Терористички напад 24 Oktoberplein во Утрехт, паника низ целата земја!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 март 2019 35 Коментари

извор: twitter.com

Утрово ќе има терористички напад во Утрехт. Не знаеме ништо, освен што читаме, слушаме и гледаме бомбастични приказни во медиумите. На трамвај ќе имало истрел 24 Oktoberplein. Сега има рација во станот на Труманлаан во Утрехт. Се чини дека е 1 сторител. Сепак, постојат и приказни за сторителите на 4. Полицијата бараше црвен Рено Клио. Полицијата не сака да каже ништо за жртвите, но жртвите би биле однесени во итна болница. И така приказната станува се поголема и повеќе збунета. Сето тоа звучи многу сериозно и сериозно, но тоа е можеби намерата.

Тоа е мега возбудлива приказна и барем добиваме чувство дека теророт сè уште постои и дека може да се појави во секое време и насекаде. Ние не ги земаме предвид техниките на зелен екран и не ги земаме во предвид актерските дејства, како што редовно се прикажани овде на сајтот, како и со Пегида-Антифа демонстрации или на Zaanse vloggersrel (целосно изведена). Во секој случај, медиумите предизвикуваат голема паника и луѓето се повикуваат да испратат било какви снимки на полициска веб-страница. Ова природно придонесува за имиџот на кредибилитетот. Никој нема да се запраша дали поставените слики на учесниците во PsyOp (психолошка операција) би можеле да бидат или можеби се составиле заедно со софтвер.

Во земја која пука со драма училишта и Inoffizieller Mitarbeiter лесно можете да ги ставите таквите ситуации во сцена, особено ако поставите напад на локација каде обично не доаѓаат многу луѓе. Тоа е прашање на напуштање на просторот и дозволување на тимот на актери да ја завршат својата работа. Имам голем скептицизам во такви ситуации, бидејќи тоа е обично максимум "Проблем, реакција, решениее во полн ефект. Бидете сигурни дека постои проблемна ситуација, да ја активирате реакцијата преку медиумите (што луѓето главно играат на емоции), а потоа да го предложите решението кое воведува повеќе "полициска држава во пријателска јакна".

Ќе видиме слики и ќе доживееме потраги. Можеби ова е почеток на анти-терористичкиот терор од екстремната десница што ја најавив (види овој напис). Во меѓувреме, се споменува стариот Турцин Хнумкс, наречен Гокман Танис. Дали ќе видиме FETO-врска што ја споменав во статијата (во врска со нападот во Нов Зеланд)? ФЕТО е терористичка група Фетулах Гюлен, како што ја дефинира Турција.

Мнозинството од населението нема да може да верува или да сфати дека владите, во соработка со сите видови на агенции (вклучувајќи ги и полицијата и медиумите, театарското образование и инофизилар Митарбејтер, итн.) Ќе можат да го постават таквиот терор на сцената. Тоа е затоа што луѓето сеуште веруваат во Trumanshow на медиумите (Trumanlaan во Утрехт е многу соодветно во тој контекст). Малкумина се осврнаа на ситуациите што беа поставени на сцената и кои беа прикажани овде на сајтот. Луѓето едноставно не можат и не сакаат да веруваат дека владите, сограѓаните и медиумите можат да ги измамат работите во замена за кариера, торба со пари и под алиби за постигнување на "повисока цел". Тролската војска на социјалните медиуми која е подготвена да го нападне секој кој се осмелува да ја разгледа работата, го создава саканиот притисок од врсниците.

Кои ресурси имаат дамите и господата? На пример, можете да создадете непостоечки луѓе од нула преку софтвер со интегритет.

Можете да направите длабоко лажни видео клипови.

Можете да ги користите зелените техники

Можете да ангажирате актери и во организациите како што се полицијата, болниците и медиумите ги компромитирате луѓето кои учествуваат во глума. Кој прави такво нешто? Дали знаете колку луѓе во нашите источни соседи извршиле секакви задачи за пропагандната машина пред неколку децении? Додека луѓето се платени и можат да станат повисоки, има многу што ги пуштаат панталоните да прават бизнис и да ги затворат своите усти во надворешниот свет. Ако не верувате во тоа, не сте ја проучувале историјата правилно. Веројатно ќе се играте со медиумска претстава за да го задржите стравот во неа, така што полициската држава може дополнително да се обликува.

Извонреден коментар од наводниот "очевидец". de Telegraaf со името Костер рече нешто впечатливо:

Де Костер: "Дојдов од мојата работа кога се случи тоа. Стојам на семафорите на 24 Oktoberplein и гледам жена што лежи, мислам дека е помеѓу 20 и 35 години. Во тоа време слушнав болка во грлото три пати. Четворица мажи одеа многу брзо кон неа и тие се обиделе да ја одвлечкаат, а потоа повторно ја слушнав болката на болката и тие момци повторно излегоа од таа жена. Многу хаос таму. "

Значи, жената веќе била таму кога се случило пукањето? Чудно. Знаеш што. Тоа е друга приказна и така ќе слушнеме повеќе приказни. Trumanshow мора да продолжи:

(Исто така го прочитате претходниот написза нападот во Нов Зеланд за подобро разбирање на тековниот бран на терор)

Листа на изворни линкови: telegraaf.nl, indebuurt.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (35)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Се будам напиша:

  Знам дека сте заинтересирани за нумерологија.
  18-3-2019.
  18+3+2+0+1+9 = 33

 2. Мартин Vrijland напиша:

  И, се разбира, полицијата повикува да нема слики да бидат поставени на социјалните медиуми: веќе е поставен алиби за цензура.

 3. Мартин Vrijland напиша:

  Па актерите се ставени во позиција, но се малку нервозни што луѓето почнуваат да ги пробиваат

  • Мартин Vrijland напиша:

   Она што сеуште се прашувам е како е можно сите оние екипи со екипаж да можат да бидат присутни при секоја домашна рација? Дали полициски скенер е целосно отворен за време на терористичката кампања, така што терористите, исто така, можат да слушаат убаво? Или дали дамите и господата го добиваат советот? "Дојди до хуппелип Лаан, затоа што ќе направиме уште еден напад"

   Сè укажува на PsyOp.

 4. Калвин напиша:

  Дали сѐ уште гледате врска со денешниот штрајк? Дали мислите дека исто така е случајно дека веста е целосно снежна ... или дали биле во можност да го користат штрајкот во овој случај?

 5. Chris34 напиша:

  Приказните на сведоци се неточни, неколку луѓе тврдат дека слушнале снимки, вклучувајќи и возачи.
  И тогаш овој "актер" е на РТЛ. Снимките звучеа доста досадни, вели Утрехтер. "Мислам дека на него имало пригушувач. Наместо гласни удирања, слушнав изненаден здив ". Според Даан, изгледаше како свесен напад врз таа жена.
  Добро е што неколку возачи на сообраќајниот плоштад со многу бучава во нивниот автомобил слушаат некој да пука со придушувач ... ..

  • Мартин Vrijland напиша:

   Токму така

   • Мартин Vrijland напиша:

    Цитат:
    "Општината Утрехт претходно ги советуваше луѓето да останат во затворен простор. Ван Занен: "Го направивме тоа затоа што претпоставивме дека на неколку места ќе се случи инцидент со пукање. Тоа не е случај, колку што знаеме сега. Еден осомничен е на сликата, тие се пребаруваат, тој сè уште не е внатре. Исто така може да има и неколку осомничени, досега не знаеме ".

    https://www.parool.nl/binnenland/ooggetuigen-utrecht-mannen-riepen-allahoe-akbar~a4624652/

    Мислам дека овие трамваи се навистина полни со камери, па оваа нејасна кавга е уште еден показател за и PsyOp.

 6. Chris34 напиша:

  Мартин, дали знаете повеќе за ова?
  Ажурирање 16.24: Според сведоците, стрелачот извикувал "Алаху Акбар" пред да отвори оган во трамвај. Еден патник кој повикал да биде Мароканец, останал сам, според Хет Парол. Ние сме љубопитни за тоа кој од утврдениот поредок е првиот кој нагласува дека нема никаква врска со исламот.

  Е на xandernieuws

  • Chris34 напиша:

   Погледнете го вашиот линк веднаш по условот. Навистина нејасна приказна. Сведоците зборуваат за 4 сторителите со долго оружје и пиштол ... Но, тие имаат 1 осомничениот

 7. Сонце напиша:

  Ве молам, помогни ми не разбирам. Што покажува дека она што ќе се случило има врска со "тероризмот"? Зошто не со организиран криминал или фанатични прашања?
  Дали сме сите луди за мајсторите на дискурсот?

  • Сонце напиша:

   Јас разбирам дека сторителот бил фатен за убиства за чест. "Ловците на терористите" тргнале да фатат лав и најдоа глувче. Страв порно во Холандија. Напишете ја fimscript и го продадете во Холивуд. Каква земја.
   Страв порно во Холандија.

 8. keazer напиша:

  Јас сум срање од сè, толку лажно.
  Ако сакате да наместите нешто слично, направете го тоа добро, тогаш немојте да го направите толку смешно лош филм.
  Тоа рут едвај може да ги држи назад. Колку е лошо

  Исто како и тој актер во Newzealand ... каде се дупките на куршуми во ѕидот, каде е крвта на ѕидот ....

 9. SalmonInClick напиша:

  Овците се во добра паника непосредно пред изборите и, се разбира, им треба добар пастир. Голем победник на ФВД контролиран од државата?

  "Сите политички партии, со исклучок на Форумот за демократија, ја прекинат изборната кампања во периодот пред изборите во Провинцискиот совет во врска со нападот".
  https://www.nu.nl/schietpartij-utrecht/5796546/drie-doden-en-vijf-zwaargewonden-bij-aanslag-in-utrechtse-tram.html

 10. Мартин Vrijland напиша:

  Го имаме!

  Така, осомничениот актер PsyOp е фатен. Добро што имаме таква голема полициска сила. Што направиле добро, "колегите"; "Нашите момчиња". Терористичките мерки носат плод!

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/3311030/hoofdverdachte-gokmen-tanis-37-opgepakt-na-schietpartij-utrecht

  • SalmonInClick напиша:

   .. Следниот чекор е, се разбира, биометриски мерки, се разбира, не смееме да дозволиме тоа да оди на наш пат .. Рут е промовиран во Политбирото во Брисел за да ја задржи својата колешка другар Тимерманс. Мерките на полициските држави се спроведуваат преку ЕУ во соработка со Фронтекс, ЕВРОГЕНДОФОР е инсталиран и воено е полициска држава 2.0 функционира како најсилен, бидејќи тоа ќе се случи повторно, така што никогаш нема да го заборавиме ...

 11. chris-child напиша:

  Добредојдовте во џунглата, доаѓа турнеја на хаосот. САД вчера ги инсталираат нуклеарните бомбардери во Европа, тензиите со Турција може да се зголемат повторно ова лето, Американците го напуштија договорот за ИНФ и развиваат забранети крстосувачки ракети, доволно тензии наскоро да формираат армија на ЕУ, овие нови херои веднаш можат да станат жолти се справи со јакни.

  Патем, дали сте виделе што е напишано на пиштолите на нападот во Нов Зеланд? Лекција по историја за стотици години во Европа против Отоманската империја

  провери: https://southfront.org/in-photo-a-closer-look-at-assault-rifle-of-new-zealand-attacker/

  • Сонце напиша:

   Breivik Tarrant Копирај Мачка обучени од вообичаените осомничени кои го користеле Брејвик како корисен идиот. Сите патишта доведоа до вообичаените осомничени, освен во Утрехт, од каде е пронајдена мијалата.

 12. Камера 2 напиша:

  Франција 2019, агендата на Новиот светски поредок

  https://www.gouvernement.fr/en/un-tackling-inequality-and-building-a-new-world-order

  Париски престрелки
  цензурата е / е клучот за нивната моќ, па да се може да се натера да веруваме, повеќе не можеме да имаме таков вид лажни лажни престрелки за време на Чарли Хебду, се разбира, племињата што ги виделе целите снимања на Чарли Хебдуо, тука и на оваа страница дискутираше многу.

  http://www.martinvrijland.nl/archief/alles/charlie-hebdo-opzettelijke-provocatie-opnieuw-afbeelding-van-de-profeet-mohammed/

 13. Нилс напиша:

  Вашата слика е од Џон Maes, Telegraaf. Страница на Википедија за овој напад сега е креирана, навистина, во рок од еден ден, со иста фотографија. Вики не објавува фотографии чие авторско право не е бесплатно. Накусо, повторно гледаме збрка на тајни служби и медиуми во пропагандната енциклопедија за спиење Холандија. Значи 100% сигурно лажен знаме.

  https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Beschieting_in_Utrecht_(18_maart_2019)

 14. Џоан Хаг напиша:

  Чудно е што некој што треба да биде притворен и кривично лице од најчистата раса може да ја чека пресудата дома.

  Јас потоа мислам Folkert de G мисли.

  Ги најдов мртвите најлоши, следните роднини мора да живеат со ова.

  Јас сум љубопитен што ќе произлезе новата легислатива.
  Ново законодавство за ограничување на граѓаните, но не за ограничување на кривичното, бидејќи ние мора да бидеме во можност да го искористиме.
  Мораме да кажеме дека законот е фер.

  Политиката е лоша, но правдата е полоша!

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина