Црната дупка фотографирана од НАСА е всушност плазмиден плазма

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 ноември 2019 3 Коментари

извор: nasa.gov

Во мојата книга што ќе биде објавена наскоро, ќе зборувам, меѓу другото, за универзумот, бидејќи мислиме дека го перцепираме. Меѓу другото, се дискутира за феноменот на „црните дупки“. НАСА неодамна претстави „фотографија“ од црна дупка. Во видеото подолу ќе ви објасниме како оваа црна дупка е веројатно плазмид во плазма. Вреди да се види видеото, а исто така и другите видеа од каналот 'Проект за громови"за да ја видите. Повеќе за мојата книга во претходниот пост Наскоро ќе го претставам точниот датум на испорака.

Под претпоставка дека одредени природни закони се применуваат во универзумот како што ние го перцепираме, корисно е да се проучат теориите на Имануел Великовски. Проектот громови од научниците Дејвид Талбот и Вол Торнил, дополнително ги елаборираше теориите на Великоскки и врз основа на ова доаѓа со точни објаснувања за потеклото на планетите, составот, температурата и атмосферата на планетите. Тоа е затоа што тие претпоставуваат дека во набудуваниот универзум не само гравитационите пари, туку и електричното полнење. На кратко, планетите се електрично наполнети. Ако се приближат едни на други, честопати се одвива празнење, така што може да се формира плазма.

Во тековниот теоретски модел на универзумот, црните дупки се засноваат на теоријата на Ајнштајн за релативноста на гравитацијата, без да се земе предвид дека универзумот (како што го перцепираме) исто така е електрично наполнет. Во моделот Алберт Ајнштајн беше осмислен концептот „црни дупки“. Чудно е што црните дупки во таа теорија би биле толку тешки што ја апсорбираат целата маса и светлина. По дефиниција, светлината не се враќа од црна дупка и не може да се набудува. Сепак, науката тврди дека сè уште можат да го видат сјајот околу таквата црна дупка и така НАСА ја претстави во 2019 првата фотографија од сјајот околу црната дупка.

Теоријата за постоење црни дупки е акумулација на хипотези и науката е силно склона да ги задржи своите хипотези, затоа што како дел од ланецот тоа се заснова на теориите на Ајнштајн паѓа, целата теорија почнува да се третира.

Сепак, црните дупки веројатно не постојат. Вол Торнхил објаснува во презентацијата на Јутјуб подолу дека она што е фотографирано од НАСА, најверојатно, е плазма на плазма. Плазмид во плазма се формира во центарот на електрично полнети полиња. Лабораториските тестови ја прикажуваат истата слика како онаа на НАСА како фотографијата од црна дупка.

извор: sciencenews.org

Друга слика што НАСА ја претстави во октомври 2019 е претстава за симулација на графички компјутер на таа фотографија и затоа не е вистинска слика, туку цртеж.

Црните дупки би ја привлекле и апсорбираат целата материја и според некои би биле портали во други димензии. Овие се многу малку веројатно теории, затоа што се поставува прашањето: каде оди целата таа работа?

Сега знаеме (од експеримент со двојни прорези) таа материја се материјализира само преку перцепцијата и дека универзумот постои само како резултат на перцепцијата; перцепција од „положбата на формирање на свеста“. Со црна дупка, одеднаш веќе немаше да се забележува материја, што може да се спореди со мртов пиксел на екранот. Сепак, одредени симулации се применуваат во рамките на симулацијата, а електричното полнење во универзумот е фактор што не го смета Ајнштајн. Во подготовките за книгата, корисно е да се истражува во тоа однапред.

ЧЛЕН НА БЛОГ

Тагови: , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (3)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Riffian напиша:

  Не слепо би се фокусирал на сè што издава НАСА, во минатото е докажано неколку пати дека манипулираат со фото и видео материјал. А во однос на Ајнштајн, Тесла разбра подобро

  • Сонце напиша:

   Навистина, секогаш мора да проверите сè од Наса и двојно да го проверите. Имаше режисери, како што се Били Вајлдер и Стенли Кубрик, кои до денес го излажале светот со уредување на филмските слики и измама. Но, не можете да кажете ништо за тоа.

 2. SandinG напиша:

  The Tesla coil en zogenaamde Hutchinson effect geven fysiek al aan dat onze directe omgeving elektrisch geladen is en zich dus in een energie veld bevindt. Zero point energie is een leuk gegeven om mee te spelen.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина