Манифестот на ООН '90' покажува: климатски мерки измислени за спроведување на светската влада

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 ноември 2019 5 Коментари

извор: alt-market.com

Во годините објавено 90 генерален секретар на ООН, Роберт Мулер, манифест во кој тврди дека мора да има светска влада. Тоа глобално управување мора да се постигне преку идејата за „заштита на земјата“ со свесност за животната средина како најважна компонента. Во тој манифест се објаснува како општата јавност може да биде убедена да прифати светска влада со сеење страв од апокалипса на животната средина. Општата јавност треба да се игра со идејата дека општеството се уништува себеси.

Во написот под наслов „Правилната влада на Земјата: Рамка и начини да се создадат“, Роберт Мулер опишува како измислената идеја за климатските промени може да се искористи за да ги убеди масите за „неопходноста“ на таквата светска влада. Покрај тоа, тој зборува во планот за воведување на нова „светска религија“ и „намалување на населението“. Публицистот Брендон Смит детално го прикажува сето ова овој напис.

Од суштинско значење е да се препознае процесот на градење бренд од лево наспроти десната во политиката. Тоа е нешто што се случува низ цела Европа и САД. Левицата прифаќа сè што има врска со споменатата агенда на ООН и дека она што порано биле „десни“ или „либерални“ партии во холандската политика, всушност, стана целосно лево. Новото право го исполнуваат Тиери Баудет и Герт Вилдерс. Веќе не го слушате Баудет во медиумите, затоа што новото право привлече премногу гласови, така што мораше внимателно да се ограничи (за што немирите во партијата секогаш функционираат добро). И Тиери знае дека тој е марионета на моќ (обучен од кралското семејство Институт Клинџендел) и затоа неодамна се смири.

Во секој случај, јасно е дека апокалипсата на животната средина е замислена во 90 години. Тоа е навистина јасна скрипта. Тоа значи дека од А до Ш е составено за да ги инспирира луѓето и да пробива агенда. Таа агенда ја надополнуваат професионалните актери (исто така наречени политичари) на новите врски: Марк Руте и Ко. Таа политика сега се спроведува преку закони за итни случаи, кои се засноваат на овие измислени апокалипси на животната средина.

Ние сè уште имаме премногу верба во автентичноста на политичарите. Фактот дека луѓето како Мартин Врајланд ги нарекуваат политичарите да бидат актери, што во најголема мерка ја возбудува вашата фантазија и иритација со тие дами и господа во Хаг, но не значи дека можеби треба да го сфатиме тоа буквално. Тие се актери кои се избрани, надгледувани и обучени од и од кралското семејство од рана возраст, да ја пополнат илузијата за демократија со сите вкусови и мириси што можат да се најдат во општеството. Медиумите се нивни рекламни реклами и помагаат во создавање и поддршка на илузијата на очигледни противречности. Ако сакате да му дадете на народот впечаток дека има нешто што треба да се распаѓа во млекото, тогаш мора да бидете во можност да ги фатите сите можни мислења во политичките партии и потоа да ги натерате да гласаат, со надеж дека ќе има политика што е добра за нив. Или, пак, прво треба да наполниш осумдесет и да одиш зад вокер за да видите дека демократијата е лага? Колку лаги допрва треба да се изнесат за да се види дека кабинетот краде и краде и пробива агенди кои оставаат впечаток дека се добри за земјата, но само за да се заштити елитистичкиот клуб и да се изнуди и угнетува народот?

In мојата нова книга Објаснувам како трчаат зајаците и објаснувам зошто треба да дојде оваа нова светска религија и како сето тоа има врска со денешната трансродова пропаганда (и виножитото). Значи, може да биде јасно дека сето ова е контролирано на ниво на ООН и така може да се претпостави од каде одеднаш потекнува тоа неверојатно спонтано внимание за Грета Тунберг и востание на истребување. Повторно: тоа е планирано и беше во манифестот на ООН во '90 години. Значи, тоа е агенда и ако има некаде агенда, многу пари се испумпуваат во пропагандната машина и многу луѓе се купени да ја истуркаат таа агенда во сите аспекти на општеството.

Трик сега е да се дадат сè што е поврзано со таа агенда на ООН, брендот „лево“ и сето она што таа агенда го изложува за да му се даде на марката „десно“. Попаметен трик е да се поврзе тој бренд десно од истакнати политичари (актери во служба на владејачката класа) како Доналд Трамп, Борис nsонсон, Најџел Фараж, Тиери Баудет и слично. Со последователно разнесување на економијата и создавање на голем социјален хаос, можете да се справите со сè што е поврзано со тој бренд „правилно“. Накратко, вие се справувате со секоја форма на разум и секоја форма на чисто аналитичка и основана логичка критика. Ова ја поставува основата за светската полиција предводена и воведување на мислата полиција.

Препорачливо е да ја дистрибуирате мојата книга, бидејќи цензурата на социјалните медиуми е веќе толку голема што оваа важна порака тешко стигнува до луѓето. Всушност, таа мисла полицијата веќе се оформува, под вечен ист изговор на „безбедност“ (заштита од лажни вести или екстремни идеи). Сè уште можете да предадете сè на хартија. Книгата дава јасна резиме на сите слоеви на измама и измама и исто така покажува како тој нов светски систем за контрола на управување ќе се одвива на ниво на ДНК и преку интерфејси мозок-компјутер. Книгата не е копија од книгите на Дејвид Ике и нема никаква врска со рамни земја или влекачи. Сепак, книгата дава важен преглед на тоа како се структурираат програмските слоеви и како можат да се разберат. Бидејќи книгата може да се прочита за еден ден и доаѓа со конкретно решение, многу е лесно да се дистрибуира до семејството и пријателите. Време е да преземеме акција и затоа е време да ја промовираме книгата. Вие исто така ја поддржувате мојата работа со купување на книгата.

купи книга

Листа на изворни линкови: alt-market.com

Тагови: , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (5)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Mindsupply напиша:

  Здраво Мартин,

  Одлична статија повторно .. Всушност сите сме актери по презимето на нашето капитал .. Но, тоа настрана.

  Само што ја купивте вашата книга, така што мајка ми и другите членови на семејството (кои сè уште се во когнитивна дисонанса) се надевам дека ќе можат да излезат од нивната апатична состојба ..; )

 2. Riffian напиша:

  Во „60“ веќе беше јасно од Клубот на Рим (Рокфелер, Кисинџер, Силен и др) дека тие ќе ја искористат климата за да ги демантираат масите. И тоа вклучува Гео-инженеринг ...

  Дејвид Рокфелер беше таму со Стронг во Колорадо на 1987 за „Четвртиот светски конгрес за дивина“, состанок со светско-историска важност за која скоро никој не знаеше. Присуствуваа ликовите на Рокфелер, Сиронг, Jamesејмс Бејкер и самиот Едмунд де Ротшилд, конференцијата заврши завршена околу прашањето за финансирање за бурното движење на животната средина што Стронг го обликуваше од земја преку својата работа во Програмата за животна средина на Обединетите нации.

  Токму на таа конференција (чии снимки се достапни преку Интернет благодарение на свиркачот Georgeорџ Хант) Ротшилд повика на Светска банка за конзервација, за која тој го предвидеше како механизам за финансирање на „втор план Маршал план“ што би се користел за долг на третиот свет олеснување “и омиленото глобалистичко куче свирче„ одржлив развој “.

  Претседателот на САД, Georgeорџ Буш, се обрати на сонот на 1Ротшилд кога се претвори Стров претседател на уште еден самит на ОН за високо ниво на животна средина: 1992 Рио „Земјата самит“. Иако можеби е најпознат како конференција што се роди Самитот на Земјата што и овозможи на Светската банка за зачувување да стане реалност.
  https://www.corbettreport.com/meet-maurice-strong-globalist-oiligarch-environmentalist/

 3. Бен напиша:

  „Ако сакате да му дадете на народот впечаток дека има нешто што треба да се распаѓа во млекото, тогаш мора да бидете во можност да ги фатите сите можни мислења во политичките партии и потоа да ги натерате да гласаат, со надеж дека ќе има политика што е добра за нив. "

  Плантацијата на онс

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина