Ања Шаап од Кадвик следниот петок "закопана" во затворен круг

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 24 јуни 2019 7 Коментари

извор: twing.com

Се извинувам, но всушност треба да ја тужите холандската влада за да се стави крај на ова прашање дефинитивно, без разлика дали ние се изведуваме со психолошки операции (PsyOps), како што се Ања Шаап или Ана Фабер. Сепак, тоа веднаш изгледа како прилично бесмислена вежба, бидејќи претпоставувајќи дека државата, во соработка со медиумите и судството, ги поставува PsyOp и создава лажни докази, тогаш доказите што мора да се обезбедат за да се оневозможи PsyOp, исто така, може да се создадат. И ако судството е веќе мамење, тогаш тужбата нема да води кон ништо.

Замислете да побарате ДНК-тест за да го докажете договорот со наводното семејство. Потоа, тој профил на ДНК едноставно може да биде генериран од компјутер и саканиот однос ДНК профили може да се направи соодветно. Без значење. Сепак, се прашувате дали, на пример, семејството на Ања Шаап всушност постои кога се наоѓате ова жалосно рекламирање види само први имиња.

Отворете ги градите и имате независна агенција на самото место да направите ДНК тест, а потоа направете го истиот со наводната фамилија? Не сакам ништо повеќе од дефинитивно да ја потврдам или поништам мојата теорија за психолошките операции. На крајот на краиштата, ти си сосема застрашен човек ако го објавите овој тип текст на Фејсбук:

Една недела 33-годишна жена недостасува и медиумите ја промовираат апликацијата за пребарување на Шерлок Холмс, додека таа се случува да ја има целата нејзина Фејсбук страница полна со навестувања на Шерлок Холмс (вклучувајќи домашна адреса). Таа би била во кафе со семејство (но одеднаш само човек 1 на екранот). Потоа, наводно, ја пробива цела ноќ и наводно се пронајдени 3 недели подоцна на море од страна на еден германски капитен. Само историјата на превозот е доцна нема германски брод види дека во (погоре) Schiermonnikoog 3 е во мирување со часови. И колку е веродостојна дека едно тело лета таму? Таквата порака ќе треба да се дели на 17 милиони пати и лажни вести производители на псих треба да се пушат од нивните студија. Сепак, се додека Мартин Vrijland, а не Telegraaf или НОС го покажува ова, сите доволно се рагнуваат. Не е важно колку е очигледно ... медиумите остануваат искрени и Мартин Vrijland доаѓа со заговори. Или можеби е обратно? Колку е јасно што треба да биде да го видиме? И со секој што има такво нешто, тролвата армија се појавува со коментари како "да дојдат на погребот", "ја знам", "оставам самото семејство" и така натаму.

Затоа сакам да имам можност да го решите на самото место. Тогаш сите се ослободуваат од таа непријатна вош во крзно (Мартин Вријланд) или сите конечно дознаваат дека државата и медиумите применуваат сурова измама и измама. Последново можеби не е токму намерата.

"Но, проклето Фрејланд! Сè уште гледате вистински фотографии на Ања и нејзината сестра Џаколиен!Не, гледам слики. Денес повеќе не може да се каже со сигурност дали фотографиите се од вистински луѓе. Ова исто така важи за филмови, филмови од минатото, фотографии од минатото, снимки од безбедносни камери и така натаму и така натаму. Зошто? Бидејќи телевизиските производители долго време имаа ресурси за да генерираат т.н. глувчиња. "Да, но имаше луѓе кои ја познаваа!"Вие не го знаете тоа. Вие зборувате на социјални медиуми или во одредени ситуации ликови кои тврдат дека знаат главниот лик. Овие профили на социјални медиуми, исто така, можат многу лесно да се создадат од компании кои се специјализирани за местење на длабоки профили, а оние "вистински луѓе" можат да бидат Инофиџилер Митарбејтер ", кои се тука и таму подготвени да ја прикријат приказната. Ништо не е тоа што изгледа веќе. Прочитајте овој напис да откриеме точно колку е едноставно тоа функционира.

Единствено што може да се забележи е дека веднаш штом медиумите ќе обрнат големо внимание на нешто, по стимулираниот емотивен одговор меѓу луѓето, обично се воведува нова легислатива која не би била прифатена без тој голем настан. Во случај на Ања Шаап, се чини дека силно се справуваме со PsyOp дека луѓето треба да се претворат во ловци на Покемон Го, а потоа и нивните сограѓани. Мораме да ја преземеме апликацијата Шерлок Холмс масовно, така што предавството на твојот ближен станува игра со покемони и мислите дека му служите на добра причина (бидејќи Ања Шаап, Ана Фабер, и сите тие други исчезнати работи). Во блиска иднина, државата лесно може да ги собере лицата кои бегаат за нејзиниот режим на полициска држава, а истовремено, исто така, легитимно ги слушаат (и ги гледаат) сите оние телефони кои ја инсталирале таа апликација.

Што друго се прашувам? Значи, НФО или познатиот патолог Франс ван де Гоот, познат Анас Ауураг (PsyOp?), Веќе може да направи аутопсија? Причината за смртта веќе е утврдена? Па, тоа беше веќе отстранети кога Френк ван де Гоот во АД рече дека телото е веќе во состојба на премногу распаѓање и веројатно било оштетено од сите видови живи суштества во морето. Но, како тоа оди со затворениот погреб на следниот петок? И што може да остане со сестра Ања (од Жаклин), ако е способна да се раствори? Дали како кукла ќе биде ставена мандакот на Тусо, бидејќи инаку ќе почне да мириса малку во црквата? Жалам за мојот скептицизам, но јас едноставно не верувам во оваа приказна на сè додека не дојде до тврди докази. Но, веројатно можеме да го разнишаме тоа, бидејќи кој сè уште може да провери кој "доказ" за вистината?

Во твоето лице:

Листа на изворни линкови: omroepwest.nl, ad.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (7)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Забелешка: сеуште е присутна можноста дека Ања Шаап постоел.
  Тогаш сѐ уште може да дејствува (во контекст на PsyOp).
  Приказната исто така може да биде вистина, но мојата поента е дека повторно ги има сите карактеристики на можен PsyOp.

 2. Riffian напиша:

  Почитуван Мартин, повторно сте погрешно ... полицијата вели дека е дело затворено.

  "Според полицијата, можно е дека едно тело ќе ја погоди водата во Katwijk и, поради струења, завршува над најисточниот остров на Холандија".

  "Екипата на еден германски брод го сретнал телото на Ања случајно".
  https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/artikel/4756431/anja-schaap-mogelijk-omgekomen-door-misdrijf

 3. Сонце напиша:

  Мартин, ти само уживаш. И имате право да се сомневате во "фактите" презентирани од страна на владата. Правото на сомневање, за да биде скептично, припаѓа и се вклопува во нормално слободно општество. За жал, вториот не е случај кој е и ќе биде насочен.
  Па, момците од сценариото не го сакаат правото на сомневање. Тоа не одговара на кокошката. Овие момчиња сакаат и бараат монопол врз "фактите" и монопол врз толкувањето на "фактите".

 4. SalmonInClick напиша:

  hahaha BNR самата е дел од проблемот со лажни вести, факери ... 😛

  https://www.bnr.nl/podcast/beeldbepalers/10381775/nepnieuws-raakt-in-versnelling-met-deepfake-video-s

 5. Камера 2 напиша:

  Katwijkers на сите вас

  De Telegraaf

  Ако, како уредник на еден весник, зборувате за сочувство
  новоименуван близок, тогаш знаете дека ги преминувате сите граници на сочувство. (вишокот често се користи, но во овој случај не е навистина симпатичен)
  Или знаете дека нема да има отпор, бидејќи нема блиски, кој ќе каже? Ние едноставно не знаеме

  Имаше специјално украсени место за печатот за време на сочувството? Чекај !!! Зошто не беше однапред конференција за печат за откривање на исчезнатите лица, бидејќи печатот навести дека тоа веројатно е кривично дело. 17million луѓе не знаеја заедно со целата приказна и имаат целосно право на транспарентност, објаснување од медиумите / моќ / полиција.

  Зошто капетанот не беше слушнал на прес-конференција. зошто воопшто не постоеше прес конференција по толку големо внимание во сите медиуми (cut & paste forums). Зошто името на бродот / бродот е непознато? Зошто не постојат слики на крајбрежната стража / полиција и / или marrechaussee на трансфер? Зошто Петар Р де Врис мора да каже дека Ања веројатно извршила самоубиство. Ако Ања беше навистина психолошки лошо, зошто медиумите не пишуваа за тоа?
  Зошто јавноста се сомневаше во врска со семејна забава или член на семејството во Blauwen Bock после последната средба, прво беше најавено дека тоа е семеен пијалок и "некој" од семејството се уште рече: земете такси.

  И така, постојат десетици прашања кои го прават целиот проблем сомнително како невистинска приказна, каде што се новинарите кои некогаш пристигнуваат со фотографии на бродот со екипажот што потоа го пронајде Ања.
  Или повеќе не постојат новинари и дали сè ќе се намали и залепи? Katwijkers не двоумете се да се прашуваат меѓусебно прашања.
  Само портпаролот на полицијата (Дик Гејџерт) со микрофон ја донел приказната до 17 милиони луѓе, мора да веруваме дека исто како свештеникот

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1441961297/honderden-nemen-afscheid-van-katwijker-anja-schaap

  Еве приказната за Дик Гојерт од полицијата

 6. метла напиша:

  На сметка на Твитер на Џаколиен Шаап, забележливо е дека Жаколиен е многу загрижен за изјавите на Тјери Бауде, исто така, за време на недостатокот на Ања. Таа исто така споделува многу извештаи за антисемитизмот.

Оставете Одговор

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина