ИСТРАЖУВАЊЕ

Отворено писмо до Питер Р. де Врис во случајот Ники Верстапен

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ by на 13 декември 2018 13 Коментари
Отворено писмо до Питер Р. де Врис во случајот Ники Верстапен

Почитуван Петар Р. де Врис, со голем интерес го следев судењето на медиумот Ники Верстапен, во кој Џош Брех е јавно осуден. Заради јасност: Јас не сум бранител на Џос Брех, ниту сексуална злоупотреба или убиец. Сепак, се чини силно дека овој случај е психолошки [...]

Продолжи со читање »

На Jos Brech: "Psyop тужба" само по лето 2019

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ by на 12 декември 2018 10 Коментари
На Jos Brech: "Psyop тужба" само по лето 2019

Од tweets на живи текстови на новинарот Telegraaf Saskia Belleman, се чини дека овој Ники Верстапен (претпоставено) психолошки случај е ништо повеќе од предавање. Следат некои твитови кои ќе покажат дека Jos Brech признал дека имал детска порнографија на својот компјутер, но дека тие тврдат дека биле фатени од вируси. Jos [...]

Продолжи со читање »

Полицијата 33 ненадејно го наоѓа стариот досие Jos Brech назад година по година!

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 ноември 2018 0 Коментари
Полицијата 33 ненадејно го наоѓа стариот досие Jos Brech назад година по година!

Тоа беше брзо пребарување, се разбира, и беше невозможна работа, но одеднаш имаше стара досие на Џош Брех, во која тој би извршил сексуална злоупотреба со малолетни момчиња. Тој случај беше условено условно, но тоа не е важно. Питер Р. де Врис беше со сите негови контакти [...]

Продолжи со читање »

Позитивно на националната ДНК база на податоци во прилог на решавање на случаите на убиство

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 26 септември 2018 11 Коментари
Позитивно на националната ДНК база на податоци во прилог на решавање на случаите на убиство

Се разбира, цела Холандија е ослободена дека случајот Ники Верстапен доведе до улов на Џош Брех. Претходно, ДНК доведе до заробување на Џаспер Стеринга во случајот Маријана Ваатстра, па ДНК е исходот. Тоа во секој случај доведе до нов правен систем воведен од страна на новинарскиот херој на земјата, Петар Р. де [...]

Продолжи со читање »

Доказ дека Гералд Ротоф се чини дека е адвокат на PsyOp во случајот Jos Brech

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 25 септември 2018 8 Коментари
Доказ дека Гералд Ротоф се чини дека е адвокат на PsyOp во случајот Jos Brech

Повеќето од долгорочните случаи на убиства кои добиле големо внимание во медиумите сега се решаваат со магичниот збор ДНК. Па, тие се решаваат преку судењето од страна на медиумите од Петар Р. де Врис, а потоа го преместуваат медиумскиот циркус до судот што ја зема висината на јавноста, без вистински законски одбрана. [...]

Продолжи со читање »

Како медиумите ја прилагодуваат својата приказна на критични анализи и продолжуваат да ја плукаат својата приказна кредибилно (Jos Brech)

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 24 септември 2018 3 Коментари
Како медиумите ја прилагодуваат својата приказна на критични анализи и продолжуваат да ја плукаат својата приказна кредибилно (Jos Brech)

Со некои изненадување, гледав реприза на Паун, која адвокатот Џос Brech, Џералд Roethof неговата приказна токму attuned на напис објавен еден ден пред емитувањето. Беше извонредно впечатливо што на масата одеднаш се појавија два сосема нови трупа. Нови триумфи кои ги прават луѓето дефинитивни за [...]

Продолжи со читање »

Следниот спин во Ники Верстапен - Џос Брех псиоп? Детска порнографија е пронајдена!

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 септември 2018 12 Коментари
Следниот спин во Ники Верстапен - Џос Брех псиоп? Детска порнографија е пронајдена!

Ако ви се допаѓа OM има години за да ги подготви луѓето за нови мерки преку PSYOP (психолошки операции), тогаш се разбира, да бидете сигурни дека ќе имаат точни бројки на вистински позиции на приказната во жалост продолжи да се вртат. Тоа значи дека исто така имате компромитирана [...]

Продолжи со читање »

Зошто Џош Брех беше толку мистериозно транспортиран?

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 6 септември 2018 2 Коментари
Зошто Џош Брех беше толку мистериозно транспортиран?

Приказната околу Џош Брех, наводниот убиец и насилник на Ники Верстапен, е разнесена до големи височини. Вчера тој беше пренесен во Холандија со приватен авион. Тоа може да чини некои! Закажаното летање не беше можно, затоа што зборуваме за господар на дрога кој го загрозува летот кој може да биде ослободен од неговите пријатели на мафијата во секое време. [...]

Продолжи со читање »

ДНК магичен збор што го решава секој случај за убиство и сексуална злоупотреба!

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 30 август 2018 3 Коментари
ДНК магичен збор што го решава секој случај за убиство и сексуална злоупотреба!

ДНК е ново магично средство за полиција и правда, а сите се пофалени! Со ДНК навистина може да се реши сè. На пример, ако вашиот сосед се најде мртов и има ДНК на нејзината облека, тогаш веднаш знаеме кој е убиецот! Тоа е навистина пробив во технолошките [...]

Продолжи со читање »

Изработка на убиец во Ники Верстапен - Jos Brech PsyOp

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 август 2018 1 коментар
Изработка на убиец во Ники Верстапен - Jos Brech PsyOp

Серијата Netflix "Изработка на убиец" покажува како луѓето можат да се заглават врз основа на погрешни заклучоци со години. Онаму каде што ДНК во таа серија често е откупен фактор, ДНК исто така може да биде и новиот принцип врз кој се заснова Создавање на убиец. Во психолошка операција (PsyOp) бидете сигурни дека [...]

Продолжи со читање »

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина