кој е малку непријатно, тогаш може да се сруши. Лекот природно работи со чуда со моменталната состојба во областа на ДНК модификациите преку CRISPR. Дали знаете многу што е во таа игла? "Ах, човек, тоа е типично таква параноидна идеја за заговор". Да, знам дека повеќето луѓе сè уште го мислат тој начин, но ако самите го доживуваат тоа, е премногу доцна. Фактот дека просечната холандска личност сè уште има голема доверба во државата не е мој проблем, туку социјален проблем. Играта е јасна. Создаде проблем (испрати збунети луѓе на улица), нека се грижи за непријатност (и да чекаат за реакција исклучено) и сите ќе ја прифатат решение што ги прави тајно себе потенцијал "збунето лице. Бидејќи да, секој може да дојде и да биде уапсен за набљудување. И ако тоа е само набљудување без игла да биде ставена во твојата рака, се уште е до таа точка, но дека овој лек мора да се нарече сосема чудно. Патем, исто така, не е забавно да се фрла во изолирачка ќелија. Тогаш многу луѓе продолжуваат.

Предлог-законот на Едит Шиперс не можеше да го стори тоа во претходниот кабинет, бидејќи имаше петиции околу кои луѓето очигледно не беа подготвени за масажа. Тоа масирање е сега за да започне и јас се осмелувам да го земам RIVM отровот во него, што едноставно се турка низ него. Мораме да се ослободиме од оние тешки дисиденти, а тоа е најлесниот ако можеш да им дадеш шприц и да им објасниш како се збунети. Уредната е уредна. Советскиот Сојуз беше барем добро организиран брутално; тука е ставен во убав пакет.

Листа на изворни линкови: ad.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (19)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  На различни места е заменета специјална амбуланта: "психолошка". Надвор тоа е нормална брза помош: жолта, со трепкачки светла. Но, внатрешноста е бела и мазна. Сите лекови и помагала се сокриени зад ѕидот, така што пациентот добива помалку стимулации и може да се транспортира мирно.

  Сè уште знам убаво име: дисидентството (подготвено за сушење)

  https://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2018/02/psychulance.png

 2. rmstock2 напиша:

  Тоа е, мислам дека се занимаваат со "наново" на G5 за мобилни телефони новата генерација, во комбинација со идејата дека треба да се надгради во текот WifFi жариштата за истите видови на висока моќност телефони. Во автобусот, во железничката станица, на тераса, на јавен тоалет, на шопинг арки, сите таму е WiFi за најновите G5 телефони се стави на, Wifi има право вид на брзини како G5. Со постарите WiFi и мобилни мрежи доаѓаат својата бил, исто така, е отстранета wisecracks, а беа geharrassed луѓе, но G5 и новиот WiFi можете дури и може да се прости затропа цели надвор.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Не, не, луѓето кои не се збунети. Тие се во транс (под хипноза / програмирање). Вие сте збунети кога не сте под хипноза и не проголте сè, но се критични или финансиски уништени.

  • Мартин Vrijland напиша:

   За јасност. Вие не сте само збунето лице, ако сте на пример психотични, а не според состојбата наскоро пример веќе збунети ако вашите деца да се поттикне потребата од заштита, бидејќи не можете да ги платат сметките и да се лути на луѓето кои ќе ги носат децата. Тогаш сте збунета личност и доаѓате во психотерапија.

 3. SandinG напиша:

  Тоа нема да оди толку брзо ... затоа што сега живееме во демократска Европа, ја читаме ЕУ, каде што имаме директен збор, но за жал не ја знаеме или претпочитаме Европската комисија. И каде што човековите права се од огромно значење. Лажни вести така
  http://ec.europa.eu/transparency/regexpert/index.cfm?do=groupDetail.groupDetail&groupID=3567

 4. Вилфред Бакер напиша:

  ThemTube ...

  Еј, дали споменав дека YouTube е вклучен во сеопфатна војна против независни извори на вести? Ох, имам? Повеќе пати? Па, тука е повторно. Ако ги добиете само моите информации од ThemTube, проверете ги алтернативите на ThemTube таму.

  Овој човек живее во Јапонија, тој е погоден во неговата радиоактивна глава, ми се допаѓа.

  https://youtu.be/_WV8yOzhRfI

 5. ClairVoyance напиша:

  Пред неколку години - кога сè уште живеев во Холандија - еднаш бев возел со мојот велосипед, бидејќи немаше сообраќај во далечината.
  Мотоцикл тркач кој се движеше крај зад мене го виде тоа и, се разбира, ме чува ..
  Тој ме праша дали знам колку е опасно со возење црвено светло и ме праша за мојата возачка дозвола ... .. Uhhh? Го прашав дали понекогаш е збунет, но тој негираше тврда картичка и ми даде парична казна од 90 евра или така. Тоа беше за мене една од капките што го направија прелевање на кофата. Имав среќа што не бев пијан, бидејќи се покажа дека во тоа време, радикализира началниците фабрикувани -natural да знае без да бидат во вестите на одлуки кои вие може да изгубите вашата лиценца.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Многу полошо ..

   Пред неколку години возев на плажа за да го наведам моето куче и да го пуштам. Го отворив багажникот на колата и ѕверот скокна и трчаше како копје на водата, пред да можам да го направам на поводник. Сетете се ... ова беше сосема празна плукаат со плажа. Тоа беше вечер 9. Во рамките на 30 секунди имало кутија покрај мене од која се повлече 2 Boas. Ми дадоа билет за непредвидливата прошетка на кучето на плажа каде што тоа беше забрането. Сѐ уште стоев покрај автомобилот за да го затворам трупот и да одам до кучето. Значи тие беа јасно во потрага. Аргументот беше: тука семејствата можат да бидат со деца. Ги прашав каде го видоа. Тоа не им било важно. Реков: "Дали сте виделе дека кучето скокало ентузијастички од колата и трчало по вода?"
   Тоа беше причина за да побарам моја лична карта. Јас не го имав тоа со мене. Меѓутоа, тие беа благи, а јас само проверував за кучето кое не лежело, но дојдов во мојот дом во 10 часови за да го проверам мојот проект.
   Имам снимен како фанатици навистина заѕвони 10 часот навечер и се некаде на слики за тоа како тие луто стигнува далеку, кога го прашав дали тие се допадна нивната работа и дали тие не мислам на 40 / 45 "Ausweiss bitte" . Во секој случај треба да го објавам видеото.

   Во блиска иднина, се разбира, може да се земе како збунета личност со такво брутално однесување.

   • SandinG напиша:

    Да, откако сте првично титрирани и инјектираат во вас, бидејќи се збунети. Мич Анрикез тогаш стана еден од многуте инциденти .. И тие можат да направат сè како официјален и во поглед на кредибилитетот легално да стојат над граѓаните. Осигурајте се дека ги привлекува некои луѓе на садистички и ингениозно едни со други, така што тие може да се занесе нивните апетити на невин човек, жена и дали kind..40-45 Палес со она што EN чека.

     • Нотис напиша:

      Со 4 човек на врвот на него, 8 полицаец околу нив да се заштити, тие се толку се плашат дека толпата на саемот може да "се меша" со неа.

      Прашањето (ХАМ) е: Дали е ова подесување?
      Има или имаше оваа "банда" полицајци полицајците да користат екстремно насилство против прво најдобро што би можеле да ги преземат? Дали тие не инсистираат на тоа дека поштенските работи поконкретно (да, полицајците бараат тежок збор, но го испровоцираат)? (со одење назад и напред, добро видливи со кучињата и клубовите на готов, така да се каже, знаеш !?

      Ако е така, тогаш можеме да направиме повеќе од ваков вид тешко кукавички дејства очекуваат тука или наскоро !!!

   • Нотис напиша:

    Таа не може да се зборува за BOA (констриктор).
    Лошо обучени, мозочни испукани низ системот.
    За жал. Можеби треба да ги третираме со љубов на следниов начин:
    BOA: "Значи, мистер по црвено тој и кучето не на решетка нема идентитет со тебе, оу видов бордот 1-не rechting не итн итн итн"
    Meniertje: "Еј, драги Бои, гледаш и сè. Домот глупав од мене. Не сум го видел "
    БОА: (малку поблага) "Знаеш дека си фав, нели?"
    Meniertje: "Многу лошо, господине. Ах, знаете, ниеден човек не е совршен, нели ние? "
    БОА: "Па, фата е фау"
    Meniertje: "Ти се прави добра работа (флегма, слуз), но ако се има жена и деца, вие не сакате да се каже дека дури и не е погрешно паркирање или подигање на" круша јаболка од сосед, што навистина не треба да се направи?

    итн

    Пс. Мислам безнадежно, redoloos и ha (r) teloos со тековната боа.

    • SandinG напиша:

     Хашкиот корпус функционира како еден вид на тест-тест за тоа што ќе се одвива на национално ниво. Тие често се дискредитирани, тоа е како тие да имаат еден вид на befehl одозгора. И да се наоѓа во Хаг толку кратки линии со аристократските актери и со тоа одлична тест лабораторија.

     Затоа, подгответе се за полицајци полицајци НАЗИ

 6. Вилфред Бакер напиша:

  Сите го убија Бин Ладен

  Овој човек е толку неверојатно збунет што може да ме кашла против мене цел ден.

  нездраво хумористичен.

  https://youtu.be/YyUlGS1NJLI

 7. Вилфред Бакер напиша:

  Подгответе се да ја добиете исполнет: Wetware, 5G радијациона смрт, Panopticon Надзор и трговија со луѓе

  https://youtu.be/AvKNnuSp2Gw

 8. Мартин Vrijland напиша:

  Ова се случува во Холандија во рок од една година и една година, но ние претпочитаме да укажеме на Кина, бидејќи тоа не е толку убава демократска земја што ја имаме овде. Ние нема да го наречеме само "апсења", туку "помош" и ние тоа не го нарекуваме "дисиденти", туку "збунети лица". Техниката во Холандија е само до момчињата од privacynieuws.nl https://www.privacynieuws.nl/nieuwsoverzicht/databases/166-big-data/19740-big-data-leidt-tot-arrestaties-in-china.html

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина