Востание на истребување

Директорот за бунт на истребување Маргарет Клин Саламон: „Следниот чекор е да се преправаме дека вистината е вистинска“

Директорот за бунт на истребување Маргарет Клин Саламон: „Следниот чекор е да се преправаме дека вистината е вистинска“

Зад бунтот на истребување постои професионална организација, бидејќи тоа го знаеме од обоените револуции што ЦИА ги користи со децении за да ги разреши „диктаторите“ и да ја инсталира американската верзија за демократија. Тоа е метод на „мирни демонстрации“ во празнично расположение слично на кралското семејство со многу музика и симпатични евокативни состаноци, каде […]

Продолжи со читање »

Востание на истребување група платени активисти

Востание на истребување група платени активисти

О, добро, не мора да му кажувате на некој кој е малку заглавен преку медиумите и политичките игри. Протестите за бунт на Истребување, за кои воопшто не е издадена лиценца, се уредно поразени од екипите на камерите на медиумите и апсењата не се ништо друго освен шоу на камера. Буквално е мал број на […]

Продолжи со читање »

Стигмата „предизвикувачи на климата“ е поврзана со теории на заговор, десничарска политика и чувство на црево

Стигмата „предизвикувачи на климата“ е поврзана со теории на заговор, десничарска политика и чувство на црево

Приказната за „глобалното затоплување“ е многу внимателно конструирана игра во која политиката, медиумите и истакнати личности играат водечка улога. Не може да се негира дека медиумите и политиката ги поврзале десничарските политички движења со стигмата „негирачи“ (негирачи) и поддржувачите на теоријата на заговор. Ние го нарекуваме ова „градење на бренд“ или „брендирање“. Дека […]

Продолжи со читање »

Критичарите на Грета Тунберг се родово-реакционерно морално банкротирани деца-непријателски кукавици: крај на разумот

Критичарите на Грета Тунберг се родово-реакционерно морално банкротирани деца-непријателски кукавици: крај на разумот

Приказната за Грета Тунберг станува се појасна и појасна начин за елиминирање на секаков вид критика врз основа на разумот, но врз основа на чувство на црево. Овој викенд објавив порака на моето приватно времено време на Фејсбук и бев информиран дека моето објавување е далеку над границите на прифатливо однесување. И […]

Продолжи со читање »

Папата Фрањо ги повика светските лидери во Ватикан на 14 во мај 2020 за глобален пакт

Папата Фрањо ги повика светските лидери во Ватикан на 14 во мај 2020 за глобален пакт

Папата Фрањо, језуитскиот Свети Никола без леплива брада, заменик на Исус Христос на земјата, ги повика 2 сите светски лидери пред неколку недели да дојдат во Ватикан на 14 во мај 2020 за „Глобален пакт“ (глобален договор). На агендата за оваа средба има две важни точки каде што сите мора да дојдат. Првиот е […]

Продолжи со читање »

Грета Тунберг Говорот на ООН потсетува на „бебиња исфрлени од инкубатори“ во војната во Ирак

Грета Тунберг Говорот на ООН потсетува на „бебиња исфрлени од инкубатори“ во војната во Ирак

Секој кој сè уште не сфаќа дека Грета Тунберг е само одлична актерка во маркетингот, сепак живее малку премногу со својата глава во песок. Зачуден сум што ги гледам пораките на Фејсбук од луѓе кои се целосно обожаватели на младата жена и кои се апсолутно сигурни […]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина