Селена Дион NuNuNu транспарентна "родова неутрална" линија за деца облека

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 1 февруари 2019 6 Коментари

извор: vigilantcitizen.com

Во видеото на YouTube подолу можете да го видите транссексуалецот Целин Дион за нејзината нова транссексуална линија за облека за деца со натпис "Нов поредок". Ако го гледате тој филм, можете да видите тука и таму некои блесоци на светлина. Тоа е техника како што е опишано накратко во мојот претходен напис, во која потсвесното програмирање е програмирано во вашата потсвест. До сега, не е само поопасен за вашиот ум на повисоко ниво за гледање филмови на YouTube (за разлика од свежо поставени правила за цензура), но исто така и на лиминално ниво, изразите стануваат се повеќе и повеќе видливи.

Селин Дион јасно ја промовира религијата на Луциферианот Нов светски поредок која се стреми кон родово неутрални луѓе. Зошто сум Луцифер, имам овие статии објасни. Дали сеуште го читате тоа за добро разбирање на врската помеѓу виножитото, религијата и саканиот светски поредок на Луцифер.

извор: fortunedotcom

Селин секогаш изгледаше малку машки во моите очи и затоа мислам дека има многу повеќе скриени трансродови луѓе отколку што мислиме. Вие едноставно не можете да го направите тоа, само обрнете внимание на контурите на човечкото тело и лице. На пример, ја викам Кристин Лагард од ММФ или само гледам на тоа оваа листа потенцијални трансродови луѓе.

Па, може да се каже дека нема ништо лошо во овој тренд (претпочитам да ја наречам пропаганда) на родова еднаквост. Впрочем, сите сме во право? На биологијата, како што беше, се разбира, му требаше концептот на машко / женско за репродукција и сите видови на биолошки својства се осигура дека мажите и жените се различни. Сега можеме да го усогласиме тоа со технолошкиот "напредок". На пример, веќе е можно да се всади маж во матка и да се носи бременост. Хормонските третмани и физичките процедури можат да ги трансформираат мажите во жени и обратно. Идејата зад ова е дека можете да почувствувате жена во машко тело или маж во женското тело. Големото прашање што се поставува е: дали ние едноставно не реагираме на последиците од свесно распоредениот "развој"?

Ако ги загадуваат нашата животна средина со пластика и нашите мориња, риба, вода за пиење и така натаму целосно се заокружи со ПХБ кои влијаат на хормоналниот развојот на фетусот во матката на една жена (види ова интервју), како резултат на што "преодниот хромозомски прекинувач" станува збунет, како што беше, можеби ќе треба да се справиме со тренд како резултат на (меѓу другото) загадување на животната средина. Тоа само по себе ќе мора да генерира некое разбирање. Да се ​​соочиме со: ако се развие во матката (веројатно поради загадување) физички да девојка (или можеби дури и двосмислена), но ментално момче (или обратно), разбирливо е дека постои криза на идентитетот. Во вакви случаи вие би можеле да разберете медицинска процедура. Но, како што имаме тенденција да правиме со последиците од загадувањето на животната средина, можеби ќе треба да го решиме проблемот во суштината и да не се прилагодиме на последиците.

Статистички гледано, може да биде дека се повеќе и повеќе деца се раѓаат, кои всушност се подложени на криза на идентитет. Меѓутоа, прашањето е дали треба да го охрабриме ова и дали треба да ги охрабриме реновирањето? Зарем тоа не води кон многу посериозна криза и дали тоа не ги доведува децата под доживотно ропство на хормони и лекови? Кој психички притисок доведува до таков процес на реновирање и какви физички последици има тоа? Но, според мене, нешто друго се случува. Тоа не е тренд што произлезе од сочувство за децата со криза за родов идентитет; тоа е пропаганда. (Прочитајте повеќе под прекрасната слика на Селин Дион)

извор: vigilantcitizen.com

Трансродерот мора да биде промовиран. Можеме дури и да тврдиме дека години од неограничена промоција на пластика и непромислени апликации се намерно оркестрирани одозгора, бидејќи нивните ефекти можеби веќе биле познати. Ако сте ги прочитале статиите за врска помеѓу виножитото, трансгендеризмот и луциферизмот, тогаш можеби сте откриле дека светот е според господар скрипта да биде испратена до светска влада под раководство на Луцифер. Тоа е, како што беше, скриениот Бог зад дуалистичките светски религии (бог / сатан), кој сега излегува од отворено. И ако постои скрипта, тогаш постои свесна контрола.

Подлабоко проучување (на статии на овој сајт), која покажува дека transgenderism таму не само што ќе се осигура дека на творењето и образование се повеќе се префрлаат кон државата (Храбар нов свет, Aldous Хаксли), но ова е предворјето за трансхуманизам. И двата го содржат терминот транс од трансформацијата на зборот. Luciferian светски поредок не само што има за цел бесмртниот човек (ќе го признаат дека религиите и нивните "вечен живот"?), Но, исто така, има за цел промена на луѓето во киборзи. Тоа е само почеток, бидејќи крајната цел е Сингуларност. Тоа е терминот замислен од техничкиот супериорен, пронајдувач, писател и глобален инвеститор на Google и промотор на трансхуманизмот: Реј Курцвеил. Сингуларност е фузија на човечкиот дух со вештачка интелигенција (во облакот на курсот). Прочитајте повеќе под радосна слика на родово неутралните деца.

извор: nocamels.com

Значи, ако сега сте толку либерални и "слободен дух" да се вратиме на родовата неутралност, па дури и свесно или несвесно се охрабрувачки тренд, затоа што не сакаат да бидат етикетирани како конзервативна и секогаш е на прво место на развој на листа на чекање, се сеќавам дека ова е само тремот на крајното ропство во кое човекот со мозокот и нанотехнолошки трансформираното тело мора да дојде на Интернет. Овој процес постепено напредува, но пропаганда веќе добро ја извршува својата работа. Транзитната / родовата неутралност е почеток. Следните чекори се оние на врската помеѓу мозокот и интернетот (на пример Ероновиот мозок на Неуралнак) и инвазијата на нанобот на телото. Покрај тоа, тоа е многу корисно како и секој во светот ДНК во базата на податоци и легислативата за вакцинација осигурува дека секој мора да прифати инјекции. Генетски методи за уредување базирани на CRISPR-CAS метод тогаш може да се контролира од облакот и нанобот тогаш може да биде подготвен во секој крвоток.

Најдобро е да се разбере дека исто така мислите дека мажите и жените се еднакви. Исто така е разбирливо ако ги разбирате децата кои минуваат низ родова криза. Само сега е време да се види дека ова повеќе не е прашање на разбирање, туку дека се занимаваме со рок-хард пропаганда. И таа пропаганда би била сè уште невина ако не видете што доаѓа. Ние, всушност, го копа сопствениот гроб кон целосното дигитално ропство.

Ако ги превземете проблемите и навистина се навлезете во неа, може да најдете увид дека исто така е корисно да ги споделите таквите статии меѓу вашето семејство, пријатели или познаници. Објасни им дека е важно да ги прочитате темелно и да ги прочитате сите придружни статии.

Листа на изворни линкови: zerohedge.com

Тагови: , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (6)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. guppy напиша:

  Исто така верувам дека отсекогаш постоела (во мал обем). Ако правилното објаснување не е дадено тогаш тоа ќе помине низ, како што можеме да ги набљудуваме овие денови. Како што веќе извикувате во претходната статија, ние сме програмирани во текот на целиот ден. Во минатото тоа го правеа со создавање колективни поенти за проповеди и сега можете да останете дома. Доаѓате со статии кои не ги осудуваат, но објаснете како вилушката е во рачката. Ако не можете да видите на кој начин одиме сега, вие сте слепи.

  Претходно немаше никој буден дека Берт и Ерни живееле заедно, сега е прецизно објаснето дека тие се уште се геј и дека шансите се дека Ерни уште наречен Ени. Покрај тоа, тие веќе ни известија дека има само една smurfette во Смерфланд и наскоро ќе слушнеме дека останатите се родово неутрални.

  Едностраното програмирање мора да престане, само останете по размислување и не прифаќајте што се сервира.

  Тоа не е болест што е програмирана вака, бидејќи ние самите сме програмирани со одредени карактеристики. Не е лесно да се извлечеш од тоа, но сигурно не е невозможно.

  На крајот, ние сме НИКОЈ и можеме подобро да се фокусираме на менталниот развој од физичкиот развој и нашиот мозок исто така е дел од тоа.

 2. Долготрајни напиша:

  Мартин

  Добра анализа. Што значи ова со агендата 2030 ????
  Само прашање!

 3. Долготрајни напиша:

  Мартин.

  Како да одговорите?

  • Мартин Vrijland напиша:

   Сè што има врска со споменатото сценарио, а секако е дел од агендата како што е прикажано во видливото поле.
   Продлабочувате ако имате значење и време во написите поврзани со натписот погоре. Според мое мислење, важно е да се препознае сценариото.

 4. Рререн напиша:

  Здраво Мартин,

  Јас направив слика од екранот на високи subliminal порака од клипот nununu. Бев шокиран.
  Ќе те испратам ли? Може да бидете во можност да ја објавите сликата и да го поставите прашањето до вашата публика за тоа што точно може да се види.
  Имам сомневање.

  Groet

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина