Безжичната лична карта на „Бил Гејтс“ на Бил Гејтс која следи дали имате коронавирус и дали сте биле вакцинирани

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 23 март 2020 10 Коментари

извор: insider.com

За време на сесијата „Прашај што сакаш“ на Редит, на Бил Гејтс му беше поставено прашање за пандемијата на коронавирус коронавирус-19. Неговиот одговор беше откривачки. Тој рече: "На крајот на краиштата, ќе имаме голем број дигитални сертификати за да покажеме кој неодамна е поправен или тестиран и кој добил вакцина.„Со тие дигитални сертификати, Бил Гејтс може да се однесува на, на пример, оние што ги разви МИТ квантни точки (квантни точки).

Ваквото безжично решение веројатно ќе оди заедно со воведувањето на ID2020, тоа сака да им даде на „идентитетот“ 1,2 милијарди луѓе кои сè уште живеат без лична карта (тоа го немате без број). Бил Гејтс е голем инвеститор во сите овие работи преку неговата фондација Бил и Мелинда Гејтс и всушност е јасно дека се движиме кон систем за контрола што ќе биде прифатен од многумина заради страв од монструозниот невидлив непријател.

Важно е да се покаже дека луѓето се подготвени да ги предадат сите свои слободи ако се плашат доволно. Најдобриот страв е стравот од смрт и кога се соочуваме со невидлив непријател што сите медицински и медиуми и политички експерти повикуваат да се сфатиме сериозно, повеќето луѓе лежат на грб.

Повеќето немаат идеја за можностите што владите и медиумите можат да ги користат за да играат на масите. Тогаш, многу луѓе ќе мора да работат на лага. Никој не може да мисли дека повеќето радари во еден часовник не го гледаат бирачот и затоа самите немаат идеја. Никој не може да верува дека многумина веќе можеа да бидат компромитирани, со нивната храна засега и иднината (тие мислат) веќе купиле.

Дали е навистина толку страшно со тој коронавирус? Тогаш, секако е корисно да знаеме точно кој е заразен кога, кога некој се опоравил и дали на некој му е внесена вакцина. Барем, тоа е вербата што е всадена во масите. Евентуалното недостаток се зема здраво за готово. Овој недостаток се смета дури и како негативизам и размислување за заговор.

За неколку недели, секој што е критичен, веројатно ќе се смета и како опасност за општеството. Ова е затоа што тие луѓе би можеле да бидат бунтовници и да ги загрозат другите; дури и ако веќе се придржува кон „погрешни идеи“. Затоа заклучи. На крајот на краиштата, задолжителниот акт за грижа за ментално здравје на ГГЗ веќе е ефикасен од 1 јануари.

Ако, за неколку месеци, од оваа криза на коронавирусната криза се трансформираме од срамната демократија во технократски комунистички систем, за неколку месеци, сега сите зависат од државата во однос на приходите (види ова објаснување) Тој морков пред парче финансиска сигурност ќе убеди многумина во време на паника. Ужасниот страв од смрт и огромната количина на смртни случаи (прикажани од медиумите) исто така ќе го отворат патот за драконски мерки, при што можат да се отстранат опасните елементи од општеството (без никакви плачење).

Тогаш, останатиот дел од самата популација ќе биде заробен во дигитален систем кој го следи секое движење, поврзувајќи ги приходите и трошоците плус слободата на движење со однесувањето, здравјето и задолжителното лекување и вакцинирање. Онаму каде што тие мислеа дека ќе ја гарантираат нивната слобода и безбедност преку справување со помошта на државата (или борбата за политиката на државата од страв или себичност), тогаш и тие конечно се заглавени. Ништо не стои на патот на крајната дестинација, како што е наведено во мојата книга.

твојата книга

Ве молиме, исто така, прочитајте ги написите од минатата недела, во кои подетално ја објаснувам горенаведената скица за ситуацијата. Ако ја прочитавте мојата книга и неговите дополнувања, ќе откриете дека не ви треба лична карта, квантни точки за лична карта или што и да е за вашиот вистински идентитет. Може да откриете и каква надеж има за секој што станува свесен.

Листа на изворни линкови: siencemag.org, id2020.org, biohackinfo.com

Тагови: , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (10)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. SalmonInClick напиша:

  Мрежата Бил Гејтс природно води кон вообичаени осомничени лица, од кои делови се финансирани заедно со „Мајкрософт“, Гави Унилевер, Карбин, поштенски код Лотерај, кои на крајот не се ништо повеќе од предните организации.

  Важен шпион во оваа мрежа што може да биде поврзан со Епштајн е изложен неодамна.

  https://vocal.media/theSwamp/the-epstein-associate-nobody-s-talking-about-the-idf-linked-bond-girl-infiltrating-the-uk-nhs
  https://www.calcalistech.com/ctech/articles/0,7340,L-3766639,00.html

  https:// http://www.scientificamerican.com/article/invisible-ink-could-reveal-whether-kids-have-been-vaccinated/

  накратко, решение-реакција-решение

 2. SalmonInClick напиша:

  Паландемија:

  Фаучи: „Без сомнение“ Трамп ќе се соочи со изненадување од појава на заразни болести
  Јануари 11, 2017

  Д-р Ентони С. Фаучи, директор на Националниот институт за алергија и заразни болести, рече дека не постои „сомнеж“ Доналд Trumpејмс Трамп ќе се соочи со изненадувачки појава на заразна болест за време на неговото претседателствување.
  https://archive.is/52FYz

 3. Анализира напиша:

  Бил Гејтс ќе користи микрочип импланти за борба против коронавирусот
  https://biohackinfo.com/news-bill-gates-id2020-vaccine-implant-covid-19-digital-certificates/

  Акцент, заедно со „Мајкрософт“ и Аванаде, создадоа прототип за управување со идентитет базиран на биометриски и блоккеин, кој беше претставен на Самитот на ID2020 во ООН во јуни 2017 година.

  • Анализира напиша:

   ID2020 and partners launch program to provide digital ID with vaccines

   Септември 20, 2019

   The ID2020 Alliance has launched a new digital identity program at its annual summit in New York, in collaboration with the Government of Bangladesh, vaccine alliance Gavi, and new partners in government, academia, and humanitarian relief.

   The program to leverage immunization as an opportunity to establish digital identity was unveiled by ID2020 in partnership with the Bangladesh Government’s Access to Information (a2i) Program, the Directorate General of Health Services, and Gavi, according to the announcement.

   Digital identity is a computerized record of who a person is, stored in a registry. It is used, in this case, to keep track of who has received vaccination.
   https://www.biometricupdate.com/201909/id2020-and-partners-launch-program-to-provide-digital-id-with-vaccines

 4. елиса напиша:

  Тоа е староста лага
  ветувањето за утопија
  морковот на стап
  празната корнукопија
  Технолошка дистопија со димензии
  што ќе се појави е времето на
  робофобија

Оставете Одговор

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина