Anja Schaap исчезнати веќе докажана PsyOp? Погледнете зошто (видео)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 јуни 2019 15 Коментари

извор: hartvannederland.nl

Дали случајот Ања Шаап веќе бил докажан како PsyOp (психолошка операција)? Во мојот претходен напис Јас веќе укажав дека случајот Ања Шаап најверојатно се врти околу воведувањето на апликацијата за пребарување наречена "Шерлок". Па, што гледаме кога ја гледаме Фејсбук страницата на Ања Шаап? Потоа ќе видиме дека таа има следна адреса под нејзината адреса: 221B Бејкер Стрит. Под претпоставка дека ова не е горчлива шега, врската со апликацијата Шерлок веднаш ќе стане јасна.

Кој всушност живеел на улица Бекер Бекер во Лондон? Право, Шерлок Холмс. Затоа е сосема веродостојно дека профилот на Ања Шаап, вклучувајќи ја и целата негова социјална мрежа (или делови од него), е извртена заедно со помош на длабоки глувци. Мрежата на Inoffizieller Mitarbeiter, исто така, може да се користи за да даде кредибилитет на мрежа на Фејсбук. Во секој случај, јасно е дека луѓето едноставно отворено ја покажуваат врската со апликацијата Шерлок. Погледнете и прочитајте потоа овој напис добро е да се разбере како се прават и се користат длабоки чекори.

Возраста на 33 години, исто така, е индикација дека се занимаваме со масона PsyOp. Бројот 33 се залага за највисок степен во ова тајно општество.

Бројот на одговори на Фејсбук временската линија на Ања се чини многу оскудни и покрај тоа, овие одговори се чини дека доаѓаат главно од длабоки профили. Се чини дека целиот профил на Ања е длабоко. Покрај тоа, нејзината временска рамка се однесува на Алиса во земјата на чудата, што е референца за лавиритите на зајакот (дупки за скитници). Исто така е зачудувачки што таа се чини дека е активна само за 2 со години, а уште поизразен е нејзиниот интерес во ТВ-серијата за Шерлок Холмс (мислам на апликацијата Шерлок).

Исто така гледаме и упатување на Џон де Мол, за што во неколку статии укажав дека ова би можело да биде и големиот човек зад длабокото производство ("Кој е Де Мол?"). Дали е ова под маската на "Ако го покажеме отворено и ќе се извлечеме од тоа, тогаш сигурно ќе знаеме дека навистина можеме навистина да им кажеме на луѓето"?

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (15)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Текстот подолу е од овој напис (прочитајте го целиот со кликање на линкот):

  Не знам дали ви се допаѓа филмот Покажи Труман го виделе и всушност препорачувам да гледате неколку филмови, серии и ТВ што е можно, бидејќи тоа ќе ве стави под хипноза. Сепак, тој филм е за будењето од таа хипноза, но само и само за протагонистот Труман (кој го игра Џим Кери). Појавата на Труман на нашата реалност е малку посеопфатна и многу повеќе луѓе работат со неа, а има и многу повеќе луѓе кои се држат во оваа лажна реалност. Реалноста е координирана од мал процент од населението, а многумина кои се дел од режисерот Труман Шоу немаат идеја за тоа самите. Тоа е затоа што часовникот се состои од неколку радари и делови. Бидејќи луѓето само формираат радар во целина, тие самите не гледаат дека се дел од часовникот на листата на компании и измама. Горниот слој кој е свесен за тоа е тврдото јадро и не можеме да го фатиме за совест; инаку тие нема да го насочуваат овој процес.

  Можеби сте нов читател тука и ви се најде целосен глупост. Не мислите дека воопшто сте во вид на Truman Show. Веројатно ќе го најдете тоа "негативизам" и сакате да се држите настрана од негативните луѓе. Исто така, ќе најдете шоу како оној на Марко Борсато и неговите соработници веројатно само прекрасна професионална забава и чисто задоволство (во зависност од вашиот вкус, се разбира). Можеби ќе бидете горди на големите продукции што Холандија и понатаму успева да ги стави. Може да знаете дека и Римјаните им дадоа на луѓето леб и игри, но вие сте во ред со тоа; само уживај во тоа. "Сите сме многу здрави!" Мислите дека мислата дека еден затвор ќе се формира околу нас е веројатно глупост. Всушност, ова веројатно се однесува на повеќето луѓе. Тоа е ефектот што го гледате во видеото подолу. Барајте го заради тоа. Исто така е забавно видео, бидејќи луѓето под хипноза мислат дека јадат сладок сочен манго. Значи тие буквално не вкусуваат киселина на лимонот во кој тие залак.

  https://www.youtube.com/watch?v=ZskJp1M75jA

  Ох, не верувате дека сте под хипноза? Во почетокот, Труман не сфатил дека бил држен во лажна реалност сѐ додека не почнал да забележува извонредни нешта. Сега можете исто така да кажете: "Не сакам да ги видам тие извонредни работи и мислам дека е во ред начинот на кој живеам сега". Покрај тоа, чуварите на Труманс шоуто (градители на целата радарска работа што го одржуваат ова) имаат (многу умно) осигурувајќи дека луѓето што размислуваат критички се стигматизирани во "мислители на заговор", "десно", "националистички" глобализацијата "," анти-климатските мерки "," луѓе кои веруваат дека земјата е рамна "итн., така што не сакате да припаѓате на таа група. Потоа прочитајте го овој напис за детално објаснување за тоа како го сторија тоа.

  Значи, ако требаше да застане на таа фаза на хипнотизерот Расти Ростели и јас ќе застане и ќе викам дека јадете кисело лимон и дека е зафатена вашата забна глеѓ; ако би ја посочил жолтата кожа и семињата како доказ дека тоа е лимон, ќе ме потсете да замислам и да ја затворам устата. Впрочем, сигурно знаете дека јадете топло сочно манго. Значи, вие не сакате да ме слушате и вие сте меѓу групата која е под хипноза со вас, која, исто така, не сака да ме чуе. Никој не сака да чуе дека всушност јадат лимон. Заедно се смеете на мене и ме презирате.

  Сепак, доказите се прилично јасни, но не сакате и не можете да го видите, бидејќи вашиот мозок е преку пренесување на информациите. Сепак, лимонот е толку кисело:

  1. Владите применуваат лажни вести, техники за производство на телевизија, преку длабоки снимки и софтверски техники психолошки операции (PsyOps), така што ќе ја прифатите легислативата дека секој граѓанин може да излезе на улица без интервенција на психијатар или судија (види овој напис en ова објаснување на неа). Долу со дисидентите!
  2. Се гради мрежа 5G која им овозможува на владите да ги направат луѓето дел од дигиталниот систем за контрола, при што ДНК може да се модифицира на интернет и човечкиот мозок да може да се обеси на интернет (функционалност за читање и пишување). Ова им дава целосна контрола врз населението. Законодавството за ова се подготвува преку лажни вести психолошки операции кои мора да го отвори патот за прифаќање на ДНК бази на податоци, отстранување на човечкото тело (закон за дарување на органи). Мозокот врска се продава на масите преку од една страна заканата дека вештачката интелигенција (АИ) ќе не стигне и ќе претставува закана, за да можеме подобро да се поврземе со него (Елон Муск) и од друга страна со давање на новата генерација можност да учат побрзо и, на пример, преку играта и порно индустријата.
  3. Владите работат на проект за глобализација кој користи спротивности или дуализам. Мора да мислите на САД против Русија / Кина, но исто така и за дуализам во политиката. Ова е појавата на левата наспроти десно или стариот воспоставен поредок и "иновативни политички движења". Во овој напис Објаснувам како, на пример, националната политика работи преку контролирана опозиција.
  4. Владите низ целиот свет вршат притисок врз трансродовите (ЛГБТИ) пропаганда, бидејќи тие извршуваат транссексуално-трансхемиска светска популација. Популација во која хетеросексуалниот биолошки стандард е заменет со родово неутрален стандард (почнувајќи од сите видови микс форми наречени ЛГБТИ); Тоа население повеќе нема да може да се репродуцира на природен начин и така контролата ќе лежи и со државата. Родната неутрална варијанта е исто така од верска природа (Луцифер, виножито). Новиот луциферски светски поредок во создавањето се стреми кон светската религија 1, 1 пол (родов неутрален и трансхуман) и 1 светска влада.

  Листата погоре е само краток преглед на лимонската киселина што ја консумирате. Има многу повеќе случувања, но ова е мал впечаток.

  Ве молам да излезете од вашата хипноза и да ги разнишате луѓето кои стојат со вас на сцената Расти Ростели. Марко Борсато од овој свет е таму за да ве задржи под хипноза преку прекрасни одвлекувања и емисии. Тајно или без да бидат свесни за тоа, тие придонесуваат за големата агенда.

  • Камера 2 напиша:

   @MartinVrijland

   Дали гледам вид на крик за помош на вашиот Фејсбук?

   Исчезнувањето на Siebe Viegers исто така беше јасно докажано дека дури и некој што живее во соседството никогаш и никогаш не го видел Siebe, тоа е невозможно, така што загубата со часови му замрасува на 100% на ветрот.

   Ова може да биде уште еден вид загуба, всушност речиси сигурно

   Оние луѓе кои учествуваат во мејнстрим медиумите и луѓето кои работат во близина на такви луѓе кои влегуваат во неа исто така може да се обвинат, може да се наречат болни, луѓе кои се совесни и кои можат да лежат на луѓето за времено паричен тек или друга корист, се сомневам дека вашиот повик за помош е оправдан, г-дин Vrijland

   Болните луѓе кои учествуваат во такви акции се бескрупулозни и не разбираат како тие луѓе можат да ги гледаат нивните средини и членови на семејството. (полошо од насилно однесување)

   http://seriepesten.nl/is-jouw-buurman-sociopaat/

 2. Камера 2 напиша:

  Флер е единствениот кој објавил коментар 🙁? : прочитај

  Многу тажна приказна

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/3671752/tas-van-vermiste-anja-33-gevonden-in-vijver-katwijk

 3. Danny напиша:

  Како да стигнете до страната на Фејсбук на оваа овчичка?
  Не можам да го најдам, јас веќе ја напишав врската.
  Ако сето тоа е точно, тоа е смешно да.

 4. Сонце напиша:

  Пронајдете псиоп смешен ???

 5. Danny напиша:

  Против мене?
  Мислам дека е прилично посебно што се чини дека намерно вршат врски со Шерлок Холмс во профилот на фејсбук, како да го прават тоа.

  Тоа, се разбира, не е всушност да се смее, туку да плаче.
  Но, мислев дека е јасно.

  • Сонце напиша:

   Океј, во почетокот имав впечаток дека го следив псисот.
   Psyops во овие прашања се всушност ажурирани Gladio акции. Тие се посуптилни, попаметни, високи.
   Па, момците од сценариото знаат како да го направат тоа. Тие постојано работат на контролирање на сè според нивните желби.

 6. лудост напиша:

  Не постои Бејкерстрит во општината Катвик (дом и родно место на Ања). Јасно е псиоп.

 7. guppy напиша:

  Не го спомнав уште името Овца. Повеќето овци дозволуваат да бидат управувани и исплашени од овчарите (медиумите), така што се чини дека лидерите на нашата земја значат најдобро за нас.

  https://www.dvhn.nl/incoming/ourl0-Koning.jpg/ALTERNATES/WIDE_768/Koning.jpg

 8. Камера 2 напиша:

  @ MartinVrijland

  Се сомневаше дека навистина сте во право, ТВ Вест веројатно користеше Face Morphing, длабока комбинација со зелен екран,

  Доказот за поткрепа на животот на Ања Шап е досега исклучиво направен од човек кој би живеел под станот на Ања на Wega 15. во Katwijk, прикажан во телевизискиот филм за време на временската линија, видете го филмот ТВ Запад во линкот
  Меѓутоа, откако ќе го зумираме лицето на човекот, веќе гледаме некои чудни отстапувања.

  Поради AVG законодавството, не е можно да се постави фотографија на оваа страница во која може да се назначи кои отстапувања се вклучени. Иако тие го направија својот најдобар, беа направени сериозни грешки, но, се разбира, навистина треба да зумирате на лицето, никој не го зема тоа време, но замисли ако го сторите тоа

  По десет наоди: минута 01 min -25 сек. 00 до 01 мин-51 сек. 18 има повеќе, но тие се најважни.
  1- Ушите на човекот се заглавени на лицето многу чудно
  2- Обликот на ушите може да се зборува, но, исто така, може да се нарече не-природен
  3- Боја на косата, главата од темно кафеава до сива и козари Црвена? (можно е, но сепак?)

  4-минута 01-28.2 Огромното замаглување на линијата на вилицата? Тоа е затоа што човекот ја свртува главата кон лево, да тоа е можно, но заматеноста (заматена слика) е исто така таму кога главата се чува мирно.
  5- Огромното замаглување е таму околу јажето и грлото, но црната карирана јакна покажува а
  остар впечатлива слика, дури и може да ја видите ткаенината многу добро.
  6- Оди од вториот 1-37.07 до 1-37.19, Отворање на устата изгледа како робот
  долниот вилица се движи, но остатокот од лицето останува цврсто, што е многу не-природно.
  7- Во минута 1-45.17 очите се отвораат целосно, па многу светлина ќе излезе на очните капаци, но убаво и темно ѕиркање е повторно, грешка
  8-01-46.19t / m 01-47.12 Тука е смешно, торбите што сите покажуваат брчки на десната страна, а не на неговото лево око воопшто, погледот кој е пропорционално премногу голем, брчките што
  стануваат многу претерани, веѓите кои не можат да се видат за секунда. Има малку назад и назад на образите, но мускулите не се таму, трепките веќе не се видливи итн ... итн ...
  9 - Досадно кафеаво место над аглите на устата, нека одат секој пат и тогаш
  се движи со прикажување на острината и длабочината на устата, изгледа многу неприродно.
  10-Минута 01-38.07 до и вклучувајќи го и 01-42.22 Следете ги качулките на кариран јакна во однос на нејзиниот постојано подвижен врат, штитната шапка (аспиратор) се движи белешка заедно и повторно останува остар остро остри насекаде камерата сè уште е досадно преместена, а несигурна камера ма.
  11- Само за добар гледач: не го гледате левиот ѕид и која било друга позадина која се движи во однос на преден план, што треба да биде затоа што таа камера постојано е досадно.

  https://www.omroepwest.nl/media/29490/Zoektocht-naar-verdwenen-Anja-Schaap-uit-Katwijk-duurt-voort

  и да видиме други опции

  https://www.youtube.com/watch?v=G06dEcZ-QTg

  • Камера 2 напиша:

   На AVG законодавството, се разбира, не е навистина направено за граѓанинот, што може да биде јасно до сега.

   Се разбира, премногу лудо е да се каже дека Медиумите (= вртежната моќ) можат / можат да летаат до луѓето масовно, но луѓето не можат да ги користат своите методи на својот ближен, луѓето тоа го докажуваат. Вкупно поткопување на слободниот збор, а потоа постојано споменувајте и верувајте дека живееме во слободна демократска земја. Со нивната методологија тие обезбедуваат директни докази дека живееме во тиранија, но не можеме да го докажеме тоа, бидејќи тоа е повторно казниво

   • Riffian напиша:

    Се согласувам! Погледнете како забраната за снимање на "социјални работници" наскоро ќе биде поврзана со законот за приватност. Државата користи многу лукаво, Макијавелилно резонирање. Вие едноставно ја извршувате целата 180 °

    "Помош за саботажа со снимање и споделување на социјалните медиуми: тешко казнување!
    со снимањето ја нарушувате приватноста на жртвите. "Објавувањето на ваков материјал за социјалните медиуми треба да биде казнет строго. Бидејќи што е со законот за приватност, а да не спомнуваме што ваквото видео го прави на семејството и пријателите. "
    https://www.telegraaf.nl/watuzegt/3383580/uitslag-stelling-mensen-stop-met-filmen

    Таквата одлука може, се разбира, да оди на свој начин и да му помогне на некој во понатамошниот текст без да се обезбедат докази од АВ. Слугата cq. Психопатот треба да биде заштитен во секое време, ентузијазмот за таква работа на лакија се намалува и прометот е прилично висок. Пред да бидат активни UAV / роботи контролирани со AI, овој период мора да се користи за легално затворање на сè, секако на крајот на државата 😀

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина