Што е точно за нападот со смрт како резултат на педофилот во Асен?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 26 август 2019 5 Коментари

извор: бр. бр

Тоа беше многу извонредна приказна во медиумите минатата сабота. И особено како мене ова интервју при што градоначалникот Марко Надвор на веб-страницата на НОС ќе погледне назад, повторно се појавува на виделина силно чувство на глума на глума. Педофил кој е претепан од мажи 5; кој всушност го удри шлаканица до смрт. Четиригодишно девојче се претпоставува дека е неморално во игралиште, па ги тапате сите ваши пријатели да го срушат тој педофил заедно. Зарем не звучи веродостојно? Не, не звучи така.

Можам да замислам дека ако се случи вакво нешто, веднаш би го удриле. Не мора да барате четворица пријатели за тоа. Освен ако педофилот не бил борец за ММА, но ми се чини дека е малку надвор од очекувањата.

"Што се случи сега, како да се справам со тоа, што навистина сум видел?„Градоначалникот Марко Аут се лути премногу непречено во интервјуто за НОС. Агентот кој ја раскажува својата приказна во првото видео (види Член на НОС) е исто така многу мазен во својот говор и во меѓувреме гледаме како се крева шатор во позадина, така што всушност нема да биде видливо за локалните жители. Накратко: има добри шанси повторно да се занимаваме со производство на лажни вести од главните медиуми. Приказна за мајмуни во контекст на максимумотПроблем, реакција, решение". Како е тогаш тоа максимум? Па, вие создавате (само-создаден) проблем. Поканува реакција (преку медиуми и социјални медиуми) меѓу луѓето и гарантира дека сите се доволно огорчени за потоа да го понудат решението. Тоа е секогаш ново построго законодавство.

Веќе претпоставевте каква ќе биде новата построга легислатива по приказната од Асен: поголема заштита за педофилите, за да не ги разбиеме заедно. Во секој случај, педофилот ќе добие статус на жртва на овој начин и сè што ќе му дадете статус на жртва, сакате тајно да дадете позиција на неповредливост. Само почекај Предвидувам дека наскоро ќе дојде.

Извини, но не ми е важно што пријателите тапаат да претепаат педофил. Можете само да го направите тоа како прв спонтан рефлекс себе. Пријателите нема да ви помогнат да претепате некого до смрт, затоа што пријателите ќе ве посочат колку години треба да поминете низ решетки. Покрај тоа, тие пријатели сега треба да одат зад решетки и искрено не верувам дека таков дух на жртвување е толку длабоко вкоренет во менталитетот на просечната холандска личност. Секој мисли на својата куќа, дрво, beвер, па нема да му помогнете на пријател да претепа некого до смрт. Уште еднаш сме сведоци на едно производство на лажни вести, со актерите што ги гледате во филмовите како главни ликови. Срам за вас!

Листа на изворни линкови: nos.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (5)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Направете / измислите и возбудувајте улога на жртва, поставете го тонот и масите не гледаат причина
  да веруваат дека нема да се појави со такво нешто.

  Срамота е што го снимија видеото на Jорис Трушејкер за бетонскиот секач од мрежата,
  вистината не може да ви падне на памет.

  http://www.beyondthematrix.nl/nieuws-analyses/wat-is-er-waar-van-de-twee-bruut-afgetuigde-homos-in-arnhem/

 2. сива напиша:

  која е разликата што се случи овде или што се случи со дното на шлемот што ја нападнало лицето што ја злоупотребило својата ќерка со лопата и долго влеголо во затвор.
  Тој ја предупредил полицијата, но не дошол, па интервенирал.
  Но, да, вие имате разлика во правдата.

 3. S0M30N3 напиша:

  Liveивејте се во пепел, само што не сте чуле за луѓето од самата пепел. Добив еден стан, а потоа дознав ..

  Приказната беше дека прво беше педо, ок, тогаш мислам дека е така. Сега повторно се зборува дека е глув и глупав мартин .. ако некој навистина починал не знам со сигурност, но со човек 5 на 1 некој и потоа ќе им се каже дека ќе бидат ослободени во недела затоа што нема докази за тоа злоупотреба (претепана до смрт, а потоа нема доказ? Хм) ...

  Логиката и јасност не се работи за полицијата и медиумите, но веќе знаеме дека веќе ..

  Како и другите работи, ова е нешто што секој ќе го заборави за еден месец или 2, а потоа новите правила и закони веќе се пробиваат .. вообичаени срања, но никој не се грижи!

  Kheb ова од rtvdrenthe и axes вести. com

  Ви благодариме повторно за посветеноста повторно мартин

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина