Ураган работи чуда: Синт Маартен, холандското кралство, Венецуела и Кралскиот холандски школка

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 септември 2017 3 Коментари

Министерот Роналд Пластер одговори на изјавите на премиерот на Синт Маартен НРЦ, во кој тој вели дека холандските маринци ништо не направиле за да го одржат полицискиот час и да спречат грабежи. Се разбира, министерот Роналд Пластер мора да негира дека холандските маринци ништо не направиле за време на грабежот на Синт Маартен. Министерот "сè е слатко" На крајот на краиштата, Plasterk е министер за односи со Царството (читај: Royal Dutch Shell) и затоа мора да зборува добро. Премиерот Вилијам Марлин ќе отфрли укор на неговата влада, според извештајот подесување од премиерот. Се разбира, Холандија не може да се обвини. "Тоа е ураган и ние сме само корисни!"Нашиот државен митрополит министер Plasterk дури дојде тука да се направи танц на почетокот на кампањата за подигање на фондови за Синт Маартен.

Интересно е да се види како се игра играта. Сите внимание се оддалечила од нарушување на грабежи во Св Маартен, додека вистинската грабежи најверојатно егзекутирани од страна на холандската морнарица, малку понатаму, преку обезбедување на ПДВСА масло. Ова се расправа околу грабежи во Св Маартен меѓу Роналд Plasterk и Вилијам Marlin е веројатно ништо повеќе од одвлекување на вниманието и изведена, па се погледне каде што (медиумите) волшебник сака да се погледне и е изведен од местото каде што магијата трик навистина погубен станува. Прочитајте за објаснување.

постои се разбира, ние не може да обезбеди цврсти докази за свесно предизвикување на ураган Ирма, но дека HAARP технологија, тоа е речиси невозможно да се израмните надвор. Техничките средства постојат за да се создаде ураган веднаш над морското подрачје или да се промени постојниот ураган. Работата на оваа HAARP технологија може да се види во мојот филм претходниот напис за ураганот Ирма и Синт Маартен. Подолу, повторно ќе видите филм за објаснување. Откако ќе разберете како функционира оваа технологија, би можеле барем да заклучиме дека има небрежност во насока на Sint Maarten. Ураганот можеше да биде испратен од островот.

Како ја задржувате земјата без значајна армија, но со корисни интереси за Royal Dutch Shell, под контрола? Бидете сигурни дека таа е целосно зависна од вас финансиски. Значи, реконструкцијата по војната (како во Либија) е 1 на методите; другата е "природна катастрофа" (каде што ви помагаат природата). Син Маартен, секако, ќе мора да се сврти кон холандската држава за заеми за реконструкција, но за да бидам искрен, мислам дека тоа не е најголемото прашање. Одборот на Синт Маартен, се разбира, веќе е целосно во џебот на Холандија и веќе беше целосно зависен од холандската поддршка. Има нешто многу поголемо. Веројатно е за Венецуела, производството на нафта во Венецуела и посакуваната "промена на режимот" таму.

Како е тоа? Синт Маартен е само остров од 34 квадратни километри и има население од нешто повеќе од 40 илјади. Што е интересно за ова? Зарем не би можеле да го отпишеме островот од нашето царство? Тоа ни чини само пари! Па, не, земјата има стратешки многу важна локација. Таа се наоѓа на 990 km североисточно од венецуелското крајбрежје. И ако ја читате Венецуела, читате "нафта". Дали ги гледате знаците на (нафта) знаци во очите на нашиот цар и неговиот вазал Плустер? Сеуште не? Па, добро изгледај добро! Тоа е вака: Венецуела навистина не сака да придонесува за "промена на режимот", и никогаш не мислиме дека е толку убаво за Западот. Сакаме земја само да соработува и да слуша. И затоа земјата долго време беше бојкотирана од страна на западните сили (под раководство на САД). Ние сакаме да добиеме основа и затоа моменталната влада мора да замине. Таа влада не сака да се поклони; и покрај фактот дека инфлацијата порасна за стотици проценти и луѓето се убиваат едни со други за леб. Па, како можеш да дадеш таква земја последниот удар? Можете да го направите тоа со преземање на единствениот извор на приходи на владата. Значи, кој или што треба да го погодиш? Токму: финансискиот спас; производството на нафта; нафтена компанија PDVSA. Кој е подготвен во меѓувреме да ја преземе трговијата со нафта откако владата ќе падне во Венецуела? Вие претпоставени: Кралската холандска школка. Доделено; тоа е нешто шпекулативно, но ви звучи веродостојно?

"Но, што има врска со Синт Маартен? Зошто би направил ураган на Синт Маартен со помош на HAARP технологијата?", Вашето прашање може да биде во право. Па, Синт Маартен е очигледно важна област за складирање и претовар на нафта за PDVSA (венецуела нафтена компанија). Не само Синт Маартен бил удрен од ураганот Ирма, туку и Синт Еустатиус. Свети Евстатиј е околу 60 километри од Синт Маартен.

На 14 јуни 2017 Ројтерс објави следново:

Венецуела државна нафтена компанија ПДВСА се движи милиони барели нафта од капацитет за складирање на Бахамите, по раскинувањето на договорот со сопственикот, САД Buckeye Партнери ЛП, хармоника работа на внатрешните податоци и извори блиски до решение.

Buckeye и PDVSA се обиделе да ги решат плаќањата и другите чести проблеми што застоеле некои пратки, изјавија извори. Но PDVSA одлучи да ја префрли својата нафта до терминалот Statia, управуван од САД NuStar Енергија ЛП, во соседниот остров Св. Евстатиј.

прочитај повеќе ..

Тоа е пристоен теорија на заговор јас тука се започне и така јас го земам тука за вас, заедно додека во меѓувреме значително донира на Џиро 5125: Холандската влада (читај: марионетска држава на чело со кралот Вилем Александар Ројал Дач Шел), во соработка со САД го користеле HAARP за да предизвикаат ураган. Ова може да биде малку полесно во текот на океанот отколку на копното, поради брзиот пораст на формирањето на воздух и облак. Овој ураган се користи за да се објасни на масло терминали на ПДВСА јагне, со Colla Toral штета на исцрпување на кревкиот домовите на сиромашните дел од населението. Холандската морнарица беше подготвена да ги конфискува терминалите и нафтата и со тоа беше доставен сериозен удар до PDVSA; а со тоа и на финансиската артерија на венецуелската влада. Така, тоа е прашање на време кога венецуелската влада поради недостаток на пари за да се постават во пешкир, бидејќи тоа веќе не може да ја потисне бунт поради проблеми со ликвидноста и повеќе не може да ги исплати платите на полицијата и армијата. Затоа е прашање на време дека има "промена на режимот" и Royal Dutch Shell може да го преземе производството на нафта од PDVSA. Да живее кралот!

СЕПТЕМВРИ 7, 2017 / 5: 15 PM / 11 DAYS AGO

Терминал Св. Еустатиус NuStar, оштетен од Ирма, не е поставен датум за рестартирање

HOUSTON (Ројтерс) - нафтен терминал Nustar енергија во карипскиот остров Свети Eustatius претрпеле штета на неколку на тенкови и друга опрема поради ураганот Ирма, но сите вработени на фирмата САД се безбедни и не беа забележани дамка на нафта, се вели во соопштението .

Статиа терминалот NuStar има 13.03 милион барели сурова нафта и производи. Компанијата, исто така, рече дека треба да се ресетира и дека ќе работи во четврток за да се врати моќта на објектот.

"И покрај штетата и големите напори за расчистување, чувствуваме дека сме добро исполнети со оглед на значајната моќ на оваа бура", се вели во извештајот.

Листа на изворни линкови: nrc.nl, telegraaf.nl, reuters.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (3)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  СЕПТЕМВРИ 7, 2017 / 5: 15 PM / 11 DAYS AGO

  https://www.reuters.com/article/us-storm-irma-nustar-ener/nustars-st-eustatius-terminal-damaged-by-irma-no-restart-date-set-idUSKCN1BI242

  Терминал Св. Еустатиус NuStar, оштетен од Ирма, не е поставен датум за рестартирање
  Персоналот на Ројтерс
  1 MIN READ
  HOUSTON (Ројтерс) - нафтен терминал Nustar енергија во карипскиот остров Свети Eustatius претрпеле штета на неколку на тенкови и друга опрема поради ураганот Ирма, но сите вработени на фирмата САД се безбедни и не беа забележани дамка на нафта, се вели во соопштението .

  Статиа терминалот NuStar има 13.03 милион барели сурова нафта и производи. Компанијата, исто така, рече дека треба да се ресетира и дека ќе работи во четврток за да се врати моќта на објектот.

  "И покрај штетата и големите напори за расчистување, чувствуваме дека сме добро исполнети со оглед на значајната моќ на оваа бура", се вели во извештајот.
  ____________________________________________________________________________

  Тоа масло е веќе во џеб!

  ____________________________________________________________________________

  http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2017/09/haarp-hurricane-irma.png

  • Мартин Vrijland напиша:

   Постојано во медиумите се појавуваат приказни за заканата од уште еден ураган Sint Maarten штрајкови можно, најверојатно, ќе биде во можност да го продаде на холандската морнарица мора да продолжи за да се обезбеди нафта за складирање NuStar (содржи масло ПДВСА) и маслото засега не може да се ослободи.

  • Мартин Vrijland напиша:

   На задната врата нашол на Венецуела со заобиколување на доларот (преку кинеската валута, јуанот), се разбира, беше трн во ногата на САД и нивните партнери. Заземањето на маслото (со ураганот како изговор) затоа е паметен потег за да се добие шут.

   За да биде појасно 13 милиони барели нафта (складирање NuStar на Свети Eustatius) претставува вредност во просек 650 милиони петродоларите. Тоа е сосема спомнато за земја што има потреба (Венецуела).

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина