Е 2018 година на воведувањето на светската валута SDR поврзани со крипто валута?

поднесена во БИТКОИН, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 декември 2017 11 Коментари

Претходно оваа недела објавив на Фејсбук на насловната страница на магазинот "Економист" од 1988. Тоа покажува феникс кој се подигнува за палење хартиени пари. Околу вратот на Феникс е златна монета која е многу слична на крипто валутата. На оваа монета ја гледаме годината 2018 прикажана. Економист е влијателен британски класичен либерален магазин кој се објавува неделно. Извештајот се фокусира на важен дел за политичките случувања во меѓународната економска област. Списанието се смета за списание за елитата, за елитата.

Во мојот претходниот напис Јас објаснив како крипто валута, како што се bitcoin, ethereum и други, најверојатно, ќе биде поврзана со светскиот стандард на ММФ преку блокчејнската формула воведена во 2017, лансирана од Кина. Се чини дека ова треба да биде новиот светски стандард за кој валута на специјални права на влечење (СДР) на ММФ треба да го заземе местото на доларот (и други валути како што се еврото, британската фунта итн.). Крипто валута се чини дека станува нов стандард за дигитални пари и парични пари веројатно постепено ќе исчезнат.

Постојните валути се веќе поврзани со SDR преку ММФ. Крипто валута се чини дека е во состојба да избега од глобалниот финансиски систем, но ништо не е она што изгледа. Во тој претходен напис јас објаснив како врската со SDR се чини дека е поставена преку ACChain. Видео подолу беше објавено вчера од страна на ACChain и не е многу откривачки. Овде исто така ќе видите дека Феникс се појавува. Ако го ставиме ова до главната страница на The Economist од 1988, тогаш 2018 би можел да стане "година" во која ќе се соочиме со ресетирање на глобалниот финансиски систем. (Прочитајте повеќе под видеото)

Некои аналитичари очекуваат дека е потребна криза за да ги привлече луѓето кон крипто валута. Се чини дека хегемонијата на (петро) доларот полека се прекинува бидејќи Саудиска Арабија веќе го затвори нафтениот договор со Кина, кинески јуани може да се купи и дека јуанот секогаш ќе биде конвертиран во злато за Саудијците. Изгледа дека кризата што започнува во САД не се исклучува, сега кога доларот е поткопан од кинескиот и лојалниот сојузник на Соединетите Американски Држави Саудиска Арабија. Можно е дека нерастворливиот долг на САД со долг во комбинација со загубата на доларната моќ може да доведе до глобална криза. Ова е, на пример, она што аналитичарите Линетт Занг (главниот аналитичар на пазарот во ITM Trading) и Фахад Кавасами го ставиле во видеото подолу. Тие исто така наведуваат дека ACChain ќе ја постави врската помеѓу крипто валута и SDR. Дали може да биде планирана криза?

Совет од овие аналитичари е да ги инвестирате вашите пари во злато, бидејќи златото е суровина која секогаш ќе остане во резерва и на која ММФ никогаш нема да може да ги искористи. Затоа, секогаш ќе ја задржи својата вредност е нивното мото. Меѓутоа, прашањето е дали ова е всушност случај. На крајот на краиштата, што се случува ако златните сертификати се поврзани со ACChain, едноставно ги претвораат во блокчеинско средство? Вие претпоставувавте. Во таа перспектива, всушност, не постои избегнување на канџите на Феникс; дури и со "безбедно" благородни метали. (Прочитајте понатаму под видеото).

Не се осмелувам да предвидам дали ќе има финансиска криза. Сепак, се сомневам дека 2018 ќе биде година во која крипто валута (преку ACChain врската) ќе дојде под контрола на ММФ. Всушност, тој процес веќе беше активиран во 2017 со воведувањето на ACChain. Значи одиме во дигитализацијата на целиот свет и тоа не е пријатно изгледи. Кешот најверојатно ќе биде криминализиран за нешто што црните пари се мијат бело. Исто така, ќе се опише се повеќе и повеќе како незгодно како резултат на ризиците од грабеж и дробење. Можеме дури и да очекуваме да се воведат високи трошоци со готовински плаќања, така што дигиталните трансакции ќе станат поевтини. Тоа крипто валута ќе го заземе местото на старата валута не ми се чини неопходно. Впрочем, она што го гледаме е дека и долари и евра (и сите други валути во светот) не се многу повеќе од број на сметка. Единствената разлика е во тоа што сè уште можете да повлекувате белешки од банкомат. Тоа, исто така, веројатно ќе биде неинтересен (со наметнување на трошоци). Всушност, и постоечките валути и криптовалутноста сега се веќе поврзани со СДР, што значи дека ММФ е целосно на редови.

Пренасочувањето кон крипто валута може да биде резултат на колапс на постојниот банкарски систем. Дали е тоа тогаш да се очекува за 2018? Таа продолжува да изгледа како кафе. Криптос тогаш може да биде единствениот засолниште. Сега се појавуваат и злато и сребро, но ако тие се доведат под блокада на активата на ACChain, тие се исто така под контрола на ММФ. Покрај тоа, не можете да исклучите дека банките едноставно велат дека треба да поднесат кауција за златните сертификати и физичкото злато (од кои клиентот го поседува само сертификатот) едноставно не трошат повеќе.

За кој што Феникс на насловната страница на Економист на 1988 и во видеото на ACChain всушност, ќе го имам во следната статија.

Листа на изворни линкови: goldsilver.com

Тагови: , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (11)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Нотис напиша:

  2018 ерата на битките?

  Ако е вистина, богатите ќе избегаат од други акции како недвижен имот (ако веќе не го сториле тоа во претходните години?) Среброто е секогаш добро, бидејќи важни индустриски користени метал итн.

  Ако тоа не е вистина тогаш тоа е огромен трик за претворање на битките кои богатите веќе го имаат во џебот во редовна валута.

  Во двата случаи обичниот маж и жена (и нема транссексуалци) ќе можат да се вратат, па дури и да паднат на размена. Можно е три-и мулти-агол. Водоводџија против градинарски фиксаж преку туторство, часови по јазик, одржување на домаќинство, поправка на слугинката и автомобилот итн.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Сребро и злато се само вреди нешто ако физички ги имате во вашиот таван. Но, во криза не треба да бидете изненадени дека е забрането да се купуваат или продаваат со благородни метали.
   Покрај тоа, ова е интересно само за луѓе кои имаат некои статисти. Просечната Јан со милениче нема воопшто да пари и мора да работи напорно за да ги плати сметките.

 2. SandinG напиша:

  Она што ме погодува е како ОН се користи за да биде прифатливо, исто така и случувањата во врска со АИ. ОН, ММФ, БИС, НАТО итн. Се сите градежни блокови на NWO. Тие се обидуваат да го насочат стадото овци на еден начин ...

  • SandinG напиша:

   ОН сака да го усвои Биткоин и Етерјун - И наскоро

   Обединетите нации (ОН) се наоѓа во завршна фаза од она што би можело да биде еден од најпознатите епски блокхејни проекти или сите времиња.

   Што е оваа Светска програма за храна на ОН (Светска програма за храна (WFP)) договараат дополнителна безбедност за следната фаза од својата работа.

   Пилот тест треба да започне во Јордан на 1st мај, ќе се види на Светската програма за храна испраќање на неодреден број динари на повеќе од 10,000 корисници кои имаат потреба од финансиска поддршка и дополнителна храна, со цел проширување на бројот на корисниците на 500,000 луѓе со 2018.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Дали главниот уредник на футуризмот сега е тој или таа или тој?

 3. SandinG напиша:

  За сите уредници за грижа и други вработени од Stasi учествуваат во божиќната загатка на Aivd .. кој знае да добиете промоција ????

  https://www.rtlnieuws.nl/nederland/aivd-zet-kerstpuzzel-online-de-moeilijkste-puzzel-van-het-jaar

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина