Фантастичниот концерт на Марко Борсато во Куип во Ротердам!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 31 мај 2019 3 Коментари

извор: ticketm.net

Не дека сум таму, но мора да се пријават: медиумите вчера беа полни со фантастичниот концерт на Марко Борсато во Де Куип. Сите големи имиња на денешницата беа таму: Давина Мишел, Ман, Андре Хазес, Лил Клејн, Армин ван Бурен и можеби ќе заборавам уште неколку. Зошто треба да се спомене? Бидејќи се врти околу концептот на леб и игри и интересно е да се види како десетици илјади луѓе се толку зафатени со славење додека се градат затворски ѕидови околу нив. Сепак, повеќето не го доживуваат ова како затворски ѕидови, бидејќи се дел од тимот на Масон, снабдувач, менаџер или чувар на новиот затвор. Тоа е невидлив затвор без физички камења и без видливи решетки, па затоа едвај некој го гледа. Тоа е толку негативно и не сакаме да бидеме заразени со негативност.

Не знам дали ви се допаѓа филмот Покажи Труман го виделе и всушност препорачувам да гледате неколку филмови, серии и ТВ што е можно, бидејќи тоа ќе ве стави под хипноза. Сепак, тој филм е за будењето од таа хипноза, но само и само за протагонистот Труман (кој го игра Џим Кери). Појавата на Труман на нашата реалност е малку посеопфатна и многу повеќе луѓе работат со неа, а има и многу повеќе луѓе кои се држат во оваа лажна реалност. Реалноста е координирана од мал процент од населението, а многумина кои се дел од режисерот Труман Шоу немаат идеја за тоа самите. Тоа е затоа што часовникот се состои од неколку радари и делови. Бидејќи луѓето само формираат радар во целина, тие самите не гледаат дека се дел од часовникот на листата на компании и измама. Горниот слој кој е свесен за тоа е тврдото јадро и не можеме да го фатиме за совест; инаку тие нема да го насочуваат овој процес.

Можеби сте нов читател тука и ви се најде целосен глупост. Не мислите дека воопшто сте во вид на Truman Show. Веројатно ќе го најдете тоа "негативизам" и сакате да се држите настрана од негативните луѓе. Исто така, ќе најдете шоу како оној на Марко Борсато и неговите соработници веројатно само прекрасна професионална забава и чисто задоволство (во зависност од вашиот вкус, се разбира). Можеби ќе бидете горди на големите продукции што Холандија и понатаму успева да ги стави. Може да знаете дека и Римјаните им дадоа на луѓето леб и игри, но вие сте во ред со тоа; само уживај во тоа. "Сите сме многу здрави!" Мислите дека мислата дека еден затвор ќе се формира околу нас е веројатно глупост. Всушност, ова веројатно се однесува на повеќето луѓе. Тоа е ефектот што го гледате во видеото подолу. Барајте го заради тоа. Исто така е забавно видео, бидејќи луѓето под хипноза мислат дека јадат сладок сочен манго. Значи тие буквално не вкусуваат киселина на лимонот во кој тие залак.

Ох, не верувате дека сте под хипноза? Во почетокот, Труман не сфатил дека бил држен во лажна реалност сѐ додека не почнал да забележува извонредни нешта. Сега можете исто така да кажете: "Не сакам да ги видам тие извонредни работи и мислам дека е во ред начинот на кој живеам сега". Покрај тоа, чуварите на Труманс шоуто (градители на целата радарска работа што го одржуваат ова) имаат (многу умно) осигурувајќи дека луѓето што размислуваат критички се стигматизирани во "мислители на заговор", "десно", "националистички" глобализацијата "," анти-климатските мерки "," луѓе кои веруваат дека земјата е рамна "итн., така што не сакате да припаѓате на таа група. Потоа прочитајте го овој напис за детално објаснување за тоа како го сторија тоа.

Значи, ако требаше да застане на таа фаза на хипнотизерот Расти Ростели и јас ќе застане и ќе викам дека јадете кисело лимон и дека е зафатена вашата забна глеѓ; ако би ја посочил жолтата кожа и семињата како доказ дека тоа е лимон, ќе ме потсете да замислам и да ја затворам устата. Впрочем, сигурно знаете дека јадете топло сочно манго. Значи, вие не сакате да ме слушате и вие сте меѓу групата која е под хипноза со вас, која, исто така, не сака да ме чуе. Никој не сака да чуе дека всушност јадат лимон. Заедно се смеете на мене и ме презирате.

Сепак, доказите се прилично јасни, но не сакате и не можете да го видите, бидејќи вашиот мозок е преку пренесување на информациите. Сепак, лимонот е толку кисело:

 1. Владите применуваат лажни вести, техники за производство на телевизија, преку длабоки снимки и софтверски техники психолошки операции (PsyOps), така што ќе ја прифатите легислативата дека секој граѓанин може да излезе на улица без интервенција на психијатар или судија (види овој напис en ова објаснување на неа). Долу со дисидентите!
 2. Се гради мрежа 5G која им овозможува на владите да ги направат луѓето дел од дигиталниот систем за контрола, при што ДНК може да се модифицира на интернет и човечкиот мозок да може да се обеси на интернет (функционалност за читање и пишување). Ова им дава целосна контрола врз населението. Законодавството за ова се подготвува преку лажни вести психолошки операции кои мора да го отвори патот за прифаќање на ДНК бази на податоци, отстранување на човечкото тело (закон за дарување на органи). Мозокот врска се продава на масите преку од една страна заканата дека вештачката интелигенција (АИ) ќе не стигне и ќе претставува закана, за да можеме подобро да се поврземе со него (Елон Муск) и од друга страна со давање на новата генерација можност да учат побрзо и, на пример, преку играта и порно индустријата.
 3. Владите работат на проект за глобализација кој користи спротивности или дуализам. Мора да мислите на САД против Русија / Кина, но исто така и за дуализам во политиката. Ова е појавата на левата наспроти десно или стариот воспоставен поредок и "иновативни политички движења". Во овој напис Објаснувам како, на пример, националната политика работи преку контролирана опозиција.
 4. Владите низ целиот свет вршат притисок врз трансродовите (ЛГБТИ) пропаганда, бидејќи тие извршуваат транссексуално-трансхемиска светска популација. Популација во која хетеросексуалниот биолошки стандард е заменет со родово неутрален стандард (почнувајќи од сите видови микс форми наречени ЛГБТИ); Тоа население повеќе нема да може да се репродуцира на природен начин и така контролата ќе лежи и со државата. Родната неутрална варијанта е исто така од верска природа (Луцифер, виножито). Новиот луциферски светски поредок во создавањето се стреми кон светската религија 1, 1 пол (родов неутрален и трансхуман) и 1 светска влада.

Листата погоре е само краток преглед на лимонската киселина што ја консумирате. Има многу повеќе случувања, но ова е мал впечаток.

Ве молам да излезете од вашата хипноза и да ги разнишате луѓето кои стојат со вас на сцената Расти Ростели. Марко Борсато од овој свет е таму за да ве задржи под хипноза преку прекрасни одвлекувања и емисии. Тајно или без да бидат свесни за тоа, тие придонесуваат за големата агенда.

Можеби ќе прашате: Ако Марко Борсато намерно учествувал во трансродовите пропаганди низ Давина Мишел (види овој напис), дали би бил толку горд на својата работа и би бил толку среќен со густата пополнета банкарска сметка, знаејќи дека неговите деца би можеле да изберат промена во сексот за неколку години? Дали Џон де Мол, сопственик на АНП, е среќен со сите тие милијарди на неговата банкарска сметка или се пренесува ноќе кога тој сонува дека е одговорен за PsyOp лажни вести продукции? Дали ќе бидеме среќни за неколку години додека живееме под тоталитарен систем за контрола? Меѓутоа, до тоа време веќе немате слобода на умот (буквално, бидејќи вашиот мозок е онлајн) за да може да размислите за ова.

Вие повеќе не треба да ги затворите очите. Исто така, не треба да очекувате дека градителите на Труман Show одеднаш ќе бидат многу понапред од вас во иднина. Тие сакаат целосна контрола на светската популација контролирана од облакот. Значи мора да ја направите промената сами! Прочитајте овде како го правиш тоа.

Листа на изворни линкови: imdb.com

Тагови: , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (3)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. guppy напиша:

  Најважната порака од шоуто за вистината е дека треба да го надминете стравот од губење. На крајот на филмот доаѓа до ѕидот што мора да се качи за да биде слободен. Еднаш на врвот тој мора да влезе во мракот од (вештачката) светлина. Прво мора да поминете низ темнината за да стигнете до вистинското светло.

  Звучи премногу добро за да биде вистина дека се качуваме низ мразниот ѕид што ја опкружува нашата земја за да ги открие другите 33 континенти. Има само еден проблем што сеуште сте во иста човечка физичка состојба што ја имате сега. Ова е стапица на теоријата на рамна земја, таа сепак ве држи заглавена во државата во која сте во моментов.

  Мислам дека има само еден излез, а тоа е преку смрт (страв).

  Ние не сакаме да размислуваме за тоа премногу долго, па убаво е што партијата е редовно организирана.

  Денес е црвено 🎈😉

  • Мартин Vrijland напиша:

   Теоријата на рамна земја е лажна корупција (дезинформација) на смачканата (долна) димензија во која ние (мислиме) живееме. Поентата е во тоа што откриваме дека живееме во луциферска симулација (пониска димензија).

   • Мартин Vrijland напиша:

    Каде што "животот" не е вистинскиот збор. Ние ја гледаме симулацијата (мулти плеер) и нашата (согледување и играње заедно) душа е онаа со контролорот во рака.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина