Безбедност на следното ниво: курс за заговор на Патрик Саваљ преку Кафе Велтшмерц (модели на мамење)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 мај 2019 7 Коментари

извор: linkedin.nl

Café Weltschmerz неодамна објави интервју од "професионалецот" Ерик ван де Бик (се разбира, во костум, со сериозно лице и покер) со наводно стара ѕвезда на заговорот, Патрик Саваљ. Можете да го најдете тоа интервју подолу овој линк. Буквално, сето она што е дискутирано овде на страницата е заробено од овие пешаци на моќ (кој, се разбира, го прави тоа "професионално" и уредно го прикажува за вас). Покрај тоа, се создава впечаток дека овој Патрик Савале со години работи и има освоено награда. Всушност, впечатокот мора главно да произлезе дека кога ќе го направите сето тоа "убаво" и "добро", размислувањето за заговор во Холандија може и може едноставно и дека Мартин Vrijland тврди дека биле толку нападнати од државни службеници: сите глупости.

Како "професионален" можете да ја добиете вашата работа со полно работно време и исто така да вршите истражување за заговор. Можете дури да добиете субвенција за тоа или да освоите награда со неа. Нема проблем. Во прилог на вашата работа со полно работно време, исто така можете да напишете многу дебели статии. Вие го тресете тоа, ако сте "софтвер специјалист" (и, се разбира, немаат никаква врска со AIVD, кашлица). "Само тука и таму главен уредник кој работи за услугите, но ние добри истражувачки новинари се сигурни и можете да нас најдете во Кафе Велтшмерц".

Во меѓувреме може да бидете охрабрени да размислувате во смисла на заговор. Тоа е впечатокот што е создаден. Сето тоа е доста интересно, а можеби дури и малку смешно. Како и да е, она што првенствено е наменето е дека сте природно извлечени од вистинскиот слободен писател кој со години го држи вратот за да ги открие злоупотребите во Холандија, наместо да се фокусира на 911 и други "далеку од моите кревети" ". Ќе бидете уредни кон заштитната мрежа на hersengarage.nl предводена. Само паркирајте, така што ќе бидете внатре.

Да, дами и господа, мора да биде добро разбрано дека тајните служби и нивните големи анализи на податоци успеале лесно да ги прикажат сите предмети што циркулираат на интернет во врска со заговори. Всушност, повеќето од нив самите ги започнаа (со вградено двојно дно). Потоа поврзете портпарол како што е Патрик Саваљ, кој може да дојде и да го закачи паменото убаво момче пред камерите од (што е зад подот) Кафе Велтшмерц и сите ги имате во вашата заштитна мрежа. Така се случи во САД со Алекс Џонс и Џо Роган и тоа е како во Холандија.

Ќе ви бидат кажани сите начини на измама, освен оние во кои самите алтернативни медиуми се наоѓаат во џебот на моќта и покрај оние на психолошките операции (PsyOps) каде што многу вести се собираат со холивудски техники. Може да верувате во лажни знамиња, но пред сè не треба да бидете пренасочени кон длабоко лажен метод. Терминот длабоко лажен затоа не се појавува во документот на Патрик. Зборот PsyOp, или psy-op, доаѓа само еднаш, во однос на Q-Anon, но Патрик јасно можеше да го прочита на страницата дека ова треба да биде означено како кутија за мамка. Тој нема да спомене дека самиот Патрик дејствува како кутија за мамка. (погледнете и прочитајте понатаму под видеото)

Вие нема да го слушнете Патрик Саваљ објаснете како се убиени случаите на убиство Проблем, реакција, решение ја играат играта и промовирате ново законодавство. Долупотпишаниот прави и го прави тоа. Ако погледнете во Кафе Велтшмерц, сето тоа изгледа подобро од очекуваното. "Се разбира, постојат облици на измама, но ние ги избравме за вас. Ние, професионалци, се наоѓаме на врвот за вас. Ќе биде во ред. Истурете во друга шолја кафе и седнете и опуштете се. Можете да ја напушти работата за нас паметни момци."И со секоја статија што Мартин Vrijland објавува, може да се постави нова заштитна мрежа. Не е изненадувачки што Патрик наскоро ќе објави нешто за длабоките фалсификати и PsyOp (психолошките операции). Сигурносна мрежа за секој предмет.

Пред се што треба да добиеш впечаток дека слободно можеш да зборуваш во Холандија и можеш да учиш конспирации. На крајот на краиштата, ќе ви биде понуден курс отворено. Не можеш да најдеш што живееме во прекрасна слободна земја! Ние нема да зборуваме за случајот на Ана Фабер, нема да зборуваме за доказите тука на веб-страницата, што покажува колку Поставените поставуваат демонстрации во сцената. Ви покажав како, на пример, Заанс vloggersrel целосно под контрола истече и сè беше постапено. Ние не зборуваме за многу други PsyOps. Затоа мора да се извлечете од оваа локација и да се насочите кон една од безбедносните мрежи.

Не е за ништо што овој Патрик е толку позитивен за Алекс Џонс и Џо Роган. Токму овие господа се пешаци на моќ. Безбедновни иглички, исто како и самиот Патрик Савал. Прочитајте овој напис проверете го повторно и особено да го гледате документарниот филм на дното на тој член, што ќе го поставам тука повторно заради погодност.

Најголемиот модел на измама е тоа што се преправаше дека е пренесен со вистината, со пешаци на моќ што мора да ве водат во нивните безбедносни мрежи, давајќи им впечаток што го гледате низ сите модели на измама, но само во дека работите се пренасочуваат што не треба да гледате: стратегија за безбедност мрежа.

Листа на изворни линкови: hersengarage.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (7)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. S0M30N3 напиша:

  Среќен Мартин Јас ќе продолжам да те следам иако не реагирам често .. Јас работам на албум / миксети на вакви теми, особено проблемот, реакционото решение се обидувам да се обратам на англиски и на холандски ..

  Сè уште трае околу 3 месец на половина пат, дозволете ми да знам .. за сега благодарам за вашите напори!

  • Мартин Vrijland напиша:

   Ах, колку убаво,
   Па, тогаш веќе може да се земе хорот за песна од мене 😉

   Доделено, тоа ми чини само 2 часови од моето драгоцено време досега (бидејќи јас се појавувам да свирам малку тапан, гитара и бас), но сепак сакав да ја направам цела песна како дел од тоа да направам нешто дополнително покрај сето тоа пишувај.

 2. Камера 2 напиша:

  Врската на дното. Повторно многу чудно убедување со враќање во медиумите, без судење, адвокат или тврд доказ за ништо, дека врне, повеќе не задржува.

  Го читавте Патрик Савале, да, се разбира, читате, бидејќи читате во интервјуто на Weltschmertz 1 / 3 за нештата што се наоѓаат на екранот што сте ги тргнале на МартинВријалд, но потоа нешто друго овде.

  Можеби нешто за Партрик Савалер да дознае, и да, зошто уредничкиот тим на Велчмерц дури и не го праша Мартин Вијланд, кој со години пишува 7, никогаш не сме виделе 1 анализа на Патрик како што прави Мартин Верјланд, доаѓаат да работат Патрик Саваљ со тоа

  https://nos.nl/artikel/2283844-wie-is-thijs-h-verdachte-van-de-moorden-in-den-haag-en-zuid-limburg.html

 3. Сонце напиша:

  Се разбира, доблестите се од агенти "weltschmerrz"
  на режимот што ние, барем сакам да се ослободам. Пронајдете ја нивната позадина и секогаш користете меѓународни шаблони за кои тие, се разбира, се држат до момчиња од скрипта.
  Слушам Патрик Савале, дали е можеби поврзан со детето насилникот Савил во Англија? Патрик најверојатно ќе прогласи дека има "француска" историја, исто како што оние што живееле во Германија се нарекуваат себеси "германски".

 4. S0M30N3 напиша:

  Еј Мартин, јас го спасив твоето парче. Ќе му даде место.

  Вчера направивме 2 песни и ги завршивме за еден ден и половина, некои ќе одат брзо, но ќе се обидат да завршат што е можно поскоро.

  Се разбира аматер, па 3 месец имам повеќе од земам .. како што изгледа сега тоа се случува добро и се уште има 7 6 броеви да одат, ќе видиме дали можам да капка некои ФФ онлајн наскоро ..

 5. S0M30N3 напиша:

  Ќе биде целосно во ред не ќе го користам.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина