ЗДРАВЈЕ

Комарците кои администрираат вакцинација се иднината

поднесена во ЗДРАВЈЕ by на 9 февруари 2016 5 Коментари
Комарците кои администрираат вакцинација се иднината

Речиси е невозможно да се верува дека вирусот zika е вистинска закана за јавното здравје. Мејнстрим медиумите уште еднаш докажуваат дека моќта на повторување гарантира дека ќе му верувате. Сепак, тоа веројатно е покритие за грешка во вакцинацијата направена во Бразил, во која бремените жени од 2015 [...]

Продолжи со читање »

Употреба на дрога, масло на CBD, психоза и депресија

поднесена во ЗДРАВЈЕ by на 10 септември 2015 11 Коментари
Употреба на дрога, масло на CBD, психоза и депресија

По сите приказни за течењето на бегалците и сите други анализи на вести, време е повторно да се врати нешто позитивно. На крајот на краиштата, ова се сите приказни кои нè упатуваат само на проблемите во светот и на злобните планови на владејачката класа. Приказната што ја носам сега е [...]

Продолжи со читање »

Дозвола AVG

Со 25 May 2018 ние мора да ве информираме за новите регулативи на ЕУ кои се однесуваат на општата регулатива за заштита на податоци (AVG). Прочитајте ја изјавата за приватност и внесете ги или прилагодете ги поставките за дозвола.

Изјава за приватност | Затвори
Подесувања

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина