Теоријата на рамни земјата е глупост да се одржи во аголот идиотски критички мислители

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 февруари 2019 0 Коментари

извор: dailysabah.com

Во последно време гледаме се повеќе и повеќе пораки кои се појавуваат во веста за тоа, се повеќе и повеќе луѓе веруваат дека земјата е рамна. Тука ги гледаме истите тактики што се користат како оние во верувањето во НЛО или тактиката што се применува на Арнолд Карскенс, кој се чини дека сака да го фати НОС. Целта на ова е дека секој со критичко око на вестите наскоро ќе може да биде отфрлен во еден поглед како "луд" или чуден мислител на заговор кој се придржува до сите видови на чудни теории. Во случајот на Карскенс, играта се игра малку попаметна, бидејќи многумина веруваат дека вестите на НОС понекогаш лежат или пропаганда. Ова ја нарекуваме стратегија за "заштитна мрежа", каде што ќе се осигурате дека секој што мисли така дава фасада дека постои некој кој ќе направи нешто во врска со тоа. Откако ќе ја подигнете таа група на брод, можете да му дозволите на бродот да потоне и давителите нудат животна заштита. На овој начин ќе бидете сигурни дека сите ќе почнат да одат чекор повторно (читај овде).

Затоа, дозволете ми да го објаснам тука многу јасно:

Земете проблеми да кликнете на сините врски и да ги прочитате основните статии. Важно е да се разбере како услугите го применуваат Максим Владимир Ленин: "Најдобар начин да се внимава на опозицијата е да се контролира себеси".

За секој кој е глупост во заштитната мрежа на рамната земја, уште еднаш филмовите подолу.

Тагови: , , , , , , , , ,

За авторот ()

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина