Thierry Baudet Форум за демократија (FvD) "Буната на Минерва ги шири своите крилја"

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 21 март 2019 34 Коментари

извор: youtube.com

Во воведот на својот победен говор од минатата ноќ, минатата ноќ, изјавил Тиери Бадет:Бувот Минерва ги шири своите крилја на ноќта". Бомбашкиот говор доби многу во меѓувреме внимание и критики, но малкумина веројатно го гледаат двојното дно во овој говор за она што вреди. Вистинското значење на бувот Минерва споменато од Баудет е: бувот што го обожаваат масонците; Moloch. Масоните (черепот и коските, општеството на Thüle, итн.) Ги шират своите крила низ Холандија.

Играта на Хегеловата дијалектика се одвива пред твоите очи. Скриената порака е дека клубот Лајден Минерва е во контрола. Боде, потомок на кралското семејство Институт за клингендал, ја покажува својата вистинска природа скриена во обичен поглед. Спин докторите на Клингендал го ставија својот контролиран опозициски пешак во демократската демократија, во која опозицијата може да ги разнесе полето на левото-десно поле до големи височини. (прочитајте понатаму под видеото)

Thierry Baudet може да го именува сето она што големите анализи на податоци покажале дека живее меѓу луѓето. Тој дури може да го охрабри, бидејќи право во Европа и низ целиот Запад мора да расте. Тоа е Хегеловата успешна формула во оптима форма. Дијалектиката на две спротивности кои создаваат струја: противречностите доведуваат до саканата синтеза, иако филозофот Хегел. И затоа Бодет може да го нарече Марк Рут економска глупост:

"Ние сме поткопани од универзитетите, новинарите, луѓето кои ги добиваат нашите уметнички грантови и кои ги дизајнираат нашите згради, а пред сè сме поткопани од нашите администратори. Кличка на паднатите мрежи; професионални состаноци; луѓе кои никогаш не читале книга во својот живот и немаат поим што се важни прашања на долг рок. За жал, тие ги контролираат органите на донесување одлуки на нашата земја и прават погрешни избори време и време повторно во љубопитен мешавина на незнаење и циничен личен интерес ".

Не за долго! И така продолжи, и така луѓето ја добиваат илузијата дека десничарскиот камп ќе победи и ќе предизвика голема промена.

Ние го препознаваме овој пораст од десната страна од остатокот на Европа, па дури и САД, каде што Доналд Трамп исто така може да се најде под тој логор. Ние го знаеме од кампот Брексит. Ние го знаеме тоа од Италија и многу други европски земји. Полите на батеријата се поставени на висок напон. Сепак, тоа е подготовка за претстојната синтеза, каде што правото ќе биде поврзано со економската и социјалната катастрофа што го чека Западот.

Неуспехот на Брексит што долго време го предвидов и падот на американската економија наскоро ќе биде поврзан со оваа (контролирана опозиција) критична десничарска група. Затоа е со дизајн дека правото сега може да победи, бидејќи придонесува за посакуваната поларизација од која ќе се создаде хаос, а потоа и "нов поредок". Групата за антиглобализација и десничарската кабала против ЕУ, ќе бидат поврзани со оваа економска катастрофа и радикализација во блиска иднина. Хаосот што ќе следи обезбедува вакуум на моќ за новата силна рака. Ова обезбедува вакуум на власта за (исто така долгоочекуваното) преземање на ЕУ од страна на Турција и обнова на Отоманската империја. Исто така, ќе доведе до конечно решение со критички мислители; нарекувајќи ги заговорни мислители. Како одговорни за хаосот, секоја форма на критики ќе биде дефинитивно забранета и постои само 1 вистината, а тоа е вистината што ќе ја наметне силната рака.

Тиери може да ја обвини имиграцијата и може Утрехт го нападна PsyOp да игра на расположенија. И, исто така, го препознаваме вистинското лице на масонскиот пешак (наследник на Минерва Клингендаел), Баудет. И како и секогаш во играта на контролирана опозиција, поткожните чувства се играат и поттикнуваат. Кога напонот се применува на спротивните полови, генерираниот напон е поголем. Сега повикуваме на спасение, но вие гласачот се одржува само во илузијата наречена демократија. Елитаир Клингендел Минерва пешак Бодхет може да ги фати и да ги разбуди најновите чувства кај луѓето. И се додека луѓето трчаат по следниот фолк возач, батеријата се зголемува повеќе и повеќе. Потоа може да следи испуштање; претстојниот хаос. И од тој хаос доаѓа новиот поредок и ќе се вика: "Никогаш повеќе!". Тоа е процес кој се одвива низ целиот Запад и ова може да ви помогне да го препознаете главниот сценарио. Прочитајте сè за тоа господарско писмо овој напис.

Сведоци сме на подготовката за хаос во Европа; претстојното преземање од страна на Турција (Ordo ab Чао), претстојниот пад на американската империја и (по тоа, на среден рок) трета светска војна за Ерусалим. Меѓутоа, во моментов, дел од луѓето живеат во победата на победата. Лажната надеж за пешак Бодхет. Време е да се види преку Хегеловата игра и да се препознаат политичките актери за тоа кои се тие навистина. Само вие можете да ги изложите. Дали си паднал за пешак за безбедност? Оние кои можат да помогнат да се изостри спротивностите во општеството? Сте паднале за илузијата на демократијата; управувано од кралското семејство Clingendael Institute и Minerva.

Исто така, прочитајте ги коментарите подолу од овој член

Листа на изворни линкови: telegraaf.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (34)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Само пилиња со був продолжуваат да го поддржуваат сегашниот систем ...
  ... и продолжи да се крие нервозно под крилата на мајка и тато.

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Можам да бидам погрешен во Минерва = Молох, но сепак, ние јасно зборуваме за организации на тајно општество, а бувот Минерва е важен симбол (како што знае и Бодхет). Јасно е дека Бодет доаѓа од упориштето Минерва и Клингендел.

 3. SalmonInClick напиша:

  Единствената був што го гледа стоката е ова, исто така, за да заштедите со секојдневно купување.

  https://www.plus.nl/info-defabeltjeskrant

 4. SalmonInClick напиша:

  И тука е добро објаснување зошто ..

 5. Вилфред Бакер напиша:

  Ништо повеќе да додадам, го изгорев моето гласачко ливче.
  Јас вложив дополнителна закуска за овој придонес, г-дин Vrijland.

  Почит и љубов.

 6. JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM напиша:

  Младите бувови се викаат "кокошки"! за време на процесот на "носот" Холедер даде на врвот на превезот на судијата! оние кои ја имаат вистинската моќ во Холандија, се плашам од тоа?

 7. Сонце напиша:

  Добро напишана статија. Па, што мислам за тоа. Баудет е контролирана опозиција од 100%, веројатно тој мора да го стави знамето на Вилдерс. Вилдерс всушност е пас. Боде е партија за лице кое би сакало да ги има функциите на ВВД. Руте има голема корист од инцидентот во Утрехт, за кој е кул. Можете да ги поврзете сите зелени работи со државните службеници, да ги наполните левите џебови ... десните џебови. На одмор во Индија, но со кредитна картичка и осигурување. Сè останува иста. Ниту една од страните нема добро мнозинство и затоа мора да соработува со anddren. И така, сите страни се соучесници во политиката. Тоа е намерата.
  Масонеријата се промовира во обичен поглед во твоето лице. О, добро, робовите не го добиваат.

 8. Riffian напиша:

  Марк Твен - "Ако гласањето направи разлика, нема да дозволиме да го сториме тоа".

  и тоа е како тоа е 😀

 9. SalmonInClick напиша:

  ... Не сакам да се удрам, но тоа укажува на тоа дека постои корелација помеѓу таканаречениот напад во Утрехт и изборите. Сето тоа е толку предвидливо ..

  https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/terreuraanslag-24-oktoberplein-te-utrecht-het-hele-land-in-paniek/#comment-22338

  Како што е ова оркестрирано дело помеѓу полицијата и турскиот функционер непосредно пред изборите ... Ердоган thx! 🙂

  • SalmonInClick напиша:

   .. Благодарение на гостопримството на овој масонски ѕидар и Билдербергер .. Човекот кој седи десно од Слабдула е Де Јонг, кој сега може да се нарече вицепремиер, повторно е мал клуб, а танцот на столот е во полн замав.

  • Сонце напиша:

   Ова беше 100% договорено помеѓу Холандија и Турција. Преголемиот публицитет значи дека е насочено, планирано за Турците и Холанѓаните кои и двајцата паднаа за тоа. На овче толку лесно да се влијае. Тие само го бараат тоа.

 10. Сонце напиша:

  Па, шуплива кожа значи вообичаени осомничени кои ги држат клучните позиции. Јас нема да објаснам ова подетално кои се тие.

  • SalmonInClick напиша:

   ..следник не ме натера да се смеам на истата личност, која беше инволвирана во т.н. киднапирање на Хајнекен и она што беше потполно молзено од Питер ОМ Регелнеф де Врис во неговата безначајна крпа со исто име и се уште не сме се ослободиме од нив кога овците се досадуваат тогаш ние ја повлекуваме таа шуплива кожа од старата кутија заедно со Питер млеко.

   • Сонце напиша:

    Момент или тема можеби, но, всушност, е познато како полицијата открила каде Хајнекен и неговиот возач биле затворени?
    Ова никогаш не ми стана јасно. Мистерија?

 11. SalmonInClick напиша:

  исправете ги Хегеловата болест ....

  "Германски филозоф

  Казната што ја користи Баудет се чини дека е цитат од германскиот филозоф Хегел. Тој напиша: "Бувот на Минерва не започнува со лет до зори". Хегел значеше дека луѓето гледаат или разбираат само еден настан кога е скоро завршен. "
  https://www.rtlnieuws.nl/editienl/artikel/4650271/wat-bedoelde-thierry-baudet-met-die-uil-van-minerva

  добро ќе го видите само кога ќе ја сфатите вратата

  • Мартин Vrijland напиша:

   Сè повеќе Баудет покажува дека е пешак и е целосно свесен за тоа како се игра играта.

   Покрај тоа, RTL мора да го користи овој наслов за да ги привлече пребарувањата на Google што течат кон веб-страницата на Мартин Вриланд.

 12. Сонце напиша:

  Јас разбирам дека Баудет разговарал со два фосили да дејствува како информатор во Јужна Холандија, Вигел и Пол Шефер. Ниту еден системски шокер не изгледаше толку очигледно. Овие двајца не можат само да се пензионираат. Може да се види дека секогаш е истата појава.
  Безнадежен и секако секој гледа на НПО. Полн со очекување нашето срце удира. Што очекуваат робовите? Промена? навистина тие дури и не можат да дејствуваат. Едноставно помфри со мајонез за робовите. Мора да остане забавно. Што се однесува до мене ... сок

 13. Danny напиша:

  Мислам дека врската со бувот на Минерва и Молох е премногу далеку.
  Но, и покрај фактот што Боде е крајно убедлив, според моето мислење, една од главните причини за која на елитата му е потребна Боддет.
  И тоа е да ги наведува луѓето во гласачките кутии.
  Елитата е како луѓето да гледаат дека гласањето воопшто не прави никаква смисла, бидејќи сеуште се шие.
  Веднаш штом луѓето ќе се разбудат на овој факт и ќе ги бојкотираат гласовите, нивната структура на моќ почнува да паѓа.

  За да ги привлечат луѓето на изборите, политичарите мора да се залагаат за она што народот сака да го чуе.
  И меѓу популацијата која се буди, ти треба Thierry Baudet.

  Се разбира, елитата не сака политичарите да ја изложат својата климатска лага и да ја сопрат имиграцијата, но може да бидат (привремено) жртвувани.

  Баудет вели дека сака да ја врати довербата во политиката, сега успеа многу добро.
  И токму тоа е важно (за елитата).

  • Danny напиша:

   "Државниот совет во својот годишен извештај истакна дека довербата во политиката и традиционалните политички партии се распаѓа и функционира ја загрозува демократијата".

   Читам во написот Volkskrant од 2017.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Намерата беше дека едноставно кликнете на линкот под зборот Moloch, а потоа ќе дојдете до видео и коментар во кој објаснувам.

 14. Камера 2 напиша:

  Уредување на исходот на 20 март

  Кликнете на линкот, дебата во медиумите во 2018 на таблата RTLshow

  https://www.youtube.com/watch?v=0st0efsfITE

  Еве неколку дијалози, но потоа на англиски јазик

 15. SalmonInClick напиша:

  @Martin, мора да го прочитате овој член AD. Се чита како коментар за овој напис, вклучувајќи коментари .. Очај

  Сликата на бувот како филозоф се одржува од тогаш. Не е за ништо што г-дин де Уил во Fabeltjeskrant е раскажувач на сите знаења.

  Crucian
  Она што Хегел - и исто така и Баудет - значеше: увид доаѓа само кога последиците од нешто навистина стануваат јасни. Изгледа малку како Cruyffian "ќе видите само кога ќе сфатите". Според тоа, Баудет, меѓу другото, се однесува и на "климатското лудило", мерките за кои верува дека вреди премногу пари, додека во неговите очи имаат релативно мал ефект.
  https://www.ad.nl/politiek/wie-of-wat-is-toch-die-uil-van-minerva~ad870870/

  Тажна работа ...

  • Мартин Vrijland напиша:

   Точно, го видов синоќа, но немав време да работам на мојот веб-сајт веќе.
   Тие читаат заедно, а потоа ќе видат дека десетици илјади луѓе завршуваат на мојата веб-страница, бидејќи тие ќе ја бараат таа изјава од Боде, па затоа мора да ме притиснат во резултатите на Google.

   Тоа е голема игра која се игра и тие јасно се плашат дека луѓето навистина ќе се разбудат. Јас само го правам тоа сам и медиумите имаат милиони (ако не и милијарди) и имаат контролирани алтернативни медиуми и имаат цела армија на социјални медиуми и имаат мрежа во Inoffizieller Mitarbeiter и имаат AIVD што ги мери и знае (и го контролира сето тоа) .. и така натаму!

 16. Камера 2 напиша:

  Медиумите / Махт го претстави Боде со истата привлечност

  https://www.nrc.nl/nieuws/2019/03/22/fortuyn-en-baudet-zoek-de-verschillen-a3954269

  Медиумите го претставија само 1! фото нобена на Медиапарк со илјада филмски камери и илјада камери во истиот медиумски парк, само слика 1 или две

  http://www.volkertvandergraaf.net/

 17. guppy напиша:

  Пим Фортуин бил убиен на единаесет години на 6 / 5 за 6: 05 погоден од куршуми 5, гранати на 6 пронајдени веднаш до него и имало нешто во врска со 5 од полицијата 6 на самото место.

  6 + 5 = 11 и 6 × 5 = 30

  Во прилог на единаесет наидуваме многу често # луд број # # extremelowfrequenty # # дуализам # # Елевен #

  ова значи да се преземат многу време за тоа и тие го направиле тоа. Истиот стил се користи за да им даде на луѓето (ert) она што го сакаат толку лошо.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина