Јоланте Кабау и полициската серија ДНК, убава продукција на deон де Мол (исто како вестите на АНП)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 28 август 2019 3 Коментари

извор: televizier.nl

Прашањето ме мачи веќе некое време: Deон де Мол е најголемиот измамник во Холандија? Deон де Мол е сопственик на АНП, Генералниот канцеларија за медиуми за медиуми и исто така на мрежата Талпа, па започнувате да се прашувате дали тој не може да ги користи истите средства за производство на лажни вести како што ги користи за полициски серии како што е ДНК за производство. Јоланте Кабау може да игра водечка улога во оваа сосема нова полициска серија која повторно изгледа дека ги исполнува сите посакувани цели на пропаганда.

Со години пишувам дека ДНК се користи како магичен збор за да се создаде впечаток дека можете да го користите за решавање на случаи на убиства, но дека оваа пропаганда е наменета тајно за да може да поставите национални бази на податоци, така што во блиска иднина (меѓу другите) генетска манипулација со популацијата станува возможна преку мрежите 5G (види овде) Затоа пропагандата околу „ДНК како магична алатка“ мора да се зголеми на толку големи височини. Полициската серија која остава впечаток дека можете да ги решите случаите на убиство на ДНК е исто толку пропагандистичка, како на пример, случајот Breос Бреч, во кој ненадејно по 20 години ДНК ДНК беше пронајден на подот на Ники Верстапен. Зборот ДНК мора да биде програмиран во вашата потсвест и што може да биде подобро од тоа да се користи asвездичка како Јолант за тоа? Пронаоѓањето на ДНК воопшто не докажува ништо и штом вашата ДНК е во базата на податоци, правдата дури може да примени ДНК на местото на злосторството за да ве осуди. Вашата ДНК лесно може да се копира во лабораторија (види овде).

Друго прашање што понекогаш се прашувам е: Може ли Johnон де Мол навистина да заработи милијарди на ТВ продукции или семејството Де Мол играше главна улога со лажни вести со години? На крајот на краиштата, тие ги имаат сите можни средства на располагање, така што не изгледа невозможно да се биде во можност да се лажира киднапирање на Хајнекен со Питер Р. де Врис во главната улога како „репортер за криминал“ и пријателите Кор ван Хаут, Вилм Холледер, Френс Мејер и Јан Болеард како добро актери.

извор: eenvandaag.avrotros.nl

Дали верувате дека неодамнешното судење на Вилем Холлејдер со неговата сестра Астрид како најновата актерка во филијалата се вртеше околу ужасните убиства што беа извршени? Што ако сето тоа е само сапун и целосно си измамен. Зар Холлејдер не даде важен придонес во голем шоу процес во кој е нормализиран терминот „крунски сведок“? Дали знаете што значи тоа? Зборот го кажува сето тоа. Круната (правда во име на круната) може самата да постави сведок. Тој сведок е дозволен дури и да остане анонимен.

Не би ме изненадило дали семејството Де Мол ги заработила своите најмногу пари со лажни продукции за вести платени од даночниот сад и дека Питер Р. де Врис е презентер на PsyOp (психолошка операција) кој може да ги масира во народот. Исто така, не би ме изненадило дека многу работи што биле големи во медиумите, биле едноставно лажни продукции на вести. Конечно, сите средства се достапни во студијата на deон де Мол (и тоа со децении).

извор: wikipedia.org

Дали ви е чудно ако кажам дека никогаш не сум верувал во киднапирањето на Фреди Хајнекен и неговиот возач Аб Додерер? Зар тоа не го стави брендот Хајнекен на мапата низ целиот свет? Веројатно немало подобар маркетинг. Целата таканаречена амстердамска мафијашка сцена никогаш не постоеше според мое мислење. Тие веројатно се едноставно романтични приказни во контекст на „Проблем, реакција, решение". Секогаш ви требаат неколку големи дугаџии за да можете да спроведете повеќе полициски статус. Сè што знаеме за тоа, доаѓа од медиумите. Знаете, од агенција за печат како што е fromон де Мол. И, секако има книги за пишани и филмови или театарски продукции направени за тоа. Или отсекогаш биле ТВ продукции и отсекогаш биле театар?

На пример, процесот на Холледер покажа како работи судењето со медиумите и колку помалку (или всушност не) доказ е потребен за гонење. Воведувањето и конечното запечатување на убедување засновано врз сведоци на круната и предавството на семејството (без тешко докажано физички докази) создава простор просторот за правосудство да ги натера сите зад своите решетки за живот. Правдата само треба да каже дека има анонимен сведок на круна или правдата едноставно мора да верува во приказна за сестра и убедувањето е целосно. Затоа, Вилем Холледер и Питер Р. де Врис одиграа важна улога во реализацијата на таквото ново законодавство и судска пракса. Дали процесот на Холледер е толку долг процес на ветерот што се шири со години? Тоа се навикнува и, исто така, гарантира дека ние веруваме во имиџот на „тешките момчиња“. Што кажа повторно Josephозеф Гобелс? "Ако направите голема лага и повторете ја доволно често, сите ќе веруваат во тоа.

извор: denhelderactueel.nl

Ниту, на пример, не верувам во нешто за нападот врз уметникот Роб Шолт, кој (според анонимен извор) имал право на ампутации на нозете како резултат на болест непосредно пред тој напад. Можеше ли овој момент да се искористи за да се изврши напад? Како може да експлодира автомобил-бомба и дали може да се раскинат нозете на Шолт додека „неговата девојка“ Мики Хунџендик (која седеше на седиштето на совозачот) се оддалечи без гребнатини (но дали имаше спонтан абортус)?

Ако дозволите да тоне, како и понекогаш, се чини дека се доста неверојатни приказни. Како и да е, тие appeal се допаѓаат на нашата имагинација, затоа што еден сериозен носител на весници во НОС го кажува во уреден костум и затоа што гледате слики со него. Но, да, deон де Мол има доволно камери, луѓе и ресурси за да ги соедини работите.

извор: седмици.nl

Питер Р. де Врис, всушност, секогаш ја има водечката улога кога станува збор за големи случаи на убиства. Тој е човекот кој го реши случајот за убиство на Маријана Ватстра со магичната ДНК. Тој е човекот што го масираше случајот со Ники Верстапен во него со луѓето (со магичната ДНК). Тој е всушност човекот кој стои зад сите големи случаи (од ПсиОп?): Од Ана Фабер до случајот Роми и Савана и сите (ДНК) продукции што би можеле да ги следиме во медиумите. Јас ги нарекувам продукции, бидејќи на крајот на краиштата, најголемиот дел од вестите доаѓаат од новинска агенција во сопственост на нашиот милијардер и ТВ продуцент Johnон де Мол. Кој тогаш ни кажува со сигурност 100% дека можеме да им веруваме на сите овие приказни? Кој ни кажува дека не сме биле сведоци на лажни вести со години? Ах, чекај! Медиумите ќе ти кажат. Матијас ван Ниуверкер, Ева inekинек, Јерон Паув и многу други креатори на мислење. На крајот на краиштата, тие го прават вашето мислење. "Верувајте ни и сите лажни вести доаѓаат од Русија"

Го гледам Вилем Холлејдер прекрасно како ужива во коктел со Кор ван Хаут, Вилем Енстра и Тео ван Гог на островите Ваикики. Сметаме дека знаеме што се случува во светот, затоа што нашиот поглед на светот е целосно обоен од весници, радио и телевизија. Во меѓувреме, дискусиите за социјалните медиуми се чуваат од страна на раководителите за перцепција на државата - армијата на трол, која треба да ја води дискусијата во посакуваната насока. За тоа може лесно да се постават длабоки лажни профили (вклучувајќи ја и кредибилната социјална мрежа). Ние воопшто не знаеме. Сметаме дека знаеме, но тоа размислување го обои мала група која е надлежна за медиуми и социјални медиуми. Филмот 'Затегнете го кучетое игра на деца во споредба со она што го гледаме секој ден.

Листа на изворни линкови: parool.nl, imdb.com, киднапирање.ineken.nl

Тагови: , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (3)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мајсторски парче повторно! Благодарам!

  Секако дека е така…. Јас дури и не знаев дека Де Мол е веќе сопственик на АНП.
  Во моето истражување Прашајте ги носот, знам после многу пената дека ова е клубот кој стои зад сè. На пример, Хајнекен е покрај копилата мамење со дедо Петерсен, од страната на неговата мајка Карла Брејтштајн, прашувач на нацистите.

  Па, можеби мислите, па што, ај, колку глупо. Да не беше за мене да завршувам толку неверојатно често со овие односи кога станува збор за темни, ужасни работи што не можат да ја толерираат светлината, што навистина мора да биде, оваа истрага.

  Хајнекен е исто така во црната книга на Епштајн ... па и тој дошол на островот ..
  Полицискиот службеник Клас Вилтинг е, исто така, прашуван нос. Мора да имате, затоа што не верувате никому со вакви видови лаги, освен најнездливиот клуб на светот досега познат.
  Холејдер секако е веќе познат по носот.

  Талпа го има симболот на кабалата дрво; талмудската книга за вештерки полна со манипулации што целосно го прифаќа овој клуб. Можете да ги наречете „Луциферијци“, „Кабали“ или Сабитијци.
  Јас ги нарекувам „лажен џус“. Дали сте веднаш од антисемитизмот, лелекање, што случајно го спроведоа.

  Дедо де Мол исто така имаше нос. Но, Линда и Johnон, како Бил Гејтс, можеби го „ажурираа“; се издвојува помалку.
  Практиките на овој клуб се толку ужасни што не можете да го игнорирате.
  Во моето истражување наидов на сите овие имиња:

  Епштајн бил рабитол на Аскеназиите.
  Троцки, Ленин, Сталин, Маркс, Елцин, Путин, Буш, Клинтон-Родам, Обама (мајка), Трамп (јаја), Мелани, Нетанјаху, Антони Вајнер, Вајнштајн, Дартјукс-случај, Мосад, Исис, Циа, Мајк Помпео, Ротшилдс, Хитлер, папата Френсис, Зорегуета, Виндзори, Черчил, Беатрикс и нашиот 'Алфред Хенри (Фреди) Хајнекен', неговата мајка е Ас. исто така, Карла Брејнштајн, Сорос
  Ајнштајн, Дарвин, Стивен Спилберг, Бил Гејтс, Глен Клос, Кисинџер, Бигенд, Мардок, Дик Чејни, ЈП Морган, Мусолини, Буз Олдрин (Наша лажна месечина).
  Трудо, Алдус Хаксли, Чарлс и aredаред Кушнер, yеки Кенеди, Апелбаум фамо. (Кој ја преработи лажната приказна на болшевичката по убиството на Солшетинс), Дарвин, кралицата Елизабета, Ал Гор,
  Максвел (Роберт од „огледалото“ и Гислајн), Зимбардо (лажен експеримент за ладење), Фам. Кравис, сопственици на Макрон и Билдерберг, Pusher 5G (ФДА) Бред Гилен, Ричард Бренсон, Борис nsонсон, Меј, Тачер, Саркози, Рокфелерс, Julули Герберинг (извршен директор Мерк), Роберт Гало креатор на сида,
  Политичари во Холандија; Коен, Ашер, Кок, Клавер, ван Агт, Тимерманс, Дејселблоем, Шиперс, Демминк, Хидема, Питер Р. де Врис, Хуан Гуаидо (Венецуела) airаир Болсонаро (Бразил), Зорегуета (татко М.), Викторија Нуланд (Каган) семејство, уништена Украина), Тимерманс, Јункер (ЕУ) Никсон, Рокфелер, болшевиците ... итн.

  На кратко, доволно за навистина да се грижите. Многу е тешко да се докажат сите; на крајот успее. Но, тие се мајстори во уметноста на манипулација.
  Во рамките на Талпа ги гледате Гордон, Алберт Верлинде, извршниот директор Питер де Менинк, Јан Верттеге и др. И последен, но не и најмалку важен Лил Клајн, кој ја нарече својата ќерка 'Сион ’.

  Посебно откритие е дека Кор ван Хаут и Тео ван Гог и двајцата имаат иста глава. И сигурно Тео повторно го има „носот“. Исто така Роб Шолтен. Мене ми е многу јасно дека во моментот има еден „дух“ зад вкупниот измамник на земјата.

  Шумите се во оган. Беше забавно. Ова мора да излезе на виделина.

 2. Карел Реутерц напиша:

  Ви благодарам на Вријланд, но немојте да мислите дека е копиле, сите го видоа тоа од далечина
  нападот на Роб Шолт имаше здив на свеж воздух, но некои актери мора да бидат ангажирани од државата. Ingвезда самиот г-дин Шолт, соработка со моќта и играње на каснатото куче надвор заради истата моќ (влада), каква раса е тоа?

  Интервјуто кое г-дин Шолт го прикажува на својата веб-страница од Адвокатската комора, не му одговара ниту тој, тој нема никаква врска со јавниот интерес .... но сторителите само шетаат ... ..

  Се разбира, не им е дозволено на сите да сликаат во Кралската куќа исто како тоа, тогаш тоа е реплика.
  А што е со улогата на Мики Хуендијајк? тој ја притиска трансродовата агенда со помош на фотографии, парчињата од сложувалката убаво се паѓаат на овој начин.

  Медиумите се осигуруваат дека вистинските критички луѓе како Мартин Врајланд не се почестени во весниците или ТВ, Де Мол останува Мол, каква раса! ? Расиплива раса

  http://robscholtemuseum.nl/de-balie-operatie-interview-rob-scholte-2/

 3. Камера 2 напиша:

  Ова е доста од овие тврдења за сомневања.

  1 Киднапирањето на Хајнекен е лажно киднапирање и е организирано, така никогаш не се случило

  2: Роб Шолт немаше бомба (рачна граната) под неговото место, Леле!

  и: 3, се разбира, мие мозок на ДНК ТВ против луѓето што користат ... старлети

  И никој не реагира, дури ни од партијата на Хајнекен и Роб Шолт? тогаш скоро би помислиле дека веќе не може да се сомневаат.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина