Сапун на изборната дебата на локалните избори во Адвокатската Комора: Тиери Бадет и другите актери на пареа

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 февруари 2018 11 Коментари

Овде често се споменува на страницата дека политичарите се само актери кои изведуваат претстава за да ви дадат илузија на избор. Thierry Baudet беше новата заштитна мрежа за критички мислители; уредно обучени и лансирани од сопственото кралско семејство Институт за клингендал. Ви требаат сигурносни мрежи за секоја боја, мирис и вкус во општеството. Thierry е еден од оние вкусови што многу луѓе може да ги адресираат, а потоа да им биде дозволено да бидат филетирани. На бродот е дозволено да плови, но не може да овен против кејот. Значи, откако сите приврзаници ќе се качат, повторно ќе го испратите бродот од брегот. Не, тука не постои демонизација на Тиер Боде (види видео); постои добро насочен сапун со умно избрана тема: расизам и дискриминација. Се разбира, Тјери може да се дистанцира од изјавата на членот на партијата Ерназ Рамаутцингно тоа не беше намерата. Немирите беа намера; бидејќи бродот мораше да биде испратен од брегот полн со критички мислители. Безбедносната мрежа веќе е повлечена, а сега станува збор за тонење.

Американски застапник комичар Џорџ Карлин, кој почина во 2008 веќе го кажав во 90 години од минатиот век: "Политичарите се таму за да ви ја дадат илузијата за избор. Немате избор; имате сопственици."Вие сте број на граѓански службеници. Колку сапун треба да се соочиш за да откриеш дека сè е дејствувано? Навистина е време да се жалите на здравиот разум! Причината што дами и господа секогаш можат да застанат со насмевка на нивните лица е затоа што знаат дека сите му служат на истиот покровител и вршат само шоу. Затоа е време дека веќе не му давате легитимитет на овој основач и повеќе не учествувате во демократската фарса. Тоа е лага. Вие сте управувани од аристократијата преку појавата на демократијата.

Не, исто така е бескорисно да се мисли: "Но, ние треба да го направиме тоа со системот што го имаме, па можам да гласам само за таа партија што најдобро го одразува моето мислење". Таа партија го изразува вашето мислење затоа што големи анализи на податоци се осигураа дека владејачката моќ точно знае што е вашето мислење и на тој начин обучи пешак (политички актер) и го стави напред да го стимулира чувството на вкус. Тогаш сте во безбедносната мрежа која е поставена на бродот за да биде уредно потопен на копно.

Па, ајде да бидеме малку попозитивни: можеби бродот може да води мало толкување во втората соба. Можеби тоа може да добие мал тек во вашиот градски совет. Во тие театарски клубови, вашето мислење повторно е навидум критично претставено преку истата емисија за сцената. Политичарите се добродушни актери. Камерите на медиумите ви покажуваат убаво. Ќе го добиете она што сакате да го видите, но не го добивате она што го сакате. Тоа е затоа што не живеете во демократија, туку само под појавата на демократијата. И се додека продолжите да одите во гласачката кутија, го одржувате тој изглед. Време е да се разбудите и да се преземе акција. Акција на вистински мажи со топки и жени со коса на забите. Со сета почит кон транспарентна пропаганда, но сега ние се уште разговараме со дами и господа. Дали сте конечно уморни од тоа да бидете измамени? Потоа прочитајте овој напис што треба да направите.

Тагови: , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (11)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  И еве го последното дело со актерот Џеси Клавер

  Целиот немири е затоа наместени од а до z (вклучувајќи ја и забелешката на Ерназ Рамаутсаринг)

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Добро и ... тогаш владее царот ... тоа е исто така и предност. Погледни колку емоции покажува!

  https://www.telegraaf.nl/sport/winterspelen/1654075/foto-s-koning-toont-emoties-na-oranje-schaatshistorie

 3. Камера напиша:

  Ви благодариме на Мартин, одличен напис повторно ...

  Тоа е навистина голем клуб и ... вие сте во тоа, ако победите
  Прекрасна "Макијавели цена" (подели и освои) предавство (поделба) и освојување (моќ)

  Marijnissen >> се залага за >>> листа и измама, тој лесно признава дека ја зема наградата во рацете (brr) >> сеедно

  http://www.stichtingmachiavelli.nl/nl/machiavelliprijs-en-lezing/prijswinnaars/machiavelliprijs-2008-voor-jan-marijnissen

  Клубот продолжил од таткото до ќерката, менаџерот на сцената
  поминува на занаетот на своите деца, тато не е ништо поштедно

 4. Вилфред Бакер напиша:

  Прекрасно ова

  https://youtu.be/DW7R9kMe-X4

  пичка со круши

  http://www.theamericanconservative.com/articles/natos-real-existential-threat-the-surrender-of-western-values/

  И тука сум, животот е кукла, младински чувства. Моите херои Rikkie и Slingertje

  https://youtu.be/0BNOWkGrngU

  Во љубов!

  И благодарам за овој напис, тоа ќе биде одлична година, ние ќе уживаме.

 5. Thetremorful напиша:

  Сепак, многу транспарентна театарска претстава, со неверојатно мизерни актери. Идеално, тоа е наменето за просечниот граѓанин-ветер и за да ја прочитате групата Џо и нема коментари со стрелки што функционираат совршено: сите тие ќе гласаат за Баунеп сега!
  Морав да размислам за околу 50 години, кога мојот музички учител Френк Заппа веќе нè предупреди за ова лажно општество. Со генијална музика и стихови, кои се уште се валидни денес, но неговата музика, се разбира, не беше пуштена на радиото. Од неговиот 2e lp од 1967: "Апсолутно бесплатно" на отворањето на песната "Пластични луѓе":
  Дами и господа. .. Претседателот на САД!
  Американците. .. Добро, дои, доо. .. Doot. ..
  Тој е болен.
  Doo-Oo-Oot. .. Doot! Doot!
  (Teet-Teet ... Teet-Teet ... Teet-Teet ... Teet-Teet-Teet)
  И мислам дека неговата сопруга ќе му донесе малку пилешка супа.
  Doot, doot (Teet-Teet)

  Пластични луѓе
  О, бебе, сега. ..
  Ти си таков повлечете ...

 6. Камера 2 напиша:

  Актерите и актерките доаѓаат и си одат

  Понекогаш со ужина, а потоа со солза

  https://www.telegraaf.nl/video/486644044/thieme-pinkt-een-traantje-weg-tijdens-speech

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина