Мајкл П. Thijs H. Jos B. сите случаи на убиства во медиумите доведе до брзо воведување на хорор законодавство што влијае на сите

поднесена во АНЕ ФАБЕР, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 мај 2019 3 Коментари

извор: hartvannederland.nl

Вчера видовме медиумска емисија за случајот Ана Фабер, во кој зборуваше "таткото на Ана". Всушност, тоа беше аргумент во кој беше добиена симпатија за укинување на што е можно повеќе права од таков ужасен убиец како Мајкл П. "таткото на Ана" е толку лута што нема да му пречи ако Мајкл П изврши самоубиство.

Јас го ставам насловот "татко на Ана Фабер" во наводници, зашто ако се занимаваме со PsyOp (психолошка операција) во која постоењето на Ана е извртена со помош на длабоко лажни техники, тогаш Ана Фабер не постои и во тој случај татко актер (исто како и мајката, чичко, пријател, итн.). Со сигурност не можеме со сигурност да кажеме со 100% дали таков говор на суд е навистина говор на суд или дали гледаме телевизиска продукција на ANP John de Mol и deepfakes.

Карактеристиките на deepfake технологијата се дека можете да создадете лице од нула преку AI (вештачки интелигентни) софтверски системи. Можете да создадете цела историја, вклучувајќи фотографии и видеа. Ова е веќе толку едноставно со денешниот софтвер дека веќе постојат комерцијални апликации на пазарот кои користат делови од таква технологија во апликациите за паметни телефони.

На пример, можете да одржите интервју со актерот и да го преклопите гласот и лицето на друг (или длабоко вовлекување) во видео во живо. Никој нема да ја види разликата. Можете да го сторите истото со профилите на социјалните медиуми и нивната мрежа на пријатели. Креирани профили, комплетирани со листи на пријатели, пријателски одговори. фотографии и видеа, можете да користите како тролската армија која ги следи сите дискусии во социјалните медиуми. Ова се "луѓе" што ги гледаме во дискусиите за Фејсбук и форуми. Луѓето кои велат дека знаат жртва или знаат некој што добро го познава или е таму во класот; итн. Тоа е тролска армија која мора да ги следи онлајн PsyOps во дискусиите.

Во случаите на убиство на медиумите денес, од самиот почеток гледаме дека тие треба да ги играат луѓето на таков начин што ќе прифатат ново законодавство што нормално никогаш нема да го прифатат. Во овој напис Ова го објаснувам детално (вклучувајќи и објаснување за длабокото однесување).

Во сите оние случаи на Ана Фабер, Ники Верстапен, Михаел Панхуа, Тијз Х., Џош Брех (или со какви и да било имиња што е врежано во Вашето сеќавање), секогаш гледаме дека тоа води кон ново законодавство кое никој без овие случаи на убиство големо влијание. Во спомнатата статија (кликнете на линкот) објаснувам како во PsyOp е важно максимумот Проблем, реакција, решение се применуваат за да протуркаат нови закони. Јас покажам колку детски едноставно можете да го составите PsyOp со моменталните технички средства. Вие креирате, каков што е, самопроизвесен проблем (случај на убиство со големо влијание), ги играте луѓето во голем обем преку медиумите на нивната емоција, така што тие се подготвени да влезат во финалната фаза; оние во кои тие го прифаќаат ужасното законодавство кое тие самите можат да го допрат.

Примерот на случајот Thijs H мора да води кон укинување на професионалната тајност во институциите каде што луѓето се за "ментална здравствена заштита", бидејќи Thijs H. ги негира убиствата, но пристигна со крвави раце и облека во институцијата GGZ Vijverdal во Херен. Значи, постојат докази, но тоа е во форма на изјава на Тијс Х. до психијатарот и не му е дозволено ништо да каже. Во овој PsyOp се чини дека е ќор-сокак што беше намерно создаден во кој Thijs H. не може да биде осуден ако психијатарот не ја раскине неговата професионална тајност. Тоа е она што PsyOp треба да доведе до: укинување на професионална тајност. Случајот на Thijs H. исто така ќе помогне да се осигура дека луѓето што прават збунет впечаток можат да бидат заклучени за набљудување без да дадат причина и без интервенција на психијатар Едит Шиперс сметка).

Случајот на Ана Фабер-Мајкл П. мораше да доведе до прифаќање на легислативата во врска со казната на ТБС без осомничениот кој сакаше да соработува во психијатриска истрага. Таа, исто така, веројатно треба да доведе до доживотно обезбедување (ТБС) и можеби дури и до укинување на правото на жалба. Желбата за укинување на тоа право е скриена во претпоставеното емотивно сведочење на пријателката на Ана Фабер (Натан Фидер). Неговиот адвокат зборуваше.

Случајот Jos Brech мораше да доведе до прифаќање на употребата на ДНК, при што таа ДНК беше добиена во поинаков случај од оној за кој се бара осомничениот. Всушност, тоа беше воведување на правото на неограничено стекнување на ДНК и непречено користење на тоа во правни работи. Покрај тоа, луѓето се повеќе и повеќе се доведоа во режим на прифаќање за создавање на Националната база на податоци на ДНК (види тука објаснување).

In споменатиот член, во која давам широко објаснување за создавањето на длабоки ликови, објаснувам дека АНП (Генералниот холандски печат) е во рацете на телевизиски продуцент. Зборуваме за милијардерот Џон де Мол. Значи, не треба да изненадува фактот дека кога гледате слики во медиумите, ова се едноставни филмски продукции. Сето тоа е брзо и лесно да се создаде со софтверски и студиски техники. Прегледувачот не го забележува ова и мисли да ги погледне вистинските вести. Тоа е она што го правиш во добра психолошка операција. Во меѓувреме, луѓето се убедени од истите медиуми дека лажните вести и тролските војски доаѓаат само од Русија, и така секој повторно му верува на медиумите.

Сепак, можно е дека Ана Фабер никогаш не постоела, но е длабока продукција.

Листа на изворни линкови: nu.nl, 1limburg.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (3)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Еј Џон де Мол! Ако подоцна живееме во тоталитарен дигитален затвор, со само ограничување на слободата на законодавството, каде што луѓето без милост може да исчезнат во гулагот и сите наши деца се трансродови, тогаш можеме да дојдеме и да те бркаме од вашите големи вили?

  http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2019/05/johndemol.jpg

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Умре Gorsse Lüge: постојано повторувајте лага и секој ќе верува во тоа.

  И така PsyOp спин доктори само спин нов бегство:
  https://www.ad.nl/utrecht/woede-en-frustratie-in-den-dolder-na-ontsnapping-levensgevaarlijke-patient~a79a19f1/

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина