ПРИМЕРИ

Трамп сака интернет да биде "отсечен" по терористичкиот напад на Лондонската метро со корпа во торба

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА, ПРИМЕРИ by на 15 септември 2017 12 Коментари
Трамп сака интернет да биде "отсечен" по терористичкиот напад на Лондонската метро со корпа во торба

Терористички напад во подземјето во Лондон со бела кофа во вреќата Лидл, стави огромна сила на нозете. Дамата на фотографијата е сериозно повредена и со нејзиниот повреден 18 се префрлени во болницата. Тоа мора да е огромна експлозија и за среќа амбулантата на персоналот имаше доволно врска [...]

Продолжи со читање »

Барселона Рамблас како да се сврти измама: Џулијан Кадман, херојскиот агент, лажниот имам и избеганиот терорист

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА, ПРИМЕРИ by на 21 август 2017 25 Коментари
Барселона Рамблас како да се сврти измама: Џулијан Кадман, херојскиот агент, лажниот имам и избеганиот терорист

Во мојата претходна статија за нападот во Барселона Рамблас и поврзаниот неуспешен напад во Камбрилс и експлозијата на гас во Алканар пред ноќ, ги опишав главните линии на сценариото, кои обично може да се препознаат при нападите. Во него не само што го спомнав чудесното присуство на луѓе кои преживеаја неколку претходни напади, [...]

Продолжи со читање »

Роналд Бернар го прифати добар актер преку алтернативните медиуми

поднесена во [AIVD ALARM], ВЕСТИ АНАЛИЗА, ПРИМЕРИ by на 14 август 2017 74 Коментари
Роналд Бернар го прифати добар актер преку алтернативните медиуми

Во изминатите неколку месеци редовно го поставив прашањето: "Што мислите за Роналд Бернард?" Јас секогаш го избегнав тоа прашање или накратко одговорив и за момент разгледав колку луѓе ќе паднат во таква замка. Бидејќи Роналд Бернард е актер, ми се залага како пол над водата. Не дека сум [...]

Продолжи со читање »

Лондон мост терористички напад на 3 Јуни уште една измама?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА, ПРИМЕРИ by на 5 јуни 2017 81 Коментари
Лондон мост терористички напад на 3 Јуни уште една измама?

Терористичкиот напад во саботата вечер 3 јуни повторно е многу извонреден и ги прикажува сите контури на измама. Не го спомнав бројот 3 јуни; тоа е навистина заговорно размислување, па 3 x 6 е 666. Не, да ги погледнеме извонредните работи за кои едноставно не можете да најдете одговор. Се разбира [...]

Продолжи со читање »

Aart Zeeman, Jinek, Brandpunt и руската фабрика за лажни вести

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА, ПРИМЕРИ by на 8 февруари 2017 60 Коментари
Aart Zeeman, Jinek, Brandpunt и руската фабрика за лажни вести

Претходно вчера Арт Земан беше гостин на "Џинек" за да го објасни своето брилијантно истражување и откривањето на руската фабрика за лажни вести во Санкт Петербург. Вчера актуелното емитување на Brandpunt беше прикажано на NPO2. Најголемиот фантастичен резултат на истражувањето на Арт Земан е дека наводните сведоци се целосно во [...]

Продолжи со читање »

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина