Фемке Халсема прави демонстрација без дозвола за формирање на правно и групно ниво и 1,5 метри социјално дистанцирање неповратно

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 2 јуни 2020 18 Коментари

извор на фотографија: бр.бр.

Таа навистина го кажа тоа, синоќа по необјаснивата демонстрација на браната; Фемке Халсема во Оп1: демонстрационото право е уставно право. Значи, воопшто не ви треба дозвола. Овие се сите фигури на државата и сите сме послушно вклучени, затоа што сме иницирани од медиумите да веруваме дека ова е начинот да се направи тоа.

Не, не ви треба дозвола за демонстрација. Тоа е уставно право. Всушност, вие не мора да почитувате никаков закон или правило што го поткопува уставот. Фемке Халсема вчера недвосмислено покажа дека дури и политичарите знаат дека треба да се придржуваат кон уставот. Сепак, тоа го прават само доколку им одговара.

Ако навистина излезете од најдлабоките слоеви на програмирање, ќе откриете за себе вашите основни права се.

Демонстрацијата вчера попладне на браната во Амстердам секако беше целосно испланирана. Изговор на Фемке Слис Халсема се јазик што е добро измислен. Оттука, нејзиниот усен јазик swish. Секој што размислува малку, може да забележи дека глобалните протести, вклучително и оние вчера во Амстердам, се оркестрирани (види овде). Во овој напис Јас објаснив како приказната за Georgeорџ Флојд треба да започне граѓанска војна. Тоа е дел од мастер скриптата што веќе ја опишав во мојата книга во ноември 2019 година. Прочитајте ја таа книга така што ќе ги земете основните знаења за тоа.

Важно е да се разбере како медиумите, политиката и голем дел од населението (Инофизелер Митарбејтер, како на пример под Стаси Германија во поранешна ГДР) сите работат под една капа во ова сценарио. Целосно беше упатено дека браната се наполни со 5000 мажи. Сведоци сме на професионални превирања во кои избива хаос низ Запад. Ако го комбинирате тој хаос со претстојната втора појава на вирусот корона Бил Гејтс, наскоро може да ја распоредите силната рака за да ги поставите работите во ред. Преку професионални демонстранти и (наскоро веројатно) додавање на професионални немири, можете да го ставите пламенот на контролиран начин.

Пресвртувањето и скенирањето на Фемке Халсема е корисно да се разгледа одблизу, затоа што овој вид брат на професионални лажговци во политиката ве измами со директно лице.

Нека биде кристално јасно дека таа разговара огромно од вратот, кога за време на емитувањето на О1 рече дека нема индиции дека толпата на Дам ќе стане толку голема. Имаме голема колекција на податоци за тоа. Автоматизираните скрипти за АИ точно знаат кој ја посетува која група на Фејсбук и може точно да мери и да знае што има намера да направи секоја индивидуа и група, без дури и да се најавува на 1 Фејсбук или Твитер група. Тие точно знаеја колку луѓе ќе дојдат на плоштадот Дам. Проекцијата на Фемке во ова може да придонесе за легализирање на гледањето на податоците за социјално растојание од страна на државата (голема колекција на податоци).

Во сите случаи, с everything што прави државата, било да е на општинско или национално ниво и без разлика дали станува збор за метар и пол или групна формација; сè е во спротивност со уставот. Значи, каде што Фемке јасно изјави дека таа всушност не треба да одбие дозвола (види видео подолу), затоа што тоа е уставно право, ова важи за сè што ви било присилно за време на оваа корона криза (и многу пати претходно).

Законите потпишани од круната, продадени од политичарите и медиумите, се туркаат низ грлото на народот преку појава на демократија. Во реалноста, тоа е круната што го става потписот. Сè по непромислената благодат Божја.

Речиси секој закон ја нарушува не само вашата приватност, туку пред сè уставот. Далеку од тоа, повеќето закони го кршат вашето основно право и човештвото.

Со текот на годините, толку бевме програмирани од змии како Халсема и многу други во политиката што веќе не ги гледаме. Марк Руте, Уго де Јонг и целата организација на продавници за кукли на говорници со паметни магацини, го држат изгледот на лево и десно, либерална, зелена, црвена или виолетова; лажна демократија.

Демократијата е фарса и вашите основни права се стандардно чизми со седум милји. Единствениот излез е да се ослободат овие додатоци од нивната белегзија и да се преземат контролата преку директна демократија. За да го направите ова, прво треба да разберете колку темелно сте измамиле заради вашето програмирање лулка до гроб, и како продолжувате да верувате во тоа само затоа што сите околу вас поминале во исто програмирање и се дел од системот. На пример, системот се одржува со зависност и „не знам подобро“.

Време е за револуција и време за директна демократија во која ја отпуштаме старата политичка змија и ја испробуваме јавно. Време е самите да ги избереме нашите водачи. Време е самите да ги донесеме нашите закони. Време е ние самите да се однесуваме. Директната демократија го прави тоа можно. Директната демократија е единственото брзо реализирачко решение. Затоа, разгледај www.fvvd.nl или кликнете на копчето.

директна демократија сега

Тагови: , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (18)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Ресторани се отвораат
  Продавниците се отвораат
  Спортски сали се отворени
  Сè што е отворено
  Маски за уста
  1,5 метри: игнорирај глупости

  Сите неуставен, неуставен и нехуман

  Казните се таму за да солза!

  Отвори! http://www.openup.shop

  • Бери напиша:

   И плаќајте сè во готово

   • Анализира напиша:

    1 + 1 =…

    Министерството го испраќа законот за итни случаи за прибирање на телекомуникациските податоци до Претставничкиот дом
    Министерството за економски прашања воведе закон за вонредни состојби, кој му овозможува на РИВМ да ги гледа податоците од кулите за пренос една година. Законот за вонредни состојби беше испратен до Претставничкиот дом денес, откако беа процесирани критиките од холандското тело за заштита на податоци.

    Законот за итни случаи овозможува националниот институт за јавно здравје и животна средина да собира податоци за мобилни кули од давателите на телекомуникации. RIVM сака да ги користи тие податоци за да ја мапира дистрибуцијата на коронавирусот. Врз основа на податоците, РИВМ може да ја советува владата или безбедносните региони да ги заостри или релаксираат здравствените мерки.
    https://tweakers.net/nieuws/167804/ministerie-stuurt-noodwet-voor-verzamelen-van-telecomdata-naar-tweede-kamer.html

    сè е дозволено под маската на # Ковид1984

 2. SalmonInClick напиша:

  Време е претприемачите, вработените да ја обединат и тужат државата индивидуално за изгубени приходи. Извади го ебењето !!

  Германски официјални протекување објавија дека ја осудуваат Корона за „глобален лажен аларм“

  Федералната влада на Германија и мејнстрим медиумите се ангажираат во контрола на штетите по извештајот што го предизвикува утврдениот наратив Корона истекнат од Министерството за внатрешни работи.

  Некои од клучните пасуси на извештајот се:

  Опасноста од Covid-19 беше преценета: веројатно во ниеден момент опасноста од новиот вирус не ја надмина нормалното ниво.
  Луѓето кои умираат од Корона се во суштина оние кои статистички би умреле оваа година, затоа што тие го достигнале крајот на животот и нивните ослабени тела веќе не можат да се справат со секој случаен секојдневен стрес (вклучувајќи ги и приближно 150 вируси кои во моментот се во оптек).
  Во светски рамки, во рок од една четвртина од една година, нема повеќе од 250,000 смртни случаи од „Ковид-19“, споредено со 1.5 милиони смртни случаи [25,100 во Германија] за време на бранот на грип 2017/18.
  Опасноста очигледно не е поголема од таа на многу други вируси. Нема докази дека ова било повеќе од лажен аларм.
  Срам може да помине низ овие редови: За време на кризата во Корона, државата се покажа како еден од најголемите производители на „Лажни вести“.
  https://www.ichbinanderermeinung.de/Dokument93.pdf
  https://www.strategic-culture.org/news/2020/05/29/german-official-leaks-report-denouncing-corona-as-global-false-alarm/

 3. Бензо Вакер напиша:

  Таа демонстрација на браната веројатно ќе се користи повторно како причина за „вториот бран“ да ги задржи сите за неколку недели назад.

 4. SandinG напиша:

  Халсема, ако е нејзиното вистинско име, има кабалистичка и вообичаена осомничена Абрамович на напишаната брошура „Моќ и имагинација“. Можеби и позајмила некои од Макијавели. Царот нема облека, време е како народ да се дистанцира од овие болни луѓе.

  Без исклучок, сите тие се кабалисти, вклучително и таканаречена кралска куќа.

 5. Замрзнува Хари напиша:

  Владите ширум светот буквално се во војна со сопственото население и се повеќе или помалку геноцид против своите, а истите влади никогаш не биле попопуларни меѓу сопственото население.

  Масовна хистерија? масовно перење мозок? а исто така и масовна хипноза?

  Настанот Фемке Халсема има многу голови. Мислам дека еден од нив е исто така тест случај да се види колку далеку спие населението и го прифаќа ова без да се разбуди. Досега голем успех за Рут и ко.

 6. SalmonInClick напиша:

  Уште еден клинец во ковчегот на фијаското „Ковид1984“, случајот за тврдење голема штета е секој ден. И со политиката на Крис Лагард во ЕЦБ, секако е бриз да платиме за тоа 😉 Сите институции бргу го губат кредибилитетот ..

  Порно глумец, неуспешен модел на податоци за колеџ на Империал, кој станува се лудо до ден:

  Surgisphere, чии вработени се чини дека вклучуваат научник-писател и модел за содржина за возрасни, обезбеди база на податоци зад Лансет и Englandу Англија Journalурнал за медицина хидроксихлорокин студии
  https://www.theguardian.com/world/2020/jun/03/covid-19-surgisphere-who-world-health-organization-hydroxychloroquine

  Лансет повлекува голема студија за хидроксихлорокин
  https://www.nbcnews.com/health/health-news/lancet-retracts-large-study-hydroxychloroquine-n1225091

  Светската здравствена организација ја продолжи судењето со коронавирус на лекот за маларија хидроксихлороин, откако ги испита безбедносните проблеми
  https://www.cnbc.com/2020/06/03/world-health-organization-resumes-coronavirus-trial-on-malaria-drug-hydroxychloroquine-after-safety-concerns.html

 7. Riffian напиша:

  Нов закон за корона за да се стави крај на забуната околу мерките

  Задолжително чувајте еден и пол метри подалеку или на друго место парична казна. Таа мерка, која е сè уште привремена, ќе биде закотвена во посебниот закон за круна на министерот за здравство Уго де Јонг.
  https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/artikel/5144731/coronavirus-afstand-houden-nieuwe-wet-hugo-de-jonge

  Па, тие го сторија повторно, вие го сторија тоа и ги ограбивте жителите на Мадурадам од останатите слободи. Заслужува медал со завршен лиг
  👃👃👃👃👃👃

 8. SandinG напиша:

  сè е законско драги луѓе, затоа што се занимаваме со невидлив непријател. „Моќ и имагинација“ КУА 😷 Дали треба да кажам повеќе ..

  Холандското тело за заштита на податоци (АП) испрати писмо до индустриското здружение на супермаркети за предупредување против незаконската употреба на камери за препознавање на лицето.
  https://www.nu.nl/tech/6056138/ap-waarschuwt-supermarkten-voor-onrechtmatig-inzetten-gezichtsherkenning.html

 9. Анализира напиша:

  ништо не се случува случајно во Мадурадам сè оди според сценариото. Земјоделците се бркаат надвор од земјата, а испразнетите парцели се полни со центри за податоци .. Дали сметате дека сте Храбар нов свет?

  https://www.nu.nl/tech/6056268/datalek-in-infectieradar-rivm-gegevens-van-gebruikers-in-te-zien.html
  https://www.omroepflevoland.nl/nieuws/123330/almere-krijgt-datacentrum-voor-clouddiensten

 10. xdenhaag напиша:

  https://cultuurondervuur.nu/gemeente-amsterdam-geeft-subsidie-aan-demonstranten-op-de-dam/

  "- Општина Амстердам ги субвенционира демонстрантите на браната -

  Дури 5.000 луѓе се собраа на плоштадот Дам во понеделникот. Тие протестираа против наводниот расизам во Соединетите држави. Со благослов на градоначалникот Фемке Халсема. Всушност, нејзиниот градски совет им дава значителни субвенции на организаторите Мичел Есајас и Jerryери Африеј “.

  Колку лудо може да добие?

  • Мартин Vrijland напиша:

   Тоа е срам и информација за одвраќање за да се добие впечаток дека се одвива мала сума на субвенции, така што ние особено не добиваме дека целата толпа од 5000 луѓе платила и застанала таму

   • SalmonInClick напиша:

    бунт на истребување на истиот лист тужба, сè е насочено кон спроведување на агендата на вообичаените осомничени. И ако дозволите неколку корисни идиоти да одат по патот и да плаќаат, тогаш тоа е секако убав бонус.

    Сега, исто така, гледате дека таканаречените пакети за финансиска поддршка Ковид се поврзани со целите на климата, две птици со еден камен. Значи, ова беше план Б за вообичаените осомничени да го направат тоа, измислен вирус / измислена агенда за климата. Сите контролни механизми за контрола на гоаимот.

    • SandinG напиша:

     Говорејќи за гуими, емитувањето на ОП1 во сабота не остава ништо на имагинацијата, субливистичните пораки за животните летаат низ вашата глава. Одвратна телевизија, да не речеме кој е на чело на холандскиот пропаганден радиодифузер.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина