Thierry Baudet е кловн кој мора критички да размислува за вратот

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 4 јануари 2018 13 Коментари

Ако ги следите настапите на Thierry Baudet, тогаш се чини дека има голема доза на искреност што многу ќе ја ценат. Неговата критика е често острина и неговиот стил ќе им се допадне на многумина. Се разбира, таму ќе има и оние кои ќе го најдат богат син на коњот, но тој добро работи на изборите. Според најновите анкети, партијата на Боде, Форумот за демократија, веќе ќе има места на 14. И со тоа, конечно, се чини дека има некој во политиката кој ги именува работите и навистина ја потресува политичката клика во Хаг. Вилдерс најверојатно повеќе се вклопува во десниот агол, додека Боде отвора неквалификуван бог. Тоа е багот на следбениците на Мартин Вриланд и критичките мислители кои, на пример, се осмелуваат да кажат дека глобалното затоплување е климатска измама. Тиери се осмелува барем да каже нешто во врска со ова и повикува да го разреши метеорологот Герит Химстра во дискусијата на Твитер за еден филм од Ал Гор (во која Gerrit Hiemstra pro и Baudet контраиндицирана приказна за Gore). Тајри, исто така, ги исфрла од новиот неискористен извор на "мислители на заговор" (hyped злоупотреба за луѓе кои размислуваат критички).

Меѓутоа, она што е зачудувачко за Тјери е дека тој е критичен, но дека неговата улога е целосно насочена (исто како и сите други политичари). Прочитајте повеќе за ова овој напис. Моќта на измама на демократијата секогаш е дека знаете што постојат чувства и мисли во црквата во општеството, за да им се даде писка, така што ќе го насочите полето на силите.

Често го добив прашањето зошто мојата веб-страница сè уште не е симната и зошто сум уште жив. Причината се рефлектира во фактот што владите и нивните големи анализи на податоци имаат интерес за постоење на вакво место. Се разбира, тоа ќе обезбеди разумно значително будење меѓу група луѓе, но ако се случи тој ефект, државата точно знае кој е. Податоците анализи кои следат се обезбеди време за анализа на софистицирани психолошки профил на граѓани кои се чувствителни на информации и преку некој сајт како овој, па вештачката интелигенција (AI) скрипти кои овие податоци, нов план да се направи кампања таму. Овие анализи на податоци преку АИ работат како шаховски компјутер од Google (Alpha Go). Ако можете да ги измерите сите идеи и сите реакции на нив (вклучувајќи го и социјалното, социјалното и економското збогум на поединци), АИ може да утврди пресметка и да определи стратегија. На кратко: мерењето е познавање. И со мерење, можете да ги користите вашите политички кукли кои го толкуваат и служат секој вкус и предност во општеството и на крајот го праќате во насока која ја сакате.

Накусо, ако Баудет ги критикува, тоа е целосно управувано. Коагорите во Хаг и рекламни на моќниот блок (исто така наречени медиуми) знаат точно каква улога игра Бодхет и како треба да го одведат тоа. Ако Thierry Baudet продолжува да расте на анкетите, тоа не е добро или лошо, позитивно или негативно, тогаш тоа е резултат на мерење со којшто се хранат големите системи за анализа на податоци и АИ. менаџерите на перцепција се под политички актер клика или нивните рекламни агенции (притиснете агенции, вести, весници и други форми на медиумите) да ги врши своите должности. Вие навистина не може да се појави во Хаг ако не сте поминале низ тренингот на актерите. "О да? Како се приближувате до Vrijland, доказ за тоа! Значи, тврдите дека постои еден вид институт за обука каде што се подготвуваат политичари?"Тврдам дека се случуваат нешта во нашето општество кои не се видливи со голо око, кои никогаш нема да бидат изложени од медиумите (бидејќи тие се перцепција менаџери, рекламни агенции или пропаганда извори на државата), па не можете да ги направите но само погледнете во мистеријата околу позадината на Марк Руте или неговиот приватен живот. Што всушност знаеме за тој човек, освен она што го добиваме за нас како пропагандни филмови преку медиумите. Тој се чини дека е подготвен од рана возраст за неговата улога. Мојата непроверлива позиција е тоа што ова важи за сите актери во Хаг. "Значи, сите тие се актери кои се подготвени за нивната улога? Навистина? Исто така, некој како Тјери Бадет кој изгледа многу искрен?"Да, сите. Сите тие се колнат верност кон царот и сите се обучени да се појават на сцената и да го изведат секојдневниот вистински сапун во живо од втората соба за вас.

"Па велат, тоа е смешно Vrijland! Значи гледате како мислитерите на заговор навистина можат да се запрат и навистина да видат духови."Дали знаете што е поентата? Медиумите нема да ви го сфатат. Тие доаѓаат со пропагандни филмови или статии кои влијаат на вашиот имиџ. Тие ја градат сликата (видете видео на дното на оваа статија) и употребувајте хипнотички техники како НЛП и потсвесни програми. Техниките кои некој ги сака Виктор Мидс кои ги прикажувате во неговата програма Mindf * ck, се применуваат за вас дневно од страна на медиумите. Сликата не е за откривање вистини, туку за програмирање на вашата перцепција. Вие не знаете кој е Тјери Боде, повеќе отколку што навистина знаете кој е Александар Пектолд или Марк Рутте. Не ги познавате протагонистите од вашата омилена серија на Netflix или лично, ги познавате од серијата на телевизија и тие ја имаат сликата од нив што тие ги изведуваат во таа серија на телевизија (или можеби еднаш во едно интервју). На пример, секојдневно ја гледате сапунската опера на Хаг на телевизија, каде актерите научија да дејствуваат уште од рана возраст и нивната улога треба да ја испрати вашата претстава за светот на предефинирана рута. Ова, исто така, вклучува и критички бучава, бидејќи луѓето не се толку глупави што само голтаат сè. Луѓето читаат на интернет, учат работи и учат. Затоа сапунска опера развива заедно со вашиот развој. И затоа се појавуваат нови актери кои го претставуваат вкусот на новите случувања во општеството. Нивните дискусии, политички договор или одлично украсени немири и борби се изведени преку шпиндоктори. ТВ презентерите и новинарите може да ја продаде сапун за вас и да се создаде дискусии изглед.

Сега слушам: "Да, но мораме да го сториме тоа со нашиот сегашен демократски систем, па затоа повеќе би сакал да бидам среќен со некој како Тјери Бадет кој конечно навистина го претставува моето мислење, тогаш ништо не се случува."Таа мисла доаѓа од длабоко вкоренети претходно програмирани чудовишта на вашата калвинистичка ДНК. Исто како што пате знае како да плива, штом ќе падне надвор од гнездото, вашата ДНК знае дека ти треба министер. Тоа е програмирано генерација-по-генерација, дури и ако ние не одиме во црква повеќе. Телевизијата, весникот и политиката се нашиот нов свештеник. Следи лидерот на лидерот, е она што ни го вели нашата ДНК. Нашата програма нѐ измами и нè тера да размислиме дека само она што може да се промени во светот, ако го правиме тоа со ресурсите што ги имаме. Но, ако вековите покажуваат дека не можете да изгаснат шумски пожари со помош на пиромани, можеби ќе биде време да барате друго решение. Можеби ќе биде време да започнете сами. Идејата дека политичарите треба да го прават тоа за нас е стариот концепт за почит. Тоа е во вашата ДНК и се одржува од страна на телевизијата и другите медиуми кои ги чувате во режим на зависност. Вие се чувате во доен режим. Сите промени мора да доаѓаат одозгора. Остануваме несвесно да гледаме во таа кабина. Калвинизмот е толку длабок во нашата ДНК! Тоа е да стане страшно. И тоа се одржува со модерни средства. Човечката раса се симна од колената! Одете и внесете ја промената и престанете со својата желба за уште еден нов министер кој не е ништо повеќе од актер во безброен вистински сапун во живо. Стоп со "следете го лидерот"! Ти си шеф.

Листа на изворни линкови: telegraaf.nl, futurism.com, jovd.nl, victormids.com

Тагови: , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (13)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. SandinG напиша:

  Lullo Baudet не е ништо повеќе од фаќач на мачка за елитата и телефонски столб каде што електоратот може да ги постави своите "фрустрации". Но, дали е решено е прашање 2 ????

  Исто така е интересно да се прочита дека тој е од фабриката Лајден Минерва и дека неговиот "ментор" е Пол Клејтур.

  "Baudet се приклучи на 2007 на Универзитетот во Лајден. Како предавач и докторант, тој бил поврзан со Правниот факултет. Нападот на државата на нацијата, тезата што Баудет ја напиша под водство на Пол Клитеур и Роџер Срутон, се однесува на националниот идентитет, европското обединување и мултикултурализмот ".

  "Од 2015, Cliteur е поврзан со Форум за демократија. Тој е претседател на Советодавниот одбор за FvD. Пол Клејтур е исто така наречен духовен отец на партијата, поради неговата главна улога зад сцената на партијата ".
  https://www.universiteitleiden.nl/medewerkers/paul-cliteur
  https://eenvandaag.avrotros.nl/panels/opiniepanel/alle-uitslagen/item/thierry-baudet-politicus-van-het-jaar-2017/

 2. SandinG напиша:

  Луло Бадет е во право во врска со климата, но можеби е корисно да се споменат некои извори во иднина. И особено ако комуницирате со фабрика за азотни оксиди НОС, наместо да бидете заглавени во хегејската шега.

  "Од друга страна, само 18% од станиците покажаа зголемување на температурата на водата што се очекуваше од глобалното затоплување, што делумно ги одразува границите во откривањето на трендовите поради својствената природна варијабилност на податоците за температурата. Намалувањето на видливоста се поврзува со зголемената густина на човекот. Сепак, оваа врска може да се одвои од фактори на животната средина, со услови кои го зголемуваат нивото на вода и ги намалуваат ефектите од човечкото влијание. "
  http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0188564

  До неодамна, Универзитетската библиотека во Лејден едноставно се нарекува Универзитетска библиотека (УЛ). Меѓутоа, образовната институција сакаше да се интернационализира и затоа сметаше дека е време за ново, модерно, англиско име. Сепак, се чини дека го изгубиле од вид на холандскиот јазик. Библиотеката сега го носи името Универзитетска библиотека Лајден, со скратено LUL.
  https://www.metronieuws.nl/nieuws/binnenland/2017/09/universiteitsbieb-leiden-heet-vanaf-nu-lul

 3. Нотис напиша:

  Говорејќи за проливање на мозокот и пропаганда
  Силен сомнеж дека со оваа програма беспрекорно се случуваат различни агенди:
  https://tvblik.nl/taarten-van-abel/deyan-1

  ca
  10.25 пари / заработка / материјализам
  14.30 е исламска држава и свињи (прашајте дали тоа дете го има детето или е инспирирано)
  22.05 Бог / Appen / Bellypiercing (Мора да се задржи нагоре / дух на овој пат)

  Исто така, обрнете внимание на црвено-црната облека за момчето и младата ѕвезда на 5 - среќна во добрата штица на кошулата на Лике.

  Ps Но, тоа е сè уште една симпатична невина детска програма на колачи / кофеин Siempie де Јонг.
  https://www.lindanieuws.nl/nieuws/taarten-van-abel-presentator-ik-heb-niks-met-kinderen/
  http://www.weekend-online.nl/nieuws/24154/taarten-van-abel-presentator-zet-bijzonder-gewaagde-naaktfoto-online

  pps Родителите нека вашите деца гледаат телевизија тивко, е целосно невин како во ENgland oh yee немавме еден Џими Савилја ??? !!!!

 4. Нотис напиша:

  @Martin Многу добар напис.

  Заклучувањето на статијата совршено се одразува на она што се случува (со векови).
  Последните 2 или 3 фрази треба да бидат запечатени на секој Neederlander (што да кажам, секој човек), на капа или
  да се држиш на неговата маица, печатење или нешто повеќе !!!

  и луѓето никогаш не забораваат: Ти си шеф.

 5. Нотис напиша:

  Видео на Марк Р.
  Што прават овие глетарки со рамка 2 на 1.13 минус? Бесплатно ѕидање? Масон? Масонарен?
  Вие избирате.

 6. rmstock2 напиша:

  референдум Украина првично беше иницијатива [1] на Комисијата за граѓаните на ЕУ се состои од Арјан ван Dixhoorn, Пипин на Houwelingen, Петар Mink и Беата Supheert. Референдумот беше целосно поддржан од страна на веб сајт на GeenStijl.nl Geenpeil.nl стартува со собирање потписи. Тиери Baudet и Јан Рос беа изведувачи Никој Ниво на:
  http://i.imgur.com/riaJ1cA.jpg "Тиери Baudet, кој предаде петиција со Јан Рос, сака да се претвори гласовите, во референдум за членство во ЕУ, Јап Arriens / NurPhoto / Corbis на Холандија" http://theinfounderground.com/smf/index.php?topic=19847.0
  По ова, Јан Роус и Тиери Бадет ја формираа својата политичка партија, бидејќи постигнатиот успех повеќе вкуси во втората соба. Јан Роос добил седишта 0, а Тјери Бадет дојде со две места во втората соба. Јан Роос беше и е популистички, кој со едноставни непобитни вистини беше многу просветен виорот, а потоа, како GeenStijl новинар. Thierry Baudet беше интелектуалец кој имал доста импресивни книги за неговото име за неговата возраст. Основањето беше видливо нервозно за Роус, Бодет беше новиот млад куче што лесно можеше да се приклучи. На пример, Баудет го ставил Тео Хидема на место два од изборната листа. Зошто? Јасна илустрација дека со овој потег FvD му се придружил на основањето го дал Рогиер Хоп: https://www.youtube.com/watch?v=x0Qp0o_mypM (на 21: 50)
  [1] https://web.archive.org/web/20150723012949/http://www.burgercomite-eu.nl/nieuwsbrief/nieuwsbrief20150709.html

 7. Danny напиша:

  "Таа мисла доаѓа од длабоко вкоренети претходно програмирани чудовишта од вашата калвинистичка ДНК".

  Повторно брилијантна формулација. ????
  Добар напис Vrijland.

 8. Mindsupply напиша:

  Навистина нок .. глава .. точка ..

  Пофалби ..

  И покрај тоа, да застанеме да гласаме за оние живи актери на сапуни. И (не) кога никој не гласа нема да има хаос ..

  Хаосот е сега.

 9. ClairVoyance напиша:

  https://www.pps.net/cms/lib8/OR01913224/Centricity/Domain/219/FINAL%20Climate%20Change%20Reso%205.11.16%20MR%20revised.pdf

  https://www.rethinkingschools.org/static/publication/apcekit/RS_Climate-Justice-Kit.pdf

  https://rethinkingschools.org

  Doodeng детски клуб за перење на мозоци. Тие тврдат дека го стимулираат критичкото размислување, но како што можеме да го прочитаме во двете врски погоре, спротивно е точно.

  https://rethinkingschools.org/books?redirected=true

 10. ClairVoyance напиша:

  Значи ... .. како што покажаа во реакцијата погоре (види првите две лево), "Човекот глобалното затоплување" затоа треба да биде без сомнение, и можеме да видиме во исто "осмислување училиште" како препорака подолу книга за наставниците и студенти.
  Долниот реченица гласи: "Додај во овој мешање зборовите на Линда Кристенсен и Dyan Вотсон и ние имаме книга кои ќе се движат НАСТАВНИЦИ И ТАМУ ученици да зборуваат на својот вистини и да знаат дека нивните зборови, мисли, И НИВНИОТ ЖИВОТ материја"

  КНИГА Ритам и отпор
  Сподели

  FacebookTwitterGoogleLinkedinPinterestShareСлично
  РИТМ И ОТСТРАНУВАЊЕ
  НАСТАВА ПОЕЗИЈА ЗА СОЦИЈАЛНА ПРАВДА
  Уредено од Линда Кристенсен, Дијан Вотсон

  Содржина

  Нуди практични лекции за тоа како да научат поезијата да градат заедница, да ја разберат литературата и историјата, да разговараат назад кон неправдата и да изградат посилни вештини за описменување низ содржините и нивоата од основно училиште до факултет. Ритамот и отпорот ја враќа поезијата како неопходен дел од поголемата визија за тоа што значи да се учи за правда.

  РЕВИЗИИ
  СОДРЖИНА
  ВОВЕД
  "Во време Кога наставниците се чувствуваат под напад од креаторите на политиката во потрага по начини да се подигне на студентските постигнувања и да се осигура безбедноста на училиштето, авторите на ритам и отпорот ни покаже колку лесно и двете цели може да се вршат ако едноставно се отворат можности за студентите да пишуваат за нивните нивните животи и да се споделат приказни со eachother. Оваа моќна и практична збирка есеи покажува едукатори како да се вклучат и да ги поттикне студентите преку нивните стратегии кои инспиративна нив да се развие љубов на учење. Наставници кои можат да го направите тоа, ќе ја доживее радоста и моќта на наставата дури и во тешки времиња труд во образованието. "
  - Pedro A. Noguera, Peter L. Agnew професор по образование; Извршен директор, Митрополитен центар за истражување на капиталот и училиштата, Њујорк универзитет

  "Има многу малку книги напишани за учење од страна на луѓе кои всушност имаат право да пишуваат за наставата. Во ритамот и отпорот имаме само една книга, која наметнува моќна рамнотежа помеѓу теоријата и практиката, во која ќе има длабоко влијание врз секојдневната работа на безброј наставници. Оваа книга ме зачудува гласно, зошто гласовите на најнадарените едукатори во училницата во нашата држава се толку замолчени во дискусиите за политиката и практиката за насоката на нашето поле ".
  - Џеф Данкан-Андраде, вонреден професор по студии и образование за раза, државен универзитет во Сан Франциско

  "Моќта на поезијата никогаш не беше толку елоквентно како во оваа моќна колекција на пишување од познати и непознати. Додај го ова на зборовите на Линда Кристенсен и Дијан Вотсон и не знаеме што имаат да кажат за нивните зборови, нивните мисли и нивниот живот. "
  - Соња Неето, професор Еримита, јазик, писменост и култура, Универзитет во Масачусетс

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина