ВЕСТИ АНАЛИЗА

Коронавирус, напади на скакулци и други пророчки настани што се реализираат

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 8 јули 2020 6 Коментари
Коронавирус, напади на скакулци и други пророчки настани што се реализираат

Понекогаш се чини дека сме сведоци на пророчки настани, како на пример кај мигрантите скакулци кои сега јадат големи полиња со драгоцена храна на 3 континенти. Коронавирусот има големо влијание врз економијата ширум светот, и овде често се објаснува дека се чини дека коронавирусот бил само алиби за […]

Продолжи со читање »

Предвидената граѓанска војна во САД се чини поблиска: милиција на БЛМ маршира во Georgiaорџија

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 6 јули 2020 0 Коментари
Предвидената граѓанска војна во САД се чини поблиска: милиција на БЛМ маршира во Georgiaорџија

За оние кои сè уште мислат дека движењето „Black Lives Matter“ имаше привремена преродба заради убиството на Georgeорџ Флојд и светските немири што го предизвикаа, препорачливо е да ги погледнете сликите подолу. Тоа беше на Денот на независноста, 4 јули. Во меѓувреме, осумгодишно девојче со црно […]

Продолжи со читање »

Коронавирус ковид-19: за што не ги слушаме Морис де Хонд и Вилем Енгел

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 2 јули 2020 6 Коментари
Коронавирус ковид-19: за што не ги слушаме Морис де Хонд и Вилем Енгел

Кога ги разгледуваме меѓународните извештаи, навистина се чини дека е на пат втор бран на коронавирус. Дали навистина станува збор за коронавирусен бран или бран броеви и слики од медиуми во холивудски стил на целосни ИЦ, сè уште е прашањето. Прашањето како се шири коровивирусот „ковид-19“ […]

Продолжи со читање »

Новата книга Мартин Врајланд со наслов „Коронавирус ковид-19 каде завршува ова?“ достапно сега

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 30 јуни 2020 5 Коментари
Новата книга Мартин Врајланд со наслов „Коронавирус ковид-19 каде завршува ова?“ достапно сега

Во последно време напорно работев на новата книга насловена како „Коронавирус ковид-19, каде завршува ова?“ Избувнувањето на коронавирус ковид-19 беше предвидената пандемија што се оствари, како и воведувањето на технолошките алатки што ги очекував. Книгата детално објаснува која мастер скрипта се расплетува и како го правам ова […]

Продолжи со читање »

Скалите на Ешер Пероза на опозиционите ФВД, Вилем Енгел и Морис де Хонд

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 јуни 2020 1 коментар
Скалите на Ешер Пероза на опозиционите ФВД, Вилем Енгел и Морис де Хонд

Скалилата „Пенроуз“ е оптичка илузија или невозможен предмет измислен од британскиот математичар и физичар Роџер Пенроза во 1958 година. Истото скалило претходно беше замислено од шведскиот уметник Оскар Ројтерсвард, но беше непознато надвор од Шведска. На скалите се чини дека е можно да се оди нагоре (или надолу) за да се врати на истиот чекор на скалите. Во […]

Продолжи со читање »

Демонстрација во недела на 28 јуни Малиберд ја покажа theубовта, трпеливоста и безбедносната мрежа за вирусно лудило

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 26 јуни 2020 20 Коментари
Демонстрација во недела на 28 јуни Малиберд ја покажа theубовта, трпеливоста и безбедносната мрежа за вирусно лудило

„Loveубов, трпеливост и доверба“. Имав 10 години кога pирнав низ loveубовта кон Црквата и разбрав дека ќе бидете сакани ако само се обратите кон Господ. Кога решив да не, loveубовта брзо се претвори во казна. Истата лигите што јас […]

Продолжи со читање »

Што имаат заедничко прашање „Blackивотен живот“, ЛГБТИ и задолжителните вакцини „Ковид-19“?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 24 јуни 2020 6 Коментари
Што имаат заедничко прашање „Blackивотен живот“, ЛГБТИ и задолжителните вакцини „Ковид-19“?

Што имаат заедничко прашање „Blackивотен живот“, ЛГБТИ и задолжителните вакцини „Ковид-19“? На крајот на краиштата, станува збор за трансформација на луѓето во родово неутрални, шарени, трансхумани луѓе. Дозволи ми да објаснам. Прицврстете ги безбедносните ремени! Што се однесува до мене, изобилно е јасно дека белите аристократски крвни линии се одговорни со векови на угнетување на […]

Продолжи со читање »

Демонстрација на 21 јуни, Вилем Енгел, Борд Болк, Крис, Јерон Полс, лудило на вирусот и што ќе се случи следно?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 23 јуни 2020 17 Коментари
Демонстрација на 21 јуни, Вилем Енгел, Борд Болк, Крис, Јерон Полс, лудило на вирусот и што ќе се случи следно?

Вчера накратко ја опишав демонстрацијата од недела 21 јуни во Хаг. Веројатно сте биле во можност да ги видите сликите тука и таму и веројатно откривте дека сето тоа е многу „професионално“ организирано. Откривте и дека немирите излегоа од полициските комбиња. Може да се тврди дека […]

Продолжи со читање »

Демонстрација Девојката во Хаг е идеален осигурувач во чистач во прав и краток спој за да се забрани снимањето на полицијата

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 јуни 2020 10 Коментари
Демонстрација Девојката во Хаг е идеален осигурувач во чистач во прав и краток спој за да се забрани снимањето на полицијата

Во деновите на стриминг преку видеа на Фејсбук и ЈуТјуб и висок опсег на ширина преку 5G, сега можете да одите во живо на демонстрација како онаа на вчерашниот ден во Хаг и да емитувате и снимате сè. Имаше потребни немири и полицискиот сојуз сега се користи за да се стави полицијата во улогата на жртва. […]

Продолжи со читање »

Мартин Вријланд се врати од периодот на одмор, преместување и напади од ДДОС: ние ќе продолжиме!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 јуни 2020 5 Коментари
Мартин Вријланд се врати од периодот на одмор, преместување и напади од ДДОС: ние ќе продолжиме!

Јас веќе го спомнав во објава на Фејсбук минатата недела. Ми требаше пауза. Речиси нон-стоп пишувањето од ноември 2017 година и неопходните измени, плус насилните настани од неодамнешните времиња, зазедоа голем број. Понекогаш ви треба време за да ви го одземе здивот. Покрај тоа, морав да […]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина