NEPNEWS

Измами и лажни знаци напади: преку тезата, анти-теза и синтеза на Новиот светски поредок

поднесена во NEPNEWS, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 14 април 2017 16 Коментари
Измами и лажни знаци напади: преку тезата, анти-теза и синтеза на Новиот светски поредок

Се чини потешко да се разбере како играта се игра на глобалната шаховска табла. Во светот на алтернативни медиумски сајтови, постојат и некои кои дојдоа да го слават Доналд Трамп и други кои го гледаат Путин како човек кој се бори против Новиот светски поредок. Последните локации обично се подготвени да [...]

Продолжи со читање »

Nepniews, вистински вести, измами, лажни знамиња, медиуми и политика; што е вистина и што не е вистина?

поднесена во NEPNEWS, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 28 декември 2016 63 Коментари
Nepniews, вистински вести, измами, лажни знамиња, медиуми и политика; што е вистина и што не е вистина?

Во последниве неколку години видовме тежок терор. Оваа веб-страница понекогаш објави и понекогаш дојде до заклучок дека работите не биле во право. Некои анализи доведоа до заклучок дека тероризмот бил поставен и други дека имало "лажно знаме". Тоа не значи дека секој напад [...]

Продолжи со читање »

Дозвола AVG

Со 25 May 2018 ние мора да ве информираме за новите регулативи на ЕУ кои се однесуваат на општата регулатива за заштита на податоци (AVG). Прочитајте ја изјавата за приватност и внесете ги или прилагодете ги поставките за дозвола.

Изјава за приватност | Затвори
Подесувања

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина