НЛО кои пукаат и излегуваат од бура облак или само Adobe After Effects?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 2 декември 2018 14 Коментари

извор: niburu.co

Ги познавате, оние филмови кои покажуваат локален облак на облаци над градот, на пример. Одеднаш, блесокот на светлото трепка во облакот. "Доказ за постоење на НЛО!"Мислите дека тогаш. Претходно Јас покажав колку лесно можете да направите такви видеа едни со други само со преземање на софтверот Adobe After Effects. Вежбајте неколку попладневи и можете сами да ги продуцирате сите тие видеа.

Подолу е примерот на таков импресивен НЛО облак. Бидејќи луѓето минуваат низ сликата и се движи камерата, мислите дека тоа е автентичен филм. Но, тоа е едноставно регулирано со софтверот. Подоцна можете да ги инсталирате тие луѓе (техники на зеленчук). Ова осигурува дека облакот може уредно да се монтира и нестабилната камера дава дополнителен ефект на спонтана аматерска снимка. Светлинските удари на невремето можат да се направат со Adobe After Effects, а НЛО може да се монтира со софтверот со дефинирање на патеката. Овој посебен измазнет облак исто така лесно се прави во софтверот.

На видеото подолу можете да видите колку лесно ќе направите облак од невреме. Во ова видео можете да видите како го креирате движечкиот ефект на снимање на камерата (рачен ефект). Всушност, можете да ги намалите работите со малку пракса во денешно време. Види тука е пример на интердимензионален НЛО портал. Потоа заврши приказна со убав и комплетен е-пошта и испратете ја на веб-страница во алтернативна медиумска земја и тие имаат прекрасна НФО приказна за да се вртат.

И тие сакаат да го направат тоа. Алтернативните медиуми сакаат да ги задржат луѓето среќни со митот за НЛО, бидејќи привлекува многу јавноста. Потоа можете да ги загреете истите луѓе за приказната Нибуру (Нибиру) и Анунаки. Поентата е во тоа што може да дојде толку веродостојно што многу полека почнуваат да веруваат сериозно. И тоа е можеби намерата. Јас еднаш еднаш верував во приказните за Zecharia Sitchen, бидејќи беше многу веродостојна. Неговите книги се вистински ремек-дела. Додека не откриете дека има многу умен, префинет измама.

Документарниот филм подолу овој напис дава добра слика за тоа како лагите (или пропуштањето на информациите) може да предизвикаат луѓето да веруваат дека вонземјаните ги направиле пирамидите и другите монументални згради. Видеото доаѓа со многу јасни докази за тоа како сите овие историски градби всушност дојдоа. Документарецот исто така покажува колку Zecharia Sitchen едноставно лажел и намерно погрешно ги поставил работите во врска со преводот на глинените плочки (или читај на sitchiniswrong.com). Ги нарекуваме Дезаин агенти. И многу веб-сајтови во алтернативните медиуми свесно ги преземаат овие работи, така што големите групи луѓе можат да заблудат и да го задржат на тој начин. (текстот продолжува под видеото)

Се чини дека луѓето можат да видат одредени симптоми. Некои луѓе гледаат духови; други гледаат демони, други можат да видат сини мажи, а некои се сигурни дека всушност ги виделе НЛО. Но, ајде да бидеме јасни еднаш и за сите за сите оние филмови што ќе ги презентирате преку сајтови како Niburu.co, Ninefornews и именувајте ги. Овие филмови се лажни. Приказните се лажни и т.н. откриени Документи на ФБИ неговиот лажен. Сите тие се лажни приказни за да ве држат во систем на верување и да се осигурате дека подоцна можете да му кажете дека исто така верувавте во сите оние чудни заговорни приказни. Затоа овие типови на сајтови се користат за критика на официјалното читање на 911 и други прашања. Вие сте измамени со лажни НЛО филмови и сериозна критика на воспоставениот ред може да биде поврзана со ова. Значи сè е зафатено на големата грамада на лудилото. Не влегувај!

Листа на изворни линкови: niburu.co, sitchiniswrong.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (14)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Niburo.co = мејнстрим варијација = предавници на буржоазијата = контролиранапозиција во убаво одговарање

  Прекрасна збор за мрачни денови.

  Колку често може да се каже дека Александра Heydebree (вклучувајќи го и Micha Kat) е леб писател на владетелите, па шарлатан, со убав збор, Александра е убаво рафиниран.
  Дигитализацијата на моќта ќе го докаже сето тоа, трпението е добра работа, ден Александра, правиш градите влажни ....

 2. mmai напиша:

  Говорејќи на странците, јас верувам во тоа кога ќе застане пред мене, до тогаш јас го затвори 100% попуст, но ми се чини малку веројатно. Сепак, се уште има многу неодговорени прашања во врска со изградбата на пирамидите: на неверојатно точни акумулација на огромни карпи, каде што само милиметри меѓу чекорите, геометријата (floorplan), која е предизвик дури и со модерната математика, итн итн
  Vwb на веб Нибиру: Јас ги рибизли таму, кои се сече дрво. Како што се совети за филтрирање на водата, coloidal сребро, теми geoengeneering итн

  • Мартин Vrijland напиша:

   Можете да го најдете објаснувањето за тоа како пирамидите и другите импозантни историски градби биле реализирани токму во документарецот кон кој сум поврзан.
   Проблемот со рибизлите дека "дрво издлаби" е дека овие рибини обично се само делумно вистина.
   Значи, она што го прават е мешање на вистината со кал и, пред сè, поврзување на сè со НЛО, така што таа врска останува веднаш видлива. Па тоа е лоша работа.
   Тие не се enige..ook Ninefornews, WantToKnow и да ги наречеме и во комбинација даваат desinfo со малку половина вистина. Тоа, ќе се открие кога ќе се направи нешто сериозно истражување, а не сите тие носат, но слепо ги проголта здраво за готово.

 3. PeterB напиша:

  Научно адресираната книга на Коен Вермерен за НЛО е прилично убедлива за мене. Тој ги зема многуте сведоштва на професионални набљудувачи како пилоти, астронаути, контролори на сообраќајот итн. Како почетна точка. Не слики или видеа. Ова не значи дека тие се одговорни за праисториските структури или други аспекти кои сè уште не се целосно објаснети.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Кои се препораките вредни кога доаѓаат од Inofizieller Mitarbeiter?

  • ClairVoyance напиша:

   PeterB. Научно упатено? Не ме натера да се смеам. Coen Vermeeren го убеди 911 колегиот портал Ричард Гејг да ТУ Делфт да ги стави студентите во очите на научната пејачка. Значи, не можеме сериозно да го земеме Вермерен. Контактирајте со Vermeeren и прашајте го за сеизмолошките податоци на 911. И ЗОШТО не знае ништо за тоа? Бидејќи тој е придружник / дезинформационен агент.
   И зошто да не го слушаме Вермерен за TR3-B на пример? (Така тајната простор програма која објасни многу НЛО извештаи) Дали мислите дека тоа е малку чудно?
   Апсолутно е невозможно тој да не го знае тоа.

 4. ClairVoyance напиша:

  ПетерБ, се надевам дека не те избркав од мојот нетактичен коментар.
  Можеби само се разбудив, а потоа не ми е убаво да се пристапам така.
  Јас само најдов старо видео на YT за портата / disinfo агент Оле Dammegard.
  Тоа Оле и NWO соработник што само треба да го преземете.
  Во видеото гледаме неколку докажани соработници на NWO.
  Vitaliti и неговата девојка БЕА во последниве години постојано докажано 6 контролира опозицијата. види на крајот од видеото ние NWO соработници Ирма Шифер и Коен Vermeeren уште се тука. Па веднаш морам да размислувам за тебе повторно. Тоа е голем клуб и ако за жал еден од нив, ви велам: За срам! И ако сте чесна личност, Ви посакувам многу мудрост. Вие не треба слепо да веруваме во она што го велам и Мартин, велам погоре само дека потрагата по вистината е малку полесно. Тоа е затоа што знаеме zoal многу време и енергија во теориите на заговор, истражувања, особено од страна на сите disinfo доаѓаат на-официјален персонал / предавници / натпревар поддржувачи или како што ги нарекуваат денес: NWO соработници.

  • ClairVoyance напиша:

   Упс, заборавив да го додадам видеото. Овде е:
   "Оле Даммагар и Роналд Бернард" (ако видеото веќе не е тука, погледнете го YT себе)
   Коен Вермерен е заблагодарен во минута 29: 05.
   На целото видео гледаме чисто inoffizeller mitarbeiters, и сите тие се познаваат! Можеби е тешко да се поверува дека клубот е толку голем, но по многу години (за 7 години) интензивно истражување на Мартин и долупотпишаниот сето тоа е јасно како грутка.

 5. PeterB напиша:

  Јас не добивам пријатно чувство од овие реакции. Работите се помешани и збунети.
  Уште еднаш обид да разговараат јасно заедно.

  Ако забележам дека еден Коен Вермерен (во постоењето на Книгата НЛО) не завршува со Слики или Филмови, сакам да кажам дека избегнува тој да започне од трикови.
  Набљудувањата на пилотите и слично, кои тој ги наведува, почнуваат од моменти кога речиси и да нема филм.
  Така ништо не е кажано за праисториските градби. Затоа, немој да почнеш нешто да кажеш за Zecharia Sitchen, тоа е друга тема.

  И Коен Вермерен ја изгубил работата бидејќи се занимавал со НЛО и 9 / 11 предмет во студискиот генерал ТУ / д. Неговата книга "9 / 11 е заговор" е исто така добро дизајнирана научна книга. Дека тој не ги третира сите аспекти на 9 / 11 постои избор. Тој особено сакаше да покаже дека зградите никогаш не можат да пропаднат со две авиони. Авионската конструкција, на крајот на краиштата, беше неговата експертиза како инженер. Тој исто така третираше WTC7.

  Дали тоа значи дека Џорџ ван Хаутс е придружник кој се занимава со заговорот 9 / 11 во театрите. Коен исто така се среќава таму?

  Фактот што тој го организирал состанокот во Бреда (studium generale) не значи дека тој целосно се согласува со говорителите. Ве молам, не сфаќајте сè заедно.
  Ако овие говорници навистина се вратарите, тоа може да значи дека тој е таму или не е свесен за тоа. Тоа мора да се демонстрира.

  Јас навистина не му верувам на Роналд Бернард.
  Морам да го испитам Оле Даммагард понатаму.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Коен Вермерен, Џорџ ван Хутс, Роналд Бернард ... сите шкрилци кои проповедаат многу вистина, но се мешаат со desinfo.
   Но, се разбира, исто така можете едноставно да верувате во изјавите на сведоците.

   Повикувањето на Зехарија Ситчин е многу релевантно бидејќи Sitchen го прави истото: презентирање на работите на веродостоен начин, но ако навистина го испитате со коска, излегува дека е лажно (лажно лажење).

   Но, бидејќи луѓето сакаат да веруваат во новиот свештеник и немаат време или ресурси за да ги решат работите, ние сакаме да веруваме ... затоа што звучи толку добро.

   И давањето шил на тајната служба малку кредибилитет со тоа што го отпушти не е толку тешко. Продажбата на книгата и приходите од предавање се фатат. На Inoffizieller Mitarbeiter се играат едни со други финансиската топка и зад сцената постои игра за нив.

   Погледнете го прекрасниот филм на ClairVoyance каде целиот клуб се собира во црква. Ние не знаеме во светот на Inoffizieller Mitarbeiter и новата Среќна банка.

   Но, само да ги браниме ... тоа е работата на социјалните медиуми Inoffizieller ????

  • ClairVoyance напиша:

   Петар, само се придружи на официјалното стадо заговор-заговор. Тоа ќе биде борба за мене.
   911 беше заговор. Грејс ... .. Но, тоа беше заговор / внатрешна работа не е тајна.
   Токму она што се случило мора да остане тајна. Оттука и пропуст на сеизмички податоци (Коен Vermeeren, Нилс Harrit, Ричард Gage, Стивен Е Џонс и неколку десетици вратарите) и да се објасни неможноста за вистински авиони, имаме вратарите Симон колиба (Индиции септември) и Аце Бејкер итн.
   Накусо: постои официјално предавање и постои официјална теорија на заговор.
   Ако поставите операција како 911, нема да заборавите да поставите цела армија на вратарите во позиција.
   Но, оние кои се носители на официјалната теорија на заговор никогаш не се спомене сеизмички податоци и електромагнетно поле во времето на крајот на прашина на СТЦ згради 7 (бр 3 згради, така!) И мешање поле ефекти во широка област на нултата точка. Тоа не треба да биде познато на пошироката јавност.
   Ако 110 кат високо облакодер паѓа и стоите во тој момент како пожарникари на подот 3, добивате токму 107 подови на вашата глава. Никогаш не преживееш тоа. Затоа, погледни го YT: Чудото на скалите B.
   Значи екстра ДОКАЗ (без теоријата така) дека кулите не се распадна, но се прашина. И сега им советувам на сите што го читаат ова да седат тивко и да го видат тоа. Исто така е интересно во овој документ е објаснувањето за бројни сведоци (премногу сведоци и премногу материјал да се отфрли како CGI) кој го виделе нешто што личеше авиони.

   • SalmonInClick напиша:

    Мислам дека г-дин PeterB ff ги тестира водите за да види што прават критичките мислители, така што уредот Stasi може соодветно да ја прилагоди својата стратегија. На крајот на краиштата, мерењето знае, во иднина повеќе нема да одговори на секој што ги игнорира имињата на вообичаените осомничени во иднина. Вие не треба да го нахраните ѕверот по сите.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина